Громадський сектор

Перша зустріч експертної групи Реанімаційного пакету реформ з розвитку електронного урядування: звіт організаторів

Як вже повідомлялося, у вівторок 27 травня у Києві відбулася перша зустріч експертної групи з розвитку електронного урядування, зібраної в рамках євромайданівської ініціативи «Реанімаційний пакет реформ». Офіційно це було засідання, хоча реально це була лише пробна зустріч. Нині її організатори сформулювали своє враження від того, що відбулося; певною мірою це можна вважати офіційним звітом про зустріч; також в ньому містяться всі координати для зв’язку з групою та приєднання до неї. Наводимо повний текст:

Українська

Віче задля звіту уряду за 100 днів роботи

Громадський сектор Євромайдану закликає усіх небайдужих зібратися 1 червня у своїх містах на місцеві віча задля висунення вимоги до нинішнього уряду прозвітувати за 100 днів своєї роботи. Якщо уряд відгукнеться на цю вимогу, звіт очікується через тиждень, 8 червня, в Києві на Майдані незалежності на черговому вічі. Текст звернення:

«1 червня українці десяти міст країни зберуться на площах своїх міст щоб оголосити: ми чекаємо звіту від уряду за перші 100 днів діяльності. Громадяни висувають вимогу, щоб високопосадовці вийшли на Майдан 8 червня 2014 року та відзвітували народу й дали відповідь на запитання, які хвилюють українців.

В столиці та в обласних центрах України відбудуться всенародні віча, де громадськість озвучить свою позицію та сформує запитання до очільників уряду стосовно результатів їхньої діяльності. У кожному місті будуть ставити одне питання до міністра земляка. Наприклад, харків’яни зможуть запитати Ігора Швайку та Арсена Авакова, львів’яни — Павла Шеремету, Остапа Семерака, Андрія Дещицю, Олега Мусія та Олександра Шлапака, вінничани — Володимира Гройсмана, мешканці Чернівців — Максима Бурбака й Павла Петренка, кияни питатимуть Дмитра Булатова, Юрія Продана та Андрія Мохника. 8 червня усі запитання будуть оприлюднені на центральній сцені Майдану незалежності міністрам, щоб привселюдно отримати відповіді.

1 червня у Києві у 13:15 учасник «Ініціативи першого грудня» Мирослав Попович разом із активістами Громадського сектору Євромайдану озвучить ключові теми, на які міністри повинні звернути особливу увагу під час майбутнього звітування. В той же час, кожен громадянин матиме змогу залишити своє запитання до уряду через спеціальні скриньки, що будуть розміщені біля сцени Майдану починаючи з 13:15.

Громадський сектор Євромайдану проводить масштабну всеукраїнську акцію «Громадяни вимагають: владо, звітуй!», щоб об’єднати довкола ідеї формування прозорості влади співвітчизників від Заходу й до Сходу, від Півночі й до Півдня.

Прохання долучитись до даної ініціативи у вашому місті. Ми змінили владу, тепер маємо змінити систему. Першим кроком має стати публічність та звітність влади перед громадою.»

Українська

Перша зустріч експертної групи Реанімаційного пакету реформ з розвитку електронного урядування

Нині, доки ситуація у владі сприятлива для діалогу з громадянським суспільством, активісти Євромайдану пробують різні методи співпраці. Зокрема, Громадський сектор Євромайдану та ініціатива «Новий громадянин» започаткували кампанію під назвою «Реанімаційний пакет реформ».

Одним із напрямків діяльності в рамках Реанімаційного пакету реформ стало створення експертної групи в питанні електронного урядування (або управління). У цей вівторок, 27 травня, у Києві у приміщенні Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України відбулося перше засідання вказаної експертної групи. На даний момент планується розділити групу на чотири підгрупи за такими напрямками:

 • моніторинг та оцінка поточного стану справ,
 • розробка стандартів ел.урядування та ел.послуг,
 • розробка стратегії ел.урядування,
 • нормативне забезпечення ел.урядування.

Запис до групи відкритий для всіх охочих. З будь-яких питань можна писати на адресу egvukraine@gmail.com.

Також було погоджено, що в найближчі дні організатори погодять і реалізують форму постійної роботи групи; в якості майданчика розглядаються Google Groups та можливі аналоги.

