Путін

Повернення на фронт

Дане звернення-роздум до звільнених перед Новим роком з російського полону українців написала Олена Ксантопулос. Публікуємо переклад на українську (оригінал написано російською) з деякими правками. Зберігаємо тільки авторське маленьке «ви» при зверненні до Порошенка, оскільки такий відступ від правописних правил нині вживається для вираження (негативного) ставлення.

Повернення на фронт

Ви повернулися додому. Вас дуже довго не було. Одна година в підвалах путінських катів — за сто днів або за все життя. Але ви повернулись, люблячи Україну. Попереду щасливі свята з матерями, дружинами, дітьми та коханими, які дочекалися.

Українська

Віктор Суворов: Допоки Україна не вестиме війну за свою незалежність, ніхто допомагати не буде

Військовий розвідник та історик Володимир Рєзун, відомий під псевдонімом «Віктор Суворов», дав українським журналістам чергове інтерв’ю, яке ми із задоволенням розміщуємо на euro-maidan.info.

Нещодавно у продажу з’явився новий роман Віктора Суворова «Облом». Книга про Хрущова, Жукова, про те, як СРСР уник військової диктатури, а світ — третьої світової. Ми сконтактувалися з Володимиром Богдановичем, щоб поговорити про його новий роман, а заразом про війну, яку веде Росія, про те, що робити з армією і як жити, аби перемогти.

Українська

Путін змушує Порошенка обирати між Обамою і Меркель

Юрій Васильченко


Відстрочка набрання чинності глибокої та всеосяжної зони вільної торгівлі з ЄС до 31 грудня 2015 року збурила не лише українське суспільство і політикум, але стала темою обговорень в самому Євросоюзі. Навряд чи для когось є секретом, що відстрочки добивалася Росія. Аби красиво вийти із ситуації, європейці продовжили безмитний режим для наших товарів, що насправді в економічному плані не гірше, ніж ЗВТ. Але в політичному — це відкладений ризик. І однозначне підігравання Путіну.

У самому ЄС тривають дискусії щодо відстрочки асоціації. Причому ці дискусії розгортаються між пронімецькими та проамериканськими політиками. Так, доповідач по Україні в Європарламенті, поляк Яцек Саріуш-Вольсьский заявив, що відтермінування виконання угоди про асоціацію в частині зони вільної торгівлі сприйматиметься Росією як прояв слабкості. На думку Саріуш-Вольського, країни ЄС повинні підтримати Україну зброєю, щоб вона могла захистити свій суверенітет та незалежність. «Україна стоїть перед подвійним викликом — необхідно проводити реформи, а також захищати власні кордони від російської агресії. Вона повинна відчути нашу підтримку», — наголосив польський політик. В унісон з ним зробила заяву президент партії зелених у Європейському парламенті Ребекка Хармс. «Ми не можемо допустити, щоб Путін отримав те, що він хоче. Європейці займаються самообманом», — заявила вона. На думку Хармс, потрібно бути наївним, щоб радіти з того, що 16 вересня відбулась синхронна ратифікація угоди про асоціацію. «Ми не можемо продовжувати слухати українських олігархів, треба почути інших людей, щоб зрозуміти, що потрібно Україні», — заявила політик.

У свою чергу орієнтований на Берлін Єврокомісар з питань розширення ЄС та європейської політики сусідства Штефан Фюле зробив іншу заяву: після відстрочки асоціації він очікує врегулювання ситуації на сході України. Яким чином пов'язані ці речі Фюле не уточнив. Проте зауважив, що відкласти вступ в дію угоди просив Київ. А це означає, що Президент України нині орієнтується на Берлін. Який, у свою чергу, робить усе, аби умиротворити Путіна та не доводити до посилення санкцій проти Росії.

