Верховна Рада

Онука Звягільського живе на березі Женевського озера і відхрещується від українського громадянства

Людиною, яка відкриє роботу Верховної Ради восьмого скликання, стане Юхим Звягільський. Це один із сумних підсумків дострокових виборів в Україні. Депутат, який голосував за диктаторські закони 16 січня, бізнес-партнер Януковича, директор шахти, що стала "чорною дірою" для українського бюджету, на правах найстаршого буде зачитувати з трибуни парламенту присягу для всіх інших нардепів.

Про це пише журналіст Сергій Лещенко у своєму блозі на «Українській правді»:

Це буде вже восьмий депутатський скликання Звягільського. Він — абсолютний рекордсмен за термінами перебування в Раді — починаючи з 1990-го. Правда, більше двох років він не ходив на засідання, тому що ховався від кримінального переслідування в Ізраїлі.

Тепер в одній точці зійдуться Майдан, що став реакцією на тотальну корупцію української політики, і Звягільський, який довше інших будував цей режим.

Тим більше сумно, що до присяги депутатів буде приводити людина, у якої мандат більш ніж сумнівний. Вхідним квитком до нового парламенту для нього стануть всього 1 тисяча 454 голоси, відданих за кандидатуру Звягільського на частково окупованому окрузі № 45. Це — найнижчий результат "переможця" по всій країні.

Крім самого Звягільського, останні кілька скликань плечем до плеча в парламенті з ним працював його зять Володимир Вечерко, завершальним акордом депутатства якого стала участь у зустрічі з керівництвом Державної Думи в Москві.

Але повернемося до більш прозаїчних матерій. За час присутності Звягільського в українській політиці, його онука — донька депутата Вечерка — розжилася нерухомістю. Правда, не в передмістях Донецька. Місцем її проживання є розкішний особняк в одному з найпрестижніших місць планети, елітному женевському районі Колоні.

Є виписка з швейцарського реєстру про приналежність Вікторії Вечерко будинку на березі Женевського озера, за адресою Chemin du Nant-d'Argent 15, 1223 Cologny.

Про те, що його дочка виїхала до Швейцарії, депутат-регіонал Володимир Вечерко був змушений визнати під час одного з ефірів на «Громадському» під час Майдану. При цьому він сказав, що Вікторія Вечерко має громадянство як України, так і Швейцарії.

Згідно з реєстраційними документами, у право власності на цей будинок і ділянку Вікторія Вечерко вступила восени 2010 року. Площа майна становить 2484 квадратних метрів.

Цікаво, що адвокат Вікторії Вечерко прокоментував історію внучки Звягільського:

«Пані Вікторія Вечерко делегувала мені захист своїх інтересів. Вона насправді живе і працює в Швейцарії протягом багатьох років. Враховуючи її повну інтеграцію (в швейцарське суспільство), пані Вечерко свого часу отримала громадянство Швейцарії, яке є її єдиним громадянством. Моя клієнтка не має українського паспорта, хоча ви хибно стверджуєте протилежне (насправді, це стверджував батько Вікторії Вечерко, нардеп Володимир Вечерко — УП). Пані Вечерко не займається політикою і ніколи не мала ані найменшої проблеми з законом, ні в Швейцарії, ні за кордоном. Моя клієнтка — цілком шановна особа, котра розраховує на строгу повагу до її особистого життя, зокрема, до особистого життя її дитини, яка народилася в Швейцарії і має тільки швейцарське громадянство».

Ось так. Дідусь виконував обов’язки прем’єр-міністра на початку 1990-их, після чого втік до Ізраїлю, ховаючись від кримінальної справи, проте повернувся під гарантії влади й обрався депутатом. Батько з 2002 року теж засідає в парламенті. А онука екс-прем’єра і дочка депутата розкраденої і розірваної на частини України — респектабельний житель найбільш благополучної країни Європи.

Так виглядає кругообіг грошей в українській політиці. Якщо політики не поставлять крапку в цьому, то її поставить саме суспільство — і ця відповідь сподобається не всім. Тому не всі встигнуть виїхати в затишний будиночок на березі Женевського озера.

