програма заходів

Віче задля звіту уряду за 100 днів роботи

Громадський сектор Євромайдану закликає усіх небайдужих зібратися 1 червня у своїх містах на місцеві віча задля висунення вимоги до нинішнього уряду прозвітувати за 100 днів своєї роботи. Якщо уряд відгукнеться на цю вимогу, звіт очікується через тиждень, 8 червня, в Києві на Майдані незалежності на черговому вічі. Текст звернення:

«1 червня українці десяти міст країни зберуться на площах своїх міст щоб оголосити: ми чекаємо звіту від уряду за перші 100 днів діяльності. Громадяни висувають вимогу, щоб високопосадовці вийшли на Майдан 8 червня 2014 року та відзвітували народу й дали відповідь на запитання, які хвилюють українців.

В столиці та в обласних центрах України відбудуться всенародні віча, де громадськість озвучить свою позицію та сформує запитання до очільників уряду стосовно результатів їхньої діяльності. У кожному місті будуть ставити одне питання до міністра земляка. Наприклад, харків’яни зможуть запитати Ігора Швайку та Арсена Авакова, львів’яни — Павла Шеремету, Остапа Семерака, Андрія Дещицю, Олега Мусія та Олександра Шлапака, вінничани — Володимира Гройсмана, мешканці Чернівців — Максима Бурбака й Павла Петренка, кияни питатимуть Дмитра Булатова, Юрія Продана та Андрія Мохника. 8 червня усі запитання будуть оприлюднені на центральній сцені Майдану незалежності міністрам, щоб привселюдно отримати відповіді.

1 червня у Києві у 13:15 учасник «Ініціативи першого грудня» Мирослав Попович разом із активістами Громадського сектору Євромайдану озвучить ключові теми, на які міністри повинні звернути особливу увагу під час майбутнього звітування. В той же час, кожен громадянин матиме змогу залишити своє запитання до уряду через спеціальні скриньки, що будуть розміщені біля сцени Майдану починаючи з 13:15.

Громадський сектор Євромайдану проводить масштабну всеукраїнську акцію «Громадяни вимагають: владо, звітуй!», щоб об’єднати довкола ідеї формування прозорості влади співвітчизників від Заходу й до Сходу, від Півночі й до Півдня.

Прохання долучитись до даної ініціативи у вашому місті. Ми змінили владу, тепер маємо змінити систему. Першим кроком має стати публічність та звітність влади перед громадою.»

Українська

Піаніно по всій Україні — і на барикадах

У неділю, 9 лютого, в обласних центрах країни одночасно відбулася акція «Піаніно по всій Україні». На центральних площах міст українці зібралися, щоб зіграти та заспівати у підтримку євромайданів.

Запланована акція — продовження грудневої події, що відома під назвою «Піаніно для Беркуту». «У нас з’явилася ідея понести цю хвилю мирної підтримки по всіх куточках України — особливо туди, де жорстоко придушували дух революції», — розповідає Маркіян Мацех, ініціатор акції «Піаніно для Беркуту».

Зокрема, 9 лютого до акції «Піаніно по всій Україні» долучилися жителі Донецька, Житомира, Запоріжжя, Києва, Львова, Рівного, Ужгороду, Харкова, Черкас та Кіровограда. Всього 10 обласних центрів. Інші ж області долучаться до акції за тиждень.

У Кіровограді акція відбулася 9 лютого в 12:00 на площі ім. Кірова. Піаніно надала кіровоградка, перевезенням та фарбуванням займалися волонтери-активісти Кіровоградського євромайдану. Охочих заграти на піаніно в національних кольорах біло чимало. Виконували класичні твори, народні пісні та сучасні. А також — гімн України.

У понеділок 10 лютого ця музична подія набуде нових форм у Києві: Активісти Громадського сектору Євромайдану планують концерт-акцію «Інструмент свободи».

У 12 годин дня вони планують встановити піаніно просто на барикадах вулиці Грушевського у спаленому автобусі. Повідомлення від ГСЄ:

«Концерт-Акція: Інструмент Свободи
10 лютого (понеділок) у 12:00
вул. Грушевського, барикади перед урядовим кварталом

У місці найсильнішого протистояння, на вулиці Грушевського, прямо на спалений автобус активісти Громадського сектору встановлять піаніно.

Після чого відбудеться символічний концерт за участі народних зірок Майдану: Руслани, Антуанетти Міщенко, Піаніста-Екстриміста.

Ми переконані: мистецтво і музика — це сили, яким нічого не можуть протиставити ті, хто хоче крові та насильства. Мистецтво надає сенсу діям і веде до інтелектуального, а не силового вирішення непорозумінь.

Піаніно за всю історію майдану стало потужним символом, який гуртує довкола себе людей.
Ми віримо, що йому знову вдасться повернути події у русло розуміння та діалогу.»

