Генпрокуратура

Знайдено зброю, з якої вбивали майданівців

Голова Служби безпеки України Василь Грицак і генеральний прокурор України Віктор Шокін доповіли президенту Петру Порошенку, що було виявлено і частково ідентифіковано зброю, з якої вбивали майданівців.

Згідно з доповіддю Грицака, виявлено фрагменти 23 од. вогнепальної нарізної зброї, з якої стріляли на Майдані. Йдеться про 22 автомати Калашникова, один кулемет Калашникова та один ствол дванадцятого калібру мисливської гладкоствольної зброї. З усіх них були спиляні ідентифікаційні номери. За результатами експертизи СБУ ідентифікувала 12 із цих 23 од. зброї.

Нині матеріали по даній зброї направлені в Генеральну прокуратуру і МВС. ГПУ устами Шокіна обіцяє вже найближчим часом повідомити, в яких конкретно випадках використовувалася виявлена зброя.

Ще у листопаді 2015 року ГПУ оприлюднила звіт свого дворічного розслідування подій на Майдані зими 2013–2014 років. Проте, як результат ніхто з винних у злочинах проти Євромайдану не був притягнутий до відповідальності. У Генпрокуратурі це заперечують і скаржаться на брак слідчих:

«Так, на розслідування знадобляться роки. Потрібно розуміти: якщо має місце 2 тис. подій, то для цього потрібно відповідну кількість людей. Якби у нас працювало 500 слідчих, то ми закінчили б набагато швидше. Тобто, слідство триватиме тривалий час». Це — слова начальника управління спеціальних розслідувань ГПУ Сергія Горбатюка. Також він повідомляв, що за два роки до кримінальної відповідальності щодо злочинів проти учасників Майдану притягнуто 274 особи.

За матеріалами Корреспондент-а, BBC та УНН.

Українська

У ГПУ немає даних, щоб звинувачувати РФ у розстрілі Майдану

У Генпрокуратури немає даних про причетність Росії до розстрілу Небесної сотні в 2014 році. Про це генеральний прокурор України Віктор Шокін заявив в інтерв'ю газеті Факти.

За його словами, він досі не отримав підтвердження інформації екс-глави СБУ Валентина Наливайченка про те, що в розстрілі Євромайдану були замішані російські чиновники.

«Якщо ви пам'ятаєте, екс-глава СБУ Валентин Наливайченко свого часу заявляв, що, мовляв, якийсь російський чиновник взимку 2014 року перебував у Києві, віддавав команди силовикам стріляти по мітингувальникам. Я попросив Наливайченка надати нам хоч якісь документи, що підтверджують це. Дотепер їх немає», — пояснив генпрокурор.

Як зазначив Шокін, у нього немає підстав говорити про те, що в розстрілі Небесної сотні є російський слід: «Тому зараз я не маю даних, що в розстрілі Небесної сотні є російський слід. З тих матеріалів, якими ми зараз володіємо, неможливо зробити такий висновок. Не тому, що ми не можемо чи не хочемо це довести, у нас просто сьогодні немає підстав про це говорити».

Джерело: ЛІГА.net

Насправді, не зовсім зрозуміло, чому Шокін згадує персонально Наливайченка через майже чотири місяці, як той вже не очолює СБУ, і нічого не каже про те, чи робив він запит на відповідні документи до СБУ вже після відставки Наливайченка. Чотири місяці на це було. Але Про це Шокін чомусь мовчить. Мабуть, комусь дуже потрібно створити враження, ніби інформація про керування росіянами антимайданівськими заходами — це лише особисті заяви Наливайченка, і ніяких підтверджень цих заяв немає.

Українська

ГПУ заявляє про затримання екс-командира регіонального підрозділу «Беркута»

Генеральна прокуратура України повідомляє про затримання колишнього командира одного з регіональних спецпідрозділів МВС «Беркут», якого підозрюють у скоєнні злочинів на Майдані в Києві взимку 2014 року.

«15 жовтня 2015 року управлінням спеціальних розслідувань Генеральної прокуратури України спільно із Службою безпеки України затримано колишнього командира одного з регіональних спецпідрозділів МВС «Беркут», якому повідомлено про підозру в організації перевищення службових повноважень своїми підлеглими, під час подій 18.02.2014 на вулиці Грушевського і в Кріпосному провулку у Києві та вчинення ними злочинів щодо протестувальників, що потягло настання тяжких наслідків (ч. 3 ст. 365 КК України)», — йдеться в повідомленні ГПУ.