Українська

Піаніно по всій Україні — і на барикадах

У неділю, 9 лютого, в обласних центрах країни одночасно відбулася акція «Піаніно по всій Україні». На центральних площах міст українці зібралися, щоб зіграти та заспівати у підтримку євромайданів.

Запланована акція — продовження грудневої події, що відома під назвою «Піаніно для Беркуту». «У нас з’явилася ідея понести цю хвилю мирної підтримки по всіх куточках України — особливо туди, де жорстоко придушували дух революції», — розповідає Маркіян Мацех, ініціатор акції «Піаніно для Беркуту».

Зокрема, 9 лютого до акції «Піаніно по всій Україні» долучилися жителі Донецька, Житомира, Запоріжжя, Києва, Львова, Рівного, Ужгороду, Харкова, Черкас та Кіровограда. Всього 10 обласних центрів. Інші ж області долучаться до акції за тиждень.

У Кіровограді акція відбулася 9 лютого в 12:00 на площі ім. Кірова. Піаніно надала кіровоградка, перевезенням та фарбуванням займалися волонтери-активісти Кіровоградського євромайдану. Охочих заграти на піаніно в національних кольорах біло чимало. Виконували класичні твори, народні пісні та сучасні. А також — гімн України.

У понеділок 10 лютого ця музична подія набуде нових форм у Києві: Активісти Громадського сектору Євромайдану планують концерт-акцію «Інструмент свободи».

У 12 годин дня вони планують встановити піаніно просто на барикадах вулиці Грушевського у спаленому автобусі. Повідомлення від ГСЄ:

«Концерт-Акція: Інструмент Свободи
10 лютого (понеділок) у 12:00
вул. Грушевського, барикади перед урядовим кварталом

У місці найсильнішого протистояння, на вулиці Грушевського, прямо на спалений автобус активісти Громадського сектору встановлять піаніно.

Після чого відбудеться символічний концерт за участі народних зірок Майдану: Руслани, Антуанетти Міщенко, Піаніста-Екстриміста.

Ми переконані: мистецтво і музика — це сили, яким нічого не можуть протиставити ті, хто хоче крові та насильства. Мистецтво надає сенсу діям і веде до інтелектуального, а не силового вирішення непорозумінь.

Піаніно за всю історію майдану стало потужним символом, який гуртує довкола себе людей.
Ми віримо, що йому знову вдасться повернути події у русло розуміння та діалогу.»

За матеріалами «Гречка» Новини Кіровоград, espreso.tv та Громадського сектору Євромайдану.

Українська

Громадський Сектор Євромайдану закликає не допустити насильства в масштабах країни

Громадський Сектор Євромайдану оприлюднив заяву із закликом до негайних, але мирних дій по всій Україні:

Друзі!

Оскільки завтра може не стати зв'язку, надсилаємо вам наші думки, які сформувалися за результатом спілкування із фактично усіма середовищами: громадським, політиками-опозиціонерами (усіх фракцій та їхніми лідерами), експертами, послами, дипломатами та Єврокомісією, Правим Сектором та іншими. Ми провели моніторинг міжнародних ЗМІ, де ми знаходимо підтвердження своєї позиції та наявність величезної контр-пропананди з боку Росії та викривлення подій в Україні.

Станом на зараз можна констатувати:

1. Янукович не готовий йти на переговори та жодні поступки та схильний до силового сценарію та оголошення надзвичайного стану.

2. Європейці налаштовані на ізоляцію України: припинення своїх програм, розривання дипломатичних звязків та ін., тому що була застосована зброя та насильство (див. сьогоднішні заяви євродепутатів).

3. Не допустити силового сценарію від Януковича може:

 1. велика кількість людей на Майдані,
 2. відсутність насилля та насильницьких дій в регіонах.

На наше велике переконання, влада свідомо радикалізує настрої людей. Силовим розгоном Майдану, кривавими сценаріями влада хоче досягти 3 цілей:

1. Викликати реакцію ЄС — ізолювання від України.

2. Перекинути насилля в регіони, щоб остаточно дестабілізувати ситуацію в Україні.

3. Перевести все у формат не боротьби людей проти системи, а ЗАХОДУ проти СХОДУ.

Провокування міжнародної спільноти та українців на ці два кроки — це остаточний перехід до Російського сценарію.

