ДНР

Порошенко своїми руками узаконює ЛНР і ДНР

Вадим Денисенко

На Порошенка тиснуть, щоб він продовжив перемир'я. На цьому наполягає і Росія, і ЄС. ЄС — тому що хоче за будь-яку ціну заморозити конфлікт, не розуміючи, що Путін не буде нічого заморожувати. Росії потрібно виграти час. Зараз росіянам потрібен час, щоб максимально легалізувати Царьова як лідера майбутньої держави Новоросія. Судячи з усього, в Кремлі, після довгих пошуків, вирішили не морочити собі голову і поставили на Царьова. Він, звичайно, повністю відповідає прізвиську «неандерталець», яке йому дали в парламенті, але він прогнозований і повністю керований. Плюс, він все-таки громадянин України, на відміну від Бородая.

Отже, зараз Царьову потрібен час, щоб створити свій Нацбанк, свою міліцію, своїх урядовців. Простіше кажучи, потрібен час, щоб створити свої правила гри, які передбачають утворення такого собі Придністров'я—2, введення миротворчого контингенту, який розділить сторони конфлікту і буде наполовину складатися з росіян та їх партнерів з ОДКБ. Власне, переговори, які нав'язують росіяни — це переговори про кордони квазіутворення Новоросія. І якби це парадоксально не звучало, але такий план влаштує всіх лідерів ЄС.

Паралельно по всій території України вже почалася агітаційна робота проти АТО. Перекриття доріг на Буковині та на Житомирщині — це частина великого плану під умовною назвою «Ні — війні. На фіг нам той Донбас». Далі будуть і перекриття доріг, і масові мітинги, і матері, які ночуватимуть під воєнкоматами. Причому, це довготривала акція, пік якої припаде на пізню осінь.

Чому саме на осінь? Перш за все, тому що за наступні 4—5 місяців погіршиться економічна ситуація (перш за все через війну). По-друге, тому, що люди будуть дуже стомлені, морально виснажені. По-третє, бо жовтень—листопад — депресивні місяці, коли люди найменше бачать позитиву.

Паралельно, росіяни зроблять все від себе залежне, щоб проблеми почали виникати в областях південного сходу. Задача максимум — почати створювати квазіутворення в інших регіонах. Але це перспектива. Зараз — протягом місяця росіянам потрібен «мир» на Донбасі, щоб легітимізувати уряд Царьова.

Джерело: Espreso.TV

Українська

Нацбанк призупинив роботу управління в Донецькій області через погрози сепаратистів

Управління Національного банку України в Донецькій області призупинило свою діяльність. Причиною цього стали дії сепаратистів регіону. Так, сьогодні на адресу керівництва територіального управління від імені представників так званої самопроголошеної Донецької народної республіки надійшла вимога видати значну суму коштів готівкою. В разі невиконання зазначеного наказу, сепаратисти погрожували здійснити «зачистку» управління.

Задля збереження життя і здоров'я працівників та клієнтів банку Національним банком України було прийняте рішення евакуювати співробітників територіального управління та призупинити здійснення банківських розрахунків на території Донецької області.

За словами в. о. Голови Національного банку України Володимира Кротюка, такі дії сепаратистів унеможливлюють функціонування банківської системи регіону, що в свою чергу може призвести до зупинки виплат пенсій, заробітних плат працівникам бюджетної сфери, шахтарям та іншим верствам населення. Також виникає загроза функціонуванню підприємств закладів торгівлі.

У зв'язку із ситуацією, що склалася, та з метою термінового вжиття заходів для забезпечення збереження державного майна Національний банк України звернувся за допомогою до правоохоронних органів.

Джерела: Офіційне інтернет—представництво Національного банку України, УНІАН

Українська

Самозвана ДНР ологосила про санкції щодо США та ЄС

Особливих коментарів даний "документ" не потребує. Привертає увагу хіба слово «ДОНЕЦКЯ».

Українська

Тимошенко, Ляшко та Коломойський зачислені до лав ворогів т. зв. ДНР

Цікавим додатком до т. зв. "наказу", "виданого" російським диверсантом Гіркіним, є список осіб, яких бойовики т. зв. ДНР збираються переслідувати в першу чергу. Його оприлюднив самозваний "губернатор" Губарєв. Цитата:

«Правоохоронним органам республіки забезпечити кримінальне переслідування ватажків Київської хунти й інших осіб, причетних до підбурювання, організації й здійсненню масових убивств на території ДНР: І. Коломойського, П. Наливайченка, А. Парубія, А. Авакова, Ю. Тимошенко, А. Турчинова, А. Яценюка, О. Ляшка, А. Артеменка а також громадян США Дж. Бреннана, В. Нуланд, Дж. Псакі».

Як бачимо, з усіх кандидатів у президенти України проросійські сепаратисти вважають прямою загрозою для себе лише двох: Юлію Тимошенко та Олега Ляшка.

Українська

«Стрєлок» заявив, що відтепер командує всіма силовиками Донбасу та закликав Путіна ввести війська

Полковник ГРУ Ігор Гіркін (Стрєлков) підписав наказ про введення на території так званої ДНР контртерористичної операції, вилучення майна Збройних сил України та закликав Володимира Путіна ввести «Миротворчий контингент».

Текст цього наказу на своїй сторінці у Facebook оприлюднив «народний губернатор» Павло Губарєв, передає Еспресо.TV.

