заява

Відчути загрозливу українську осінь (стаття на Atlantic Council)

Другий за популярністю в США тижневик «Newsweek» опублікував статтю Віолети Москалу, що з'явилася цього місяця на сайті Атлантичної Ради (Atlantic Council) як запис блогу у тематичному розділі, присвяченому Україні. Наводимо переклад статі на українську.

Відчути загрозливу українську осінь*

* В оригіналі наявна гра слів, оскільки слово «fall» означає в англійській як осінь, так і падіння (прим. перекладача).

Ця осінь була загрозливою для України. Протягом вересня, жовтня, листопада та грудня українська влада незаконно затримувала, переслідувала та виганяла деяких іноземних журналістів та інших іноземних осіб, що викликало у спостерігачів запитання, чи справді українські лідери активно порушують права людини, а навмисне переслідування їхніх політичних опонентів є спробою зберегти владу.

Українська

Наливайченко: Росіяни приїжджали до Києва зі снайперськими ґвинтівками

Висловлене в попередній новині припущення про нечесність Шокіна в питанні рослідування "російського сліду" в антимайданівських діях колишнього донецького режиму починає підтверджуватися. Валентин Наливайченко вже відреагував на опубліковану заяву Шокіна про те, що він ніби-то досі не передав до Генпрокуратури потрібні документи незважаючи на запити останньої. Зацитуємо Укрінформ:

Українська

ГПУ заявляє про затримання екс-командира регіонального підрозділу «Беркута»

Генеральна прокуратура України повідомляє про затримання колишнього командира одного з регіональних спецпідрозділів МВС «Беркут», якого підозрюють у скоєнні злочинів на Майдані в Києві взимку 2014 року.

«15 жовтня 2015 року управлінням спеціальних розслідувань Генеральної прокуратури України спільно із Службою безпеки України затримано колишнього командира одного з регіональних спецпідрозділів МВС «Беркут», якому повідомлено про підозру в організації перевищення службових повноважень своїми підлеглими, під час подій 18.02.2014 на вулиці Грушевського і в Кріпосному провулку у Києві та вчинення ними злочинів щодо протестувальників, що потягло настання тяжких наслідків (ч. 3 ст. 365 КК України)», — йдеться в повідомленні ГПУ.

16 жовтня прокурор вніс до суду клопотання про обрання підозрюваному запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою. Досудове розслідування триває.

Раніше в ГПУ заявляли, що всі бійці спецпідрозділу «Беркут», які брали участь у розстрілі мирних мітингувальників під час Революції гідності, встановлені. Проте в суді розглядають справу лише проти колишніх «беркутівців» Сергія Зінченка і Павла Аброськіна. Їх підозрюють у вбивстві 39 майданівців 20 лютого 2014 року на вулиці Інститутській. У вересні минулого року екс-командир роти «Беркута» Дмитро Садовник, якого також підозрюють у розстрілі 39 майданівців, втік з-під домашнього арешту, його оголосили у розшук.

Джерело: Радіо Свобода

Українська

НАТО говоритиме з Україною про членство, коли вона скасує позаблоковий статус — Расмуссен

Генеральний секретар НАТО говорить, що буде говорити з Україною про членство в альянсі тоді, коли вона змінить свій позаблоковий статус.

Про це він заявив у понеділок в Брюсселі на прес-конференції, відповідаючи на запитання УНІАН. «Ми будемо говорити з Україною, як просуватися вперед (у питанні членства) у випадку, якщо Україна змінить свою політику позаблокового статусу», — сказав генсек альянсу.

Він підтвердив позицію, згідно з якою Україна буде членом НАТО, якщо вона цього захоче та задовольнить необхідним критеріям.

Говорячи про часові рамки набуття членства, Расмуссен зазначив, що нинішнє українське керівництво бачить цей процес так, що новий парламент після виборів змінить законодавство щодо статусу. «Ми повинні дочекатися виборів та законодавчої процедури. Якщо парламент ухвалить цей закон, тоді я очікую, що Україна поставить це питання на засідання Комісії Україна-НАТО і на цій підставі напрацюємо план щодо подальшого розвитку партнерства. Але зараз дуже важко передбачити (час вступу), тому що багато буде залежати від самої України, її здатності провести реформи та виконати необхідні критерії. Тому зараз дуже важко сказати щодо термінів», — сказав він.

Джерело: УНІАН

Українська

Росія більше не стратегічний партнер ЄС — Могеріні

Політика та військова агресія президента Росії Володимира Путіна зруйнували стратегічні партнерські стосунки з Євросоюзом.