У той же час така орієнтація Києва загрожує нашим партнерським зв'язкам з Вашингтоном та проамериканськими країнами ЄС. А саме вони, а не Берлін з Парижем, були і залишаються нашими адвокатами і справжніми партнерами. Якби не вони, то введення санкцій загальмувалося б на рівні заборон в'їзду в країни ЄС кримських зрадників Аксьонова, Константинова та їм подібних. Нині ж Україна ставить цих партнерів у складну ситуацію: як вони можуть підтримувати Київ, якщо українська влада відштовхує руку допомоги.

До того ж варто зауважити, що зараз в ЄС складається не надто вдала для України політична кон'юнктура. Замість Фюле комісаром з розширення буде словак Марош Шефчович, який так само як і чех Фюле закінчував Московський інститут міжнародних відносин, що вже викликає питання щодо політичної орієнтації, та входить до партії «Курс — соціальна демократія», лідером якої є прем'єр Словаччини Роберт Фіцо, відомий противник посилення санкцій проти Росії.

Інший негативний кон'юнктурний момент — куратором України в Єврокомісії став австрієць Йоганнес Хан. Також безпосередньо України стосуватиметься сфера діяльності іспанського комісара з питань енергетики Мігеля Аріаса Каньєте і грека Димитріса Аврамопулоса. Він займатиметься візовим діалогом з нашою країною. Позиція Мадрида та Афін щодо української кризи, як відомо, є неоднозначною для нас.

І, останнє. Вчора Генсек НАТО Андерс Фоґ Расмуссен заявив, що Альянс не повинен приймати новий заморожений конфлікт на сході Європи. «Ми повинні зробити все, щоб знайти мирне вирішення цього конфлікту. Але я думаю, що в інтересах Росії встановити новий заморожений конфлікт», — сказав він. По суті, прийняті вчора закони про особливий статус окремих районів Донбасу та амністію сепаратистів — це згода Києва діяти за сценарієм Москви, яка досягла свого. Вона нав'язала Україні язву на сході, яку можна або видалити хірургічним шляхом, як того хоче переважна більшість українців, або «лікувати» за рецептами, які пишуться у Кремлі і підтримуються політичним «консиліумом» у Берліні.

Джерело: Ділова столиця

Українська

Фельштинський: велика війна ще попереду

Історик Юрій Фельштинський, автор книг «ФСБ підриває Росію» та «Корпорація: Росія і КДБ за часів президента Путіна» вже неодноразово демонстрував, що дуже добре розуміє логіку сучасного кремлівського керівництва Росії та його наміри. Цього року він вже кілька разів виступав із попередженнями про те, що Москва всерйоз готується до третьої світової війни, і напад на Україну — це не самостійний план, а лише важлива фаза у розв’язуванні майбутньої світової війни.

В середині серпня Фельштинський дав інтерв’ю київському журналу «Бизнес» (ru), друкувати яке редакція відмовилася. Проте інтерв’ю з’явилося в мережі; його можна знайти на «Свободной зоне» і в блозі Андрія Ілларіонова. Розміщуємо інтерв’ю повністю:

Юрий Фельштинский: Большая война еще впереди

Интервью киевскому русскоязычному журналу «Бизнес», которое редакция журнала публиковать отказалась.

Невизначено

Порошенко збирається амністувати російських терористів і пустити їх у владу

Організація з безпеки і співпраці в Європі (ОБСЄ) оприлюднила текст протоколу, підписаного за результатами консультацій тристоронньої контактної групи в Мінську.

В тексті окремим, 6-м, пунктом передбачено амністію всім російським і проросійським терористам, бандитам і живодерам, а пунктами 9 і 3 Україна зобов’язується провести в контрольованих російськими військами районах Донбасу і Луганщини дострокові вибори, при чому забезпечити цим районам якийсь особливий (не вказаний у протоколі) владний і юридичний статус в межах української держави.

Якщо це не національна зрада, то що це?

Видається очевидним, що з моменту підписання такого протоколу президентська вертикаль на чолі з Порошенком делегітимізувала себе і має бути усунена від влади.