Джерело перекладу: Gazeta.ua (+ 6 фото і 2 скани)

Українська

Опозиційний Блок як лакмусовий папірець і як виклик для України

Розміщуємо аналітичну статтю Євгена Якунова, присвячену ролі т. зв. Опозиційного Блоку у (гаданих) планах Кремля щодо України та його значення для майбутніх демократичних процесів у нашій країні. Кому така постановка питання здається дивною й штучною, особливо рекомендуємо прочитати весь текст.

 

Євген Якунов. Київ.

Нова опозиція. Гніздо для зозулі

 

... Грати на полі демократів - улюблене заняття диктаторів. Демократія стійка проти прямої тиранії. Але демократія це не воля однієї людини, це процедура. І все, що формально відповідає процедурі, сприймається як прояв народовладдя...

Українська

Розслідування іловайської трагедії з боку ВР: проміжний звіт

Верховна Рада створила тимчасову слідчу комісію з розслідування подій, які призвели до розгрому під Іловайськом та супроводжували його. Проміжний звіт комісії оприлюднив її голова, народний депутат фракції "Батьківщина" Андрій Сенченко. За його словами, упродовж усього періоду роботи ТСК на комісію здійснили жорсткий тиск з метою не допустити представлення звіту.

«Однак проміжний звіт підготовлений і його підписали 8 з 11 членів ТСК. Не підписали звіт два депутати від фракції Партії регіонів та один народний депутат від фракції УДАР», — уточнив Андрій Сенченко.

Звіт достатньо докладний і містить як опис подій на фронті (сектори Б та Д), так і дії керівників АТО за серпень. Виділимо з нього у вигляді цитати найбільш глобальний висновок:

«Відсутність єдиного центру організації оборони призвела до нерозуміння стратегічного задуму агресора на кожному етапі цієї війни.

Так, наші сили боролись за населені пункти та території, а агресор, з моменту провалу ставки на масові сепаратистські настрої мешканців Донбасу, боровся за джерела енергії, точніше за позбавлення України можливості доступу до незалежних від Росії джерел енергії.

Сьогоденна лінія протистояння наших військ і агресора склалася не випадково. Країну позбавили 70% видобутку вугілля і контролю над частиною магістральних газопроводів.

При цьому, в результаті відсутності стратегічного бачення, Кабінетом Міністрів не створений зимовий запас вугілля на теплових електростанціях, а дефіцитом газу на зимовий період ми, принаймні на третину, зобов’язані Уряду і керівництву НАК «Нафтогаз України», яке навесні в умовах дії старих цін і відсутності обмежень з боку Газпрому злочинно не добирало газ.»

Наводимо також повний текст звіту (джерело: Всеукраїнське об'єднання «Батьківщина»):

Українська

Провокації під Верховною Радою: нова кремлівська спроба ескалації

Понеділковий бунт нацгвардійців-строковиків, які вимагали під Адміністрацією Президента демобілізації, був, як видно з подій наступного дня, так чи інакше інспірований з Москви. Очевидно, в Кремлі розраховували на початок протистояння (а всяке протистояння кремлівські спецслужби завжди сподіваються перетворити на збройні сутички із перспективою повалення центральної влади). Однак, строковики виявилися нездатними на серйозний бунт і згорнули пікет проти ночі.

Незважаючи на це, на наступний день, 14 жовтня були задіяні нові провокатори для організації заворушень під Верховною Радою. У цей день ВО «Свобода» традиційно проводить марш пам’яті УПА. Цього ж року свободівці сподівалися, що у Верховній Раді буде внесено до порядку денного законопроект про визнання УПА воюючою стороною у ІІ світовій війні, тому прийшли й до стін парламенту. Із ними разом чи незалежно, але прийшли туди й треновані російські провокатори, які доволі швидко почали кидати вибухові пакети і нападати на міліцейську охорону ВР. Стріляли з рогаток гайками по вікнах, били міліцію палицями і намагалися прорватися до входу.

В результаті постраждало 15 співробітників міліції; у декого з них зламані руки, розбиті голови, вивихнуті суглоби (є на відео). Дісталося навіть Тетяні Чорновол, яка намагалася соромити провокаторів і затуляти собою ряд міліції — але тим було байдуже, бити заразом жінку чи ні.

Штурм будівлі не вдався (дірки у вікнах є). Однак, через нього голова ВР Олександр Турчинов змушений був закрити засідання і поставити питання про проведення натомість пізніше іншого, позачергового засідання. Законопроект, що стосувався УПА, так і не було внесено до порядку денного (було багато голосувань, але так і не вистачило голосів).

