ЄС

Росія визначилась: остаточні вимоги до ЄС щодо Угоди про асоціацію готові

Росія висунула три вимоги щодо Угоди про асоціацію між Україною та ЄС.

Про це йдеться в листі глави Мінекономрозвитку Росії Олексія Улюкаєва до єврокомісара з питань торгівлі Карла де Гухта, який було розміщено в Twitter.

Зокрема, в листі відзначаються «три принципових пункти для Росії».

По-перше, «Росія наполягає на юридичному оформленні відтермінування початку тимчасового застосування домовленостей по Угоді».

По-друге, «початок повної або часткової імплементації положень Угоди до 31 грудня 2015 року означатиме для Росії її фактичний вступ в дію».

І по-третє, в документі наголошується на тому, що «робота тристоронньої групи з цього питання має бути посилена. Росія наполягає на тому, щоб цій групі було надано мандат, який був би спрямований на підготовку пропозицій із внесення змін до Угоди про асоціацію України з ЄС, що знімить стурбованість РФ за допомогою формулювань, що матимуть юридичну силу».

Як писала «Європейська правда», Улюкаєв заявляв про те, що Росія готує введення мит на українські товари на той випадок, якщо Київ і Брюссель не виконають свою обіцянку про відстрочення імплементації Угоди про асоціацію в частині зони вільної торгівлі.

Джерело: Українська правда

Українська

Путін змушує Порошенка обирати між Обамою і Меркель

Юрій Васильченко


Відстрочка набрання чинності глибокої та всеосяжної зони вільної торгівлі з ЄС до 31 грудня 2015 року збурила не лише українське суспільство і політикум, але стала темою обговорень в самому Євросоюзі. Навряд чи для когось є секретом, що відстрочки добивалася Росія. Аби красиво вийти із ситуації, європейці продовжили безмитний режим для наших товарів, що насправді в економічному плані не гірше, ніж ЗВТ. Але в політичному — це відкладений ризик. І однозначне підігравання Путіну.

У самому ЄС тривають дискусії щодо відстрочки асоціації. Причому ці дискусії розгортаються між пронімецькими та проамериканськими політиками. Так, доповідач по Україні в Європарламенті, поляк Яцек Саріуш-Вольсьский заявив, що відтермінування виконання угоди про асоціацію в частині зони вільної торгівлі сприйматиметься Росією як прояв слабкості. На думку Саріуш-Вольського, країни ЄС повинні підтримати Україну зброєю, щоб вона могла захистити свій суверенітет та незалежність. «Україна стоїть перед подвійним викликом — необхідно проводити реформи, а також захищати власні кордони від російської агресії. Вона повинна відчути нашу підтримку», — наголосив польський політик. В унісон з ним зробила заяву президент партії зелених у Європейському парламенті Ребекка Хармс. «Ми не можемо допустити, щоб Путін отримав те, що він хоче. Європейці займаються самообманом», — заявила вона. На думку Хармс, потрібно бути наївним, щоб радіти з того, що 16 вересня відбулась синхронна ратифікація угоди про асоціацію. «Ми не можемо продовжувати слухати українських олігархів, треба почути інших людей, щоб зрозуміти, що потрібно Україні», — заявила політик.

У свою чергу орієнтований на Берлін Єврокомісар з питань розширення ЄС та європейської політики сусідства Штефан Фюле зробив іншу заяву: після відстрочки асоціації він очікує врегулювання ситуації на сході України. Яким чином пов'язані ці речі Фюле не уточнив. Проте зауважив, що відкласти вступ в дію угоди просив Київ. А це означає, що Президент України нині орієнтується на Берлін. Який, у свою чергу, робить усе, аби умиротворити Путіна та не доводити до посилення санкцій проти Росії.

У той же час така орієнтація Києва загрожує нашим партнерським зв'язкам з Вашингтоном та проамериканськими країнами ЄС. А саме вони, а не Берлін з Парижем, були і залишаються нашими адвокатами і справжніми партнерами. Якби не вони, то введення санкцій загальмувалося б на рівні заборон в'їзду в країни ЄС кримських зрадників Аксьонова, Константинова та їм подібних. Нині ж Україна ставить цих партнерів у складну ситуацію: як вони можуть підтримувати Київ, якщо українська влада відштовхує руку допомоги.

