Росія

Радник Авакова розповів про розкриття злочинів проти активістів Євромайдану

Працівники міліції розкрили низку резонансних злочинів проти активістів Євромайдану. Зокрема, йдеться про напад на журналістку Тетяну Чорновол у грудні 2013-го, вбивство В'ячеслава Веремія, а також злочин проти Ігоря Луценка та Юрія Вербицького.

Про це на прес-конференції повідомив радник міністра внутрішніх справ Антон Геращенко, передає Укрінформ.

«Ця справа [про напад на Чорновол] повністю розкрита МВС. Три особи затримані і троє знаходяться в розшуку. Один затриманий перебуває під вартою у Російській Федерації, але вона відмовляється його видавати. Ще двоє злочинців перебувають у розшуку за межами України», — сказав Геращенко.

Він також зазначив, що, за словами затриманих, вони мали вбити журналістку, та забракло духу.

За словами Геращенка, вбивство Вербицького і викрадення Луценка також розкрито, правоохоронці затримали двох осіб, а сама справа розглядається в суді. Водночас 9 чоловік, які були організаторами схеми залякування активістів Євромайдану, перебувають у розшуку і переховуються на території Російської Федерації.

При цьому, за словами радника Авакова, до викрадення Луценка та вбивства Вербицького причетна особа, наближена до екс-керівника МВС Віталія Захарченка. Наразі ці зловмисники перебувають на території Росії, але Москва не спішить арештовувати їх і передавати Україні.

Крім того, МВС встановило групу "тітушок", причетних до вбивства журналіста В'ячеслава Веремія 18 лютого. Наразі справу щодо одного підозрюваного направлено до суду, ще 7 осіб перебувають у міжнародному розшуку.

«Вина за вбивство Веремія лежить на руках Захарченка і його заступника Дубовика та осіб, яких вони залучили до організації тітушок», — заявив Геращенко.

Він також підкреслив, що Російська Федерація з лютого не видала Україні на запит Міністерства внутрішніх справ жодного підозрюваного у злочинах.

«На сьогоднішній момент накопичилося близько 400 запитів по кримінальних злочинах, і ми знаємо, що ці люди знаходяться в Росії. Але країна ігнорує ці питання», — сказав радник Авакова.

Джерело: Укрінформ

Українська

Росія перекидає на Донбас бойову авіацію

Як ми і передбачали, отримавши від України майже півтора мільярди доларів за недоведений газовий борг, Росія одразу ж пустила їх на підготовку до нового етапу вторгнення на українську територію. Одразу ж витратити гроші, щоб встигнути до своїх улюблених листопадових дат, вони не встигли, але роблять це нині.

І, оскільки повноцінна війна неможлива без застосування бойової авіації, почалося перекидання військових авіачастин до меж Донбасу. Підтвердження цього із самої російської армії отримали активісти Луганського інформаційного спротиву. Вони опублікували службову записку командира в/ч 69806-2 від 4 листопада 2014 року (!) про перекидання особового складу й вантажів авіагрупи з авіабази «Сокіл» (Пермь, Велике Савіно) на аеродром Міллерово (Росія, адміністративний центр Міллеровського р-ну Ростовської обл.) і таблицю боєготовності екіпажів, що перевозитимуть вантажі.

Перекидання маскується під проведення учень на полігоні «Ашулук» (Астраханська обл., недалеко від кордону з Казахстаном),

однак літаки й вантажі чомусь прямують до Міллерового:

Особливо зручно маскуватися під учення тому, що вони передбачають бойові стрільбу з авіагармат, пуски ракет і бомбометання. У Великому ж Саввіно базуються винищувачі МіГ-29 та МіГ-31. Автори новини відзначають:

«Міллерово розташоване трохи північніше за основний театр бойових дій, навпроти прикордонної застави «Красна Талівка» Станично-Луганського району. Таким чином, перекинуті літаки можуть перекривати повітряний простір над ВСІЄЮ Луганською областю.

Також стало відомо, що до складу вантажу, спрямованого в Міллерово, входять радіолокаційні станції та обладнання до них, що вказує на підготовку до створення біля самих кордонів Луганської області центру контролю над повітряним простором України.

