батальйон «Донбас»

Відчути загрозливу українську осінь (стаття на Atlantic Council)

Другий за популярністю в США тижневик «Newsweek» опублікував статтю Віолети Москалу, що з'явилася цього місяця на сайті Атлантичної Ради (Atlantic Council) як запис блогу у тематичному розділі, присвяченому Україні. Наводимо переклад статі на українську.

Відчути загрозливу українську осінь*

* В оригіналі наявна гра слів, оскільки слово «fall» означає в англійській як осінь, так і падіння (прим. перекладача).

Ця осінь була загрозливою для України. Протягом вересня, жовтня, листопада та грудня українська влада незаконно затримувала, переслідувала та виганяла деяких іноземних журналістів та інших іноземних осіб, що викликало у спостерігачів запитання, чи справді українські лідери активно порушують права людини, а навмисне переслідування їхніх політичних опонентів є спробою зберегти владу.

Українська

Компромат на Семена Семенченка

Комбати недарма прийшли у Верховну Раду. Це розширює їхні можливості керувати фронтом і підтримувати як бійців, так і навколишніх жителів.

В цьому руслі останнім часом бійці добровольчих батальйонів — а часом і нові народні депутати — почали відслідковувати й перевіряти на блокпостах вантажівки із нібито гуманітарною допомогою для окупованих районів Донеччини й Луганщини. Як і очікувалося, у фурах трапляється багато вантажів для бойовиків, а не для мирних мешканців. Зокрема, крім характерного для солдатів харчування, везуть горілку й цигарки. У перевірці саме такого вантажу брав участь Володимир Парасюк, про що й написав у себе на фейсбуці.

Інше, як засвідчив Семен Семенченко: «Нормальна солдатська їжа: макарони, "Олейна", печиво».

Але навіть справжня гуманітарна допомога, наскільки відомо, потрапляє переважно (якщо не повністю) до рук терористів, а не населення окупованих територій. Як стверджує Парасюк, ця допомога «у вантажівках з логотипом фонду Ахметова їде на склад Донбас-арени, який охороняє батальйон "Восток"».

Тому, за словами Соболєва, бійці «Дніпра» й «Донбасу» останні колони з товарами затримали, маючи на меті не віддавати їх терористам задарма, а обміняти на полонених та тіла загиблих, або, якщо бандити не погодяться на таку пропозицію — роздати мешканцям навколишніх населених пунктів. Ідея зрозуміла: годувати не бойовиків, а мирних жителів.

Наскільки можна зрозуміти, головним ініціатором перевірки гуманітраних колон чи то є, чи то вважається командир «Донбасу» Семен Семенченко. Тому зовсім не дивно, що всього за кілька днів після зупинки перших псевдогуманітарних колон на блокпостах, на комбата спробували знайти компромат.

Все, що змогли знайти, це березневе відео із захопленої будівлі Донецької ОДА, де на секундах 18–22 на камеру розвертається і йде із зали Семенченко. Як відомо, через місяць цілковитої бездіяльності української держави та безсилля місцевих активістів Семенченкові набридло спостерігати за розростанням ракової пухлини рашизму, і він оголосив про створення 25-го батальйону територіальної оборони Донецької області, відомого нині як батальйон «Донбас».

Найбільше сподобалося дане відео російським шовіністам, які почали не тільки масово залишати на YoyTube-і лайливі і не зовсім притомні коментарі, але й почали розміщувати (із сьогодні?) відео з Лугандону, в назвах яких вказувати Семенченка як нібито учасника подій попри те, що в кадрі його ніде немає (приклад; на запитання «Ну і де тут Семенченко?» мимрять щось про існування десь «повного відео», на якому точно вже є, але «ліньки шукати»; все як завжди у випадках фальсифікацій).

На питання, в чому компромат, притомної відповіді ні у кого теж немає. Чому розвідники й співробітники зовнішнього спостереження можуть прийти на розвідку ситуації у ворожий табір, а військовий у відставці не може, поширювачі "компромату" відповіді не дають. Мають за саоочевидне: раз є на відео — винен. Хоча Семенченко цілком підтверджує свою присутність у місцях лугандонської активності з метою прояснення ситуації.

І, як правильно зазначив Борис Філатов: «вся та шерсть, яка зараз б’ється в падучій, бажаючи штовхнути комбата, не робила двох речей: не захоплювала «голими руками» перші блокпости сепаратистів і не ходила під міни «на спір» в Іловайську. А Сьома робив».

Залишається єдине важливе питання. Скандал із затриманням псевдогуманітарки розгорнувся довкола вантажівок благодійного Фонду Ріната Ахметова (на фурах — назва, але без емблеми). Тож чи не за замовленням саме Ахметова на Семенченка почали так активно шукати компромат?

Українська

Російські війська висунули оточеним під Ілловайськом українцям ультиматум

Прес-служба батальйону «Донбас» повідомляє про те, що прорив добровольчих батальйонів з-під Ілловайська виявився невдалим. Більше того, російські війська висунули українцям ультиматум: здатися або бути знищеними. Повідомлення прес-служби (з незначною правкою):

Прес-служба батальйону «Донбас» інформує. Термінове повідомлення. Максимальне поширення.

29-го серпня вранці угрупуванням сил АТО, які знаходилися в Іловайську, було висунуто ультиматум: скласти зброю та здати техніку. І лише за цієї умови — вільно вийти з міста.