Почерк російських провокаторів, які зчинили бійку, знайомий (незрозуміло тільки, як вони збиралися використати строковиків Нацгвардії). Те саме, але меншими силами вони намагалися зробити ще навесні, використавши як привід загибель Олександра Музичка (тільки тоді це було увечері, а охоронці ВР були з автоматами). Не дотримуються вони цілком і маскування: кожного разу починають скандувати "фірмову" московську фашистську кричалку: «а ну-ка, давай-ка, ...». Її ми чули від них і 1 грудня на Банковій, і 19 січня на Грушевського, і 17 вересня знову на Банковій, і ось тепер 14 жовтня під ВР (2:30–2:40 на відео вище).

Радник керівника МВС Антон Геращенко вже встиг бадьоро відрапортувати про 50 затриманих погромників. «Всі правопорушники задокументовані на відео» — написав він. Цікаво, що одним із затриманих виявився... київський міліціонер. Він був серед провокаторів, у балаклаві і з рогаткою та гайками. Очевидно, що з такою міліцією московські провокації в Києві триватимуть і надалі. Як заявив нардеп від «Свободи» Юрій Сиротюк, нині у Києві може налічуватися до 700 ГРУшників, якщо не більше. Є кому підтримати й направити зрадників.

Українська

Чому нова Рада не відрізнятиметься компетентністю та ефективністю

Валентин Гладких
кандидат філософських наук, політичний аналітик
спеціально для РБК-Україна

(Те, що видалося нам найбільш важливим у статті, ми виділили жирним шрифтом — euro-maidan.info)

Центральна виборча комісія 30 вересня завершила реєстрацію кандидатів у народні депутати на позачергових парламентських виборах як у загальнодержавному багатомандатному окрузі, так і в одномандатних мажоритарних округах. У багатомандатному загальнодержавному окрузі зареєстровано списки 29-ти партій, а в одномандатних виборчих округах — 3468 кандидатів, з яких 2087 самовисуванців та 1381 від партій.

Отже, виборці мають на руках всю колоду карт, з якої їм доведеться розкласти новий парламентський пасьянс. Наскільки новий розклад буде відрізнятися від теперішнього і попередніх визначається низкою важливих чинників.

По-перше, парламентські вибори не відбудуться у виборчих округах Автономної Республіки Крим та на окупованих бандформуваннями ЛНР та ДНР територіях Донецької та Луганської областей. Отже, зробити свій вибір не зможуть близько 5 млн виборців на Донбасі та півтори мільйони у Криму. Безумовно, це негативно позначиться на результатах тих політичних партій, електорат яких проживав переважно на зазначених територіях. Йдеться передусім про такі "пострегіональні" політичні проекти, як "Опозиційний блок", "Сильна Україна", а також про Комуністичну партію. Проте остання, маючи значно більш сталий електорат, ніж політичні проекти, створені на уламках Партії регіонів, має достатньо високі шанси таки подолати прохідний бар‘єр. Сприяти цьому може зворотна реакція людей як на судовий процес проти комуністів, так і на "епідемію" нищення пам’ятників вождю пролетаріату, що частиною українців сприймаються доволі негативно.

Проте, цілком очевидно, що основна боротьба розгорнеться між політичними проектами лідерів Євромайдану. Більшість же з 29 політичних сил, які висунули своїх кандидатів, навряд чи навіть розпочнуть передвиборчу агітацію і у кращому випадку відіграють роль своєрідного "колективного технічного кандидата".

Отже, другою особливістю парламентської кампанії буде те, що боротьба основних конкурентів відбуватиметься на одному електоральному полі за голоси прихильників ідей "революції гідності". По суті це буде перша кампанія, яка відбуватиметься в умовах відсутності серйозної конкуренції умовно "опозиційних" та умовно "провладних сил", тому стара добра схема "я голосую проти влади і тому підтримую опозицію" цього разу не спрацює.

По-третє, вибори відбуваються в умовах військового конфлікту і катастрофічного падіння рівня життя більшості населення, що визначить основні месиджі передвиборчої агітації. По-четверте, відсутність жорсткої вертикалі влади значно послабить спокусу скористатися адміністративним ресурсом, що може суттєво полегшити життя мажоритарникам і разом із бажанням виборців оновити владу може призвести до неочікуваних результатів в окремих мажоритарних округах.