Тут необхідно нагадати, що під час захоплень військових частин у травні цього року, були знищені всі РЛС ППО України, що прикривали схід країни. В результаті контроль над повітряним рухом з боку України було втрачено, що зіграло на руку бойовикам і призвело до катастрофи з малайзійським боїнгом. Одночасно, наша бойова авіація, не маючи підтримки з землі, не змогла ефективно боротися зі скупченнями бойовиків.

Тепер же, Росія явно намірилася контролювати повітряний простір сусідньої країни, а можливо і задіяти в бойових діях свою авіацію — чи то під власним прапором, чи то під емблемами "ВВС Новоросії".»

Українська

Український уряд заплатив за нове російське вторгнення?

30 жовтня за 10 хвилин до опівночі у Брюсселі Україна (в особі міністра енергетики Юрія Продана), Росія (в особі міністра енергетики ж Олександра Новака) та ЄС (в особі єврокомісара з питань енергетики Гюнтера Етінгера) підписали тристоронній протокол, що має регулювати постачання газу з Росії в Україну до березня наступного 2015 року.

Згідно з цим документом, Росія зобов’язується продати Україні 4 млрд кубометрів газу на умовах передоплати, а Україна, у свою чергу, — до кінця року погасити борг у розмірі $3,1 млрд й оплачувати щомісячні поставки. Євросоюз став гарантом того, що Москва не змінить ціну, а Київ оплатить усе вчасно і повністю.

Таким чином, Україна визнала за собою борг, який вона в цей самий час оспорює у стокгольмському арбітражі, стверджуючи, що з 2010 року накопичився не борг за поставлений газ, а навпаки — переплата у розмірі 6 млрд.

Більше того: уряд вже наказав Нафтогазу здійснити оплату, а НАК Нафтогаз вже — 4 листопада — перерахував Газпрому перший платіж за газ на суму 1,45 млрд дол. Половину суми. Другу половину обіцяють заплатити до кінця цього року (тобто, в межах двох місяців). Причому оплата здійснена за рахунок грошей, які Росія заплатила нам за транзит газу через нашу територію. Тепер уряд Яценюка ці гроші просто повертає Росії.

Що це означає на практиці? Тільки одне: у Москви тепер є гроші на поглиблення інтервенції в Україну. І вона ними скористається. Україна вчергове (цього року) заплатила агресору за продовження війни проти себе.

Історик Юрій Фельштинський вже попереджав, що грошей на війну з Україною у Росії немає, тому будь-які виплати за газ з боку України дуже потрібні Кремлю і одразу ж будуть використані ним для нового етапу агресії. Зараз бюджет Росії практично порожній, економіка навіть формально не зростає (і це економіка, організована довкола видобутку сировини, а не виробництва товарів), а російський уряд готується до її падіння наступного року. Скорочуються валютні резерви (хоча золото Центробанк Росії активно скуповує), і фактично вони вже досягли переддефолтного рівня. Задля утримання Криму було безповоротно спорожнено (практично, розграбовано) недержавні пенсійні фонди і вивезено готівку з Краснодарського Краю. Крупні російські компанії відрізані від кредитів через санкції, капіталізація і прибутки багатьох із них різко впали (наприклад, Газпрому). Видобуток нафти суттєво падає (родовища вже виснажуються), і в найближчі роки, за оцінками Лукойла, може просто обвалитися. Населення Росії в містах убожіє, а села взагалі вимирають. Соціальні вибухи в найближчому майбутньому практично неминучі.

Що може перекрити повний провал в керуванні країною та її екнономічний крах? Тільки військові перемоги. Це знає кожен диктатор. Тому дуже скоро гроші, заплачені Яценюком і Коболєвим Росії за газ, конвертуються в новий виток війни проти України. Питання лиш одне: коли?