До того ж варто зауважити, що зараз в ЄС складається не надто вдала для України політична кон'юнктура. Замість Фюле комісаром з розширення буде словак Марош Шефчович, який так само як і чех Фюле закінчував Московський інститут міжнародних відносин, що вже викликає питання щодо політичної орієнтації, та входить до партії «Курс — соціальна демократія», лідером якої є прем'єр Словаччини Роберт Фіцо, відомий противник посилення санкцій проти Росії.

Інший негативний кон'юнктурний момент — куратором України в Єврокомісії став австрієць Йоганнес Хан. Також безпосередньо України стосуватиметься сфера діяльності іспанського комісара з питань енергетики Мігеля Аріаса Каньєте і грека Димитріса Аврамопулоса. Він займатиметься візовим діалогом з нашою країною. Позиція Мадрида та Афін щодо української кризи, як відомо, є неоднозначною для нас.

І, останнє. Вчора Генсек НАТО Андерс Фоґ Расмуссен заявив, що Альянс не повинен приймати новий заморожений конфлікт на сході Європи. «Ми повинні зробити все, щоб знайти мирне вирішення цього конфлікту. Але я думаю, що в інтересах Росії встановити новий заморожений конфлікт», — сказав він. По суті, прийняті вчора закони про особливий статус окремих районів Донбасу та амністію сепаратистів — це згода Києва діяти за сценарієм Москви, яка досягла свого. Вона нав'язала Україні язву на сході, яку можна або видалити хірургічним шляхом, як того хоче переважна більшість українців, або «лікувати» за рецептами, які пишуться у Кремлі і підтримуються політичним «консиліумом» у Берліні.

Джерело: Ділова столиця

Українська

Верховна Рада та Європарламент ратифікували Угоду про асоціацію

Верховна Рада ратифікувала Угоду про асоціацію України з ЄС.

За відповідний документ проголосувало 355 народних депутатів, пише Еспресо.TV.

Документ синхронно затвердили народні депутати України, а також їхні колеги з Європарламенту.

Синхронне голосування проходило в режимі телемосту.

Одразу ж після голосування прямо в сесійній залі закон про ратифікацію підписав президент України Петро Порошенко. Також закон про ратифікацію підписав голова Європарламенту Мартін Шульц.

Угода вступить в силу з 1 листопада цього року.

«Вперше в історії нашого континенту мільйони людей повстали на боротьбу за право жити в європейській спільноті. Унікальну можливіть надає УА. Її ратифікація відкриває шлях до всебічного реформування України за европейськими цінностями. Сьогодні Угода буде одночасно ратифікована з ЄС. Цією угодою держава підкреслює свій вибір на користь майбутнього членства в ЄС», — заявив перед голосуванням Олександр Турчинов.

«Голосування за сьогоднішню ратифікацію є цивілізаційним вибором українців. Ми виправимо помилку, яка була зроблена 350 років тому — Україна це Європа, і так сказав і зробив український народ. Під цією угодою стоїть підпис всієї України і прикро, що вона скріплена кров'ю. Така плата за свободу, демократію і незалежність. Так зараз наші вояки боряться за українську незалежність і цілісність держави. Підписання угоди і її ратифікація — це перший крок, це тільки початок великого європейсьткого шляху», — зазначив прем'єр-міністр Арсеній Яценюк.

Джерело: Espreso.TV

Українська

Нові санкції від Європейського Союзу

Європейський Союз посилює санкції проти Росії у зв’язку з її вторгненням до України. Новий санкційний список був узгоджений у п’ятницю, 5 вересня і мав бути прийнятий наступного дня в суботу. Однак, затвердження санкцій відклали через прийняте за результатами "мирних переговорів" у Мінську рішення про припинення вогню.

Постає питання: чи не було однією з причин самого підписання мінського протоколу бажання загальмувати або призупинити введення нового пакету санкцій?

