США

ExxonMobil заморозила 9 з 10 спільних проектів з «Роснафтою»

Американська ExxonMobil заявила, що через санкції згортає майже всю діяльність в Росії. Компанія вийшла з дев’яти спільних проектів з «Роснафтою».

Представник Exxon Алан Джеферс заявив РБК, що компанія виконала вимогу влади США щодо згортання діяльності в РФ, і до 26 вересня вийшла з більшості спільних проектів з «Роснафтою». Згідно зі стратегічною угодою між ExxonMobil і «Роснафтою» було 10 спільних проектів, включаючи геологорозвідку й освоєння російського шельфу в Чорному морі і в Арктиці, а також проекти в Західному Сибіру. Згортання робіт по дев’яти з 10 проектів завершилося до 26 вересня, підкреслив він.

Виняток склала лише розвідувальна свердловина «Університетська-1» в Карському морі, буріння якої було в просунутій стадії, тому Мінфін США надав компанії відстрочку для безпечного згортання робіт. Якраз напередодні Exxon і «Роснафта» закінчили буріння; попередня оцінка ресурсної бази родовища, яке назвали «Перемога», склала 38 млрд куб. м газу і більш ніж 100 млн т нафти.

12 вересня Мінфін США заборонив американським фірмам постачати в РФ обладнання та технології, а також надавати послуги, якщо вони будуть використовуватися в арктичних, глибоководних або сланцевих проектах. Зокрема, більше не можна надавати бурові, геофізичні, геологічні, логістичні та управлінські послуги. На виконання цих вимог у американців було два тижні — до 26 вересня.

Джеферс не став коментувати, як згортання операцій у РФ позначиться на показниках Exxon, і як буде відкликатися американський персонал з Росії. За його словами, американські санкції не торкнулися проекту «Сахалін-1», в якому Exxon володіє 30% і виступає оператором проекту. А президент «Роснафти» Ігор Сечин заявив, що якщо хтось із партнерів буде змушений піти з спільних проектів, у нього буде «опціон на повернення».

Раніше повідомлялося, що ExxonMobil до середини жовтня згорне проекти з «Роснафтою».

Джерело: РБК-Україна

Українська

Нові санкції від Європейського Союзу

Європейський Союз посилює санкції проти Росії у зв’язку з її вторгненням до України. Новий санкційний список був узгоджений у п’ятницю, 5 вересня і мав бути прийнятий наступного дня в суботу. Однак, затвердження санкцій відклали через прийняте за результатами "мирних переговорів" у Мінську рішення про припинення вогню.

Постає питання: чи не було однією з причин самого підписання мінського протоколу бажання загальмувати або призупинити введення нового пакету санкцій?

В цьому ж ключі можна розглядати позицію Фінляндії, яка гальмувала узгодження санкцій штучними технічними зауваженнями. Така дивна "любов" до Росії з боку саме Фінляндії, яка має добре пам’ятати радянсько-фінську війну і тверезо оцінювати російську загрозу, цілком може пояснюватися закулісним тиском Кремля. На Фінляндію є чим давити: у газовій сфері Суомі практично на всі 100% залежить від Росії.

Оскільки дива в Мінську не відбулося, а Росія не перестала демонструвати звірячий оскал, нові санкції були затверджені, про що 8 вересня і повідомив голова Європейської Ради Герман ван Ромпей. У п’ятницю 12 вересня санкційний список має бути опубліковано в Офіційному журналі ЄС.

Обмеження торкнуться, як і має бути, як компаній, так і фізичних осіб. У список санкцій потраплять, за даними Уолл Стріт Джорнал, Роснефть, Газпромнефть і Транснефть. Цим компаніям фактично закривають європейський ринок капіталу. Також в списку опиняться оборонні підприємства: Уралвагозавод, Оборонпром і Об’єднана авіабудівна корпорація. Вони залишаться без фінансування через акції та облігації.

Крім того, дев’ятьом компаніям заборонять продавати технології подвійного призначення. І, нарешті, під санкції потраплять 24 посадові особи — громадяни Росії й України.

США також заявили про приєднання до європейських санкцій. Свій список вони також оголосять у п’ятницю.

Російський фінансовий ринок вже відреагував на повідомлення про нові санкції черговим падінням.

Українська

Держдеп США прямо звинуватив Росію в підтримці бойовиків


Державний департамент США оприлюднив документ, в якому навів факти, як Росія підтримує сепаратистів у Донецькій та Луганській областях попри зусилля України встановити єдність, стабільність та мир.

