відео

На Майдані у Києві попрощалися з бійцем «Миротворця» Ільницьким

Приблизно сотня людей прийшла у понеділок 11 січня на Майдан Незалежності у Києві, щоб попрощатися з офіцером батальйону «Миротворець», капітаном поліції Олександром Ільницьким, більш відомим під позивним «Барні». Олександр загинув 9 січня в районі Зайцевого Донецької області під час т. зв «режиму тиші» від кулі ворожого снайпера, рятуючи поранену жінку.

Олександр запам’ятався побратимам як безстрашний боєць. Він був на передовій із самого початку російської агресії, пройшов Іловайськ, воював під Майорськом та Зайцевим, брав участь у багатьох бойових рейдах позиціями сепаратистів.

Бійця поховають на Львівщині. У загиблого залишилась дружина і семирічна донька.

Більше фотографій з церемонії прощання: Радіо Свобода (11), Громадське телебачення (4), INTV (3).

За матеріалами Радіо Свобода та Громадського телебачення.

Українська

Як у Харкові валили Леніна

Нарешті й у Харкові повалили найбільшого Леніна. Це сталося увечері 28 вересня. Активісти понад чотири години працювали над тим, щоб звалити скульптуру з постаменту. Пиляли болгаркою ногу, тягнули тросом.

Коментар до відео: «Ленін упав у Харкові. Восьмиметрову скульптуру пиляли кілька годин. Міліція народу не заважала. І близько одинадцятої вечора вождя таки вдалося повалити. Голова ОДА підписав розпорядження про офіційний демонтаж пам'ятника, слідчі провадження закрили. Відтак людям, які валили скульптуру, покарання не загрожує.»

Фото з матеріалу радіо «Свобода»:

Українська

Заступник Яреми гальмує кримінальні справи щодо міністрів Януковича

Заступник Генерального прокурора України Анатолій Даниленко, який неформально курує розслідування Генеральною прокуратурою України найбільш резонансних кримінальних справ стосовно одіозних міністрів Януковича, гальмує слідство. Про це на умовах анонімності повідомляє джерело в ГПУ, повідомляє УНН.

«Даниленко особисто контролює, щоб у справах щодо Раїси Богатирьової, Миколи Присяжнюка та Сергія Клюєва не спливали нові докази й нові епізоди. Результат його роботи досить переконливий. Пройшло 7 місяців з моменту втечі екс-міністрів, а до відповідальності ніхто так і не притягнутий», — говорить джерело.

В уряді Миколи Азарова Раїса Богатирьова посідала пост міністра охорони здоров'я, а Микола Присяжнюк керував Міністерством аграрної політики. Сергій Клюєв в різний час під час президентства Віктора Януковича був віце-прем'єр-міністром, секретарем РНБО, а також керував Адміністрацією Президента (УНН явно плутають Сергія та Андрія Клюєвих; хоча, це зовсім не дивно (див. ост. абзац матеріалу)euro-maidan.info).

Джерело: УНН

Нагадаємо також про недавній скандал, коли журналісти «Наших грошей» виявили, що Даниленко причетний до привласнення 140 гектарів водойм поблизу сіл Мала та Велика Солтанівка Васильківського району на Київщині. Точніше, привласнено було більше, але 129 гектарів нині вдалося повернути державі. Причому, після появи програми про цю оборудку, журналістам «Наших грошей» почали погрожувати. Передача про оборудку зі зйомками маєтку Даниленка:

Цікаво, що Даниленко є заступником Віталія Яреми не вперше: перед цим він керував апаратом Яреми як віце-прем’єра. Відтак зовсім не дивно, що "майданівець" Ярема брав активну участь у ліквідації Майдану в Києві.

Янукович і Пшонка втекли, але охочі зайняти їхні місця тут-таки знайшлися...

Українська

Вкрадений авіапарк Януковича "виплив" в офшорах на британському острові Мен

Екс-президент поспішив переоформити свій скарб на офшорну компанію. Репортаж від ТСН:

Легендарний приватний авіапарк Януковича сукупною вартістю понад 50 мільйонів доларів зник разом із екс-гарантом, ідеться в сюжеті програми «Гроші».

Виявляється, літак і вертольоти зникли не тільки із поля зору, але й і з українського реєстру, де ще на початку року ці три машини значились за сканадальною фірмою «Центравіа».