Командуванням на чолі з генералом Хомчаком було прийнято рішення ігнорувати даний ультиматум і йти на прорив до основних сил АТО.

Під час їхнього просування одну з колон було атаковано російськими військами з використанням бронетехніки, систем залпового вогню «Град», гаубиць та мінометів.

У результаті нерівного бою українськими військовими було знищено п’ять одиниць ворожої бронетехніки і взято у полон десять російських військових.

Однак, атаками супротивника було уражено одну з колон, яка потім зайняла кругову оборону в Червонопіллі. Доля іншої колони поки-що не відома, оскільки зв’язок повністю обірвався.

У результаті багатогодинного бою група наших військових отримала другий ультиматум — здатися до 6 ранку, інакше усі будуть знищені. Частина військових прийняла рішення піти у полон. Батальйонами «Донбас», «Кривбас» і Кіровоградським полком спецпризначення даний ультиматум було категорично відхилено.

Верховний Головнокомандувач Президент Украіни Петро Порошенко в курсі ситуації. Але вона ускладнюється щохвилини через значну кількість поранених з батальйонів Нацгвардіі, МВС та ЗСУ (близько ста чоловік).
Звертаємося до Президента України з проханням зробити усе можливе і неможливе для збереження життів українських героїв і якомога швидше реалізувати усі можливі для цього заходи.

Українська

Бійці «Донбасу» потрапили в засідку, намагаючись вийти з оточення

Бійці батальйону «Донбас» потрапили в засідку, при спробі самостійно вийти з оточення під Іловайськом.

Про це на своїй сторінці у «Facebook» повідомив командир батальйону «Донбас» Семен Семенченко, передає Еспресо.TV.

«При спробі самостійного виходу з оточення, не дочекавшись допомоги, колона наших братів потрапила в засідку. Зараз зайняли кругову оборону і ведуть бій. Потрібна термінова допомога», — написав Семенченко.

Він також відзначив, що командувач Нацгвардії та міністр внутрішніх справ уже поінформовані про цю ситуацію та мають можливості для надання допомоги.

Вчора брат одного з бійців батальйону «Донбас» повідомив, що у добровольців закінчується зброя і вони провиватимуться з оточення.

Джерело: Espreso.TV

Українська

Бійці батальйону «Донбас» пікетували Адміністрацію Президента

"Мирні" ініціативи президента Порошенка, які грають на руку російським терористам в Україні і дивовижно гармоніюють з позицією Кремля, починають викликати невдоволення серед українців. На жаль, з деяким запізненням. Першою серйозною ознакою того, що ситуація зрушується в правильний бік, стало пікетування бійцями добровольчого батальйону «Донбас» Адміністрації Президента в неділю 29 червня.

Декілька сотень (якщо вірити «Українській правді») або навіть понад тисячу (якщо вірити Радіо «Свобода» та Еспресо.TV) активістів разом із бійцями «Донбасу» зібралися на вулиці Банковій у Києві, щоб вимагати від президента припинити т. зв. "мир", під час якого злочинна діяльність бойовиків тільки посилилася, і поновити АТО на сході країни.

Список зачитаних представником «Донбасу» вимог до президента:

1. припинити перемир’я;

2. запровадити воєнний стан на сході;

3. забезпечити добровольців батальйонів зброєю і дозволити їм проводити заходи щодо знищення терористів;

4. виконати свої передвиборчі обіцянки стосовно соціального забезпечення військових;

5. вимагати від Заходу введення 3-го етапу санкції до Росії.

Пізніше Семенченко додав ще одну вимогу: усунути від переговорного процесу Медведчука, Шуфрича і «інших зрадників».

Також, учасники заходу закликали відмовитися від назви «АТО» і називати речі своїми іменами. «На сході ведеться війна», — заявивили представники «Донбасу».

До пікетувальників вийшов перший заступник голови адміністрації Віталій Зубко. Він говорив речі, що дуже пасували б представнику Партії Регіонів, зокрема заявив, що якщо солдати будуть стріляти на Донбасі, це не принесе мир (переказуємо близько до тексту). Надалі він у своєму коментарі взагалі прирівняв мирний протест активістів до провокацій: «Мітинги тут, протести, провокації. Я вам ще раз говорю, це те, що сьогодні роз’єднує людей.»

Судячи з фото та відео, захід відбувався не під стінами Адміністрації Президента, а на самому протилежному краї вулиці аж біля рогу з вул. Інститутською (яку пропонують перейменувати на Героїв Небесної Сотні): посеред вулиці ми бачимо шлагбаум там, де ще кілька місяців тому стояла загорожа з щитів і заслін із ряду міліціонерів. Схоже, нове керівництво країни починає відгороджуватися від громадян міліцейськими кордонами так само, як і попереднє (провокація із димовою шашкою, яку мав на увазі Зубко, була явно лише приводом для недопущення активістів під стіни АП).

З Банкової протестувальники рушили на Майдан Незалежності, де зібралося вже точно кілька тисяч осіб, і відбувся мітинг.

Деякі ЗМІ, приміром ТСН з каналу 1+1 (див. відео в посиланні на заяви Зубка вище), дозволили собі по-ієзуїтському некоректно описувати пікет батальйону «Донбас», приміром, називаючи захист рідної землі фразами типу «громити бойовиків». Як бачимо, цензура власників у ЗМІ нікуди не поділася, а нова влада в особі президента і прісних так само недолюблює народ і його вимоги, як і попередня.

Українська
Підписатися на батальйон «Донбас»