16 жовтня прокурор вніс до суду клопотання про обрання підозрюваному запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою. Досудове розслідування триває.

Раніше в ГПУ заявляли, що всі бійці спецпідрозділу «Беркут», які брали участь у розстрілі мирних мітингувальників під час Революції гідності, встановлені. Проте в суді розглядають справу лише проти колишніх «беркутівців» Сергія Зінченка і Павла Аброськіна. Їх підозрюють у вбивстві 39 майданівців 20 лютого 2014 року на вулиці Інститутській. У вересні минулого року екс-командир роти «Беркута» Дмитро Садовник, якого також підозрюють у розстрілі 39 майданівців, втік з-під домашнього арешту, його оголосили у розшук.

Джерело: Радіо Свобода

Українська

ГПУ оголосила 4 особам підозру про злочини на Майдані. Один — слідчий з Харкова

Управління спеціальних розслідувань Генеральної прокуратури повідомило чотирьом особам про підозру за напад та викрадення активістів Майдану у січні 2014 року.

Про це повідомляє прес-служба Генпрокуратури.

Злочини передбачені ч. 2 ст. 146 (незаконне позбавлення волі або викрадення людини) , ч. 2 ст. 186 (грабіж), ч. 4 ст. 296 (хуліганство) Кримінального кодексу України.

«За результатами розслідування кримінального провадження за фактами організації задіяння стосовно протестувальників та активістів Майдану так званих «тітушок», а також вчинення цими особами цілого ряду злочинів та незаконного фінансування такої протиправної діяльності, встановлено причетність до нападу та викрадення громадян у м. Києві в січні 2014 року 4 осіб, серед яких бійці спортивного клубу “Оплот”. Вказані особи були залучені до вчинення протиправних дій керівником однойменного злочинного угруповання Є. Жиліним», — йдеться у повідомленні.

Троє з вказаних осіб вже арештовані та одного оголошено в розшук.

«При цьому один з підозрюваних на теперішній час працював слідчим райвідділу міліції одного із районів м. Харкова.», — зазначили у відомстві.

Управлінням спеціальних розслідувань ГПУ продовжується досудове розслідування у кримінальному провадженні за фактами організації задіяння у незаконних та злочинних діях стосовно протестувальників та активістів Майдану цивільних осіб, так званих «тітушок», вчинення цими особами цілого ряду злочинів та незаконного фінансування такої протиправної діяльності.

Джерело: Укрінформ

Українська

Суд забрав у Януковича ще 5 гектарів лісу в Сухолуччі

Вишгородським районним судом задоволено позов прокуратури Київської області та повернуто у власність держави майже 5 гектарів лісу в межах Сухолуцької сільської ради, на яких розташовані резиденції Віктора Януковича «Акація» та «Острів».

Про це повідомляє Генеральна прокуратура:

«Встановлено, що Київська облдержадміністрація вилучила із постійного користування Дніпровсько-Тетерівського державного лісомисливського господарства землі лісогосподарського призначення та змінила їх цільове призначення на сільськогосподарське, а Вишгородська райдержадміністрація передала їх у власність 6 громадян для ведення особистого селянського господарства.

В подальшому громадяни відчужили вищевказані земельні ділянки вартістю майже 2 млн грн на користь ТОВ «Дом Лесника», якому обласна адміністрація у 2009 році змінила цільове призначення на землі для будівництва та обслуговування готельно-ресторанного комплексу.

Однак, згідно законодавства, Київська облдержадміністрація не мала повноважень на вилучення земель лісового призначення, що і стало підставою для заявленого прокуратурою позову.

Нагадаємо, у березні поточного року апеляційний суд Київської області з цих же підстав задовольнив апеляційну скаргу прокуратури області, скасував незаконне рішення Вишгородського районного суду та повернув державі 8,8 га земель лісового фонду в Сухолуччі вартістю понад 5,2 млн грн, що також належали ТОВ «Дом Лесника».»

Щодо останнього, то на зазначених землях знаходиться резиденція екс-Президента Януковича «Акація» та мисливські угіддя.