Улюблені кремлівські дати для нападу на сусідів Росії і спроб розв’язання у них громадянських воєн групуються на початку листопада. Це вже зараз. В цьому контексті видається зовсім невипадковим оголошення з 5 по10 листопада всенімецького страйку машиністів локомотивів. З середи — і до понеділка. Формально — через 5% відсотків зарплатні. А реально — навіщо намагатися паралізувати залізничне сполучення в головній країні Європи на п’ять днів?

Саме в ці дні Росія може зробити новий кидок на Маріуполь. Якщо встигне освоїти заплачені Нафтогазом кошти. Якщо ні — нападе пізніше. Але обов’язково нападе. Бо діватися Путіну вже нікуди.

Українська

Деякі мережі магазинів приховують російське походження товарів

Київська влада ухвалила рішення, згідно з яким російські товари в українських супермаркетах маркуватимуть спеціальними позначками. Проте, в передмісті Києва супермаркети йдуть на хитрощі, аби збути товари російського виробництва, які, очевидно, користуються дедалі меншою популярністю, — попереджає ГО Відсіч.

У рекламі «Мегамаркету», яку кладуть до поштових скриньок у Броварах, біля пропонованої продукції зазначають країну-виробника. Однак біля товарів російського виробництва не вказують жодної країни.

Ще одна мережа магазинів у цьому місті-супутнику столиці — «Фора» — у своїй рекламній продукції пропонує неймовірні знижки на російські товари. Країну-виробника вони не вказують взагалі ніде.

ГО застерігає, що через бойкот російських товарів російська продукція залежується на полицях магазинів, а термін її придатності не безмежний.

Джерело: Радіо Свобода

Українська

Офіційний курс рубля вперше впав нижче 40 руб/$

Банк Росії встановив курс євро на вихідні до 51,05 рубля, підвищивши його порівняно з 10 жовтня на дев'ять з половиною копійок, офіційний курс долара на 11 жовтня був збільшений на 23 копійки до 40,2125 рубля.

Таким чином, курс європейської валюти оновив історичний максимум; попередній був встановлений 18 березня поточного року (50,9442 рубля). Офіційний курс долара на 11 жовтня був збільшений на 23 копійки до 40,2125 рубля. Вартість американської валюти в РФ також досягла чергового історичного максимуму.

Біржові курси основних світових валют теж продовжують зміцнюватися по відношенню до рубля. 10 жовтня до 13:40 мск курс євро на Московській біржі піднявся на 19 копійок до 51,12 рубля, а долара — на 18 копійок до 40,33 рубля. Водночас фондові індекси оновлюють багатомісячні мінімуми: до 13:50 мск РТС скоротився на 2,32% до 1063 пунктів, а ММВБ — на 1,62% до 1361 пункту.

Різке ослаблення рубля та біржових показників РФ відбувається на тлі падіння світових цін на нафту. Вартість бареля Brent вперше за два роки впала нижче $ 90, а котирування WTI — нижче $ 85.

Джерело: Espreso.TV

Українська

Експерт пояснив чому Росію чекає валютна паніка

Росіяни починають побоюватися через інфляцію і падаючий рубль.

Про це пише у своєму блозі керуючитй партнер компанії Capital Times Ерік Найман, передає Еспресо.TV.

Експерт пояснює, що курс російської валюти знаходиться під тиском з трьох причин.

«По-перше, зниження цін на нафту — це прямий удар по нафтогазовим доходам Росії і російського держбюджету, який влада змушена закривати банальною емісією рублів. По-друге, західні санкції, що обнуляють можливості рефінансування зовнішніх боргів. По-третє, структурні макроекономічні проблеми Росії — роки нафтодоларових достатків були витрачені даремно», — вважає він.

За словами Наймана нафтові долари Росії дали необхідний поштовх тільки оборонній галузі, але це непродуктивні витрати. «Освіта, охорона здоров'я, наука, сільське господарство, промисловість, транспорт, енергетика, ЖКГ та інші сектори економіки практично зупинилися в розвитку», — додав експерт.

Також Ерік Найман спрогнозував подальший шлях російської економіки якщо військовий конфлікт буде зростати.

За його словами, зараз торговий баланс Росії все ще позитивний, але наступного року його профіцит можна очікувати на рівні $ 150 млрд.

