уряд

Олександр Бондар: Не бачу, щоб президент і прем’єр хотіли увійти в історію

Сайт euro-maidan.info переводить свою головну сторінку з новинного формату на переважно аналітичний. Публікуємо інтерв’ю Олександра Бондаря, взяте у нього Олександром Карпенком для газети «Сільські вісті» (колишній рупор Соціалістичної Партії України, який після політичної смерті цієї партії перейшов на патріотичні позиції, відмовившись від соціалістичної риторики). В інтерв’ю ідеться переважно про перспективи приватизації та імітацію реформ у виконанні нинішньої влади.

Олександр Бондар: Не бачу, щоб президент і прем’єр хотіли увійти в історію

Новий уряд робить перші кроки. Наскільки він професійний, чи здатен подолати економічну кризу і вивести країну на шлях реформ? Про це розмова з відомим політиком, колишнім головою Фонду держмайна Олександром БОНДАРЕМ.

Українська

Віче задля звіту уряду за 100 днів роботи

Громадський сектор Євромайдану закликає усіх небайдужих зібратися 1 червня у своїх містах на місцеві віча задля висунення вимоги до нинішнього уряду прозвітувати за 100 днів своєї роботи. Якщо уряд відгукнеться на цю вимогу, звіт очікується через тиждень, 8 червня, в Києві на Майдані незалежності на черговому вічі. Текст звернення:

«1 червня українці десяти міст країни зберуться на площах своїх міст щоб оголосити: ми чекаємо звіту від уряду за перші 100 днів діяльності. Громадяни висувають вимогу, щоб високопосадовці вийшли на Майдан 8 червня 2014 року та відзвітували народу й дали відповідь на запитання, які хвилюють українців.

В столиці та в обласних центрах України відбудуться всенародні віча, де громадськість озвучить свою позицію та сформує запитання до очільників уряду стосовно результатів їхньої діяльності. У кожному місті будуть ставити одне питання до міністра земляка. Наприклад, харків’яни зможуть запитати Ігора Швайку та Арсена Авакова, львів’яни — Павла Шеремету, Остапа Семерака, Андрія Дещицю, Олега Мусія та Олександра Шлапака, вінничани — Володимира Гройсмана, мешканці Чернівців — Максима Бурбака й Павла Петренка, кияни питатимуть Дмитра Булатова, Юрія Продана та Андрія Мохника. 8 червня усі запитання будуть оприлюднені на центральній сцені Майдану незалежності міністрам, щоб привселюдно отримати відповіді.

1 червня у Києві у 13:15 учасник «Ініціативи першого грудня» Мирослав Попович разом із активістами Громадського сектору Євромайдану озвучить ключові теми, на які міністри повинні звернути особливу увагу під час майбутнього звітування. В той же час, кожен громадянин матиме змогу залишити своє запитання до уряду через спеціальні скриньки, що будуть розміщені біля сцени Майдану починаючи з 13:15.

Громадський сектор Євромайдану проводить масштабну всеукраїнську акцію «Громадяни вимагають: владо, звітуй!», щоб об’єднати довкола ідеї формування прозорості влади співвітчизників від Заходу й до Сходу, від Півночі й до Півдня.

Прохання долучитись до даної ініціативи у вашому місті. Ми змінили владу, тепер маємо змінити систему. Першим кроком має стати публічність та звітність влади перед громадою.»

Українська

Віче задля підтримки нового уряду

На середу, 26 лютого, тобто, на сьогодні Рада «ВО "Майдан"» оголосила скликання віча на Майдані Незалежності «на якому буде запропоновано і затверджено склад Уряду народної довіри». Початок віча — у 19:00.

Водночас, цей самий склад ніде заздалегідь не опубліковано. Тиждень.ua посилається на пропозиції Громадської Ради Майдану — незрозумілої організації, яка час від часу намагається виступати від імені усього київського Євромайдану, і не є провідником рішень «ВО "Майдан"», котре скликає дане віче (і котре контролюється політиками з колишньої парламентської опозиції).

Відомо тільки, що, згідно із заявою лідера парламентської фракції «Батьківщина» Арсенія Яценюка, до складу коаліційного уряду мають увійти представники Майдану. За його словами, «представники Майдану, ті люди, які боролись там, на Майдані, повинні очолити низку міністерств». Яценюк також запропонував, щоб у кожному міністерстві була запроваджена «окрема посада заступника міністра з питань боротьби з корупцією, і це також повинні бути представники Майдану».

Скидається на те, що політики вчергове запрошують нас на зібрання лише для того, щоб ми слухняно схвалили їхні кулуарні домовленості. Однак, прийти все одно варто. 21 лютого Майдан вже показав, що може переламати політиків.

Українська
Підписатися на уряд