розслідування

Знайдено зброю, з якої вбивали майданівців

Голова Служби безпеки України Василь Грицак і генеральний прокурор України Віктор Шокін доповіли президенту Петру Порошенку, що було виявлено і частково ідентифіковано зброю, з якої вбивали майданівців.

Згідно з доповіддю Грицака, виявлено фрагменти 23 од. вогнепальної нарізної зброї, з якої стріляли на Майдані. Йдеться про 22 автомати Калашникова, один кулемет Калашникова та один ствол дванадцятого калібру мисливської гладкоствольної зброї. З усіх них були спиляні ідентифікаційні номери. За результатами експертизи СБУ ідентифікувала 12 із цих 23 од. зброї.

Нині матеріали по даній зброї направлені в Генеральну прокуратуру і МВС. ГПУ устами Шокіна обіцяє вже найближчим часом повідомити, в яких конкретно випадках використовувалася виявлена зброя.

Ще у листопаді 2015 року ГПУ оприлюднила звіт свого дворічного розслідування подій на Майдані зими 2013–2014 років. Проте, як результат ніхто з винних у злочинах проти Євромайдану не був притягнутий до відповідальності. У Генпрокуратурі це заперечують і скаржаться на брак слідчих:

«Так, на розслідування знадобляться роки. Потрібно розуміти: якщо має місце 2 тис. подій, то для цього потрібно відповідну кількість людей. Якби у нас працювало 500 слідчих, то ми закінчили б набагато швидше. Тобто, слідство триватиме тривалий час». Це — слова начальника управління спеціальних розслідувань ГПУ Сергія Горбатюка. Також він повідомляв, що за два роки до кримінальної відповідальності щодо злочинів проти учасників Майдану притягнуто 274 особи.

За матеріалами Корреспондент-а, BBC та УНН.

Українська

ГПУ оголосила 4 особам підозру про злочини на Майдані. Один — слідчий з Харкова

Управління спеціальних розслідувань Генеральної прокуратури повідомило чотирьом особам про підозру за напад та викрадення активістів Майдану у січні 2014 року.

Про це повідомляє прес-служба Генпрокуратури.

Злочини передбачені ч. 2 ст. 146 (незаконне позбавлення волі або викрадення людини) , ч. 2 ст. 186 (грабіж), ч. 4 ст. 296 (хуліганство) Кримінального кодексу України.

«За результатами розслідування кримінального провадження за фактами організації задіяння стосовно протестувальників та активістів Майдану так званих «тітушок», а також вчинення цими особами цілого ряду злочинів та незаконного фінансування такої протиправної діяльності, встановлено причетність до нападу та викрадення громадян у м. Києві в січні 2014 року 4 осіб, серед яких бійці спортивного клубу “Оплот”. Вказані особи були залучені до вчинення протиправних дій керівником однойменного злочинного угруповання Є. Жиліним», — йдеться у повідомленні.

Троє з вказаних осіб вже арештовані та одного оголошено в розшук.

«При цьому один з підозрюваних на теперішній час працював слідчим райвідділу міліції одного із районів м. Харкова.», — зазначили у відомстві.

Управлінням спеціальних розслідувань ГПУ продовжується досудове розслідування у кримінальному провадженні за фактами організації задіяння у незаконних та злочинних діях стосовно протестувальників та активістів Майдану цивільних осіб, так званих «тітушок», вчинення цими особами цілого ряду злочинів та незаконного фінансування такої протиправної діяльності.

Джерело: Укрінформ

Українська

В СБУ є докази причетності Владислава Суркова до розстрілу людей на Євромайдані

СБУ має докази причетності до злочинів на Євромайдані не тільки колишнього українського керівництва, а й російського. Серед таких чиновників – помічник Володимира Путіна Владислав Сурков.

Про це в ефірі програми «Право на владу» на телеканалі «1+1» заявив голова СБУ Валентин Наливайченко.