Витік валюти з Росії наступного року складе порядку $ 250 млрд. Відтік тіньового капіталу з Росії експерт оцінює в $120-150 млрд. на рік. «Корупціонери воліють відводити гроші подалі за кордон з країни від місця «пограбування», підприємці про всяк випадок купують нерухомість і перевозять свої сім'ї також за кордон, а олігархи взагалі банально скуповують закордонні спортклуби та інші помітні й непомітні активи», — пояснює він.

«Через зовнішній туризм з Росії йде $ 50 млрд на рік, хоча в наступному році ця цифра напевно скоротиться до $ 35-40 млрд. До цього варто додати відтік по фінансовому рахунку на виплату відсотків і дивідендів, а також погашення зовнішніх боргів (близько $ 90 млрд)», — додає експерт.

Найман вважає, що є ще один ризиковий момент, який спричинить валютну паніку в Росії — це гігантська величина заощаджень росіян, які можуть панічно скуповувати валюту, побоюючись неконтрольованої девальвації рубля.

«В Росії на початок серпня росіяни тримали депозитів на 17,2 трлн. рублів. З них — 80% в рублях і тільки 20% в інвалюті. Тобто, якщо хоча б третину рублевих депозитів росіян піде на скупку інвалюти, це швидко збільшить попит на неї ще на $ 115 млрд і природно цей попит можна буде покрити тільки за рахунок валютних резервів Центробанку Росії. А в умовах економічного спаду і падаючих нафтогазових доходів емісія рублів перебуватиме в протифазі падаючим резервам», — написав експрет.

Але все ж таки, за словами Наймана, в 2015 році обвального падіння рубля він не очікує — «швидше за все буде контрольована девальвація в напрямку 50 руб/дол».

«Однак зниження валютних резервів до $ 250-300 млрд. цілком може стати фактом вже до початку 2016 року, що поставить ще більше макроекономічних питань перед російською владою», — резюмує економіст.

Нагадаємо, сьогодні повідомлялося, що російський рубль вперше в історії побив антирекорд в 40 руб/$. А ціни на нафту продовжують падати, тягнучи в прірву російську економіку.

Джерела: Espreso.TV, УНН

Українська

ExxonMobil заморозила 9 з 10 спільних проектів з «Роснафтою»

Американська ExxonMobil заявила, що через санкції згортає майже всю діяльність в Росії. Компанія вийшла з дев’яти спільних проектів з «Роснафтою».

Представник Exxon Алан Джеферс заявив РБК, що компанія виконала вимогу влади США щодо згортання діяльності в РФ, і до 26 вересня вийшла з більшості спільних проектів з «Роснафтою». Згідно зі стратегічною угодою між ExxonMobil і «Роснафтою» було 10 спільних проектів, включаючи геологорозвідку й освоєння російського шельфу в Чорному морі і в Арктиці, а також проекти в Західному Сибіру. Згортання робіт по дев’яти з 10 проектів завершилося до 26 вересня, підкреслив він.

Виняток склала лише розвідувальна свердловина «Університетська-1» в Карському морі, буріння якої було в просунутій стадії, тому Мінфін США надав компанії відстрочку для безпечного згортання робіт. Якраз напередодні Exxon і «Роснафта» закінчили буріння; попередня оцінка ресурсної бази родовища, яке назвали «Перемога», склала 38 млрд куб. м газу і більш ніж 100 млн т нафти.

12 вересня Мінфін США заборонив американським фірмам постачати в РФ обладнання та технології, а також надавати послуги, якщо вони будуть використовуватися в арктичних, глибоководних або сланцевих проектах. Зокрема, більше не можна надавати бурові, геофізичні, геологічні, логістичні та управлінські послуги. На виконання цих вимог у американців було два тижні — до 26 вересня.

Джеферс не став коментувати, як згортання операцій у РФ позначиться на показниках Exxon, і як буде відкликатися американський персонал з Росії. За його словами, американські санкції не торкнулися проекту «Сахалін-1», в якому Exxon володіє 30% і виступає оператором проекту. А президент «Роснафти» Ігор Сечин заявив, що якщо хтось із партнерів буде змушений піти з спільних проектів, у нього буде «опціон на повернення».