Текст протоколу (рос.):

Українська

Припинення вогню. Путін та Порошенко: хто кого обдурить

Тарас Клочко

Сьогодні прес-служба Порошенка повідомила, що в телефонній розмові з Володимиром Путіним було досягнуто домовленості про постійне припинення вогню на Донбасі. «Результатом розмови стала домовленість про постійне припинення вогню на Донбасі. Було досягнуто взаєморозуміння щодо кроків, які сприятимуть встановленню миру», — зокрема йдеться в повідомленні прес-служби. Правда, потім прес-служба Порошенка оперативно змінила категоричне «постійне припинення вогню» на більш невизначене «режим припинення вогню», що натякає на одне — торги ще тривають.

Офіційна ж Москва, яка й досі не визнає очевидного факту безпосередньої участі власної армії у війні проти України, знову заявила, що ні про що з Порошенком не домовлялася.

«Президенты России Владимир Путин и Украины Пётр Порошенко не договаривались о прекращении огня на Украине, поскольку Россия — не сторона конфликта. Но они обсуждали, как решить конфликт», — заявив речник Путіна Дмитро Пєсков.

Якщо домовленість про постійне припинення вогню і справді існує, то вона може означати лише одне — Порошенко погодився на умови Путіна. Еспресо.TV вже писало, що єдиний сценарій, який влаштує Путіна, — це перетворення України на сателіта Росії, а для цього російському диктатору необхідно залишити Донбас у складі України, зберігши при цьому контроль над ним. Подібні прецеденти в новітній історії вже були. Мова йде про Боснію і Герцеговину, де за результатами Дейтонської угоди 1995 року було створено кофедеративну Боснію із сербським анклавом — Республіка Сербська, що унеможливило європейський розвиток Боснії.

Очевидно, що осетинсько-абхазський сценарій на Донбасі Путіна аж ніяк не влаштовує. Якщо Україна визнає слідом за Кримом ці території тимчасово окупованими, а Кремль визнає свої «квазі-республіки» незалежними державами, то Путіну доведеться брати на утримання багатомільйонний Донбас зі зруйнованою війною інфраструктурою, чого російський бюджет на тлі західних санкцій, вочевидь, не потягне. Тим більше, що це й не реалізує путінську мрію про «Новоросію», що включає увесь південний схід України.

Тому, єдиним можливим варіантом для Кремля є «боснізація» України. Швидше за все Путін вимагає, щоб окупований росіянами Донбас отримав у складі України «особливий статус», про що й говорила путінська маріонетка Пургін в Мінську. Цей «особливий статус» має залишити Донбас під безпосереднім керівництвом Росії, зваливши на Київ усі витрати по його відновленню після війни. Очевидно, що з подібною пухлиною ні про яке ефективне просування ані до ЄС, ані до НАТО навіть і мови не буде. Тим більше Москва завжди матиме в Україні плацдарм для подальшого наступу на Україну.

Погодившись на подібний варіант, Порошенко, зрозуміло, представить все як власну перемогу в боротьбі за мир. Але по факту це означатиме капітуляцію та банальний «злив України» Путіну, і шансів досидіти в президентському кріслі хоча б до кінця терміну у нинішнього президента України буде вкрай мало.

Джерело: Espreso.TV

Українська

Путін загнав себе в глухий кут

Вадим Денисенко

Брехня існує доти, доки її підкріплює ще більша брехня. Піковий рейтинг Путіна тримається на суцільній брехні. І він триматиметься доти, доки громадяни РФ будуть вірити в цю брехню. Зараз Путін стоїть на роздоріжжі — йому треба чимось пожертвувати. Або власним рейтингом, обваливши його поступово до традиційних 50%, або утримати цей рейтинг, вторгнувшись в Україну. Обидва варіанти мають один і той самий кінець — завершення ери Путіна. Приблизно за 2—3 роки. Якщо Путін піде на поступовий обвал рейтинга, він зможе знову поступово повернутися в світову еліту, але для ЄС і США він залишиться непрогнозованим недогітлером, якого потрібно позбутися. Це зрозуміють дуже швидко російські еліти і система путінізму почне «тріщати по швах». Сьогодні ЄС всіма доступними методами пояснює, що готова заплющити очі майже на все, якщо він повернеться до якогось нормального «статусу кво». Але роблячи крок назустріч ЄС, через пару днів Путін змінює свої плани, Так було після Женеви, так сталося і після Нормандії. Путін боїться розпочати війну і одночасно боїться її не розпочати.

