військова агресія

Повернення на фронт

Дане звернення-роздум до звільнених перед Новим роком з російського полону українців написала Олена Ксантопулос. Публікуємо переклад на українську (оригінал написано російською) з деякими правками. Зберігаємо тільки авторське маленьке «ви» при зверненні до Порошенка, оскільки такий відступ від правописних правил нині вживається для вираження (негативного) ставлення.

Повернення на фронт

Ви повернулися додому. Вас дуже довго не було. Одна година в підвалах путінських катів — за сто днів або за все життя. Але ви повернулись, люблячи Україну. Попереду щасливі свята з матерями, дружинами, дітьми та коханими, які дочекалися.

Українська

Росія перекидає на Донбас бойову авіацію

Як ми і передбачали, отримавши від України майже півтора мільярди доларів за недоведений газовий борг, Росія одразу ж пустила їх на підготовку до нового етапу вторгнення на українську територію. Одразу ж витратити гроші, щоб встигнути до своїх улюблених листопадових дат, вони не встигли, але роблять це нині.

І, оскільки повноцінна війна неможлива без застосування бойової авіації, почалося перекидання військових авіачастин до меж Донбасу. Підтвердження цього із самої російської армії отримали активісти Луганського інформаційного спротиву. Вони опублікували службову записку командира в/ч 69806-2 від 4 листопада 2014 року (!) про перекидання особового складу й вантажів авіагрупи з авіабази «Сокіл» (Пермь, Велике Савіно) на аеродром Міллерово (Росія, адміністративний центр Міллеровського р-ну Ростовської обл.) і таблицю боєготовності екіпажів, що перевозитимуть вантажі.

Перекидання маскується під проведення учень на полігоні «Ашулук» (Астраханська обл., недалеко від кордону з Казахстаном),

однак літаки й вантажі чомусь прямують до Міллерового:

Особливо зручно маскуватися під учення тому, що вони передбачають бойові стрільбу з авіагармат, пуски ракет і бомбометання. У Великому ж Саввіно базуються винищувачі МіГ-29 та МіГ-31. Автори новини відзначають:

«Міллерово розташоване трохи північніше за основний театр бойових дій, навпроти прикордонної застави «Красна Талівка» Станично-Луганського району. Таким чином, перекинуті літаки можуть перекривати повітряний простір над ВСІЄЮ Луганською областю.

Також стало відомо, що до складу вантажу, спрямованого в Міллерово, входять радіолокаційні станції та обладнання до них, що вказує на підготовку до створення біля самих кордонів Луганської області центру контролю над повітряним простором України.

Тут необхідно нагадати, що під час захоплень військових частин у травні цього року, були знищені всі РЛС ППО України, що прикривали схід країни. В результаті контроль над повітряним рухом з боку України було втрачено, що зіграло на руку бойовикам і призвело до катастрофи з малайзійським боїнгом. Одночасно, наша бойова авіація, не маючи підтримки з землі, не змогла ефективно боротися зі скупченнями бойовиків.

Тепер же, Росія явно намірилася контролювати повітряний простір сусідньої країни, а можливо і задіяти в бойових діях свою авіацію — чи то під власним прапором, чи то під емблемами "ВВС Новоросії".»

Українська

Віктор Суворов: Допоки Україна не вестиме війну за свою незалежність, ніхто допомагати не буде

Військовий розвідник та історик Володимир Рєзун, відомий під псевдонімом «Віктор Суворов», дав українським журналістам чергове інтерв’ю, яке ми із задоволенням розміщуємо на euro-maidan.info.

Нещодавно у продажу з’явився новий роман Віктора Суворова «Облом». Книга про Хрущова, Жукова, про те, як СРСР уник військової диктатури, а світ — третьої світової. Ми сконтактувалися з Володимиром Богдановичем, щоб поговорити про його новий роман, а заразом про війну, яку веде Росія, про те, що робити з армією і як жити, аби перемогти.

Українська

Український уряд заплатив за нове російське вторгнення?

30 жовтня за 10 хвилин до опівночі у Брюсселі Україна (в особі міністра енергетики Юрія Продана), Росія (в особі міністра енергетики ж Олександра Новака) та ЄС (в особі єврокомісара з питань енергетики Гюнтера Етінгера) підписали тристоронній протокол, що має регулювати постачання газу з Росії в Україну до березня наступного 2015 року.

Згідно з цим документом, Росія зобов’язується продати Україні 4 млрд кубометрів газу на умовах передоплати, а Україна, у свою чергу, — до кінця року погасити борг у розмірі $3,1 млрд й оплачувати щомісячні поставки. Євросоюз став гарантом того, що Москва не змінить ціну, а Київ оплатить усе вчасно і повністю.