В цьому ж ключі можна розглядати позицію Фінляндії, яка гальмувала узгодження санкцій штучними технічними зауваженнями. Така дивна "любов" до Росії з боку саме Фінляндії, яка має добре пам’ятати радянсько-фінську війну і тверезо оцінювати російську загрозу, цілком може пояснюватися закулісним тиском Кремля. На Фінляндію є чим давити: у газовій сфері Суомі практично на всі 100% залежить від Росії.

Оскільки дива в Мінську не відбулося, а Росія не перестала демонструвати звірячий оскал, нові санкції були затверджені, про що 8 вересня і повідомив голова Європейської Ради Герман ван Ромпей. У п’ятницю 12 вересня санкційний список має бути опубліковано в Офіційному журналі ЄС.

Обмеження торкнуться, як і має бути, як компаній, так і фізичних осіб. У список санкцій потраплять, за даними Уолл Стріт Джорнал, Роснефть, Газпромнефть і Транснефть. Цим компаніям фактично закривають європейський ринок капіталу. Також в списку опиняться оборонні підприємства: Уралвагозавод, Оборонпром і Об’єднана авіабудівна корпорація. Вони залишаться без фінансування через акції та облігації.

Крім того, дев’ятьом компаніям заборонять продавати технології подвійного призначення. І, нарешті, під санкції потраплять 24 посадові особи — громадяни Росії й України.

США також заявили про приєднання до європейських санкцій. Свій список вони також оголосять у п’ятницю.

Російський фінансовий ринок вже відреагував на повідомлення про нові санкції черговим падінням.

Українська

Росія більше не стратегічний партнер ЄС — Могеріні

Політика та військова агресія президента Росії Володимира Путіна зруйнували стратегічні партнерські стосунки з Євросоюзом.

«Цих партнерських стосунків більше немає: від цього моменту Росія вже не є стратегічним партнером ЄС». Про це заявила новообраний Високий представник ЄС із зовнішньої та безпекової політики Федеріка Могеріні в інтерв’ю італійському виданню Corriere della Sera.

На думку Могеріні, дії Росії щодо України суперечать попередніми домовленостями, які були оголошені в Женеві, Нормандії та Берліні.

«Путін ніколи не поважав і не бажав виконувати зобов’язання, Він не хотів змін, натомість підтримував сепаратистів, особливо в ситуації з малайзійським авіалайнером. Відстань між обов’язками та конкретною поведінкою (Путіна - ЄП) зараз дуже велика», — наголосила Федеріка Могеріні.

Вона також сказала, що ЄС далі буде впроваджувати санкції проти Росії, оскільки не бачить іншої альтернативи.

«Військова агресія, провокації Росії призводять до того, що європейська дипломатія не має іншої альтернативи, як запровадити подальші санкції — це єдиний інструмент в цій політиці», — сказала Могеріні.

Високий представник ЄС переконана, що сьогодні кожна країна повинна самостійно обирати своє європейське майбутнє, незважаючи на те, чи подобається це Росії чи ні і чи може це шкодити її інтересам. За таким принципом будувались стратегічні партнерські стосунки ЄС та РФ. Однак Росія їх порушила.

Федеріка Могеріні констатує, що ембарго, запроваджене Росією на імпорт продуктів на свою територію, найперше б’є по її громадянах.

«У цій ситуації Кремль діє проти свого власного народу», — наголосила Могеріні.

Джерело: Європейська правда

Нагадаємо, що ця сама Могеріні ще донедавна "славилася" прихильністю до Росії.

Українська

Чому ратифікація угоди з ЄС – найефективніша АТО

І чим загрожує зволікання.

Григорій Немиря
голова комітету Верховної ради з питань європейської інтеграції
для forbes.ua

Із юридичного, зовнішньополітичного та технічного аспектів нема жодного переконливого аргументу, чому потрібно затягувати ратифікацію угоди. Із технічного боку ратифікаційний пакет готовий, усі необхідні узгодження завершено.

Чи існують політичні обмеження? Є кілька версій.