За матеріалами «Гречка» Новини Кіровоград, espreso.tv та Громадського сектору Євромайдану.

Українська

Оголошення про створення Комісії з розслідування порушень прав людини в Україні

Оголошено про створення Комісії з розслідування порушень прав людини в Україні

Комісія утворюється з фахівців у галузі права з винятковим авторитетом. Комісія збиратиме докази для міжнародного трибуналу за фактами порушення прав людини, що мали місце під час мирних протестів в Україні. Комісія має за мету формування «Чорної Книги» порушень прав людини та передачу доказів до міжнародних інституцій.

Виступатимуть: Володимир Василенко, Надзвичайний і Повноважений посол, суддя міжнародного трибуналу щодо колишньої Югославії, Олег Березюк, голова Українського юридичного товариства, Микола Сірий, старший науковий співробітник Інституту держави і права ім. В. М. Корецького НАН України та інші.

Прес-конференція відбудеться 29 січня 2014 року в 11:00 у прес-центрі Національної спілки журналістів України за адресою: вул. Хрещатик, 27-А.

Українська

24 січня: Акція «Заарештуйте майно! Скасуйте візи!»

24 січня, починаючи з 12:30, відбудеться мирна акція під закликом «Заарештуйте майно! Скасуйте візи!» під представництвом Європейської комісії в Україні, адреса: вул. Володимирська, 101. Активісти Майдану прийдуть закликати представників влади ЄС про рішучіші дії відносно катів українського народу, на чиїх руках сьогодні кров п’яти загиблих та десятків поранених активістів, журналістів, медиків.

Події останніх місяців в Україні — це війна влади проти українського народу: людей викрадають на вулицях і з лікарень, нічні загони вбивць у цивільному чекають наступних жертв, залишають сліди катувань на трупах активістів, депутати приймають тоталітарні закони у Раді, східні обласні ради виступають із закликом до Президента застосовувати силу проти активістів у Києві, віддаються накази силовикам застосовувати зброю та водомети при мінусовій температурі... На що ще чекати українському народу?!

На акції організатори презентують офіційне звернення до керівних структур ЄС, керівників урядів країн ЄС, США та Канади з сотнями підписів громадян та представників громадських організацій на 4-метровому рулоні. Активісти очікують, що представники Європейської комісії в Україні вийдуть на зустріч і дадуть свої коментарі, а активісти в свою чергу передадуть пакет документів із зверненням, підписами та списками українських чиновників-катів.

Після акції під представництвом Європейської комісії в Україні, активісти планують в той же день завітати до посольств:

  • Німеччини (вул. Богдана Хмельницького, 25, приблизний час приходу: 14:00),
  • Австрії (вул. Івана Франка, 33, приблизний час приходу: 14:45),
  • Польщі (вул. Ярославів Вал, 12, приблизний час приходу: 15:15).

Свій похід до інших представництв країн ЄС, США та Канади в Україні, активісти продовжать з понеділка, 27 січня для передачі звернення. 4-х метровий плакат буде установлений на Євромайдані для подальшого збору підписів громадян.

Акредитуватись на акцію можна за телефоном: 097-394-32-15.

Українська

Новорічна програма виступів біля Київради

Окрім великої сцени на Майдані незалежності, на Хрещатику існує ще й мала сцена під стінами Київради. Для неї на Новий рік визначено окрему концертну програму:

21:00 – 22:00 — Гурт “Сестри Тельнюк”
22:00 – 22:30 — Сергій Василюк
22:30 – 23:00 — Олеся Симчак (піаністка)
23:00 – 23:20 — Кобзарі з Волині (колядки)
23:20 – 23:50 — виступ козаків
23:50 – 00:00 — привітання коменданта Е. Леонова з Новим роком
00:00 – 00:20 — виступ козаків (продовження)
00:20 – 01:00 — виступ Богдана Бенюка
01:00 – 02:00 — вертеп
02:00 – 02:30 — Вікторія та Валентин Касьянови; заслужений артист України Юрій Василевич (саксофон)
02:30 – 03:00 — Самайда Володимир – соліст гурту “Чумаки” та Григорій Лук’яненко – гітарист гурту “Рутенія”
03:00 – 03:30 — гурт “Телері”
03:30 – 04:00 — гурт “Хорея козацька”
04:00 – 04:30 — гурт “Полікарп”
04:30 – 05:00 — гурти “Баламути”, “Варйон”
05:00 – 05:30 — гурти “Буття”, “Царина”
05:30 – 06:00 — гурт “Тарута”
06:00 – 06:20 — повстанські пісні у виконанні Олександра Задорожного
Оксана Самара — поет

Джерело: РЕВОЛЮЦІЙНА КОМЕНДАТУРА КИЇВРАДИ

Українська
Підписатися на програма заходів