Таким чином, Україна визнала за собою борг, який вона в цей самий час оспорює у стокгольмському арбітражі, стверджуючи, що з 2010 року накопичився не борг за поставлений газ, а навпаки — переплата у розмірі 6 млрд.

Більше того: уряд вже наказав Нафтогазу здійснити оплату, а НАК Нафтогаз вже — 4 листопада — перерахував Газпрому перший платіж за газ на суму 1,45 млрд дол. Половину суми. Другу половину обіцяють заплатити до кінця цього року (тобто, в межах двох місяців). Причому оплата здійснена за рахунок грошей, які Росія заплатила нам за транзит газу через нашу територію. Тепер уряд Яценюка ці гроші просто повертає Росії.

Що це означає на практиці? Тільки одне: у Москви тепер є гроші на поглиблення інтервенції в Україну. І вона ними скористається. Україна вчергове (цього року) заплатила агресору за продовження війни проти себе.

Історик Юрій Фельштинський вже попереджав, що грошей на війну з Україною у Росії немає, тому будь-які виплати за газ з боку України дуже потрібні Кремлю і одразу ж будуть використані ним для нового етапу агресії. Зараз бюджет Росії практично порожній, економіка навіть формально не зростає (і це економіка, організована довкола видобутку сировини, а не виробництва товарів), а російський уряд готується до її падіння наступного року. Скорочуються валютні резерви (хоча золото Центробанк Росії активно скуповує), і фактично вони вже досягли переддефолтного рівня. Задля утримання Криму було безповоротно спорожнено (практично, розграбовано) недержавні пенсійні фонди і вивезено готівку з Краснодарського Краю. Крупні російські компанії відрізані від кредитів через санкції, капіталізація і прибутки багатьох із них різко впали (наприклад, Газпрому). Видобуток нафти суттєво падає (родовища вже виснажуються), і в найближчі роки, за оцінками Лукойла, може просто обвалитися. Населення Росії в містах убожіє, а села взагалі вимирають. Соціальні вибухи в найближчому майбутньому практично неминучі.

Що може перекрити повний провал в керуванні країною та її екнономічний крах? Тільки військові перемоги. Це знає кожен диктатор. Тому дуже скоро гроші, заплачені Яценюком і Коболєвим Росії за газ, конвертуються в новий виток війни проти України. Питання лиш одне: коли?

Улюблені кремлівські дати для нападу на сусідів Росії і спроб розв’язання у них громадянських воєн групуються на початку листопада. Це вже зараз. В цьому контексті видається зовсім невипадковим оголошення з 5 по10 листопада всенімецького страйку машиністів локомотивів. З середи — і до понеділка. Формально — через 5% відсотків зарплатні. А реально — навіщо намагатися паралізувати залізничне сполучення в головній країні Європи на п’ять днів?

Саме в ці дні Росія може зробити новий кидок на Маріуполь. Якщо встигне освоїти заплачені Нафтогазом кошти. Якщо ні — нападе пізніше. Але обов’язково нападе. Бо діватися Путіну вже нікуди.

Українська

З моменту окупації в Криму зникли без вісті 18 кримських татар

За даними Меджлісу в анексованому Круму з моменту окупації і до теперішнього часу зникло без вісті 18 кримських татар.

Про це сьогодні під час брифінгу повідомив голова кримсько—татарськоргго народу Мустафа Джемілєв, передає Еспресо.TV.

«В Криму почастішали випадки викрадання людей. За нашими даними за часів окупації до сьогодні пропало 18 осіб», — сказав Джемілєв.

Він розповів, що є підтвердження того, що до цього має причетність «самооборона» Криму.

«Позавчора зник 23-річний татарин. ФСБ заперечує свою причетність до цього випадку. У Білогірську двох людей затримали і заштовхали в машину. Були свідки, які все бачили, записали номер. Це були співробітники загонів так званої самооборони. Це суміш наброду криміналітету, відставних працівників СБУ, КДБ, ГРУ, так званих козаків. Ці люди на замовлення роблять чорну роботу. Труп, який знайшли 15 березня — теж їх рук справа», — вважає Джемілєв.

Та голова Меджлісу резюмував, що жодне вбивство та викрадення не було розслідувано, ніхто не притягнутий до кримінальної відповідальності.

«Це боротьба з інакомисленням і спроба вселити людям страх», — заявив Джемілєв.

Джерело: Espreso.TV

Українська

В СБУ нарахували десятки «гробниць» і концтаборів терористів на Донбасі

В Службі безпеки України заявляють, що на Донбасі діють десятки концтаборів, в яких терористи утримують мирних жителів.

Про це під час брифінгу повідомив радник голови СБУ Маркіян Лубківський, передає Еспресо.TV.

«Кількість таборів і масових захоронень людей – відлік йде на десятки», - сказав Лубківський.

