санкції

Деякі мережі магазинів приховують російське походження товарів

Київська влада ухвалила рішення, згідно з яким російські товари в українських супермаркетах маркуватимуть спеціальними позначками. Проте, в передмісті Києва супермаркети йдуть на хитрощі, аби збути товари російського виробництва, які, очевидно, користуються дедалі меншою популярністю, — попереджає ГО Відсіч.

У рекламі «Мегамаркету», яку кладуть до поштових скриньок у Броварах, біля пропонованої продукції зазначають країну-виробника. Однак біля товарів російського виробництва не вказують жодної країни.

Ще одна мережа магазинів у цьому місті-супутнику столиці — «Фора» — у своїй рекламній продукції пропонує неймовірні знижки на російські товари. Країну-виробника вони не вказують взагалі ніде.

ГО застерігає, що через бойкот російських товарів російська продукція залежується на полицях магазинів, а термін її придатності не безмежний.

Джерело: Радіо Свобода

Українська

Офіційний курс рубля вперше впав нижче 40 руб/$

Банк Росії встановив курс євро на вихідні до 51,05 рубля, підвищивши його порівняно з 10 жовтня на дев'ять з половиною копійок, офіційний курс долара на 11 жовтня був збільшений на 23 копійки до 40,2125 рубля.

Таким чином, курс європейської валюти оновив історичний максимум; попередній був встановлений 18 березня поточного року (50,9442 рубля). Офіційний курс долара на 11 жовтня був збільшений на 23 копійки до 40,2125 рубля. Вартість американської валюти в РФ також досягла чергового історичного максимуму.

Біржові курси основних світових валют теж продовжують зміцнюватися по відношенню до рубля. 10 жовтня до 13:40 мск курс євро на Московській біржі піднявся на 19 копійок до 51,12 рубля, а долара — на 18 копійок до 40,33 рубля. Водночас фондові індекси оновлюють багатомісячні мінімуми: до 13:50 мск РТС скоротився на 2,32% до 1063 пунктів, а ММВБ — на 1,62% до 1361 пункту.

Різке ослаблення рубля та біржових показників РФ відбувається на тлі падіння світових цін на нафту. Вартість бареля Brent вперше за два роки впала нижче $ 90, а котирування WTI — нижче $ 85.

Джерело: Espreso.TV

Українська

Експерт пояснив чому Росію чекає валютна паніка

Росіяни починають побоюватися через інфляцію і падаючий рубль.

Про це пише у своєму блозі керуючитй партнер компанії Capital Times Ерік Найман, передає Еспресо.TV.

Експерт пояснює, що курс російської валюти знаходиться під тиском з трьох причин.

«По-перше, зниження цін на нафту — це прямий удар по нафтогазовим доходам Росії і російського держбюджету, який влада змушена закривати банальною емісією рублів. По-друге, західні санкції, що обнуляють можливості рефінансування зовнішніх боргів. По-третє, структурні макроекономічні проблеми Росії — роки нафтодоларових достатків були витрачені даремно», — вважає він.

За словами Наймана нафтові долари Росії дали необхідний поштовх тільки оборонній галузі, але це непродуктивні витрати. «Освіта, охорона здоров'я, наука, сільське господарство, промисловість, транспорт, енергетика, ЖКГ та інші сектори економіки практично зупинилися в розвитку», — додав експерт.

Також Ерік Найман спрогнозував подальший шлях російської економіки якщо військовий конфлікт буде зростати.

За його словами, зараз торговий баланс Росії все ще позитивний, але наступного року його профіцит можна очікувати на рівні $ 150 млрд.

Витік валюти з Росії наступного року складе порядку $ 250 млрд. Відтік тіньового капіталу з Росії експерт оцінює в $120-150 млрд. на рік. «Корупціонери воліють відводити гроші подалі за кордон з країни від місця «пограбування», підприємці про всяк випадок купують нерухомість і перевозять свої сім'ї також за кордон, а олігархи взагалі банально скуповують закордонні спортклуби та інші помітні й непомітні активи», — пояснює він.

«Через зовнішній туризм з Росії йде $ 50 млрд на рік, хоча в наступному році ця цифра напевно скоротиться до $ 35-40 млрд. До цього варто додати відтік по фінансовому рахунку на виплату відсотків і дивідендів, а також погашення зовнішніх боргів (близько $ 90 млрд)», — додає експерт.