«Цих партнерських стосунків більше немає: від цього моменту Росія вже не є стратегічним партнером ЄС». Про це заявила новообраний Високий представник ЄС із зовнішньої та безпекової політики Федеріка Могеріні в інтерв’ю італійському виданню Corriere della Sera.

На думку Могеріні, дії Росії щодо України суперечать попередніми домовленостями, які були оголошені в Женеві, Нормандії та Берліні.

«Путін ніколи не поважав і не бажав виконувати зобов’язання, Він не хотів змін, натомість підтримував сепаратистів, особливо в ситуації з малайзійським авіалайнером. Відстань між обов’язками та конкретною поведінкою (Путіна - ЄП) зараз дуже велика», — наголосила Федеріка Могеріні.

Вона також сказала, що ЄС далі буде впроваджувати санкції проти Росії, оскільки не бачить іншої альтернативи.

«Військова агресія, провокації Росії призводять до того, що європейська дипломатія не має іншої альтернативи, як запровадити подальші санкції — це єдиний інструмент в цій політиці», — сказала Могеріні.

Високий представник ЄС переконана, що сьогодні кожна країна повинна самостійно обирати своє європейське майбутнє, незважаючи на те, чи подобається це Росії чи ні і чи може це шкодити її інтересам. За таким принципом будувались стратегічні партнерські стосунки ЄС та РФ. Однак Росія їх порушила.

Федеріка Могеріні констатує, що ембарго, запроваджене Росією на імпорт продуктів на свою територію, найперше б’є по її громадянах.

«У цій ситуації Кремль діє проти свого власного народу», — наголосила Могеріні.

Джерело: Європейська правда

Нагадаємо, що ця сама Могеріні ще донедавна "славилася" прихильністю до Росії.

Українська

Прокурор Юлдашев: «Активісти звільнили 7 будівель в центрі Києва»

На сьогоднішній день 7 адміністративних будівель в центрі Києва звільнено від представників Самооборони та «Правого сектору». Про це повідомив прокурор Києва Сергій Юлдашев під час зустрічі з представником Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ Петром Штайдлом.

«Силу ніхто не застосовував. Правоохоронці переконували, пояснювали активістам, що необхідно ці приміщення звільняти, необхідно надати доступ працівникам установ до їх робочих місць», — зазначив прокурор.

Зокрема, звільнено приміщення Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення, Головне управління містобудування, Господарське управління Федерації профспілок України, Спілку архітекторів України та Національну музичну академію України.

Загалом будівлі залишило 950 активістів, з яких найбільше, а саме близько 300 осіб, перебувало за адресою вул. Хрещатик, 7/11, де знаходиться Укркоопспілка.

Водночас, прокурор повідомив, що 12 адмінбудівель і досі перебувають під контролем самооборонівців. Серед них — Жовтневий палац та Український дім.
«За інформацією правоохоронців, в цих двох будівлях може знаходитися достатньо велика кількість зброї. І на сьогоднішній день представники Самооборони не висловлюють наміру звільнити ці адміністративні приміщення», — констатував він.

При цьому Сергій Юлдашев навів дані соціологічного дослідження Київського міжнародного інституту соціології, що проводилося з 1 по 5 липня, згідно з якими 82 % киян негативно ставляться до знаходження наметів на Майдані.

«Мусимо констатувати, що на території Майдану скоюється велика кількість злочинів. Йдеться про тяжкі та особливо тяжкі злочини. Ми сьогодні, говоримо про те, що міліція не в повному обсязі контролює те, що відбувається в центрі Києва. Але також більшість людей проти силового розгону Майдану, тому ми повинні знайти ті інструменти, ті механізми для того щоб звільнити вулиці і при цьому уникнути зіткнень», - зазначив прокурор.

Нагадаємо, прокурор міста Києва за дорученням Генерального прокурора України минулого тижня звернувся до начальника ГУМВС України в місті Києві Юрія Мороза та мера столиці Віталія Кличка з вимогою невідкладно вжити дієвих заходів для розблокування захоплених адміністративних будівель і транспортних комунікацій в центрі Києва. А також забезпечити особисту безпеку громадян, захист їх прав і свобод.

Джерело: Прес-служба прокуратури міста Києва

Коментар euro-maidan.info. Отже, прокуратура вирішила зробити гарну міну при поганій грі і зімітувати ефективність діяльності. Щодо деяких будівель, які зовсім і не зайняті, вже був коментар з боку керівництва сотень Майдану. Щодо Українського дому, то, судячи з розмов між самооборонівцями, виїжджати вони таки збираються. Нерозрізнення в заявах прокуратури Самооборони Майдану (Український дім), Центральної ради сотень Майдану (Майдан Незалежності, наметове містечко) та Правого Сектора (телефонний вузол Головпоштамту), які між собою діяльність не координують, теж викликає тільки здивування.