«Ми не можемо остаточно сказати кількість, тому що цей список не є кінцевим. Ми далі ведемо складну роботу. По кількості людей, які можуть бути там в самих таборах і в масових гробницях, мова йде про сотні», — поінформував речник СБУ.

Він також додав, що умови, в яких бойовики утримують мирних людей, нагадують концентраційні табори.

«Люди тримаються в нелюдських умовах — за колючим дротом, під охороною, щоб ці люди не могли залишити територію смерті», — сказав Лубківський.

За його словами, наразі СБУ почала процес створення «карти» розміщення створених бойовиками концтаборів і масових поховань. Для її створення силовики використовують дані інших відомств, інформацію з різних джерел, в тому числі й від місцевих жителів, а також знімки з космосу.

«По суті, це «карта смерті», яка засвідчує як жорстоко і по-звірячому терористи на окупованих територіях ставляться до українських військових, добровольців, мирних мешканців та іноземних представників», — зазначив речник СБУ.

За даними СБУ, на Донбасі виявлено щонайменше 5 місць масових поховань мирних мешканців та терористів. Зокрема, 5 осіб було звалено у яму в селі Нижня Кринка, інші необізнані тіла було скинуто в шахту Комунарська №22 у місті Жданівка.

Втім, найчисельніші масові захоронення, за інформацією відомства, було виявлено на території колишньго форпосту терористів, а саме — у Слов'янську Донецької області. Серед знайдених встановлено імена тільки 12 загиблих.

Також в СБУ зазначили, що виявлено численні та наспіх зроблені поховання поруч з табором бойовиків у районі траси Ізюмській—Слов'янськ, братські могили в лісосмузі в Артеміському районі Луганська. Також знайдено поховання 30 мирних мешканців в Тельманівському районі.

Що стосується місць масових поховань українських військовослужбовців, то вони були виявлені в урочищі Савур Могила (до 25 загиблих), в н.п. Побєда (до 50 загиблих), у Харцизьку (до 50 загиблих), у Дмитрівці (кількість масового захоронення уточнюється) і в селі Осикове на Донеччині.

Також тіла українських військових були виявлені у н.п. Никишино, селі Гранітне поблизу Тельманово і під Іловайськом.

Джерела: Espreso.TV, УНН

Українська

Відповідь на головне питання до указу президента України № 744/2014

Другий день вся Україна обговорює указ президента України № 744/2014 «Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 28 серпня 2014 року "Про невідкладні заходи щодо захисту України та зміцнення її обороноздатності"», підписаний Порошенком 24 вересня. У всіх постають одні й ті самі питання до указу, основне з яких, розбите на підпитання, ми викладемо у формулюванні Андрія Ілларіонова (в перекладі на українську), який, нагадаємо, ще в січні попереджав про кремлівський план вторгнення в Україну:

«Не єдине, але точно перше питання, що виникає у зв’язку з цим указом, — чому українським керівництвом він підписаний так пізно?

  • Чому не в лютому-березні — під час російського вторгнення до Криму?
  • Чому не в квітні — під час російської інтервенції в Донбас?
  • Чому не в травні — одразу після обрання законного президента?
  • Чому не в червні, коли став зрозумілим провал АТО?
  • Чому не в липні, коли був збитий «Боїнг», а українські війська зазнали масованого розстрілу з-поза російського кордону?
  • Чому навіть не 28 серпня, під час повномасштабної агресії російських регулярних військ, коли це рішення РНБО було вже повністю підготовано?
  • Чому указ було підписано тільки зараз, 24 вересня?»

Насправді, на всю цю вервечку питань правильна відповідь була дана ще до президентських виборів, у квітні цього року. Ще до того, як хто-небудь міг повірити, що таке станеться. Відповідь проста:

  1. Росія сподівалася окупувати якщо не всю Україну, то значну її частину, а на неокупованій частині поставити свого, контрольованого президента.
  2. Завданням цього маріонеткового президента мало стати ініціювання нескінченних і безрезультатних мирних переговорів з Москвою (при суцільному саботуванні визвольної боротьби з окупантом чи хоча б заходів з оборони — додамо тут від себе).
  3. Такою маріонеткою в Кремлі було обрано саме Петра Порошенка.

Такі висновки випливають з подій на Банковій 1 грудня. Повністю аналіз і прогноз дивіться у блоговому записі «Рекламні технології та отруйний порошок». Можна згадати також попередження Ілларіонова (посилання див. вище): «Кремль розглядає 4 сценарії щодо України. Перший — повний контроль над всією Україною з допомогою особи, яка буде користуватися довірою всієї країни. «Але цей варіант стає малоймовірним», — зазначив Ілларіонов». Ось вам і малоймовірний.