Раніше повідомлялося, що ExxonMobil до середини жовтня згорне проекти з «Роснафтою».

Джерело: РБК-Україна

Українська

Відсутність послів в європейських державах, або З ким насправді дружить Порошенко?

З Росією у нас війна. Але президентська вертикаль офіційно цього не визнає, вже п’ятий місяць розказуючи нам щось про «конфлікт» та «антитерористичну операцію» — яка, як вже неодноразово відзначали фахівці, може тривати в нормі 20–30 хвилин. Звичайного земного часу.

А із західними демократичними державами у нас дружба й довірлива дипломатія. Але, як виявляється, у нас там, у західних демократіях, чомусь досі немає послів! А саме, послів немає в таких ключових для нашої дипломатії країнах, як Німеччина, Велика Британія, Франція й Польща. Це можна легко перевірити, зайшовши на офіційний сайт МЗС (посилання ми розмістили на назвах держав). Як видно із сайту, у Великобританії порошенківська Україна замість посла тримає тимчасового повіреного у справах, у Франції — радника, у Польщі — радника-посланника, а у ключовій країні Євросоюзу Німеччині у нас взагалі немає офіційного керівника! Ніякого, якщо вірити сайту МЗС. Зате в Росії є. Дуже, мабуть, корисну роботу той посол проводить.

Питається: з ким насправді дружить і підтримує дипломатичні стосунки Порошенко? Відповідь ми вже публікували. Вона, насправді, одна на всі запитання, які виникають щодо поведінки нинішньої президентської команди.

Українська

Росія визначилась: остаточні вимоги до ЄС щодо Угоди про асоціацію готові

Росія висунула три вимоги щодо Угоди про асоціацію між Україною та ЄС.

Про це йдеться в листі глави Мінекономрозвитку Росії Олексія Улюкаєва до єврокомісара з питань торгівлі Карла де Гухта, який було розміщено в Twitter.

Зокрема, в листі відзначаються «три принципових пункти для Росії».

По-перше, «Росія наполягає на юридичному оформленні відтермінування початку тимчасового застосування домовленостей по Угоді».

По-друге, «початок повної або часткової імплементації положень Угоди до 31 грудня 2015 року означатиме для Росії її фактичний вступ в дію».

І по-третє, в документі наголошується на тому, що «робота тристоронньої групи з цього питання має бути посилена. Росія наполягає на тому, щоб цій групі було надано мандат, який був би спрямований на підготовку пропозицій із внесення змін до Угоди про асоціацію України з ЄС, що знімить стурбованість РФ за допомогою формулювань, що матимуть юридичну силу».

Як писала «Європейська правда», Улюкаєв заявляв про те, що Росія готує введення мит на українські товари на той випадок, якщо Київ і Брюссель не виконають свою обіцянку про відстрочення імплементації Угоди про асоціацію в частині зони вільної торгівлі.

Джерело: Українська правда

Українська

Фельштинський: велика війна ще попереду

Історик Юрій Фельштинський, автор книг «ФСБ підриває Росію» та «Корпорація: Росія і КДБ за часів президента Путіна» вже неодноразово демонстрував, що дуже добре розуміє логіку сучасного кремлівського керівництва Росії та його наміри. Цього року він вже кілька разів виступав із попередженнями про те, що Москва всерйоз готується до третьої світової війни, і напад на Україну — це не самостійний план, а лише важлива фаза у розв’язуванні майбутньої світової війни.

В середині серпня Фельштинський дав інтерв’ю київському журналу «Бизнес» (ru), друкувати яке редакція відмовилася. Проте інтерв’ю з’явилося в мережі; його можна знайти на «Свободной зоне» і в блозі Андрія Ілларіонова. Розміщуємо інтерв’ю повністю:

Юрий Фельштинский: Большая война еще впереди

Интервью киевскому русскоязычному журналу «Бизнес», которое редакция журнала публиковать отказалась.

Невизначено

Сторінки

Підписатися на Росія