За даними СБУ, Сурков керував снайперськими групами іноземців на Майдані Незалежності в лютому 2014 року. Ці снайпери стріляли як у мітингувальників, так і в співробітників МВС.

Окрім того, три групи співробітників Федеральної служби безпеки Росії приїжджали до Києва в грудні 2013 – лютому 2014 року і здійснювали організацію та планування розгону активістів Євромайдану.

«В рамках цього провадження (про розстріл активістів) у нас є посади, прізвища, копії паспортів, дати їх в’їзду і виїзду, яким зв’язком вони користувались, в яких приміщеннях знаходились, як радник президента Путіна Сурков ними керував, в яких датах, коли вони забігали до Януковича і так далі», — розповів Наливайченко.


Короткий витяг із телепрограми за посиланням вище

Глава СБУ сказав, що з російською стороною є повна протилежність співпраці у справі про розстріл людей на Євромайдані. Російські спецслужби намагаються приховати злочини колишньої влади та тих, хто з нею співпрацював.

Валентин Наливайченко наполягає, що в Україні має постати трибунал — спеціальна судова палата, яка займалась би притягненням до відповідальності усіх, хто причетний до кривавих подій на Майдані — чи то громадян України, чи громадян інших держав. За словами головного СБУшника країни, відповідний законопроект вже внесений у парламент.

Нагадаємо, розшукуваний Портнов натякнув, хто дав наказ про кривавий розгін Майдану.

Джерело: TCH.ua

Коментар euro-maidan.info. Нагадаємо, що Сурков і після зміни влади в Україні продовжував нею, де треба Кремлю, керувати.

Українська

Януковича не зможуть судити за справи Майдану — Куликов

Оскільки Віктра Януковича оголошено в розшук за економічні злочини, його не зможуть судити за справи Майдану. Про це в ефірі телеканалу «Інтер» сказав керівник Національного бюро Інтерполу в Україні (2005–2006 рр.) Кирило Куликов, повідомляє УНН.

«Та справа, за якою були оголошені в міжнародний розшук В. Янукович, М. Азаров та Ю. Колобов, не витримує жодної критики, адже В. Януковича необхідно було розшукувати за події на Майдані», — зазначив К. Куликов.

Він також відзначив, що існує чітка норма міжнародних конвенцій щодо того, що людей можна судити лише за тими нормами, за якими вони екстрадовані.

«Якщо В. Янукович буде затриманий та екстрадований в Україну, то судити його можна буде лише в рамках цього кримінального злочину», — додав Куликов.

Українська

Експерти Ради Європи: силовики Януковича катували майданівців

Вікторія Власенко, Страсбург

Експерти Ради Європи дійшли висновку, що методи, які застосовувались з боку правоохоронних органів до учасників драматичних подій на Майдані у Києві взимку 2014 року, можуть вважатися тортурами.

Про це йдеться у звіті Комітету із запобігання тортурам та нелюдському поводженню Ради Європи (CPT), який було складено за результатами візиту ad hoc, котрий члени комітету здійснили до України з 18 по 24 лютого 2014 року. Делегація комітету сфокусувала увагу "на поводженні з учасниками Майдану під час проведення двох операцій з наведення громадського порядку з 19 по 23 січня 2014 року у Києві, з 26 по 27 січня у Дніпропетровську і протягом операції з 18 по 21 лютого у Києві, проведення якої припало безпосередньо на час перебування делегації" у столиці України.

Українська

Микола Азаров з’явився у списку осіб, яких розшукує Інтерпол

Колишній Прем’єр-міністр України Микола Азаров з’явився у списку осіб, які розшукуються Інтерполом. Раніше в Інтерполі підтвердили інформацію про розшук четвертого президента України Віктора Януковича, екс-міністра фінансів Юрія Колобова та екс-главу «Укртелекому» Георгія Дзекона.