Хоча, звісно, не варто перебільшувати зростання самосвідомості більшості виборців — технологія роздачі гречки успішно працюватиме й на цих виборах. Тому не треба буде дивуватися якщо "віп-кандидати" як то Балоги, Литвини та їхні рідні й близькі, як власне і син Порошенка, таки зможуть проскочити до парламенту. Те саме стосується й безлічі інших, м’яко кажучи, одіозних кандидатів.

Окремої уваги заслуговують "громадські активісти", журналісти та учасники АТО, які рясно представлені у партійних списках. По-перше, необхідно зважати на те, що ці персонажі з’явилися у списках цілком прогнозовано для того, щоб принаймні позірно задовольнити попит мас на "нові обличчя" та нових "героїв", створити ілюзію оновлення влади.

Насправді, більшість з них — ніщо інше, як медіа-фігури, штучно "розкачані" "зацікавленими" особами спеціально для задоволення такого попиту. Наприклад, хто ще півроку тому чув про "Реанімаційний пакет реформ"? А виявляється, що це "потужне експертне об‘єднання"... Не менш кумедно виглядає і "незламна борчиня" проти корупції, яка пішла з "антикорупційного бюро" із скандалом та гучними обвинуваченнями у бік влади, але дивним чином опинилася у списку політичної сили, очолюваної прем’єром.

На превеликий жаль, ані "нові герої", ані виборці не бажають усвідомити прикрий факт: насправді всі ці новоявлені "кумири" використовуються "ляльководами" з однією єдиною метою — у якості ракетоносія вивести на парламентську орбіту політичний мотлох, місце якого вже давно на смітнику історії.

Отже, розраховувати на те, що "громадські активісти" та "непідкупні журналісти" зможуть щось принципово змінити у "правилах гри" нового парламенту абсолютно марні, а заяви про наміри "змінити систему зсередини" є свідченням або дурості, або лицемірства. Опинившись у парламентському болоті "представники громадянського суспільства" приречені або асимілюватися і танцювати під чужу дудку, або бути відкинутими на маргінес, але у жодному разі їм не вдасться нав’язувати свою волю парламенту та змінювати правила гри зсередини.

Насправді, змінити правила гри влади може лише постійний тиск громадянського суспільства, яке вкотре буде знекровлене "колаборацією" окремих своїх представників із владою. Вельми красномовною у цьому плані є відсутність будь-якої критичної реакції з боку "громадянського суспільства" на голосування 16 вересня, яке за своєю невідповідністю нормам Конституції та законів України, мало чим відрізнялося від голосування 16 січня. Тільки-но потрапивши навіть не у владу, а лише у передвиборчі списки активісти вже заплющують очі на дії своїх патронів. З огляду на це, похід у владу "громадських активістів" — це швидше мінус, ніж плюс для еволюції української держави.

Той факт, що до парламенту потрапить величезна кількість демагогів та популістів, призведе до того, що пафосної демагогії стане ще більше, а готовності і здатності брати на себе відповідальність за державу і країну, на жаль, більше не стане. З огляду на зазначене вище, новообраний парламент не відрізнятиметься у кращий бік від нинішнього ані за рівнем компетентності, ані за ефективністю своєї діяльності.

Єдиним плюсом нового парламенту буде те, що народні депутати більше ніколи вже не будуть "недоторканними" і у прямому, і у переносному смислі. Але станеться це завдяки "вулиці", а не свідомих дій народних обранців.

Українська

Закони 16 вересня: капітуляція, маніпуляції та підробки

У вівторок, 16 вересня, Порошенко вчергове показав, що збирається і надалі виконувати вказівки Кремля. Ратифікація Верховною Радою Угоди про асоціацію з ЄС, якою намагалися забити всі інформаційні канали, була лише "димовою завісою" для прийняття трьох суттєво неєвропейських законів, перший з яких — т. зв. закон про люстрацію — орієнтований на усунення головних політичних конкурентів чинної влади під виглядом люстрації, а другий і третій — про амністію і про особливий статус захоплених російськими терористами територій — покликані легалізувати це захоплення, амністувати самих бандитів і дозволити їм офіційно формувати місцеву владу на окупованих землях.

