музеї

Частину скіфського золота повернули в Україну

Скіфське золото з кримських музеїв, а також київського Музею історичних коштовностей України, на яке виставила претензію Росія, і яке голландський музей не хотів повертати в Україну без суду, вже частково повернулося законним власникам. Нині 22 золоті вироби з виставки в Амстердамі привезено до Києва і виставлено в музеї коштовностей у київській лаврі.

За словами завідувачки музею Людмили Строкової, у Київ з амстердамського Музею Алларда Пірсона повернулися всі 19 експонатів, що надавалися для виставки в рамках спільного з кримськими музеями проекту «Крим — золотий острів у Чорному морі» (на афіші амстердамського музею насправді було написано «Крим: золото і таємниці Чорного моря» — euro-maidan.info). Це загалом 22 одиниці, серед яких вироби з золота, срібла та бронзи від IV ст. до н. е. до І ст. до н. е. Зокрема, це золотий скіфський шолом, золотий скіфський меч та піхви до нього, а також сарматські коштовності: прикраси та предмети побуту. Як зазначила музейниця, страхова вартість цих експонатів складала 11,5 млн євро.

Ще 565 експонатів з кримських музеїв, за словами Строкової, залишаються в Амстердамі в Музеї Пірсона до юридичного вирішення питання про місце їх повернення.

Таким чином, наскільки можна зрозуміти, повернулися лише експонати, які й до того перебували в Києві, а всі кримські цінності доведеться повертати через суд.

За матеріалами Укрінформу

Українська

Картини, що прикрашали мисливське угіддя Януковича, передані до Національного музею України

Відтепер мистецькі витвори з Сухолуччя будуть представлені на загал.

Представники музею (Національного художнього? euro-maidan.info) разом з активістом Автомайдану приїхали на територію садиби президента-втікача, повідомляє ТСН. Співробітники оглянули роботи, що мають мистецьку цінність, та вилучили їх на тимчасове збереження. Пізніше найцікавіші з них виставлять на музейних експозиціях.

Більшість картин створені українськими художниками. Їхні роботи презентовані в колекціях Національного музею (Національного художнього? euro-maidan.info).

Найкоштовніша з вилучених у мисливському будинку Януковича робіт створена Йосифом Бокшаєм та датується 1947 роком (на першому фото euro-maidan.info).

Джерело: Espreso.tv

Українська

Музеям повернули картини на 36 млн грн, які команда Януковича тримала у держустановах

Картини, які прикрашали кабінети чиновників команди екс-президента Віктора Януковича, повернули до київських музеїв.

Зокрема, до Національного музею мистецтв ім. Ханенків повернули 10 художніх робіт загальною вартістю понад 28 млн. грн., повідомляє Еспресо.TV з посиланням на прес-службу Міністерства культури.

Як стало відомо, з 2013 року полотна світових художників прикрашали кімнати будівлі на вул. Банковій, 10.

Найбільш дорога картина — «Галантна сцена» представника французького класицизму Нікола Ланкре — прикрашала державну резиденцію Януковича. Робота оцінюється спеціалістами у близько 20 млн. грн. Серед картин, повернених музеям, — «Лавка» голандця Герарда Доу (XVIII ст.), вартістю у 4,3 млн. грн., а також «Пейзаж» угорця Пала Сінет-Мерше (XVIII-XIX ст.), яку оцінюють у 4 млн. грн.

Окрім того, до Музею історії Києва повернули 13 картин українських класиків, які з 2012 року використовувало Державне управління справами. Роботи оцінюються у 8,8 млн. грн. Найбільш цінними з-поміж них є роботи «Київ. Дахи» і «Площа Богдана Хмельницького» Олександра Хвостенка-Хвостова. Кожна з них оцінюється у 1,5 млн. грн.

Серед робіт, які віднині знаходитимуться у Музеї історії Києва, — «Хрещатик» і «Дніпровські далі» Сергія Шишка, «Зима. Сонячний день» Олексія Шовкуненка, «Осінь. Сонячний день» Миколи Глущенка. Вартість робіт — 500-800 тис. грн.

Нагадаємо, що більше 500 предметів антикваріату та творів мистецтва, знайдених у резиденції екс-президента Віктора Януковича, передали до Національного художнього музею для проведення виставки «Скарби Межигір’я».

Українська
Підписатися на музеї