Сумнозвісне ТОВ «Центравіа» також прославилась земельними махінаціями у Межигір’ї, тож не дивно, що фірму із втечею Януковича мали закрити, якщо не її власники, то правоохоронці.

Після втечі Януковича його літак бачили на віп-майданчику аеропорту Внуково. За нашими данними, там він знаходиться і зараз. Кілька разів точно бував у Петербурзі, але загалом літає нечасто. При цьому екс-гарант усіма способами плутає сліди: саме 30 червня президентський «Фалькон» змінює реєстрацію, а слідом за флагманом, 18 липня, перейменовуються і вертольоти.

Відтоді легендарний авіапарк прописаний вже не в Україні, а на британському острові Мен, що є добре відомим офшором. Його власником тепер значиться не скандальна «Центравіа», а фіктивна фірма «Бутік авіейшн лімітед». Вона зареєстрована у непримітному будинку на околиці столиці острова в місті Дуглас.

Із установчих документів фірми журналісти дізналися, що компанію створили лише 24 квітня. Заснували її Дебора Лін Хаммонд і Ніколь Х’юсон. Обидві жінки працюють у фірмі, яка навчає багатих клієнтів ухилятися від сплати податків.

Ніколь Х’юсон, яка за паперами нібито веде справи літаків Януковича, та її шеф Тоні Фланаган неодноразово потрапляли в скандали на пострадянському просторі. Наприклад, у Латвії та Казахстані ці люди фігурують у кримінальних справах про відмивання грошей.

Та ж сама Ніколь Х’юсон ще в 2010 році створила та займалася фірмою «Аеро холдінг лімітед», яка і була засновником сумнозвісної української «Центравіа».

Виявляється, замість того щоб заморозити усі активи Януковича, Сполучене Королівство навпаки, руками лондонських спеціалістів, рятує награбовані скарби екс-президента.

Одже, Янукович не продавав через скрутне становище свій літак і вертольоти, а, навпаки, потратився, аби переоформити авіапарк на офшорну компанію, щоб правоохоронцям складніше було відшукати й конфіскувати майно.

Як вже раніше повідомлялося, Янукович і Co щороку обкрадали Україну на 150 млрд гривень.


Коментар від euro-maidan.info. Спеціально для журналістів ТСН: ґвинтокрил — це гібрид літака з вертольотом, який має крила, злітає й сідає за рахунок вертолітних ґвинтів, а літає переважно як літак. А те, що ви описуєте й показуєте — це вертольоти.

Українська

Жителі Луганщини влаштовують окупантам голодні бунти і вимагають забиратися геть

В окупованих бойовиками містах Луганської області люди виходять на стихійні мітинги з вимогою виплатити пенсії та зарплати, а також вимагають від «ополченців» залишити їх у спокої і забиратися геть.

Зокрема, одним з перших збунтувалося місто Стаханів, де 21 вересня на центральній площі зібралося близько 10 тисяч місцевих жителів. Люди вимагали виплат пенсій і зарплат, а також припинити терор населення і незаконні експропріації майна. На що «ополченці» заявили, що, мовляв, не час вимагати благ всяких, бо йде війна.

Аналогічний мітинг пройшов також в Алчевську. Місцеві жителі кілька місяців не отримують зарплати, пенсії та соціальні допомоги, і змушені шукати прожиток на смітниках.

Крім того, голодний бунт пройшов у місті Ровеньки, в якому за останні два місяці змінилося вже три коменданта. Бойовики заявили людям, що «доведеться потерпіти».

Мітинг у Стаханові

22 вересня в окупованому російськими бойовиками Антрациті на площі біля міськвиконкому пройшов мітинг місцевих жителів з вимогою налагодити життя у місті.

Однак місцева «влада» пообіцяла розстріляти людей, якщо вони ще раз зберуться на площі.

Джерело: Espreso.TV

Українська

Мешканці Кіровоградщини ставлять питання про імпічмент президента

Сьогодні, 18 вересня з Кіровоградщини до Києва прибула група мітингувальників, обурених призначенням головою Кіровоградської облдержадміністрації «регіонала» Сергія Кузьменка, активного антимайданівця і депутата від ПР, який голосував за диктаторські закони 16 січня.