За інформацією Інтерполу, колишніх українських високопосадовців звинувачують у привласненні, розтраті або конвертації майна шляхом зловживання в особливо великих розмірах або організованою групою.

Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков сьогодні зазначив, що Інтерпол, за підготовленими запитами МВС, Генпрокуратури України та СБУ, голосив у міжнародний розшук (червона картка: затримання для екстрадиції в Україну) четвертого президента України Януковича Віктора Федоровича, його сина Януковича Олександра Вікторовича, колишнього прем’єр-міністра Азарова Миколу Яновича, екс-міністра охорони здоров’я Богатирьової Раїси Василівни, екс-міністра фінансів Колобова Юрія Володимировича та екс-главу «Укртелекому» Дзекона Георгія Борисовича.

Джерело: УНН

Українська

Радник Авакова розповів про розкриття злочинів проти активістів Євромайдану

Працівники міліції розкрили низку резонансних злочинів проти активістів Євромайдану. Зокрема, йдеться про напад на журналістку Тетяну Чорновол у грудні 2013-го, вбивство В'ячеслава Веремія, а також злочин проти Ігоря Луценка та Юрія Вербицького.

Про це на прес-конференції повідомив радник міністра внутрішніх справ Антон Геращенко, передає Укрінформ.

«Ця справа [про напад на Чорновол] повністю розкрита МВС. Три особи затримані і троє знаходяться в розшуку. Один затриманий перебуває під вартою у Російській Федерації, але вона відмовляється його видавати. Ще двоє злочинців перебувають у розшуку за межами України», — сказав Геращенко.

Він також зазначив, що, за словами затриманих, вони мали вбити журналістку, та забракло духу.

За словами Геращенка, вбивство Вербицького і викрадення Луценка також розкрито, правоохоронці затримали двох осіб, а сама справа розглядається в суді. Водночас 9 чоловік, які були організаторами схеми залякування активістів Євромайдану, перебувають у розшуку і переховуються на території Російської Федерації.

При цьому, за словами радника Авакова, до викрадення Луценка та вбивства Вербицького причетна особа, наближена до екс-керівника МВС Віталія Захарченка. Наразі ці зловмисники перебувають на території Росії, але Москва не спішить арештовувати їх і передавати Україні.

Крім того, МВС встановило групу "тітушок", причетних до вбивства журналіста В'ячеслава Веремія 18 лютого. Наразі справу щодо одного підозрюваного направлено до суду, ще 7 осіб перебувають у міжнародному розшуку.

«Вина за вбивство Веремія лежить на руках Захарченка і його заступника Дубовика та осіб, яких вони залучили до організації тітушок», — заявив Геращенко.

Він також підкреслив, що Російська Федерація з лютого не видала Україні на запит Міністерства внутрішніх справ жодного підозрюваного у злочинах.

«На сьогоднішній момент накопичилося близько 400 запитів по кримінальних злочинах, і ми знаємо, що ці люди знаходяться в Росії. Але країна ігнорує ці питання», — сказав радник Авакова.

Джерело: Укрінформ

Українська

Співробітникам ДАІ, які брали участь у переслідуванні автомайданівців, повідомлено про підозру

Сьогодні київська прокуратура бадьоро відрапортувала:

«Добігає свого логічного завершення розслідування щодо злочинів проти активістів «Автомайдану». Як відомо, починаючи з 29 грудня 2013 року міліціонери системно складали завідомо неправдиві документи – рапорти про нібито невиконання вимог працівника міліції про зупинку транспортного засобу. Таким чином вони позбавляли громадян права на мирний протест з використанням автотранспорту.

Наразі слідчим відділом прокуратури міста Києва за участь у масових репресіях проти автомайданівців, а саме складанні підроблених рапортів, повідомлено про підозру двом інспекторам столичної ДАІ.

Встановлено, що обидва підозрюваних 29 грудня 2013 року складали неправдиві рапорти щодо власників автомобілів, які рухалися в колоні машин з символікою Євромайдану в бік Межигір’я.