1. Позиція ЄС і/або окремих країн-членів ЄС, які не підтримують швидкої ратифікації України. Такі розмови і припущення не можна сприймати серйозно. В останній резолюції Європарламенту та висновках Ради ЄС міститься заклик до України якнайшвидше ратифікувати угоду. Молдова і Грузія, які того ж дня, що й Україна, підписали Угоду про асоціацію з ЄС, уже ратифікували свої договори. При цьому Молдова теж перебуває у важкій ситуації (активізувалася проблема Придністров'я), але це не завадило їй виконати цю роботу.

2. Ще одна, непублічна, причина зволікання полягає в тому, що нібито тривають консультації з Росією. Грубо кажучи, ведуть торги. Але це не витримує жодної критики. Угода з ЄС – не комерційний контракт на поставку какао-бобів, де можна домовлятися про ціну чи терміни постачання. Наш цивілізаційний вибір апріорі не може бути предметом торгу.

3. Уважне прочитання тексту угоди зводить нанівець аргумент про те, що нібито потрібно узгоджувати графік імплементації. У ст. 486 «Набуття чинності і тимчасове застосування» зазначено, що сторони мають ратифікувати угоду відповідно до своїх власних процедур. Це означає, що жодна третя сторона не може впливати на це процес і Україна не повинна погоджувати графік ратифікації. Чи виконала Україна свої внутрішні процедури? Так, і це підтвердили на засіданні комітету з євроінтеграції із представниками уряду.

4. Ще одна причина зволікати з ратифікацією – неготовність частини галузей до відкритої торгівлі з ЄС. Кажуть, якщо ми ще потягнемо місяць-два, то деякі наші сектори економіки виграють. За довідкою, підготовленою Мінекономіки в жовтні минулого року, вигоду від цього матимуть тільки бджолярі. Чому теоретичний успіх бджолярів має впливати на долю цієї угоди? При цьому важливо пам'ятати найголовнішу цінність цієї угоди і її відмінність від звичайних угод про зону вільної торгівлі – це її асиметричність. ЄС уже тепер знімає майже всі бар'єри і дає Україні як країні зі слабшою економікою можливість підготуватися протягом перехідного періоду.

5. Ще одна версія, чому затягують ратифікацію, – нібито бажано разом із ратифікацією ухвалити закон про програму імплементації угоди. Але немає жодного прикладу такого зв'язку – чому раптом це потрібно приймати одночасно? Досвід більшості країн, які нині є членами ЄС, свідчить про те, що такі програми національної імплементації ухвалювали уряди країн. Ніщо не заважає Кабміну ухвалити такий план. Це штучний і вигаданий аргумент, який не витримує критики.

Я свідомо уникаю моральних аргументів на кшталт «А за що стояв Євромайдан?» Такі докази можуть використовувати тільки моральні авторитети. Я ж кажу про технічні, політичні, зовнішньополітичні та правові елементи. У жодній із цих сфер немає переконливих свідчень на користь заморожування цієї угоди.

Уроки Вільнюса

У Російської Федерації є свій проект економічної інтеграції для пострадянського простору. Тому політика Кремля довгий час полягала в тому, щоб обмежити суверенітет України, зокрема зовнішньополітичний вибір. Була вимога – червона межа щодо НАТО та ЄС, навіть у формі Угоди про асоціацію.

У листопаді минулого року Віктор Янукович відмовився підписувати Угоду про асоціацію. Згадайте, він не казав, що ми не підпишемо документа, він казав: «Зачекайте, я вам гарантую, що ми підпишемо його, тільки пізніше». Нині ми близькі до його риторики. Уже лунають заяви на кшталт «обов'язково підпишемо у вересні, ну а якщо пізніше – теж нічого».

Я переконаний, що одним з елементів інтенсифікації конфлікту на Донбасі був якраз серйозний намір Путіна не допустити нашої економічної інтеграції з ЄС. У цих умовах найкраща антитерористична операція – ратифікація угоди, яка, я певен, набере більше, ніж 300 голосів. До того ж затягування ратифікації сьогодні означає ризик заморожування процесу інтеграції, а завтра – ризик конфлікту на території нашої країни. Якщо Україна не встигне ратифікувати угоду, то вона втратить можливість тимчасово застосовувати її економічну частину з 1 листопада. Цього треба уникнути.