«Росія заявляє, що прагне миру, але її дії не відповідають цій риториці. Ми не маємо доказів того, що РФ перестала підтримувати сепаратистів. Насправді, за нашими оцінками, вона продовжує поставляти їм важке озброєння, іншу військову техніку та фінанси, а також, як і раніше, дозволяє бойовикам вільно в'їжджати в Україну», — наголошується в оприлюдненому документі.

При цьому у Вашингтоні підкреслюють: Москва заперечує все це так само, як заперечувала колись введення військ у Крим.

«Росія відмовилася закликати сепаратистів скласти зброю та продовжує зосереджувати свої війська вздовж кордону з Україною. Багато самопроголошених «лідерів» сепаратистів є вихідцями з РФ та мають зв'язки з російським урядом. Це все малює виразну картину продовження політики Росії щодо дестабілізації ситуації у Східній Україні», — акцентували в Держдепі.

Як зазначається в документі, Сполучені Штати мають за мету «підтримувати демократичну Україну — стабільну, єдину, захищену в політичному та економічному плані та в змозі визначати власне майбутнє». Тому Вашингтон виступає за постійний діалог між главами МЗС України, Німеччини, Франції й Росії щодо роботи у напрямі остаточного припинення вогню всіма сторонами, що послужило б встановленню стійкого миру.

«Проте, слід підкреслити, наша кінцева мета полягає не просто в тимчасовому припиненні насильства. Ми хочемо, щоб Росія зупинила дестабілізацію України та окупацію Криму — частину території України, що дозволить народу України об'єднатися та зробити власне рішення про майбутнє своєї країни шляхом демократичного політичного процесу», — йдеться в заяві Держдепартаменту.

В документі також наводиться хронологія зусиль українського уряду щодо встановлення порядку та відновлення інфраструктури у звільнених від сепаратистів регіонах, а також задокументовані факти причетності Росії до дестабілізації обстановки на Сході України.

Джерело: Укрінформ

Українська

ГЛОНАСС проти GPS: політика впливає на виживання систем геопозиціонування

Система глобального позиціонування (GPS), створена в США, функціонує за рахунок супутників, а також наземних станцій коригування. На території РФ до недавнього часу було розташовано 19 станцій системи GPS. Місяць тому віце-прем'єр Дмитро Рогозін раптом зацікавився тим, як ця апаратура потрапила до країни, на підставі яких міжнародних угод, та хто видавав відповідні дозволи. Чиновник поскаржився, що федеральні органи влади, до яких він звертався , не володіють цією інформацією.

Схоже, це стало відповіддю на згортання проекту розміщення станцій коригування російської альтернативи GPS — системи ГЛОНАСС — на території США. Як повідомляє The New York Times, Москва вперше виступила з такою ідеєю майже два роки тому, твердячи, що розміщення на території США восьми куполоподібних антен значно поліпшить точність і надійність системи. Офіційний запит було надано в травні цього року. Проте, республіканці в Конгресі США висловили підозри, що ці станції зможуть виконувати й іншу — розвідувальну — функцію. Пентагон і ЦРУ ці побоювання підтримали. Зокрема, в листопаді представники Пентагону заявляли, що Росія хоче отримати «плацдарм на американській території, який значно збільшить точність російських керованих ракет».

Нині на території Росії припинили роботу 11 американських станцій GPS. У Роскосмосі заявляють, що такий крок не призведе до повного відключення системи, але «помітно збільшить похибку у визначенні положення». Раніше повідомлялося, що з 1 вересня роботу станцій може бути припинено остаточно.

Один з творців GPS — Бредфорд Паркінсон, почесний професор у відставці Стенфордського університету — в інтерв’ю Радіо Свобода заявив, що ці дії не вчинять помітного впливу на користувачів, за винятком, можливо, росіян, оскільки виведені на орбіту Землі супутники продовжать вільно подавати сигнали.

Що думають про ГЛОНАСС і GPS самі росіяни, можна прочитати на «Луркморі» (багато нецензурної лексики).

Українська

ExxonMobil не буде видобувати газ на кримському шельфі

Компанія ExxonMobil, вигравши тендер на освоєння Скіфської ділянки на українському шельфі Чорного моря, досі навіть не підписала угоди про розподіл продукції. Про це повідомляє Еспресо.TV з посиланням на ZN.UA.

Посол США в Україні Джеффрі Пайетт пояснив, що ExxonMobil відмовилася від своїх планів через російську анексію півострова.