Якщо він втогрнеться в Україну, а цей сценарій сьогодні реалістичний як ніколи, Росія опиниться в глибинній ізоляції з усіма наслідками, які звідси витікають. Для тих, хто сумнівається в реалістичності планів по вторгненню, хотів би наголосити на відеозверненні Гіркіна до Путіна. Стрєлок заявив, що Росія їх кидає, надій на Путіна мало і т.д. І цю заяву, в якій звинувачують Путіна розтиражувало все російське телебачення. Простіше кажучи, це звернення від самого початку писалося не для жителів Донбасу і не для Путіна. Воно писалося, щоб створити масовий психоз російського глядача, який повинен просити Путіна заступитися за чесного офіцера Гіркіна. І Гіркін — це лише один маленький приклад.

Але повертаючись до тупика, в який загнав себе Путін, слід зазначити, що він сам не знає як йому з нього вийти. Більше того, перед ним стоїть глобальна онтологічна дилема. Він мріяв багато років про те, як він переможе Америку. Сьогодні, коли США слабкі як ніколи, у нього є теоретичний шанс на те, щоб змінити розстановку сил у світі. Але для цього потрібні час, гроші і союзники. У Путіна немає нічого з цих трьох елементів. І він прекрасно розуміє, що захопивши Україну, він має всі шанси втратити Росію. В прямому і переносному значенні цього слова. У Путіна є глобальний комплекс карибської кризи (він вважає, якби Хрущов не злякався, історія пішла б інакше і Росія стала б світовим лідером). Але у нього, як показують останні дні, є ще один комплекс — це комплекс Михайла Горбачова. Він боїться ввійти в історію як людина, яка мала космічну популярність і призвела до розвалу країни.

На жаль, для нас ситуація для Путіна зараз патова. Який би план він не обрав — цей план призведе до прискорення падіння путінізма. І наша проблема полягає в тому, що ми можемо глобально постраждати від падіння цього колоса.

Джерело: Espreso.TV

Українська

Порошенко таки зустрівся з Путіним у Нормандії

Президент Росії Володимир Путін зустрівся з новообраним президентом України Петром Порошенком під час заходів із відзначення 70-ої річниці висадки учасників антигітлерівської коаліції в Нормандії.

Про це повідомляє Еспресо.TV. з посиланням на видання Associated Press. За даними видання, спілкування відбулося після фотографування, коли більшість лідерів увійшли до будівлі. Однак Путін, Порошенко і канцлер Німеччини Ангела Меркель залишилися за дверима й поспілкувалися втрьох.

Разом з тим, агентство Reuters повідомляє, що 15-хвилинну розмову Путіну й Порошенку організував президент Франції Франсуа Олланд. Під час зустрічі вони потисли один одному руки й обговорили економічні наслідки української кризи.

Нагадаємо, раніше Порошенко заявив, що окремої зустрічі з Путіним у Нормандії не відбудеться.

Водночас президент Франції Франсуа Олланд висловив надію, що Путін та Порошенко обміняються рукостисканням. Тим самим Путін продемонструє повагу до легітимного українського президента.

Українська

Карл Волох: Скриня з яйцем Путіна — це ціни на нафту

Блогер і бізнесмен Карл Волох в ефірі Еспресо.TV прокоментував дзвінок російського президента Володимира Путіна до президента США Барака Обами під час візиту Обами до Саудівської Аравії:

«Візит Обами до Саудівської Аравії був запланований заздалегідь, але тоді не було подій. І раптовий дзвінок Путіна в Ель-Ріад, і був не один дзвінок, а два, і що він сказав, що є термінові пропозиції щодо врегулювання українського питання, багато чого пояснює.