Звичайно, не можна сказати, що вчора ми підписали угоду, сьогодні ратифікували і за ніч усе різко зміниться. Але немає жодного прикладу, щоб у країн, які пройшли цей етап і стали членами ЄС, погіршилися стандарти життя. Навпаки, тривалість життя збільшилася, зарплати зросли, екологічні стандарти і рівень освіти підвищилися. Чому те, що добре для народів цих країн, має бути погано для України?

Сама історія євроінтеграції свідчить про те, що коли країни переходять межу 50% частки ЄС у зовнішньому торговельному обороті, створюються передумови для глибшої політичної інтеграції. Свого часу в Естонії, Польщі та інших країнах, які нині є членами Євросоюзу, цей показник сягав 70–80%. В України поки що 30%.

Угода про асоціацію дає змогу диверсифікації торговельних відносин. Якщо ми подивимося на два-п’ять років уперед, це можливість створити нові робочі місця. Чому свого часу Словаччина після цивілізаційного розлучення з Чеською Республікою мала програшні позиції, а тепер виробляє найбільше легкових автомобілів на одиницю населення у світі? Тому що вони змогли використовувати свою близькість до ЄС, їхню індустріальну базу, зокрема й військово-технічний комплекс, модернізацію і конверсію. То чому цього не може зробити Україна?

Будь-які транзакції, зокрема економічні, вигідніші й конкурентоздатніші, коли відстань невелика. Відстань у рамках Митного союзу Москва – Мінськ – Астана досить велика. А Європа компактніша, все близько. Це ринок понад 500 мільйонів споживачів, це стандарти, які перевершують те, до чого ми звикли.

Є два підходи до життя. Перший – не відкладати на завтра те, що можна зробити сьогодні. Другий – не відкладати на завтра те, що можна відкласти на післязавтра. Ми повинні керуватися першим підходом.

Українська

Російська авіакомпанія «Доброльот» припиняє польоти через санкції ЄС

Недавно створена російська авіакомпанія «Доброльот», малобюджетний підрозділ державного «Аерофлоту», оголосила в неділю, що «тимчасово зупиняє» польоти на всіх маршрутах уже від понеділка.

Як йдеться в повідомленні, причиною стало анулювання договорів лізингу її літаків у зв’язку з санкціями, запровадженими Європейським союзом.

Компанія почала польоти лише в червні цього року. Першим і головним її маршрутом був Москва-Сімферополь в окупованому Криму. Починаючи з серпня, вона планувала відкрити й кілька маршрутів до міст Росії.

У середу компанія опинилася під новими санкціями Євросоюзу — як заявили в ЄС, через те, що з часу незаконної анексії Росією Криму і на момент запровадження санкцій її єдиними рейсами були рейси між Москвою та Сімферополем, що полегшувало інтеграцію незаконно анексованого Криму в Росію і підривало суверенітет і територіальну цілісність України.

Джерело: УНН

Українська

Стали відомі прізвища росіян, які потрапили під санкції ЄС

ЄС ввів санкції проти першого заступника голови адміністрації президента Росії Олексія Громова і глави ради директорів СМП банку Аркадія Ротенберга, говориться в Офіційному журналі Євросоюзу, передає УНН.

Також до списку санкцій внесені бізнесмени Юрій Ковальчук, Костянтин Малофєєв та акціонер Банку «Росія» Шамалов.

Санкції введено проти концерну ППО «Алмаз-Антей», авіакомпанії «Добролет» і Російського національного комерційного банку (РНКБ).

Нагадаємо, 29 липня ЄС включив до списку санкцій 8 фізичних і 3 юридичних осіб. Також ЄС запровадив санкції третього рівня щодо Росії. Нові санкції ЄС передбачають ембарго на зброю та обмеження доступу на європейські ринки.

Економічні санкції ЄС щодо Росії набудуть чинності 1 серпня.

Таким чином, під дію санкцій ЄС підпало 95 фізичних та 23 юридичних осіб, в тому числі й компанії в Криму. Мова йде про «другу фазу» санкцій щодо замороження фінансових активів та заборони в'їзду до ЄС.