Міліціонерам інкримінують вчинення злочинів, передбачених ч. 1 ст. 366 (службове підроблення ) та ст. 340 (незаконне перешкоджання організації або проведенню зборів, мітингів, походів і демонстрацій) Кримінального кодексу України.

Незабаром обвинувальний акт стосовно правоохоронців буде скеровано до суду. Крім того, найближчим часом слідчими столичної прокуратури буде оголошено про підозру ще цілому ряду працівників ДАІ.»

Прес-служба прокуратури міста Києва

Ось так: через дві третини року маємо двох підозрюваних. «Неймовірна» швидкість і якість роботи правоохоронців.

Українська

Розслідування іловайської трагедії з боку ВР: проміжний звіт

Верховна Рада створила тимчасову слідчу комісію з розслідування подій, які призвели до розгрому під Іловайськом та супроводжували його. Проміжний звіт комісії оприлюднив її голова, народний депутат фракції "Батьківщина" Андрій Сенченко. За його словами, упродовж усього періоду роботи ТСК на комісію здійснили жорсткий тиск з метою не допустити представлення звіту.

«Однак проміжний звіт підготовлений і його підписали 8 з 11 членів ТСК. Не підписали звіт два депутати від фракції Партії регіонів та один народний депутат від фракції УДАР», — уточнив Андрій Сенченко.

Звіт достатньо докладний і містить як опис подій на фронті (сектори Б та Д), так і дії керівників АТО за серпень. Виділимо з нього у вигляді цитати найбільш глобальний висновок:

«Відсутність єдиного центру організації оборони призвела до нерозуміння стратегічного задуму агресора на кожному етапі цієї війни.

Так, наші сили боролись за населені пункти та території, а агресор, з моменту провалу ставки на масові сепаратистські настрої мешканців Донбасу, боровся за джерела енергії, точніше за позбавлення України можливості доступу до незалежних від Росії джерел енергії.

Сьогоденна лінія протистояння наших військ і агресора склалася не випадково. Країну позбавили 70% видобутку вугілля і контролю над частиною магістральних газопроводів.

При цьому, в результаті відсутності стратегічного бачення, Кабінетом Міністрів не створений зимовий запас вугілля на теплових електростанціях, а дефіцитом газу на зимовий період ми, принаймні на третину, зобов’язані Уряду і керівництву НАК «Нафтогаз України», яке навесні в умовах дії старих цін і відсутності обмежень з боку Газпрому злочинно не добирало газ.»

Наводимо також повний текст звіту (джерело: Всеукраїнське об'єднання «Батьківщина»):

Українська

Майданівці завадили комунальникам прибрати барикаду на Інститутській

Комунальникам не вдалося розчистити барикаду на вулиці Інститутській у Києві.

Як сповіщає кореспондент УНІАН, комунальні служби Печерського району лише розширили прохід по тротуару на правій стороні вулиці Інститутської, а сама барикада залишилась на місці.

Як повідомляв УНІАН, 15 липня комунальники розпочали прибирати барикади на вулиці Інститутській навпроти стели Незалежності. При цьому «мешканці» Майдану висловили невдоволення з цього приводу. На їхнє переконання, барикаду розбирати не можна, оскільки в ній можуть бути речові докази злочинів — розстрілу майданівців 18–20 лютого.

У ході розбору барикади було знайшли декілька гільз, гумових куль та запалів від світло-шумових гранат.

Джерело: УНІАН

Коментар euro-maidan.info. Кулі й гільзи знаходили в барикадах і раніше. Про це говорилося і на шикуванні Майдану 10 липня. Саме тому майданівці і не дають розбирати барикаду — щоб не були знищені докази розстрілів 18–20 грудня, які містяться у даній барикаді. Також майданівці висловлювали підозру, що розбір барикади має на меті саме таке знищення.

Українська

Сторінки

Підписатися на розслідування