Джерело: Укрінформ

Українська

Під ГПУ встановили сміттєвий бак для Віталія Яреми

КИЇВ. 8 жовтня. Активісти Автомайдану встановили біля приміщення Генеральної прокуратури України сміттєвий бак з відповідним написом для Генпрокурора В. Яреми. Пікетувальники вимагали закриття кримінальних проваджень, відкритих ще за часів режиму Януковича та, нібито, не закритих досі. Крім того, активісти вимагали провести очищення лав прокуратури.

Під час встановлення баку навпроти центрального входу до ГПУ сталася невеличка сутичка з правоохоронцями. Однак обійшлося без жертв і затриманих.

Нагадаємо, останнім часом популярності набула хвиля TrashBucketChallenge, тобто люстрування депутатів та чиновників через запхання їх у сміттєві баки.

Це випробування у різний час пройшли посадовці Олег Руденко, Олександр Данильчук та Віталій Федак, депутати Віталій Журавський, Микола Корецький, Віктор Пилипишин, Сергій Кузьменко, Володимир Вовченко, Олександр Харламов, колишній регіонал Віталій Грушевський, а також головний лікар Чернівецького госпіталю Манолій Мігайчук.

Джерело: УНН (+ ще 3 фото)

Українська

У Києва між самооборонівцями сталася сутичка через пропозицію переформатувати Майдан

На Майдані Незалежності сьогодні між другою сотнею самооборони та представниками інших сотень сталася сутичка через пропозицію перших переформатувати Майдан. За словами очевидців, представник другої сотні зі сцени зачитав документ про переформатування Майдану, підписаний уповноваженими представниками сотень.

Під час зачитування списку осіб, які підписали документ, між представниками сотень самооборони виник конфлікт. За словами людей, якій займають Майдан, документ є приводом для того, щоб вигнати їх із центральної частини Києва. Разом із тим, вони вважають що документ — фальшивка, його не підписували деякі люди, які там вказані. Невідомим було зроблено попереджувальний постріл у небо з пістолета.

Документом передбачалося розібрати барикади, із залученням криміналістів, для виключення втрати речових доказів подій 20 лютого, прибрати все сміття на Майдані, замінити старі намети новими, розповів УНІАН представник другої сотні. За його словами, також документ передбачав створення на території Майдану громадської приймальні й пункту прийому допомоги військовим у зоні АТО.

9 липня генеральний прокурор Віталій Ярема доручив керівництву МВС і СБУ вжити заходи зі звільнення центральної частини Києва, а також 19 приміщень, які знаходяться у власності держави, від осіб, які «ототожнюють себе з учасниками Революції гідності та майданівцями». При цьому у виступі Яреми майданівці були названі рядом навмисне підібраних образливих епітетів. З того часу проти Майдану не припиняються провокації, які навіть дійшли до влаштування на його території стрілянини з травматичної зброї та підриву вибухових пристроїв.

За матеріалами УНІАН та Радіо Свобода

Українська

Наступ "нової влади" на Майдан: ключові моменти

Останні події навколо київського Майдану засвідчують, що нова президентська вертикаль (казати: «влада» буде не зовсім справедливим) разом із силовим блоком із задоволенням беруть на озброєння методи режиму Януковича, а не просто ставлять на високі посади представників цього режиму. В останній тиждень ми бачимо, як раптом розгорнулася потужна кампанія з дискредитації Майдану і підготовка громадськості до думки про необхідність його ліквідації — можливо, навіть силовим способом. Хронологія подій (імовірно, неповна) є доволі цікавою.

Спершу 3-я сотня Майдану показово згортає намет за периметром барикад на Майдані Незалежності, а Самооборона Майдану, що її досі асоціюють з Парубієм, робить гучну заяву про переїзд всієї Самооборони в Київську фортецю (потім виясняється, що насправді з’їхала з Майдану навіть не вся 3-я сотня, натомість, з Українського дому Самооборона, чомусь, нікуди не поділася).

Далі, на оголеній Самообороною ділянці барикади вночі з’являється невідома банда, яка влаштовує розбірки на расовому ґрунті (вимагає викинути з наметового містечка не-слов’ян) і стріляє в людей. Є жертви. При цьому, судячи з усього, ця банда прийшла на Майдан з Липок — щільно охоронюваного УДО району, де розміщено Адміністрацію Президента (доволі великий закритий квартал), Нацбанк, Кабмін (складають ще один закритий квартал) і Верховну Раду. Також Липки є знайомим і звичним місцем для тітушок та антимайданівців часів зимового протистояння.