Найман вважає, що є ще один ризиковий момент, який спричинить валютну паніку в Росії — це гігантська величина заощаджень росіян, які можуть панічно скуповувати валюту, побоюючись неконтрольованої девальвації рубля.

«В Росії на початок серпня росіяни тримали депозитів на 17,2 трлн. рублів. З них — 80% в рублях і тільки 20% в інвалюті. Тобто, якщо хоча б третину рублевих депозитів росіян піде на скупку інвалюти, це швидко збільшить попит на неї ще на $ 115 млрд і природно цей попит можна буде покрити тільки за рахунок валютних резервів Центробанку Росії. А в умовах економічного спаду і падаючих нафтогазових доходів емісія рублів перебуватиме в протифазі падаючим резервам», — написав експрет.

Але все ж таки, за словами Наймана, в 2015 році обвального падіння рубля він не очікує — «швидше за все буде контрольована девальвація в напрямку 50 руб/дол».

«Однак зниження валютних резервів до $ 250-300 млрд. цілком може стати фактом вже до початку 2016 року, що поставить ще більше макроекономічних питань перед російською владою», — резюмує економіст.

Нагадаємо, сьогодні повідомлялося, що російський рубль вперше в історії побив антирекорд в 40 руб/$. А ціни на нафту продовжують падати, тягнучи в прірву російську економіку.

Джерела: Espreso.TV, УНН

Українська

ExxonMobil заморозила 9 з 10 спільних проектів з «Роснафтою»

Американська ExxonMobil заявила, що через санкції згортає майже всю діяльність в Росії. Компанія вийшла з дев’яти спільних проектів з «Роснафтою».

Представник Exxon Алан Джеферс заявив РБК, що компанія виконала вимогу влади США щодо згортання діяльності в РФ, і до 26 вересня вийшла з більшості спільних проектів з «Роснафтою». Згідно зі стратегічною угодою між ExxonMobil і «Роснафтою» було 10 спільних проектів, включаючи геологорозвідку й освоєння російського шельфу в Чорному морі і в Арктиці, а також проекти в Західному Сибіру. Згортання робіт по дев’яти з 10 проектів завершилося до 26 вересня, підкреслив він.

Виняток склала лише розвідувальна свердловина «Університетська-1» в Карському морі, буріння якої було в просунутій стадії, тому Мінфін США надав компанії відстрочку для безпечного згортання робіт. Якраз напередодні Exxon і «Роснафта» закінчили буріння; попередня оцінка ресурсної бази родовища, яке назвали «Перемога», склала 38 млрд куб. м газу і більш ніж 100 млн т нафти.

12 вересня Мінфін США заборонив американським фірмам постачати в РФ обладнання та технології, а також надавати послуги, якщо вони будуть використовуватися в арктичних, глибоководних або сланцевих проектах. Зокрема, більше не можна надавати бурові, геофізичні, геологічні, логістичні та управлінські послуги. На виконання цих вимог у американців було два тижні — до 26 вересня.

Джеферс не став коментувати, як згортання операцій у РФ позначиться на показниках Exxon, і як буде відкликатися американський персонал з Росії. За його словами, американські санкції не торкнулися проекту «Сахалін-1», в якому Exxon володіє 30% і виступає оператором проекту. А президент «Роснафти» Ігор Сечин заявив, що якщо хтось із партнерів буде змушений піти з спільних проектів, у нього буде «опціон на повернення».

Раніше повідомлялося, що ExxonMobil до середини жовтня згорне проекти з «Роснафтою».

Джерело: РБК-Україна

Українська

В Італії заморозили вілли та земельні ділянки Азарова-молодшого

Під санкції потрапила нерухомість сина екс-прем'єра на Сардинії.

Італія заморозила активи сина колишнього глави уряду України Миколи Азарова Олексія.

Слідом за активами російського олігарха Аркадія Ротенберга Італія взялася за нерухомість сина Азарова. Зокрема, в цій країні знаходяться активи керовані його австрійською групою Garda Handels und Beteiligungs GmbH, яка контролює італійську компанію Agosto 2012 srl [компанія з назвою «Серпень 2012»? У тексті від ИТАР-ТАСС явна описка, яку всі інші просто скопіювали — euro-maidan.info].