І, нарешті, відзначимо, що нам не вдалося знайти на сайті «Київського міжнародного інституту соціології» ніякого дослідження, в якому, згідно із заявою Юлдашева, сказано, що «82 % киян негативно ставляться до знаходження наметів на Майдані». Ні перелік опублікованих матеріалів, ні пошук по сайту нічого не показують. Дослідження було закрите, чи прокуратура прибрехує?

Українська

Наступ "нової влади" на Майдан: ключові моменти

Останні події навколо київського Майдану засвідчують, що нова президентська вертикаль (казати: «влада» буде не зовсім справедливим) разом із силовим блоком із задоволенням беруть на озброєння методи режиму Януковича, а не просто ставлять на високі посади представників цього режиму. В останній тиждень ми бачимо, як раптом розгорнулася потужна кампанія з дискредитації Майдану і підготовка громадськості до думки про необхідність його ліквідації — можливо, навіть силовим способом. Хронологія подій (імовірно, неповна) є доволі цікавою.

Спершу 3-я сотня Майдану показово згортає намет за периметром барикад на Майдані Незалежності, а Самооборона Майдану, що її досі асоціюють з Парубієм, робить гучну заяву про переїзд всієї Самооборони в Київську фортецю (потім виясняється, що насправді з’їхала з Майдану навіть не вся 3-я сотня, натомість, з Українського дому Самооборона, чомусь, нікуди не поділася).

Далі, на оголеній Самообороною ділянці барикади вночі з’являється невідома банда, яка влаштовує розбірки на расовому ґрунті (вимагає викинути з наметового містечка не-слов’ян) і стріляє в людей. Є жертви. При цьому, судячи з усього, ця банда прийшла на Майдан з Липок — щільно охоронюваного УДО району, де розміщено Адміністрацію Президента (доволі великий закритий квартал), Нацбанк, Кабмін (складають ще один закритий квартал) і Верховну Раду. Також Липки є знайомим і звичним місцем для тітушок та антимайданівців часів зимового протистояння.

Після цього, новий генпрокурор Віталій Ярема виходить на прес-конференцію, на якій невпевнено зачитує з аркуша, спотикаючись всередині кожного речення, звинувачення в бік Майдану, написане не канцелярським стилем і не юридичною мовою, а у стилі радянських пропагандистських філіпік проти "наймитів буржуазії", "антирадянщиків" і под. Кожен, хто ще пам’ятає радянські часи, може насолодитися спічем Яреми:

Після прес-конференції Ярема підтвердив, що розглядається варіант силового розгону Майдану (див. відео вище).

У відповідь на заяву генпрокурора керівництво Майдану вийшло на власну прес-конференцію:

На ній були озвучені доволі цікаві факти. Наприклад, про Самооборону Парубія, яка досі займає Український дім; про приміщення Нацради з питань телебачення та радіомовлення, яку займає Чорна сотня, сотник якої — Тарас Мацюк — на даний момент є радником генпрокурора Яреми (!); про звільнені будівлі, які в пасквілі Яреми були названі захопленими (тут нам тільки не зрозуміло, чому всі називають консерваторією її Колонну залу, яка насправді є лише частиною з комплексу будівель Консерваторії, давно вже, до речі, перейменованої на Музичну академію — euro-maidan.info). Щоправда, не було озвучено ставлення до Правого Сектора, який досі займає телефонний вузол Головпоштамту (одразу за барикадою на Хрещатику).

Учасники прес-конференції розповіли, що їх також запросили на розмову в Генпрокуратуру. Вони зазначили, що обов’язково підуть, але навзаєм запросили генпрокурора Ярему на Майдан. Також було наголошено, що звернення через засоби масової інформації, яке фактично вчинив Ярема щодо Майдану, не є врегульованим способом роботи Генпрокуратури, а законодавчо внормованими процедурами Генпрокуратура, чомусь, не поспішає скористатися.

Яким буде наступний крок влади, яка дуже хоче зажити по-новому? І чи розуміє Ярема, що заявивши про можливий силовий розгін Майдану, він перетнув межу, після якої перестав відрізнятися від ставлеників донецької кліки? І чи пам’ятає він, де тепер Янукович, який у свій час охоче скористався силовим варіантом контактів із протестувальниками? Яремі явно не світить навіть таке.

І останнє риторичне запитання: чи має очільник силового відомства, вочевидь досі заповненого організаторами й виконавцями репресій проти власного народу, включаючи лютневі розстріли, хоч якесь моральне право вживати звинувачувальну лексику, мати зверхній тон і розказувати щось про злочини і загрозу державі й суспільству з боку інших?