На питання, які перспективи видобутку на шельфі біля берегів Криму, Пайетт відповів: «Нульові. Сполучені Штати не визнають незаконну анексію Криму. Через незаконність російського статусу в Криму, я думаю, ви навряд чи побачите де б то не було на півострові якісь міжнародні компанії».

«Через російське вторгнення економіка Криму понесе величезні збитки. Ви вже бачите це, наприклад, в області туризму. Я думаю, це проявиться і в сфері інвестицій», — спрогнозував він.

На питання, який механізм повернення Україною Криму, дипломат заявив: «Я не знаю. Але ми будемо активно підтримувати український уряд в його пошуку і використанні правових механізмів для досягнення цієї мети».

Як відомо, переможцями конкурсу на розробку Скіфської ділянки став консорціум на чолі з американською ExxonMobil (40%, оператор), Shell (35%), австрійська OMV в особі румунської "дочки" Petrom (15%) і НАК «Надра України» (10%).

Українська

Росія підвищує військову активність в Тихому океані — генерал США


Росія підвищує військову активність в тихоокеанському регіоні. Про це заявляє командувач тихоокеанських військово-повітряних сил США генерал Герберт Карлайл. Він пов'язує це із ситуацією в Україні. Карлайл говорить, що наразі Росія демонструє свої можливості й збирає інформацію про військові навчання в США.

За інформацією американського генерала, російські військові літаки великої дальності виходили на бойове патрулювання до берегів Каліфорнії й до американського тихоокеанського острова Гуам.

За словами Карлайла, американський військовий літак перехопив російських стратегічний бомбардувальник, який летів до берегів Гуам.

Герберт Карлайл повідомляє про поислення російського повітряного патрулювання побіля Японії та Кореї.

Виступаючи в Центрі стратегічних та міжнародних досліджень у Вашингтоні, Карлайл зазначив, що Росія збільшує також активність своїх кораблів у тихоокеанському регіоні.

Джерело: Радіо Свобода

Українська

У США представили докази причетності Москви до подій в Україні

У редакторській статті під назвою «У США представили докази причетності Москви до подій в Україні», опублікованій у французькій газеті «Le Monde», йдеться про те, що в понеділок, 21 квітня, Держдепартамент США оприлюднив фотографії, надані Києвом, які, на думку американців, свідчать про те, що озброєні сепаратисти на сході України є насправді російськими військовими офіцерами російської розвідки.

Одна частина фотографій була надана українцями, інша частина була взята в міжнародній пресі та в соціальній мережі Twitter, як заявила прес-секретар Держдепартаменту США Дженніфер Псакі. На деяких з них можна побачити «докази зв'язку між Росією і частиною озброєних повстанців на сході України».

Серед фотографій, які Київ надав Вашингтону через Організацію безпеки і співробітництва в Європі (ОБСЄ), є одна, зроблена в Грузії у 2008 р., на якій зображений військовий з довгою світлою бородою, на формі якого можна розглянути знак приналежності до російських військ спеціального призначення. Цього ж чоловіка, з трохи посивілою бородою, можна побачити на іншій фотографії, зробленій під час захоплення сепаратистами міліцейського відділку в Краматорську. «Цей же чоловік був помічений у Слов'янську 14 квітня», — зазначено в описі до третьої фотографії, на якій зображений чоловік у військовій формі з цигаркою в роті.

На іншій серії фотографій, деякі з яких були зроблені в Криму, а інші нещодавно на сході України, все той же чоловік.

Третя серія фотографій — це «сімейні фото» членів підрозділу, яке називають «групою саботажу і визнання», що знаходиться в підпорядкуванні військової розвідки Росії.

Поведінка «давно сформованого підрозділу»

Під час подій в Криму та східних областях США звинувачували Росію у зв'язку із загадковими «зеленими чоловічками», як назвали збройних сепаратистів за їх форму без розпізнавальних знаків, які дали б змогу їх ідентифікувати. «Це ще один додатковий доказ» цих зв'язків, запевнила в понеділок пані Псакі.

На своєму офіційному блозі командувач військами НАТО генерал Філіп Бридлав поділився своїми спостереженнями, пояснивши, чому він думає, що Росія стоїть за подіями в Україні.

«Дії проросійських сепаратистів на сході України показують, що їх підготовка, військове спорядження, а також манера працювати спільно, характерні для військ, що належать до підрозділу, давно сформованого, а не спонтанно з групи місцевих повстанців».