Джерела: УНН, Офіційний журнал Євросоюзу

Українська

Євросоюз оприлюднив санкційний список

«Офіційний журнал» ЄС у ніч на суботу опублікував постанову Ради ЄС про доповнення списку санкцій у зв’язку з українською ситуацією 15 фізичними та 18 юридичними особами, яким заборонено в’їзд у країни ЄС і чиї авуари в європейських банках, якщо такі є, заморожують.

Із моменту публікації санкції вступили в силу.

До списку, зокрема, увійшли голова ФСБ РФ Олександр Бортніков, голова Служби зовнішньої розвідки Михайло Фрадков, секретар Ради безпеки РФ Микола Патрушев і голова Чечні Рамзан Кадиров.

У списку санкцій також фігурують заступник голови Радбезу Рашид Нургалієв, член Радбезу Борис Гризлов, керівник 5-го управління ФСБ Сергій Бєсєда, депутат Держдуми Михайло Дегтярьов і губернатор Краснодарського краю Олександр Ткачов.

Обмежувальні заходи накладено також на адміністрації Донецької народної республіки (ДНР) і Луганської народної республіки, зокрема одного з лідерів ДНР Павла Губарєва, його дружину Катерину, представника командування сил ДНР Федора Березіна, помічників міністра оборони ДНР Сергія Здрилюка та Олександра Антюфєєва, а також низку громадських організацій і бойових структур ополченців.

Крім того, до списку увійшли такі підприємства, як Севастопольський морський порт, Керченський морський порт і Керченська поромна переправа.

«Офіційний журнал» опублікував також нову юридичну базу за критеріями застосування обмежувальних заходів «у зв’язку з діями, що підривають територіальну цілісність, суверенітет і незалежність України».

Європейська комісія розширила правові критерії внесення фізичних та юридичних осіб у санкційні списки для заборони на в’їзд до ЄС і заморожування європейських активів. Зокрема, «фізичних чи юридичних осіб, які активно надавали матеріальну чи фінансову підтримку російським посадовим особам, відповідальним за анексію Криму і Севастополя і дестабілізацію Східної України або одержували від них вигоду».

Джерело: forbes.ua

Офіційний журнал ЄС. Повідомлення для внесених у санкційний список

Українська

Україна підписала угоду про асоціацію з ЄС

Сьогодні, у п’ятницю, 27 червня 2014 року, на саміті ЄС в Бельгії відбулося підписання економічної і секторальної частин угоди про асоціацію між ЄС та Україною.

Угоду з українського боку підписав президент країни Петро Порошенко.

Сьогодні угоду про асоціацію з ЄС підписали також Грузія та Молдова.

Угода про асоціацію з Європейським Союзом має замінити Угоди про партнерство та співробітництво між Україною та ЄС. Угода про асоціацію дає змогу перейти від партнерства і співробітництва до політичної асоціації та економічної інтеграції.

«Це чудовий день. Мабуть, це найважливіший день після дня проголошення незалежності. Це важливий момент для історії. Це показує наскільки швидко може змінитися історія за короткий термін», — сказав президент України Петро Порошенко перед підписанням угоди.

Він наголосив, що Угода — це не політичне і економічне рішення. «Це символ долі і прагнень, які не можна зруйнувати, для людей, які пожертвували своїм життям та здоров’ям для того, щоб це відбулося", — сказав Порошенко.

При цьому він наголосив, що угоду про асоціацію з ЄС підписує вся Україна, в тому числі й Крим.

Глава держави також зазначив, що бажав би підписати угоду за більш сприятливих умов. Разом з тим, він запевнив, що Україна готова стати на «важкий в болючий» шлях проведення реформ.

Порошенко також наголосив, що угода про асоціацію — це документ спільної відповідальності. «Ми очікуємо, що ЄС буде боронити нашу українську незалежність, але багато чого буде залежати від наших країн», — сказав він.

Джерело: Espreso.TV

Українська
Tags:

Сторінки

Підписатися на ЄС