Північно-Кримський канал в даний час функціонує для споживачів Херсонської області, а Крим так і не хоче платити за поставлену ще в 2013 році дніпровську воду.
Про це інформує Державне агентство водних ресурсів України на своєму офіційному сайті.
«Північно-Кримський канал працює в експлуатаціному режимі, який коригується відповідно до замовлень водокористувачів Херсонської області, через відсутність конструктивних пропозицій щодо оформлення договірних відносин для забезпечення водними ресурсами потреб АР Крим на питне водопостачання та зрошення.
Витрата води в голові каналу становить 26 куб.м/с. Здійснюється виконання заявок водокористувачів Херсонської області згідно з укладеними договорами. З каналу продовжується заповнення розподільчих мереж зрошувальних систем. Зокрема, до Краснознам'янського каналу вже подано понад 43 млн. куб. м води для потреб зрошення.
Згідно із замовленнями сільгосптоваровиробників у зоні дії Північно-Кримського каналу в Херсонській області вже подано води на полив на площу 13,4 тис. га.
На території АР Крим з Північно-Кримського каналу через перегороджуючу споруду № 3 здійснюється несанкціонований забір води витратою 5,9 куб.м/с.
Разом з тим, залишаються невирішеними питання щодо оформлення договірних відносин для забезпечення водними ресурсами потреб Криму на питне водопостачання та зрошення сільськогосподарських культур, а також щодо погашення заборгованості водокористувачів Криму за 2013 рік в обсязі 1,7 млн. гривень перед Управлінням Північно-Кримського каналу».
Як повідомляв УНІАН, в Криму склалася критична ситуація з водопостачанням і особливо із зрошенням сільськогосподарських земель. В Адміністрації президента України заявили, що кримська влада не намагається врегулювати з Україною питання водопостачання, а здійснює несанкціонований забір.
ДОВІДКА. На території Херсонської області знаходиться Північно-Кримський канал (ПКК), збудований в 1961—1971 роках для зрошення земель посушливих регіонів України (Херсонської області та Криму) водами Дніпра. Починається з Каховського водосховища, доходить до Керчі. Довжина — 402,6 км, максимальна пропускна здатність — 300 м/с.
У 1986 році площа зрошення становила 380 тис. га та обводнення понад 600 тис. га. Постачає воду у Феодосію, Керч, Судак, частину сіл Ленінського району Криму, селища Сімферопольського району (Комсомольське, Гресівське), деякі райони Сімферополя.
Джерело: УНІАН, Офіційний сайт Державного агентства водних ресурсів України