Заблокували серед іншого і вілли та земельні ділянки молодшого Азарова на Сардинії, в околицях Ольбії, пише ИТАР-ТАСС.

У Мінфіні Італії наголосили, що блокування активів Олексія Азарова пов’язано з відкритим проти нього в Україні розслідуванням за фактами розкрадання державних коштів.

Також нещодавно в Австрії заморозили активи олігархів-втікачів Курченка й Азарова-молодшого.

Джерело: ТСН

Українська

Нові санкції від Європейського Союзу

Європейський Союз посилює санкції проти Росії у зв’язку з її вторгненням до України. Новий санкційний список був узгоджений у п’ятницю, 5 вересня і мав бути прийнятий наступного дня в суботу. Однак, затвердження санкцій відклали через прийняте за результатами "мирних переговорів" у Мінську рішення про припинення вогню.

Постає питання: чи не було однією з причин самого підписання мінського протоколу бажання загальмувати або призупинити введення нового пакету санкцій?

В цьому ж ключі можна розглядати позицію Фінляндії, яка гальмувала узгодження санкцій штучними технічними зауваженнями. Така дивна "любов" до Росії з боку саме Фінляндії, яка має добре пам’ятати радянсько-фінську війну і тверезо оцінювати російську загрозу, цілком може пояснюватися закулісним тиском Кремля. На Фінляндію є чим давити: у газовій сфері Суомі практично на всі 100% залежить від Росії.

Оскільки дива в Мінську не відбулося, а Росія не перестала демонструвати звірячий оскал, нові санкції були затверджені, про що 8 вересня і повідомив голова Європейської Ради Герман ван Ромпей. У п’ятницю 12 вересня санкційний список має бути опубліковано в Офіційному журналі ЄС.

Обмеження торкнуться, як і має бути, як компаній, так і фізичних осіб. У список санкцій потраплять, за даними Уолл Стріт Джорнал, Роснефть, Газпромнефть і Транснефть. Цим компаніям фактично закривають європейський ринок капіталу. Також в списку опиняться оборонні підприємства: Уралвагозавод, Оборонпром і Об’єднана авіабудівна корпорація. Вони залишаться без фінансування через акції та облігації.

Крім того, дев’ятьом компаніям заборонять продавати технології подвійного призначення. І, нарешті, під санкції потраплять 24 посадові особи — громадяни Росії й України.

США також заявили про приєднання до європейських санкцій. Свій список вони також оголосять у п’ятницю.

Російський фінансовий ринок вже відреагував на повідомлення про нові санкції черговим падінням.

Українська

Росія більше не стратегічний партнер ЄС — Могеріні

Політика та військова агресія президента Росії Володимира Путіна зруйнували стратегічні партнерські стосунки з Євросоюзом.

«Цих партнерських стосунків більше немає: від цього моменту Росія вже не є стратегічним партнером ЄС». Про це заявила новообраний Високий представник ЄС із зовнішньої та безпекової політики Федеріка Могеріні в інтерв’ю італійському виданню Corriere della Sera.

На думку Могеріні, дії Росії щодо України суперечать попередніми домовленостями, які були оголошені в Женеві, Нормандії та Берліні.

«Путін ніколи не поважав і не бажав виконувати зобов’язання, Він не хотів змін, натомість підтримував сепаратистів, особливо в ситуації з малайзійським авіалайнером. Відстань між обов’язками та конкретною поведінкою (Путіна - ЄП) зараз дуже велика», — наголосила Федеріка Могеріні.

Вона також сказала, що ЄС далі буде впроваджувати санкції проти Росії, оскільки не бачить іншої альтернативи.

«Військова агресія, провокації Росії призводять до того, що європейська дипломатія не має іншої альтернативи, як запровадити подальші санкції — це єдиний інструмент в цій політиці», — сказала Могеріні.

Високий представник ЄС переконана, що сьогодні кожна країна повинна самостійно обирати своє європейське майбутнє, незважаючи на те, чи подобається це Росії чи ні і чи може це шкодити її інтересам. За таким принципом будувались стратегічні партнерські стосунки ЄС та РФ. Однак Росія їх порушила.