Небайдужі громадяни вже висловлюють обурення з цього приводу. Аналітики й журналісти теж іноді підключаються. Ось неповний аналіз того, що сталося, від «Наших грошей»:

Порошенко. Друг терористів

 

Поки-ще-президент-України офіційно запропонував українцям три роки утримувати окуповані росіянами та терористами території Донбасу.

Українська

Верховна Рада та Європарламент ратифікували Угоду про асоціацію

Верховна Рада ратифікувала Угоду про асоціацію України з ЄС.

За відповідний документ проголосувало 355 народних депутатів, пише Еспресо.TV.

Документ синхронно затвердили народні депутати України, а також їхні колеги з Європарламенту.

Синхронне голосування проходило в режимі телемосту.

Одразу ж після голосування прямо в сесійній залі закон про ратифікацію підписав президент України Петро Порошенко. Також закон про ратифікацію підписав голова Європарламенту Мартін Шульц.

Угода вступить в силу з 1 листопада цього року.

«Вперше в історії нашого континенту мільйони людей повстали на боротьбу за право жити в європейській спільноті. Унікальну можливіть надає УА. Її ратифікація відкриває шлях до всебічного реформування України за европейськими цінностями. Сьогодні Угода буде одночасно ратифікована з ЄС. Цією угодою держава підкреслює свій вибір на користь майбутнього членства в ЄС», — заявив перед голосуванням Олександр Турчинов.

«Голосування за сьогоднішню ратифікацію є цивілізаційним вибором українців. Ми виправимо помилку, яка була зроблена 350 років тому — Україна це Європа, і так сказав і зробив український народ. Під цією угодою стоїть підпис всієї України і прикро, що вона скріплена кров'ю. Така плата за свободу, демократію і незалежність. Так зараз наші вояки боряться за українську незалежність і цілісність держави. Підписання угоди і її ратифікація — це перший крок, це тільки початок великого європейсьткого шляху», — зазначив прем'єр-міністр Арсеній Яценюк.

Джерело: Espreso.TV

Українська

Рада ратифікувала угоду про асоційоване членство України в CERN

Верховна рада ратифікувала угоду між Україною та Європейською організацією ядерних досліджень (CERN), що стосується надання статусу асоційованого члена в цій організації. За це рішення проголосував 251 народний депутат

Як зазначається в супровідних документах до закону, який стосується надання Україні статусу асоційованого члена в цій організації, ратифікація угоди між Україною та Європейською організацією ядерних досліджень створить сприятливі умови для інтеграції України в європейський науковий та дослідницький простір, дозволить вітчизняним ученим отримати безпосередній доступ до баз новітніх наукових даних, брати практичну участь в наукових експериментах, проводити самостійні дослідження у сфері фізики високих енергій на базі колайдера.

Джерело: Espreso.TV

Українська

Верховна Рада звернулась до США та Британії з вимогою застосувати в Криму війська

Верховна Рада України прийняла постанову із закликом до країн-гарантів територіальної цілісності України вжити практичні заходи, спрямовані на забезпечення територіальної цілісності України.

За відповідну постанову проголосувало 263 народних депутата, передає кореспондент Еспресо.TV.

Текст звернення, зачитаний спікером Олександром Турчиновим, заклик до Великої Британії та США "виконати свої зобов'язання та вжити усі можливі економічні, дипломатичні та військові заходи для забезпечення територіальної цілісності України".

Також від Росії вимагається "негайно вивести війська з території України та припинити агресію проти Української держави".

Джерело: espreso.tv

Українська

Верховна Рада відправила Захарченка у відставку

Верховна Рада звільнила Міністра внутрішніх справ Віталія Захарченка від займаної посади.

Як повідомляє кореспондент УНІАН, за це рішення проголосували 332 народних депутата із 388, зареєстрованих у сесійній залі. Зокрема, від Партії регіонів — 69, «Батьківщини» — 88, «УДАРу» — 41, «Свободи» — 36, КПУ — 32 та позафракційні — 66.

Як зазначив під час представлення проекту постанови голова фракції «Батьківщина» Арсеній Яценюк, ця постанова набирає чинності з моменту її ухвалення.

Джерело: УНІАН

Українська

Сторінки

Підписатися на Верховна Рада