Сергій Кузьменко (з мікрофоном) 26 січня 2014 р. на антимайдані в Кіровограді

За планом кіровоградчани мали пікетувати Адміністрацію Президента, але в останній момент розділилися на два пікети: більша частина пішла під Кабмін, менша — близько 20 осіб — пішла під АП. На відео нижче координатор громадської ініціативи «Люстрація. Кіровоградщина» Віктор Медвідь пояснює вимоги пікетувальників:

За словами Медведя та інших активістів, указ Порошенка про призначення Кузьменка керівником області несподівано з’явився у ніч на 17 вересня (тобто, якраз після законів про легалізацію бойовиків на Донбасі). Причиною призначення одіозного «регіонала» на високу посаду Медвідь називає бізнес-стосунки між Кузьменком (який разом із батьком має агрохолдинг і, зокрема, цукровий бізнес), президентом Порошенком та його батьком. Заяву про продаж Порошенком свого бізнесу активіст назвав неправдою і зазначив, що нині політика вищого керівництва України здійснюється в першу чергу в інтересах бізнесу Порошенка.

На пікеті було повідомлено, що жителі Кіровоградщини бачать у призначенні Кузьменка не лише зраду ідеалів Майдану й пам’яті Небесної Сотні (один із кіровоградців загинув від рук тітушок, найнятих і спрямовуваних Кузьменком; звернення його вдови до президента пікетувальники передали до АП), але й знецінення всієї війни на Донбасі, в якій добровольці гинуть — так виходить — за нові призначення колишніх «регіоналів» на посади, за те, щоб ставленики донецьких і далі правили Україною. Віктор Медвідь звернув увагу, що згідно із законом «Про правовий режим воєнного стану», президент зобов’язаний був ввести воєнний стан своїм указом; це дійсно так (статті 1, 2, 5 закону). В той же час за нинішньої юридичної ситуації АТО будь-який учасник добровольчих батальйонів формально може бути притягнений до кримінальної відповідальності з формулюванням «бандитизм».

Активіст висловив обурення "протягуванням" Порошенком законів 16 вересня, сказавши, що вони суперечать Конституції.

Вже з’явилося означення «кривавий режим-2» і «Янукович в кубі», оскільки Порошенко проводить дії з узурпації швидше, ніж Янукович, відзначив Медвідь. Він також повідомив, що на вічі в Кіровограді 17 вересня було прийнято рішення почати збір підписів не тільки за відставку Кузьменка — але й, якщо указ президента не буде скасовано, а сам Порошенко не пояснить свою поведінку, — то й за імпічмент.

Мітингувальники передали в Адміністрацію Президента два звернення: вимогу про відставку Сергія Кузьменка з посади керівника Кіровоградської облдержадміністрації та лист до президента вдови активіста кіровоградського євромайдану Чміленка, убитого тітушками.

Окремо відзначимо некоректну поведінку журналістів агенції УНН, які чіплялися ледь не до кожного з нечисленних мітингарів (це зайняло половину тривалості відео вище) з одним і тим самим питанням «Навіщо ви тут стоїте?», а отримуючи зрозумілу відповідь — «За відставку "регіонала" Кузьменка», провокативно запитували: «А кого ви бачите на його місці?» Панове з УНН! Якщо ви збиралися таким чином вияснити, чи не замовлений цей мітинг конкурентами, треба було, по-перше, пошукати в інтернеті перед виїздом на зйомку (про пікет вам було відомо заздалегідь) і, по-друге, не приставати з одним питанням до третього-п’ятого-десятого після того, як по перших двох відповідях стало зрозуміло, що люди приїхали справді протестувати, а не когось підтримувати. Також доволі некрасиво підходити до координатора з тим самим запитанням «Навіщо ви тут?» після того, як він двічі по три хвилини це пояснив, а ви це відзняли. Такими діями ви викликаєте підозру в тому, що вам заздалегідь замовили знайти компромат на пікет і виставити його учасників у невигідному світлі.

Українська

Верховна Рада та Європарламент ратифікували Угоду про асоціацію

Верховна Рада ратифікувала Угоду про асоціацію України з ЄС.

За відповідний документ проголосувало 355 народних депутатів, пише Еспресо.TV.

Документ синхронно затвердили народні депутати України, а також їхні колеги з Європарламенту.

Синхронне голосування проходило в режимі телемосту.

Одразу ж після голосування прямо в сесійній залі закон про ратифікацію підписав президент України Петро Порошенко. Також закон про ратифікацію підписав голова Європарламенту Мартін Шульц.

Угода вступить в силу з 1 листопада цього року.