ПРОСИМО ВАС! Усі, хто хоче взяти участь в активних діях — нехай їде до Києва. В ОБЛАСТЯХ ПОТРІБНО НЕ ДОПУСТИТИ ЖОДНОГО НАСИЛЬСТВА! ЛИШЕ НЕНАСИЛЬНИЦЬКИЙ ОПІР ТА АКТИВНІ МИРНІ ДІЇ! Початок насильства в регіонах — це громадянська війна і реалізація російського сценарію.

ОСОБЛИВО! Якщо відбувається силовий розгін Майдану, то НЕ ДОПУСКАЙТЕ насилля в областях! Це очікувана реакція Януковича! Якщо це починається — робіть масову просвітницьку роботу, миротворчі патрулі (люди з білими пов’язками, які стають між радикально налаштованими та тими, на кого нападають). Ми так робили в Києві, щоб зупинити сколихування насильства після подій 1 грудня. Зупиняйте насильницькі дії!

На місцях важливо поширювати й утверджувати в головах наступні месиджі:

 • Ескалація насильства і конфлікту потрібна насамперед нашим ворогам - це російський сценарій - і до нього нас штовхає влада.
 • Наголос на важливості соборності України, для промайданівських регіонів – підтримка протестів на Сході та Півдні.
 • Найважливіше зараз — відстояти Майдан, тому основні сили регіональних майданів мають бути спрямовані на мобілізацію та відправлення людей до Києва. В Києві кожен зможе обрати, де бути — охороняти Майдан чи йти на Грушевського.
 • ЗАКЛИКАЄМО ВАС ДО ТАКИХ ДІЙ НА МІСЦЯХ:

  1. Завтра — мітинги біля силовиків з вимогою перейти на сторону народу! Обов’язково казати про гарантії безпеки, яку гарантували опозиціонери і яку гарантує народ. У містах — всі знають один одного. Говоріть з ними ОСОБИСТО! Переконуйте, знаходьте слова для переконання.
  Листівки до силовиків: на друк + jpeg-и.

  Можете закликати не виконувати злочинних наказів влади, бо вони суперечать Конституції України та порушують права громадян. Говоріть про те насильство та тортури, які зараз чинять силовики відносно громадян (для цього призначені листівки, що за посиланням).

  2. Завтра (23 грудня) 12:00 — ОГОЛОШЕНО ЗАГАЛЬНОУКРАЇНСЬКИЙ ПОПЕРЕДЖУВАНИЙ СТРАЙК! ВИХОДЬТЕ НА 1–2 ГОДИНИ ЧИ БІЛЬШЕ НА ВУЛИЦІ МІСТ.

  3. Всі активні люди - НА КИЇВ! Лише велика кількість людей на Майдані не дасть його розігнати.

  Мобілізаційна листівка на друк.

  4. Блокування військ, які відправляють на Майдан, та блокування автобусів з "тітушками" на Майдан.

  5. Вимоги через акції прямої дії до членів ПР — скласти мандат і вийти з партії/фракції. Потрібно запустити "ефект доміно". Важливий вихід кожного депутата сільської, районної, міської, обласної рад! Повідомляйте про все нам. Кожен вихід має набувати максимальної публічності.

  6. Роз’яснювальна робота про небезпеку ескалації насильства в регіонах і про те, кому це вигідно (російський сценарій). При цьому ми не засуджуємо ті дії, що відбуваються на Грушевського. Кожен має право обирати власний спосіб опору. Але варіант насилля не має права бути на місцях!

  7. Роз’яснювальна робота, спрямована на Схід та Південь про мотиви і причини протестів, наші вимоги: нехай люди телефонують, пишуть у соцмережах; дуже корисними є організовані поїздки туди. Якщо у вас є друзі/знайомі на Сході та Півдні — телефонуйте їм і пояснюйте, що насправді відбувається.

  ЩОДО НАДЗВИЧАЙНОГО СТАНУ

  У додатку мобілізаційні листівки («Надзвичайний стан», «Журналіст», «Всі у Київ»).
  Вимагайте ваші місцеві ради звертатися з вимогою НЕ впроваджувати надзвичайний стан.

  Останнє слово все одно буде за нами! Боремося!

   

  З повагою,
  Громадський Сектор Євромайдану

Українська
Підписатися на Громадський сектор