Київ

Будинок Януковича на Оболоні переоформлено на нового власника

Приватний будинок біглого екс-президента України Віктора Януковича на Оболонській набережній восени переоформили на нового власника. Ним став Ростом’ян Артур Хачатурович. Про це свідчать дані з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно.

Договір купівлі-продажу був укладений 2 жовтня 2014 р. і посвідчений нотаріусом Альоною Петріцькою. Згідно з документами, знайденими минулої зими в Межигір’ї, вона у якості нотаріуса обслуговувала фірми межигірської групи.

Відомості про державну реєстрацію обтяжень відсутні, тобто, арешт на майно не накладено (виділення наше — euro-maidan.info).

До жовтня земля і будинок на набережній були оформлені на ТОВ «Київбуджитло». Незмінним власником цієї компанії є ТОВ «Дім Лісника», на який також була оформлена земля під маєток в Сухолуччі — мисливських угіддях Януковича у Дніпровсько-Тетерівському лісгоспі. Цей же «Дім Лісника» займався постачанням коштовних матеріалів для розбудови Межигір’я.

Щодо нового власника будинку на Оболонській набережній, то він також пов’язаний з мисливським оточенням екс-президента.

Нагадаємо, на Оболонській набережній екс-президенту також належить квартира у будинку 15/5. В ній Янукович офіційно був прописаний ще до обрання президентом. Після того, як він переїхав до Межигір’я, помешкання продовжували утримувати за рахунок «Танталіту». Після втечі Януковича квартиру опломбувала прокуратура. Докладніше про нерухомість родини Януковича.

Джерело: Наші Гроші (+ 2 скани & 1 абзац тексту)

Українська

Частину скіфського золота повернули в Україну

Скіфське золото з кримських музеїв, а також київського Музею історичних коштовностей України, на яке виставила претензію Росія, і яке голландський музей не хотів повертати в Україну без суду, вже частково повернулося законним власникам. Нині 22 золоті вироби з виставки в Амстердамі привезено до Києва і виставлено в музеї коштовностей у київській лаврі.

За словами завідувачки музею Людмили Строкової, у Київ з амстердамського Музею Алларда Пірсона повернулися всі 19 експонатів, що надавалися для виставки в рамках спільного з кримськими музеями проекту «Крим — золотий острів у Чорному морі» (на афіші амстердамського музею насправді було написано «Крим: золото і таємниці Чорного моря» — euro-maidan.info). Це загалом 22 одиниці, серед яких вироби з золота, срібла та бронзи від IV ст. до н. е. до І ст. до н. е. Зокрема, це золотий скіфський шолом, золотий скіфський меч та піхви до нього, а також сарматські коштовності: прикраси та предмети побуту. Як зазначила музейниця, страхова вартість цих експонатів складала 11,5 млн євро.

Ще 565 експонатів з кримських музеїв, за словами Строкової, залишаються в Амстердамі в Музеї Пірсона до юридичного вирішення питання про місце їх повернення.

Таким чином, наскільки можна зрозуміти, повернулися лише експонати, які й до того перебували в Києві, а всі кримські цінності доведеться повертати через суд.

За матеріалами Укрінформу

Українська

Причини підвищення цін на житлово-комунальні послуги в Києві

Тетяна Суворова

На сьогоднішній день в Києві більшість населення все ще залишається без централізованого гарячого водопостачання. З одного боку, жителі столиці чекають на той день, коли нарешті зможуть не нагрівати в каструлях і чайниках воду для «душу». Але водночас цей день очікують з певним острахом. Адже коли гаряча вода поллється з кранів, за неї потрібно буде платити. До того ж — за новими тарифами.

Нагадаємо, що з 18 червня вартість одного кубічного метру гарячої води становить більш ніж 23 гривні, якщо немає батареї для висихання рушників, і більш ніж 25 гривень, якщо вона є в квартирі.

«Демократичний Альянс» вирішив дослідити чому підняли ці тарифи і чому саме на таку суму. Ми запросили документи й почали досліджувати структуру тарифу. Виявилось, що в тариф входить, скажемо так, цілий ряд сумнівних послуг. Одна з них — повірка лічильників. «На нашу думку, це незаконна накрутка до й без того великої ціни», — розповіла Галина Янченко, депутат Київради від Демальянсу. Два тижні тому вона разом з однодумцями влаштовувала під стінами будівлі Національної комісії, яка здійснює державне регулювання у сфері комунальних послуг, акцію протесту, під час якої вимагали відмінити постанову про затвердження нових тарифів на гарячу воду. Окрім того — провести службову перевірку і «люструвати» тих, хто дозволив закладати в ціни на воду витрати на повірку лічильників.