Після цього, новий генпрокурор Віталій Ярема виходить на прес-конференцію, на якій невпевнено зачитує з аркуша, спотикаючись всередині кожного речення, звинувачення в бік Майдану, написане не канцелярським стилем і не юридичною мовою, а у стилі радянських пропагандистських філіпік проти "наймитів буржуазії", "антирадянщиків" і под. Кожен, хто ще пам’ятає радянські часи, може насолодитися спічем Яреми:

Після прес-конференції Ярема підтвердив, що розглядається варіант силового розгону Майдану (див. відео вище).

У відповідь на заяву генпрокурора керівництво Майдану вийшло на власну прес-конференцію:

На ній були озвучені доволі цікаві факти. Наприклад, про Самооборону Парубія, яка досі займає Український дім; про приміщення Нацради з питань телебачення та радіомовлення, яку займає Чорна сотня, сотник якої — Тарас Мацюк — на даний момент є радником генпрокурора Яреми (!); про звільнені будівлі, які в пасквілі Яреми були названі захопленими (тут нам тільки не зрозуміло, чому всі називають консерваторією її Колонну залу, яка насправді є лише частиною з комплексу будівель Консерваторії, давно вже, до речі, перейменованої на Музичну академію — euro-maidan.info). Щоправда, не було озвучено ставлення до Правого Сектора, який досі займає телефонний вузол Головпоштамту (одразу за барикадою на Хрещатику).

Учасники прес-конференції розповіли, що їх також запросили на розмову в Генпрокуратуру. Вони зазначили, що обов’язково підуть, але навзаєм запросили генпрокурора Ярему на Майдан. Також було наголошено, що звернення через засоби масової інформації, яке фактично вчинив Ярема щодо Майдану, не є врегульованим способом роботи Генпрокуратури, а законодавчо внормованими процедурами Генпрокуратура, чомусь, не поспішає скористатися.

Яким буде наступний крок влади, яка дуже хоче зажити по-новому? І чи розуміє Ярема, що заявивши про можливий силовий розгін Майдану, він перетнув межу, після якої перестав відрізнятися від ставлеників донецької кліки? І чи пам’ятає він, де тепер Янукович, який у свій час охоче скористався силовим варіантом контактів із протестувальниками? Яремі явно не світить навіть таке.

І останнє риторичне запитання: чи має очільник силового відомства, вочевидь досі заповненого організаторами й виконавцями репресій проти власного народу, включаючи лютневі розстріли, хоч якесь моральне право вживати звинувачувальну лексику, мати зверхній тон і розказувати щось про злочини і загрозу державі й суспільству з боку інших?

Українська

Головне слідче управління вивчає так звані аналітичні архіви екс-генпрокурора Пшонки щодо подій на Майдані

Предметом досліджень слідчих Генпрокуратури є публікації в ЗМІ матеріалів так званих аналітичних записок, вилучених на дачі екс-генпрокурора В. Пшонки.
Про це 18 травня в ефірі телеканалу «Інтер» повідомив заступник Генерального прокурора Олексій Баганець.

«Цей факт, який був опублікований в ЗМІ, є предметом розслідування слідчими Генеральної прокуратури. Ми запрошували до себе журналіста, який готував цю публікацію. Він надав відповідь, що дані матеріали він лише фотографував, а місцезнаходження самих оригіналів документів не повідомив», — наголосив О. Баганець.

Разом з тим, за його словами, під час проведення слідчих (розшукових) дій вдалося встановити, що ці документи знаходяться в розпорядженні одного з воєнізованих формувань, яке брало участь у подіях в центрі Києва на початку цього року.

«Ми проводили негласні слідчі (розшукові) дії і нам відомо, що так званий архів В. Пшонки знаходиться в одному із воєнізованих формувань, який начебто брав участь у подіях на Майдані. Ми ведемо переговори з його представниками, в тому числі і через журналістів, і через громадських діячів і адвокатів, які з ними контактують. На сьогоднішній день поки позитивного результату немає», — зазначив заступник Генпрокурора.

Він звернувся до керівників цього формування з проханням передати до Генеральної прокуратури ці матеріали для того, щоб їх можна було перевірити в ході досудового розслідування.
Крім цього, О. Баганець повідомив про наявність у відомстві інформації про те, що повідомлення Антитерористичного центру, розміщені на сайті Служби безпеки України в лютому цього року, були підготовлені так званими аналітиками екс-керівництва Генеральної прокуратури.