«Вперше в історії нашого континенту мільйони людей повстали на боротьбу за право жити в європейській спільноті. Унікальну можливіть надає УА. Її ратифікація відкриває шлях до всебічного реформування України за европейськими цінностями. Сьогодні Угода буде одночасно ратифікована з ЄС. Цією угодою держава підкреслює свій вибір на користь майбутнього членства в ЄС», — заявив перед голосуванням Олександр Турчинов.

«Голосування за сьогоднішню ратифікацію є цивілізаційним вибором українців. Ми виправимо помилку, яка була зроблена 350 років тому — Україна це Європа, і так сказав і зробив український народ. Під цією угодою стоїть підпис всієї України і прикро, що вона скріплена кров'ю. Така плата за свободу, демократію і незалежність. Так зараз наші вояки боряться за українську незалежність і цілісність держави. Підписання угоди і її ратифікація — це перший крок, це тільки початок великого європейсьткого шляху», — зазначив прем'єр-міністр Арсеній Яценюк.

Джерело: Espreso.TV

Українська

Під АП пікетувальники вимагають надати військову допомогу батальйонам під Іловайськом

Майже 200 людей пікетують Адміністрацію Президента України. Про це в ефірі Еспресо.TV повідомив журналіст Ілля Березенко.

«Вже зібралися близько 200 людей, пікетують Адміністрацію Президента і вимагають, щоб надали допомогу нашим батальйонам в районі Іловайська. Зараз кажуть, що до них підійшли мотострілецькі загони, але це не допоможе. Семенченко каже, що потрібна допомога танкова і авіаційна. Тому люди вимагають, щоб сам президент відповів на всі запитання. Зараз постійно прибувають люди. Також Семенченко сказав, якщо не посилювати війська, потрібно відтягнути звідти всіх і визначити статус Іловайська: або брати місто, або залишити як є», — повідомив журналіст.

Нагадаємо, Семен Семенченко, керівник добровольчого загону «Донбас», повідомив, що ніхто не поспішає рятувати добровольчі загони України, які потрапили в оточення, а тому ініціював пікет під Адміністрацією Президента.

Джерело: Еспресо.TV

Доповнення

Приблизно за годину кількість пікетувальників, за оцінками Іллі Березенка, зросла вже до 1000 людей.

«Під стінам АП вже більше тисячі людей і постійно приходять. З відомих особистостей прийшли пан Соболєв і Поярков. Вийшов представник президента і почав завіряти, що сили підмоги відправлені. Люди сказали, що не вірять йому і кажуть, що потрібна авіація і танки і просять на розмову Президента. Ініціативна група вже зайшла до АП з двох людей (представники пікетувальників) і за п’ятнадцять хвилин вони мають вийти», — повідомив журналіст.

Активісти вимагали зустрічі з президентом, а також відставки міністра оборони.

Джерело: Еспресо.TV

Українська

Як через Суходільськ проходять каравани російської техніки

Росія продовжує перекидати через український кордон військову техніку, яка прямує на підмогу терористам через місто Суходільськ на Луганщині.

Про це свідчить відео, зняте вчора, 18 серпня, в центрі Суходільська.

Джерело: Espreso.TV

Українська

СБУ на Черкащині затримала за державну зраду спільника терористів

5 серпня 2014 року співробітники Служби безпеки України затримали громадянина України «В», мешканця міста Артемівськ Донецької області, який сприяв спецслужбам РФ у підривній діяльності проти України.

Зокрема, «В» за завданням керівника однієї з розвідувально-диверсійних груп ГРУ ГШ ЗС РФ І. Безлєра (позивний «Бєс»), яка діє у м. Горлівка Донецької області, збирав розвідувальну інформацію про підрозділи Збройних Сил України, задіяні в АТО.

Під час обшуку в помешканні в селі Набутів Корсунь-Шевченківського району Черкаської області, де цей громадянин тимчасово переховувався, вилучено списки терористів, які беруть участь у бойових діях на боці т. зв. «ДНР», платіжні квитанції з сумами виплачених бойовикам гонорарів, мисливську рушницю «Сайга» з магазином до АК-74, спорядженим бойовими набоями.

Слідчими СБУ проти спільника терористів відкрито кримінальне провадження за ч. 1 ст. 111 Кримінального кодексу України («державна зрада»).

Стосовно вказаної особи здійснюються слідчі дії.

Джерело: Прес-центр СБУ

Українська

Сторінки

Підписатися на відео