Українська

На черговому майданівському вічі оголосили вимоги до Порошенка

З 1 червня на київському євромайдані відновилася традиція щотижневих недільних віч. Сьогодні, 22 червня, відбулося четверте за місяць віче. За орієнтовними підрахунками, на його початок зібралося близько 2 тис. чоловік, але й надалі люди продовжували надходити,повідомляють УНН.

Під час проведення віча Центральна Рада сотень Майдану оприлюднила вимоги до президента Петра Порошенка. Про це повідомили представники Центральної ради сотень Майдану.

 

Зі сцени зачитали такі вимоги:

  1. забезпечити перемогу у війні і встановлення миру на всій території України;
  2. відновити повний контроль над кордонами України;
  3. розробити план розвитку держави на основі загальнолюдських цінностей і побудувати нову систему управління державою;
  4. провести люстрацію в найширшому сенсі слова, в тому числі партій і громадських організацій;
  5. усунути від влади різні банди, олігархічні угруповання і клани, наприклад, такий одіозний клан, як клан братів Литвинових;
  6. дати оцінку діям, спрямованим проти держави і народу, і здійснити справедливе покарання винних;
  7. відновити духовну, правову та економічну основу держави;
  8. відновити обороноздатність і безпеку держави;
  9. відновити справжню історію України-Русі і донести її до всіх народів світу;
  10. забезпечити стійкий розвиток країни, її економіки і забезпечити справедливий розподіл праці та діяльності;
  11. забезпечити дієву і повноцінну систему контролю над владою з боку громадянського суспільства.

Також, Центральна рада сотень Майдану вимагає взяти під особистий контроль повну зміну керівництва силового блоку, перекриття кордонів на сході і Придністров’я, відновити керованість і координацію Збройних Сил України. У політичній сфері сотні Майдану вимагають від президента призначення позачергових парламентських виборів за новим законом з відкритими виборчими списками.

Українська

Командир батальйону «Донбас» висунув ультиматум даїшникам, які підтримують терористів

Командир добровольчого батальйону «Донбас» Семен Семенченко звернувся до співробітників державної автоінспекції України Донецької області, що стали на шлях зради Батьківщини.

«Зрадивши державу і народ, якому ви давали присягу, частина співробітників ДАІ Донецької області, з автоматичною зброєю несуть спільну службу на блокпостах з представниками ДНР, супроводжують колони бойовиків, що переміщаються по території Донецької області, в тому числі і в тил нашим військам в Слов'янську, охороняють підступи до захоплених терористами адміністративних будівель», — йдеться в зверненні, оприлюдненому на сторінці Семенченка у «Фейсбуці».

«Наказую протягом доби, до 12:00 22 травня 2014 скласти зброю і покинути межі Донецької області. У разі непокори і продовження спільних дій з терористами і зрадниками України ми не будемо робити різниці між вами і ними. Всі, що чинить збройний опір будуть знищені. Звертаюся до родичів зрадників - переконайте своїх, що ніякі гроші не варті життя і ганьби, заберіть своїх чоловіків, батьків, братів і їдьте до Росії, до того "світлого майбутнього", куди ви за волосся тягнете Україну», — заявив Семенченко.

«Поки ще деякі прикордонні переходи вільні у вас є шанс зберегти життя і награбоване добро. Терпінню українського народу підійшов кінець, ніякі "договорняки" вас не врятують, ніяких "амністій" не буде — для нас ви зрадники Батьківщини і не заслуговуєте іншої долі. Час пішов. Слава Україні!» — йдеться у зверненні.

Джерело: Еспресо.TV

Українська

Тимошенко, Ляшко та Коломойський зачислені до лав ворогів т. зв. ДНР

Цікавим додатком до т. зв. "наказу", "виданого" російським диверсантом Гіркіним, є список осіб, яких бойовики т. зв. ДНР збираються переслідувати в першу чергу. Його оприлюднив самозваний "губернатор" Губарєв. Цитата:

«Правоохоронним органам республіки забезпечити кримінальне переслідування ватажків Київської хунти й інших осіб, причетних до підбурювання, організації й здійсненню масових убивств на території ДНР: І. Коломойського, П. Наливайченка, А. Парубія, А. Авакова, Ю. Тимошенко, А. Турчинова, А. Яценюка, О. Ляшка, А. Артеменка а також громадян США Дж. Бреннана, В. Нуланд, Дж. Псакі».

Як бачимо, з усіх кандидатів у президенти України проросійські сепаратисти вважають прямою загрозою для себе лише двох: Юлію Тимошенко та Олега Ляшка.

Українська

Сторінки

Підписатися на заява