Після зміни влади в Україні барикади Євромайдану в Києві втратили своє практичне значення. Тому постало питання про початок їх розбору.
Так, Голова Київської міської державної адміністрації Володимир Бондаренко повідомив, що барикади на Майдані вже поступово розбирають.
«Ті барикади, які зараз є, розбирають. І розбирають поступово і обережно. Там багато людей ще бачать своїх друзів… Ми зняли деякі барикади, зближаємося до центру», — сказав Бондаренко.
«Є три варіанти залишити шматок Майдану. Перш за все, центральну частину відсікти Європейською площею. Другий варіант — відділити вулицею Городецького або ближче Прорізної. Якщо цей центр взагалі виділити і позбавити їзди автомобілів, то нічого страшного не станеться», — зазначив голова КМДА.
І справді, вже повністю розібрано барикаду біля центрального входу в метро «Хрещатик» (лишилася тільки башточка з тротуарної цегли), близька до розбирання барикада на вході в пасаж на Хрещатику.
А вчора можна було спостерігати за розбиранням барикади на Європейській площі. Її, однак, не просто розібрали, але замінили на стінку з тротуарної цегли. На тротуарі також залишили рештки барикади, складені з автомобільних шин.
Як повідомляють УНН, сьогодні, 12 квітня, активісти розбирають двометрові барикади біля Будинку профспілок та на розі вулиць Хрещатика й Інститутської.
Оскільки барикади були побудовані переважно із мішків з будівельним сміття (після того, як розтанув сніг), то активісти працюють в масках та захисних засобах. Мішки та брухт вивозять з території Майдану за допомогою вантажівок. Також на місці працює грейдер.
Замість цих барикад так само побудують невеликі "символічні" — з автомобільних шин та тротуарної цегли, яка назбиралась після лютневих протистоянь.