Демократичний Альянс

Причини підвищення цін на житлово-комунальні послуги в Києві

Тетяна Суворова

На сьогоднішній день в Києві більшість населення все ще залишається без централізованого гарячого водопостачання. З одного боку, жителі столиці чекають на той день, коли нарешті зможуть не нагрівати в каструлях і чайниках воду для «душу». Але водночас цей день очікують з певним острахом. Адже коли гаряча вода поллється з кранів, за неї потрібно буде платити. До того ж — за новими тарифами.

Нагадаємо, що з 18 червня вартість одного кубічного метру гарячої води становить більш ніж 23 гривні, якщо немає батареї для висихання рушників, і більш ніж 25 гривень, якщо вона є в квартирі.

«Демократичний Альянс» вирішив дослідити чому підняли ці тарифи і чому саме на таку суму. Ми запросили документи й почали досліджувати структуру тарифу. Виявилось, що в тариф входить, скажемо так, цілий ряд сумнівних послуг. Одна з них — повірка лічильників. «На нашу думку, це незаконна накрутка до й без того великої ціни», — розповіла Галина Янченко, депутат Київради від Демальянсу. Два тижні тому вона разом з однодумцями влаштовувала під стінами будівлі Національної комісії, яка здійснює державне регулювання у сфері комунальних послуг, акцію протесту, під час якої вимагали відмінити постанову про затвердження нових тарифів на гарячу воду. Окрім того — провести службову перевірку і «люструвати» тих, хто дозволив закладати в ціни на воду витрати на повірку лічильників.

Те, що в тариф на централізоване гаряче водопостачання дійсно закладені витрати на проведення повірки приладів для обліку ПАТ «Київенерго» навіть не приховувало. На своїй сторінці в Інтернеті компанія вивісила так звану структуру тарифу. На тлі 44%, які йдуть на газ, і 15%, що витрачаються на воду, три відсотки, що закладаються на повірку лічильника, — майже непомітні. І в Демальянсі порахували: 60 копійок з одного кубічного метру «виливаються» в кругленьку суму — близько 18 мільйонів гривень на рік.

В тариф на гаряче водопостачання на кожен кубометр води включено додаткові 60 копійок на повірку лічильників. І це при тому, що далеко не у всіх киян є пристрої обліку в квартирах. Але платити будуть всі. Окрім того, лічильники перевіряють раз на чотири роки. А «Київенерго» вже зараз почне заробляти додатково близько 18 млн. грн. в рік. І не факт, що за чотири роки вони будуть здійснювати повірки пристроїв обліку, — каже Галина Янченко. — Але це не єдині нелогічності. Якщо раніше на повірку лічильників закладалась щомісячна фіксована сума з розрахунком, щоб за три—чотири роки окупити повірку, то тепер ці витрати включені в кубометр води. Це означає, що, наприклад, велика сім'я, яка використовує багато води, за чотири роки заплатить суму, необхідну для повірки 20 лічильників, не маючи при цьому жодного у власній квартирі.

Джерело: ПРОLIFE

Українська
Підписатися на Демократичний Альянс