звіт

Експерти Ради Європи: силовики Януковича катували майданівців

Вікторія Власенко, Страсбург

Експерти Ради Європи дійшли висновку, що методи, які застосовувались з боку правоохоронних органів до учасників драматичних подій на Майдані у Києві взимку 2014 року, можуть вважатися тортурами.

Про це йдеться у звіті Комітету із запобігання тортурам та нелюдському поводженню Ради Європи (CPT), який було складено за результатами візиту ad hoc, котрий члени комітету здійснили до України з 18 по 24 лютого 2014 року. Делегація комітету сфокусувала увагу "на поводженні з учасниками Майдану під час проведення двох операцій з наведення громадського порядку з 19 по 23 січня 2014 року у Києві, з 26 по 27 січня у Дніпропетровську і протягом операції з 18 по 21 лютого у Києві, проведення якої припало безпосередньо на час перебування делегації" у столиці України.

Українська

Розслідування іловайської трагедії з боку ВР: проміжний звіт

Верховна Рада створила тимчасову слідчу комісію з розслідування подій, які призвели до розгрому під Іловайськом та супроводжували його. Проміжний звіт комісії оприлюднив її голова, народний депутат фракції "Батьківщина" Андрій Сенченко. За його словами, упродовж усього періоду роботи ТСК на комісію здійснили жорсткий тиск з метою не допустити представлення звіту.

«Однак проміжний звіт підготовлений і його підписали 8 з 11 членів ТСК. Не підписали звіт два депутати від фракції Партії регіонів та один народний депутат від фракції УДАР», — уточнив Андрій Сенченко.

Звіт достатньо докладний і містить як опис подій на фронті (сектори Б та Д), так і дії керівників АТО за серпень. Виділимо з нього у вигляді цитати найбільш глобальний висновок:

«Відсутність єдиного центру організації оборони призвела до нерозуміння стратегічного задуму агресора на кожному етапі цієї війни.

Так, наші сили боролись за населені пункти та території, а агресор, з моменту провалу ставки на масові сепаратистські настрої мешканців Донбасу, боровся за джерела енергії, точніше за позбавлення України можливості доступу до незалежних від Росії джерел енергії.

Сьогоденна лінія протистояння наших військ і агресора склалася не випадково. Країну позбавили 70% видобутку вугілля і контролю над частиною магістральних газопроводів.

При цьому, в результаті відсутності стратегічного бачення, Кабінетом Міністрів не створений зимовий запас вугілля на теплових електростанціях, а дефіцитом газу на зимовий період ми, принаймні на третину, зобов’язані Уряду і керівництву НАК «Нафтогаз України», яке навесні в умовах дії старих цін і відсутності обмежень з боку Газпрому злочинно не добирало газ.»

Наводимо також повний текст звіту (джерело: Всеукраїнське об'єднання «Батьківщина»):

Українська

Перша зустріч експертної групи Реанімаційного пакету реформ з розвитку електронного урядування: звіт організаторів

Як вже повідомлялося, у вівторок 27 травня у Києві відбулася перша зустріч експертної групи з розвитку електронного урядування, зібраної в рамках євромайданівської ініціативи «Реанімаційний пакет реформ». Офіційно це було засідання, хоча реально це була лише пробна зустріч. Нині її організатори сформулювали своє враження від того, що відбулося; певною мірою це можна вважати офіційним звітом про зустріч; також в ньому містяться всі координати для зв’язку з групою та приєднання до неї. Наводимо повний текст:

Українська

Віче задля звіту уряду за 100 днів роботи

Громадський сектор Євромайдану закликає усіх небайдужих зібратися 1 червня у своїх містах на місцеві віча задля висунення вимоги до нинішнього уряду прозвітувати за 100 днів своєї роботи. Якщо уряд відгукнеться на цю вимогу, звіт очікується через тиждень, 8 червня, в Києві на Майдані незалежності на черговому вічі. Текст звернення:

«1 червня українці десяти міст країни зберуться на площах своїх міст щоб оголосити: ми чекаємо звіту від уряду за перші 100 днів діяльності. Громадяни висувають вимогу, щоб високопосадовці вийшли на Майдан 8 червня 2014 року та відзвітували народу й дали відповідь на запитання, які хвилюють українців.

В столиці та в обласних центрах України відбудуться всенародні віча, де громадськість озвучить свою позицію та сформує запитання до очільників уряду стосовно результатів їхньої діяльності. У кожному місті будуть ставити одне питання до міністра земляка. Наприклад, харків’яни зможуть запитати Ігора Швайку та Арсена Авакова, львів’яни — Павла Шеремету, Остапа Семерака, Андрія Дещицю, Олега Мусія та Олександра Шлапака, вінничани — Володимира Гройсмана, мешканці Чернівців — Максима Бурбака й Павла Петренка, кияни питатимуть Дмитра Булатова, Юрія Продана та Андрія Мохника. 8 червня усі запитання будуть оприлюднені на центральній сцені Майдану незалежності міністрам, щоб привселюдно отримати відповіді.

1 червня у Києві у 13:15 учасник «Ініціативи першого грудня» Мирослав Попович разом із активістами Громадського сектору Євромайдану озвучить ключові теми, на які міністри повинні звернути особливу увагу під час майбутнього звітування. В той же час, кожен громадянин матиме змогу залишити своє запитання до уряду через спеціальні скриньки, що будуть розміщені біля сцени Майдану починаючи з 13:15.

Громадський сектор Євромайдану проводить масштабну всеукраїнську акцію «Громадяни вимагають: владо, звітуй!», щоб об’єднати довкола ідеї формування прозорості влади співвітчизників від Заходу й до Сходу, від Півночі й до Півдня.

Прохання долучитись до даної ініціативи у вашому місті. Ми змінили владу, тепер маємо змінити систему. Першим кроком має стати публічність та звітність влади перед громадою.»

Українська
Підписатися на звіт