Частину скіфського золота повернули в Україну

Скіфське золото з кримських музеїв, а також київського Музею історичних коштовностей України, на яке виставила претензію Росія, і яке голландський музей не хотів повертати в Україну без суду, вже частково повернулося законним власникам. Нині 22 золоті вироби з виставки в Амстердамі привезено до Києва і виставлено в музеї коштовностей у київській лаврі.

За словами завідувачки музею Людмили Строкової, у Київ з амстердамського Музею Алларда Пірсона повернулися всі 19 експонатів, що надавалися для виставки в рамках спільного з кримськими музеями проекту «Крим — золотий острів у Чорному морі» (на афіші амстердамського музею насправді було написано «Крим: золото і таємниці Чорного моря» — euro-maidan.info). Це загалом 22 одиниці, серед яких вироби з золота, срібла та бронзи від IV ст. до н. е. до І ст. до н. е. Зокрема, це золотий скіфський шолом, золотий скіфський меч та піхви до нього, а також сарматські коштовності: прикраси та предмети побуту. Як зазначила музейниця, страхова вартість цих експонатів складала 11,5 млн євро.

Ще 565 експонатів з кримських музеїв, за словами Строкової, залишаються в Амстердамі в Музеї Пірсона до юридичного вирішення питання про місце їх повернення.

Таким чином, наскільки можна зрозуміти, повернулися лише експонати, які й до того перебували в Києві, а всі кримські цінності доведеться повертати через суд.

За матеріалами Укрінформу

Українська