Те, що в тариф на централізоване гаряче водопостачання дійсно закладені витрати на проведення повірки приладів для обліку ПАТ «Київенерго» навіть не приховувало. На своїй сторінці в Інтернеті компанія вивісила так звану структуру тарифу. На тлі 44%, які йдуть на газ, і 15%, що витрачаються на воду, три відсотки, що закладаються на повірку лічильника, — майже непомітні. І в Демальянсі порахували: 60 копійок з одного кубічного метру «виливаються» в кругленьку суму — близько 18 мільйонів гривень на рік.

В тариф на гаряче водопостачання на кожен кубометр води включено додаткові 60 копійок на повірку лічильників. І це при тому, що далеко не у всіх киян є пристрої обліку в квартирах. Але платити будуть всі. Окрім того, лічильники перевіряють раз на чотири роки. А «Київенерго» вже зараз почне заробляти додатково близько 18 млн. грн. в рік. І не факт, що за чотири роки вони будуть здійснювати повірки пристроїв обліку, — каже Галина Янченко. — Але це не єдині нелогічності. Якщо раніше на повірку лічильників закладалась щомісячна фіксована сума з розрахунком, щоб за три—чотири роки окупити повірку, то тепер ці витрати включені в кубометр води. Це означає, що, наприклад, велика сім'я, яка використовує багато води, за чотири роки заплатить суму, необхідну для повірки 20 лічильників, не маючи при цьому жодного у власній квартирі.

Джерело: ПРОLIFE

Українська

У Києві з'явилася меморіальна дошка герою Небесної сотні

Вчора, 22 травня, у столичній школі № 118, що на Подолі, відкрили пам’ятну дошку герою Небесної сотні Дмитру Максимову.

Такі меморіальні дошки героям Небесної сотні уже встановлено у Вінниці, Черкасах та Дніпропетровську, а найближчим часом їх відкриють у Львові та Івано-Франківську.

Окрім того, сьогодні, 23 травня, у столичних школах мали відкрити ще дві меморіальні дошки.

Джерело: Еспресо.TV

Українська

Символічний знак на вулиці Грушевського

В Києві на вул. Грушевського нещодавно з’явився символічний знак, що нагадує про російську агресії проти України:

Формально композиція виконана засобами декоративно-ужиткового мистецтва, але за художнім рішенням є плакатом.

Українська

Військові навчання у Києві

Як і було попереджено з боку КМДА, вночі з 30 квітня на 1 травня у Києві відбулися військові навчання. Були відпрацьовані сценарії можливого силового захоплення адмінбудівель.

Згідно зі сценарієм навчань, десять БТРів заїхали в урядовий квартал. Військові з автоматами Калашникова та снайпери також піднялись на будівлю парламенту.

Навчання проводилися за ініціативою та планом Управління державної охорони. Міністерство оборони не було заздалегідь поінформоване і взяло участь у навчаннях мимоволі: бійці окремого полку були підняті за тривогою і так долучилися навчальної операції. Це дозволило оцінити реальну швидкість і злагодженість дій військових.

За матеріалами BBC, Espreso.tv і 5 каналу

Українська

У Києві зведуть меморіал Небесної сотні

Міністерство культури і КМДА оголосили конкурс на кращу ідею Меморіального комплексу Героям Небесної Сотні у столиці. Нині столична влада визначилася з тривалістю конкурсу.

За інформацією від організаторів конкурсу, публічне обговорення триватиме до 14 травня, реєстрація учасників — до 16 червня, подача конкурсних проектів — до 22 серпня, а з 28 серпня по 28 вересня всі роботи будуть оприлюднені. Ідеї щодо вигляду та місця розташування пам’ятника/меморіалу можна надсилати з 15 травня до 16 червня. Найкращу пропозицію визначать шляхом онлайн-голосування.

Найкращий проект планують обрати до 15 жовтня, а вже з листопада почнеться робота над проектом, повідомили на спільній прес-конференції Міністерства культури та КМДА у департаменті архітектури міської адміністрації.