Українська

Дещо про військові злочини головнокомандувача

Юрій Бутусов опублікував у «Дзеркалі тижня» докладний матеріал з розбором поведінки та прийманих рішень особисто президента Порошенка в нинішній російсько-українській війні. Перелічені прорахунки виказують кричущу некомпетентність Порошенка і відсутність у нього розуміння ситуації. Більше того, з тексту чітко видно, що значна частина дій президента є відвертими військовими злочинами, про що йому в кожному конкретному випадку переважно було відомо заздалегідь (від експертів і підлеглих). Розміщуємо статтю повністю (виділення жирним належать автору):

Українська

Фельштинський: велика війна ще попереду

Історик Юрій Фельштинський, автор книг «ФСБ підриває Росію» та «Корпорація: Росія і КДБ за часів президента Путіна» вже неодноразово демонстрував, що дуже добре розуміє логіку сучасного кремлівського керівництва Росії та його наміри. Цього року він вже кілька разів виступав із попередженнями про те, що Москва всерйоз готується до третьої світової війни, і напад на Україну — це не самостійний план, а лише важлива фаза у розв’язуванні майбутньої світової війни.

В середині серпня Фельштинський дав інтерв’ю київському журналу «Бизнес» (ru), друкувати яке редакція відмовилася. Проте інтерв’ю з’явилося в мережі; його можна знайти на «Свободной зоне» і в блозі Андрія Ілларіонова. Розміщуємо інтерв’ю повністю:

Юрий Фельштинский: Большая война еще впереди

Интервью киевскому русскоязычному журналу «Бизнес», которое редакция журнала публиковать отказалась.

Невизначено

Припинення вогню. Путін та Порошенко: хто кого обдурить

Тарас Клочко

Сьогодні прес-служба Порошенка повідомила, що в телефонній розмові з Володимиром Путіним було досягнуто домовленості про постійне припинення вогню на Донбасі. «Результатом розмови стала домовленість про постійне припинення вогню на Донбасі. Було досягнуто взаєморозуміння щодо кроків, які сприятимуть встановленню миру», — зокрема йдеться в повідомленні прес-служби. Правда, потім прес-служба Порошенка оперативно змінила категоричне «постійне припинення вогню» на більш невизначене «режим припинення вогню», що натякає на одне — торги ще тривають.

Офіційна ж Москва, яка й досі не визнає очевидного факту безпосередньої участі власної армії у війні проти України, знову заявила, що ні про що з Порошенком не домовлялася.

«Президенты России Владимир Путин и Украины Пётр Порошенко не договаривались о прекращении огня на Украине, поскольку Россия — не сторона конфликта. Но они обсуждали, как решить конфликт», — заявив речник Путіна Дмитро Пєсков.

Якщо домовленість про постійне припинення вогню і справді існує, то вона може означати лише одне — Порошенко погодився на умови Путіна. Еспресо.TV вже писало, що єдиний сценарій, який влаштує Путіна, — це перетворення України на сателіта Росії, а для цього російському диктатору необхідно залишити Донбас у складі України, зберігши при цьому контроль над ним. Подібні прецеденти в новітній історії вже були. Мова йде про Боснію і Герцеговину, де за результатами Дейтонської угоди 1995 року було створено кофедеративну Боснію із сербським анклавом — Республіка Сербська, що унеможливило європейський розвиток Боснії.

Очевидно, що осетинсько-абхазський сценарій на Донбасі Путіна аж ніяк не влаштовує. Якщо Україна визнає слідом за Кримом ці території тимчасово окупованими, а Кремль визнає свої «квазі-республіки» незалежними державами, то Путіну доведеться брати на утримання багатомільйонний Донбас зі зруйнованою війною інфраструктурою, чого російський бюджет на тлі західних санкцій, вочевидь, не потягне. Тим більше, що це й не реалізує путінську мрію про «Новоросію», що включає увесь південний схід України.

Тому, єдиним можливим варіантом для Кремля є «боснізація» України. Швидше за все Путін вимагає, щоб окупований росіянами Донбас отримав у складі України «особливий статус», про що й говорила путінська маріонетка Пургін в Мінську. Цей «особливий статус» має залишити Донбас під безпосереднім керівництвом Росії, зваливши на Київ усі витрати по його відновленню після війни. Очевидно, що з подібною пухлиною ні про яке ефективне просування ані до ЄС, ані до НАТО навіть і мови не буде. Тим більше Москва завжди матиме в Україні плацдарм для подальшого наступу на Україну.

Погодившись на подібний варіант, Порошенко, зрозуміло, представить все як власну перемогу в боротьбі за мир. Але по факту це означатиме капітуляцію та банальний «злив України» Путіну, і шансів досидіти в президентському кріслі хоча б до кінця терміну у нинішнього президента України буде вкрай мало.

Джерело: Espreso.TV

Українська

Сторінки

Підписатися на військова агресія