Федеріка Могеріні констатує, що ембарго, запроваджене Росією на імпорт продуктів на свою територію, найперше б’є по її громадянах.

«У цій ситуації Кремль діє проти свого власного народу», — наголосила Могеріні.

Джерело: Європейська правда

Нагадаємо, що ця сама Могеріні ще донедавна "славилася" прихильністю до Росії.

Українська

Росія готується вивести в море перший «Містраль»

Перший вертольотоносець класу «містраль» під назвою «Владивосток» готується вперше вийти в море 10 вересня з порту Сен-Назер для ходових випробувань. Про це йдеться у відповідних графах календаря руху суден французького порту.

Його повернення очікується 19 вересня у 13:50.

Водночас адміністрація порту не вказує у відповідній графі назву агента, який залишив замовлення на вихід вертольотоносця.

Існує підозра, що «Владивосток» може не повернутися з ходових випробувань і таким чином уникнути можливих санкцій.

Нагадаємо, за контрактом перший корабель повинен бути доставлений до Росії в жовтні. Саме на цьому етапі французький уряд має видати ліцензію на експорт.

Зважаючи на це, українські та французькі активісти мають намір 4 та 7 вересня провести акції протесту в Парижі та Сен-Назері проти продажу «містралів» Росії. Як повідомила одна з активісток, Анна Гармаш, група представників української громади та небайдужих французів мають намір вирушити з французької столиці до Сен-Назера, щоб знову провести мітинг «проти продажу Путіну і його уряду кораблів "містраль"».

«Ці кораблі призначені для швидкого та ефективного військового вторгнення. У руках Кремля вони є величезною небезпекою для України, а також інших держав», — наголосила Гармаш.

За її інформацією, 7 вересня на протидію активістам представники ультранаціоналістичної французької партії Національний фронт (який свого часу підтримав анексію Криму) готують свою акцію на підтримку Кремля.

20 серпня президент Франції Франсуа Олланд заявив, що в разі посилення напруженості навколо України Франція може переглянути свою позицію щодо продажу авіаносців «містраль» Росії.

Джерела: Європейська правда і День

Невизначено

В результаті санкцій України РФ залишилася без надійної космічної ракети


Міноборони РФ заявило про припинення запусків ракет «Рокот», які використовувались для запусків супутників зв'язку і дистанційного зондування землі, в тому числі й в інтересах військових відомств Росії.

Відмову від ракетоносія пов'язують з розривом співпраці між Україною та РФ, так, харківське підприємство «Хартрон» розробляло для «Рокот» систему наведення й управління. За озвученою в Міноборони РФ програмою, чотири ракети, які залишилися в Росії, будуть запущені в 2015 і 2016 роках.

В майбутньому РФ планує замінити «Рокот» на ракети типу «Союз», останній запуск якої призвів до втрати двох європейських космічних апаратів, а також за допомогою ракети «Ангара», яку змогли запустити тільки з другого разу.

Варто зазначити, що «Рокот» відрізняється високою надійністю пусків, з 19 пусків лише один завершився аварією.

Джерело: ТСН

Українська

Російська авіакомпанія «Доброльот» припиняє польоти через санкції ЄС

Недавно створена російська авіакомпанія «Доброльот», малобюджетний підрозділ державного «Аерофлоту», оголосила в неділю, що «тимчасово зупиняє» польоти на всіх маршрутах уже від понеділка.

Як йдеться в повідомленні, причиною стало анулювання договорів лізингу її літаків у зв’язку з санкціями, запровадженими Європейським союзом.

Компанія почала польоти лише в червні цього року. Першим і головним її маршрутом був Москва-Сімферополь в окупованому Криму. Починаючи з серпня, вона планувала відкрити й кілька маршрутів до міст Росії.

У середу компанія опинилася під новими санкціями Євросоюзу — як заявили в ЄС, через те, що з часу незаконної анексії Росією Криму і на момент запровадження санкцій її єдиними рейсами були рейси між Москвою та Сімферополем, що полегшувало інтеграцію незаконно анексованого Криму в Росію і підривало суверенітет і територіальну цілісність України.

Джерело: УНН

Українська

Сторінки

Підписатися на санкції