І після розмови Путіна і Обами було визнання, що все-таки українці самі вирішуватимуть, який у них буде державний устрій і що вибори можуть провести.

Щось змінилося, що саме в руках короля Абдалли саме той ключик, за допомогою якого можна відкрити скриню… де голка, на якій відомо чия смерть висить.

Саудівська Аравія має крім нафти можливості, яких більше ніхто в світі не має. Вони можуть істотно збільшити видобуток нафти, викинути її на ринок і суттєво змінити ситуацію там.

Ось скриня з яйцем — це ціни на нафту. Сьогодні ціна 106–107 доларів , якщо зробити 80 — то все, бюджету Росії кранти. Там почнеться настільки швидке скочування і схлопування економіки, що недовго б залишилося Путіну.

І тому Путін і дзвонив Обамі. І тому настільки змінилася ситуація, чому Путін відводить війська і змінив риторику».

Джерело: Еспресо.TV

Українська

Прес-конференція Путіна

Президент РФ Володимир Путін дав прес-конференцію щодо подій в Україні.

Президент Росії Володимир Путін вважає незаконно призначеного кримським парламентом прем'єр-міністра Автономної Республіки Сергія Аксьонова легітимним представником влади в Криму.

За словами Путіна, на сесії парламенту при обранні Аксьонова були дотримані всі законні процедури і не було ніяких порушень.

За словами Путіна, Росія не розглядає можливість приєднання Криму.

"Ні, не розглядаємо", - сказав Путін, відповідаючи на питання журналіста про те, чи розглядає Москва варіант приєднання Криму до Росії.

"Я взагалі вважаю, що тільки громадяни, що проживають на тій чи іншій території, в умовах свободи волевиявлення, в умовах безпеки, можуть і повинні визначати своє майбутнє", - підкреслив російських президент.

Також він запевнив, що російські військові навчання, які провела російська армія, не пов'язані з подіями в Україні. За його словами, навчання планувалися раніше, але не оголошувалися, оскільки це раптова перевірка військ і вони направляються в місця постійної дислокації.

"Що може послужити підставою для використання збройних сил? Це крайній випадок", - сказав Путін, і додав, що у Росії є звернення Віктора Януковича про використання армії для захисту життя, свободи та здоров'я громадян України.

"Ми бачимо розгул неонацистів, націоналістів, антисемітів, що зараз відбувається в деяких частинах України, зокрема в Києві", - заявив Путін.

"Якщо ми побачимо, що це беззаконня починається в східних регіонах, якщо люди просять нас про допомогу, а офіційне звернення діючого легітимного президента у нас уже є, то ми залишаємо за собою право використовувати всі наявні засоби для захисту цих громадян. І вважаємо це цілком легітимним", - заявив Путін.

"Ми виходимо з того, що ми діємо виключно легітимно. Я сам завжди вступав за дотримання норм міжнародного права. Ще раз хочу підкреслити: ми вважаємо, що якщо я ухвалю рішення про використання збройних сил, то воно буде легітимним, повністю відповідним загальним нормам міжнародного права, оскільки у нас є звернення легітимного президента, і відповідним нашим зобов'язанням. І в даному випадку співпадає з нашими інтересами щодо захисту тих людей, яких ми вважаємо близько пов'язаними з нами й історично, й спільною культурою, в економічному плані", - додав Путін.

Окрім того, відповідаючи на запитання щодо порушення Будапештського меморандуму, Путін заявив, що після революції в Україні виникла нова держава, з якою РФ нічого не підписувала.

Також Путін заявив, що у відстороненого від влади президента України Віктора Януковича немає політичного майбутнього.

Він додав, що в Україні Януковича могли б убити, якби той не покинув країну. "Смерть - це найпростіше, щоб позбутись легітимного президента", - зауважив Путін. Натомість президент РФ запевнив, що екс-президент Віктор Янукович живий, "він застудиться на похоронах тих, хто поширює ці чутки".

Джерело: УНІАН

Українська

Сторінки

Підписатися на Путін