Їх поведінка й дисципліна, зокрема той факт, що вони тримають зброю «стволом вниз» і палець не на спусковому гачку, дозволяють генералу Бридлаву зробити висновок, що мова йде про добре підготовлених військових. На це вказує і їх зброя, що знаходиться на озброєнні російської армії, а також їхні професійні дії на блокпостах. «Вони зовсім не схожі на типових повстанців, яких можна часто побачити сидячими або з цигаркою в роті».

Джерело: УНІАН

Українська

Результати переговорів у Женеві: повний текст заяви

Full text of Geneva Agreement on Ukraine

Following the conclusion of quadrilateral talks between Ukraine, Russia, the United States, and the European Union in Geneva on April 17, the following statement was released:

The Geneva meeting on the situation in Ukraine agreed on initial concrete steps to de-escalate tensions and restore security for all citizens.

All sides must refrain from any violence, intimidation or provocative actions. The participants strongly condemned and rejected all expressions of extremism, racism and religious intolerance, including anti-semitism.

All illegal armed groups must be disarmed; all illegally seized buildings must be returned to legitimate owners; all illegally occupied streets, squares and other public places in Ukrainian cities and towns must be vacated.

Amnesty will be granted to protestors and to those who have left buildings and other public places and surrendered weapons, with the exception of those found guilty of capital crimes.

It was agreed that the OSCE Special Monitoring Mission should play a leading role in assisting Ukrainian authorities and local communities in the immediate implementation of these de-escalation measures wherever they are needed most, beginning in the coming days. The U.S., E.U. and Russia commit to support this mission, including by providing monitors.

The announced constitutional process will be inclusive, transparent and accountable. It will include the immediate establishment of a broad national dialogue, with outreach to all of Ukraine’s regions and political constituencies, and allow for the consideration of public comments and proposed amendments.

The participants underlined the importance of economic and financial stability in Ukraine and would be ready to discuss additional support as the above steps are implemented.


Source: Interfax-Ukraine

Англійська

Результати переговорів у Женеві: повний текст заяви

Пропонуємо власний неофіційний переклад повного тексту заяви, підписаної сторонами чотиристоронніх переговорів у Женеві 17 квітня цього року:

Женевська заява від 17 квітня 2014 року

Після проведення чотиристоронніх переговорів між Україною, Росією, США та Європейським Союзом в Женеві 17 квітня, зроблено таку заяву:

Женевське зібрання щодо ситуації в Україні погодилося про початкові конкретні кроки з деескалації напруженості й відновлення безпеки для всіх громадян.

Всі сторони повинні утримуватися від будь-якого насильства, залякування або провокаційних дій. Учасники рішуче засудили і відкинули всі вияви екстремізму, расизму та релігійної нетерпимості, в тому числі антисемітизму.

Всі незаконні збройні формування мають бути роззброєні; всі незаконно захоплені будівлі повинні бути повернуті законним власникам; всі незаконно зайняті вулиці, площі та інші громадські місця в українських містах і селищах повинні бути звільнені.

Амністія буде надана протестувальникам і тим, хто покинув будівлі та інші громадські місця і здав зброю, за винятком осіб, визнаних винними у вчиненні тяжких злочинів .

Було вирішено, що Спеціальна місія спостерігачів ОБСЄ вже в найближчі дні має відігравати провідну роль у наданні допомоги українській владі і місцевим громадам у безпосередній реалізації вказаних заходів з деескалації там, де вони найбільш потрібні. США, ЄС і Росія зобов’язуються підтримати цю місію, в тому числі шляхом надання спостерігачів.

Проголошений конституційний процес буде всеосяжним, прозорим та відповідальним. Він включатиме негайне встановлення широкого національного діалогу з охопленням усіх регіонів України та політичних груп інтересів і створить умови для розгляду зауважень громадськості та пропонованих поправок.

Учасники підкреслили важливість економічної та фінансової стабільності в Україні і будуть готові обговорити додаткову підтримку після втілення вищезгаданих кроків.


Оригінал тексту див. на ресурсі «Інтерфакс-Україна»

Українська

Авіаносна ударна група ВМС США ввійшла в Середземне море

Слідом за авіаносцем «Джордж Буш», що затримався у східній частині Середземномор’я, сюди ж прибула ціла авіаносна ударна група ВМС США на чолі з атомним авіаносцем «Гарі Трумен».

28 березня авіаносна група на чолі з «Гарі Трумен» пройшла через 120-кілометровий Суецький канал, завершивши семимісячне патрулювання на Близькому Сході.

Докладніше:

Українська

Сторінки

Підписатися на США