Як заявляють в департаменті архітектури КМДА, якщо все пройде за графіком, вже до лютого меморіал можна відкрити.

Конкурс відкритий і всеукраїнський, тому участь у ньому можуть взяти всі охочі з будь-якого регіону України, а автор концепції не обов’язково повинен бути фахівцем-архітектором.

В рамках конкурсу створено спеціальний сайт – nebesna.kga.gov.ua, на якому люди можуть висловити свої бачення вигляду меморіалу.

Голова КМДА Володимир Бондаренко, у свою чергу, відзначив, що пам'ятник будуватимуть за гроші меценатів і за рахунок добровільних пожертв.

За матеріалами Газети.UA та Укрінформу

Українська

На Хрещатику розбирають барикади

На вулиці Хрещатик в центрі Києва працівники комунальних служб демонтують старі барикади й прибирають вулицю.

Мішки барикад замінили на бетонні блоки, «побоюючись провокацій на Великдень».

Джерело: Еспресо.TV

Українська

Попередні результати розслідування у справі масових убивств у Києві (прес-конференція)

З квітня генеральний прокурор України Олег Махніцький, міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков та голова Служби безпеки України Валентин Наливайченко провели спільний брифінг для журналістів для ознайомлення громадськості із попередніми результатами розслідування масової загибелі людей у Києві 18–20 лютого 2014 року.

На брифінгу була показана схема злочинних зв’язків у владній вертикалі колишнього режиму донецьких, вибудуваних для негласної боротьби з рухом євромайданів. Основну частину брифінгу займала доповідь голови МВС Авакова, яка ілюструвалася схемами, проектованими на екран.

Українська

Піаніно по всій Україні — і на барикадах

У неділю, 9 лютого, в обласних центрах країни одночасно відбулася акція «Піаніно по всій Україні». На центральних площах міст українці зібралися, щоб зіграти та заспівати у підтримку євромайданів.

Запланована акція — продовження грудневої події, що відома під назвою «Піаніно для Беркуту». «У нас з’явилася ідея понести цю хвилю мирної підтримки по всіх куточках України — особливо туди, де жорстоко придушували дух революції», — розповідає Маркіян Мацех, ініціатор акції «Піаніно для Беркуту».

Зокрема, 9 лютого до акції «Піаніно по всій Україні» долучилися жителі Донецька, Житомира, Запоріжжя, Києва, Львова, Рівного, Ужгороду, Харкова, Черкас та Кіровограда. Всього 10 обласних центрів. Інші ж області долучаться до акції за тиждень.

У Кіровограді акція відбулася 9 лютого в 12:00 на площі ім. Кірова. Піаніно надала кіровоградка, перевезенням та фарбуванням займалися волонтери-активісти Кіровоградського євромайдану. Охочих заграти на піаніно в національних кольорах біло чимало. Виконували класичні твори, народні пісні та сучасні. А також — гімн України.

У понеділок 10 лютого ця музична подія набуде нових форм у Києві: Активісти Громадського сектору Євромайдану планують концерт-акцію «Інструмент свободи».

У 12 годин дня вони планують встановити піаніно просто на барикадах вулиці Грушевського у спаленому автобусі. Повідомлення від ГСЄ:

«Концерт-Акція: Інструмент Свободи
10 лютого (понеділок) у 12:00
вул. Грушевського, барикади перед урядовим кварталом

У місці найсильнішого протистояння, на вулиці Грушевського, прямо на спалений автобус активісти Громадського сектору встановлять піаніно.

Після чого відбудеться символічний концерт за участі народних зірок Майдану: Руслани, Антуанетти Міщенко, Піаніста-Екстриміста.

Ми переконані: мистецтво і музика — це сили, яким нічого не можуть протиставити ті, хто хоче крові та насильства. Мистецтво надає сенсу діям і веде до інтелектуального, а не силового вирішення непорозумінь.

Піаніно за всю історію майдану стало потужним символом, який гуртує довкола себе людей.
Ми віримо, що йому знову вдасться повернути події у русло розуміння та діалогу.»

За матеріалами «Гречка» Новини Кіровоград, espreso.tv та Громадського сектору Євромайдану.

Українська

Сторінки

Підписатися на Київ