На думку заступника Генерального прокурора України, вказані документи є дуже важливими для об’єктивного розслідування злочинної діяльності попередньої влади. Як відомо, наприкінці березня цього року одне інтернет-видання «Українська правда» опублікувало матеріали з особистого архіву екс-генпрокурора В. Пшонки, в яких йшла мова, зокрема, про конкретні кроки влади у боротьбі з Майданом. Також у цих записках визначалась інформаційна політика, котрої необхідно було дотримуватись правоохоронним та іншим державним органам під час подій у Києві. У тому числі, призначення винними у розгоні студентів на Майдані діючих на той час керівників державних органів (голову КМДА О. Попова, заступника РНБО В. Сівковича, начальника ГУ МВС в м. Києві В. Коряка).

Як повідомлялось, Головним слідчим управлінням Генеральної прокуратури України до Єдиного реєстру досудових розслідувань внесені відомості про вчинення колишнім Генпрокурором Віктором Пшонкою, за попередньою змовою зі своїм сином — народним депутатом України Артемом Пшонкою та іншими службовими особами органів прокуратури України, кримінальних правопорушень, передбачених ч. 5 ст. 191 (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем), ч. 2 ст. 364 (зловживання владою або службовим становищем), ч. 5 ст. 368 (прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою), 368-2 ч. 3 (одержання неправомірної вигоди в особливо великих розмірах) та ч. 3 ст. 369-2 (зловживання впливом) Кримінального кодексу України.

Джерело: Прес–служба Генеральної прокуратури України

P. S. Наскільки можна зрозуміти, йдеться про архів, знайдений в маєтку Пшонки і присвоєний собі Правим Сектором.

Українська

Швейцарія та Україна готують «дорожню карту» для повернення вкрадених активів

Найближчим часом Швейцарія направить до Києва групу експертів, які допоможуть українським слідчим сформувати низку конкретних запитів до швейцарської влади.

Про це повідомив директор департаменту міжнародного права у МЗС Швейцарії Валентин Цельвегер 24 квітня під час переговорів із заступником Генерального прокурора України Миколою Голомшею, повідомляє Еспресо.TV з посиланням на прес-службу ГПУ.

«Подання стосуватимуться, насамперед, представників так званої "сім'ї" екс-президента України Віктора Януковича та їхніх рахунків в швейцарських банках. Метою домовленостей є прискорення інформаційного обміну між обома країнами для відстеження, замороження та повернення викрадених статків», — йдеться у повідомленні.

Як відомо, Швейцарія стала першою з європейських країн, що заблокувала рахунки 29 українських високопосадовців, підозрюваних у масштабній корупції протягом 2010–2013 рр.

«Ми звернулись не тільки до Швейцарії, але й також до 136 держав світу з проханнями надати інформацію про рахунки з наявними на них коштами, здобутими незаконним шляхом, від 68 колишніх посадовців», — сказав Голомша.

За словами Голомші, «складність виникає у тому, що окремі посадовці оформляли ці гроші не на себе, а на інших осіб, і коли ми стикаємось з цими людьми, вони починають заперечувати стосунки з посадовцями. Але слідство має конкретну інформацію, і ці всі контакти встановлюються».

Між тим, за інформацією Цельвегера, сьогодні кількість українських мільйонерів-вкладників у швейцарських банках значно менша від аналогічного показника серед представників інших країн. Представник швейцарської сторони пояснив це підкреслено обережним ставленням швейцарської фінансової системи до грошових переказів з України. На його думку, швейцарські банки звертають увагу на те, «хто має право підпису, хто реально стоїть за банківськими рахунками».

Сторони домовились про встановлення безпосередніх відносин між фахівцями слідчих підрозділів обох країн. За спільним висновком, налагоджені особисті контакти допоможуть створити підґрунтя для пришвидшеної процедури розслідування. Для цього в. о. Генерального прокуратура України Ігор Махніцький планує обговорити подібні домовленості з керівництвом Федеральної прокуратури Швейцарії під час закордонного відрядження наступного тижня.

За аналізом Світового банку, Швейцарія вже повернула одну третину коштів, на загал викрадених корупціонерами в світі, після чого переміщених до швейцарської фінансової системи. Загальна сума повернутого становить близько 2 млрд. дол.

Українська

Сторінки

Підписатися на Генпрокуратура