Наводимо його повністю:

ПРИКАЗ

КОМАНДУЮЩЕГО ВООРУЖЕННЫМИ СИЛАМИ ДНР

В связи с провозглашением независимости Донецкой народной республики (ДНР) и с целью защиты ее населения от внешней агрессии

ПРИКАЗЫВАЮ:

1. Переподчинить мне как Командующему вооруженными силами ДНР все постоянно дислоцированные на территории республики воинские формирования, силовые структуры и подразделения органов безопасности, милиции, таможни, пограничной службы, прокуратуры, а также иные военизированные структуры. Командирам отныне выполнять только мои приказы и распоряжения.

2. Ввести на территории ДНР режим контртеррористической операции (КТО). В рамках КТО все боевики украинских неонацистских группировок (т.н. «Национальная гвардия», «Правый сектор», «батальон Ляшко», батальон «Донбасс» и др.) подлежат задержанию, разоружению, а в случае вооруженного сопротивления — уничтожаются на месте.

3. Командированию вооруженных сил и военизированных структур Украины предлагается вступить в переговоры с руководством ДНР и командованием ополчения на предмет вывоза и эвакуации материальных средств ВС Украины, перемещенных на территорию ДНР после начала т.н. «Антитеррористической операции» (АТО). Всё военное имущество, имевшееся на территории ДНР до 01.04.2014 года считается собственностью республики и эвакуации не подлежит.

4. Всем частным охранным подразделениям, сотрудникам частных военных компаний (ЧВК) и наёмникам из числа иностранных граждан или организаций иностранной юрисдикции немедленно сложить оружие, передав его представителям Командирования вооруженными силами ДНР или силам Народного Ополчения на местах, в этом случае им гарантируется гуманное обращение.

5. Службе аэронавигации перейти в подчинение Командующего Вооружёнными силами ДНР, доложить о готовности выполнять распоряжения Командующего, и с нуля часов 12 мая 2014 года согласовывать все полеты на территории республики, включая транзитные с представителями Ставки Командующего Вооружёнными силами ДНР. Воинским формированиям и силам Ополчения, подчиняющимся Командующему Вооружёнными силами ДНР взять под немедленную охрану все аэропорты ДНР в районах их ответственности, и не допускать несанкционированных полётов без разрешения представителей Ставки Командующего Вооружёнными силами ДНР.

6. Принимая во внимание чрезвычайный характер ситуации в стране, развязанный киевской хунтой геноцид донецкого населения и угрозу интервенции со стороны вооруженных сил подчиняющихся Киеву и стран НАТО, обращаюсь к Российской Федерации принять адекватные ситуации меры к защите населения ДНР, включая возможность ввода Контингента Миротворческих сил со стороны восточной границы.

Командующий Вооружёнными силами ДНР полковник И. И. Стрелков,

г. Славянск, 12 мая 2014 года.

Джерело: Espreso.tv

Українська

Президентських виборів на Донбасі не буде — представник ДНР

Сепаратисти контролюють виборчком на Донбасі, а тому президентських виборів 25 травня тут не буде, заявляють у самопроголошеній Донецькій народній республіці.

Таку позицію озвучив у суботу на прес-конференції голова Центрвиборчкому ДНР Роман Лягін, повідомляє кореспондент ВВС Україна.

Також він розповів про підготовку до «референдуму» про статус регіону, призначеного на 11 травня, який Київ вважає нелегітимним.

Раніше донецький губернатор Сергій Тарута заявляв, що Київ не втратив контроль над Донбасом.

«Повне порозуміння з владою»

«Ми контролюємо 22 тервиборчкоми до президентських виборів, тому виборів на Донбасі не буде», — заявив Лягін на прес-конференції, яка проходить у приміщенні Донецької облдержадміністрації, захопленої сепаратистами.

Натомість повним ходом йде підготовка до «референдуму» про статус регіону, який має відбутися вже в неділю.

За словами сепаратиста, проросійських активістів підтримує місцева міліція, а місцева влада — не заважає готуватися до заходу. «У нас є повне розуміння з владою, яка не заважає референдуму. Дільниці будуть у школах. Це стосується всіх міст Донецької області», — сказав Лягін.

А от силу, яка раніше вважалася господарем Донбасу — Партію регіонів — активіст назвав «партією зрадників» і заявив, що вона «не представляє Донбас».

Отакі білборди можна побачити у Донецьку.

Як виглядатиме «референдум»?

За словами Лягіна, сепаратисти сформували вже 53 територіальні комісії для проведення референдуму.

О 8 ранку в неділю на Донбасі відкриються 1527 дільниць, стверджують в ДНР, і працюватимуть вони до 22.00.

Водночас Лягін зміг повдомити журналістам адреси лише двох дільниць, що змусило журналістів сумніватися в тому, що всі вони справді існують. Втім, пізніше Донецька ОДА попередила, що на 10 травня готується збройне захоплення десятків шкіл у всіх районах Донецька, тож до ранку «дільниці» ще можуть з'явитися.

Організатори збираються використовувати списки виборців 2012 року.

На ньому не буде міжнародних спостерігачів — ніхто не захотів приїхати, кажуть у ДНР. А журналістів пускатимуть лише за акредитаціями ДНР — про таке розпорядження заявила кореспонденту ВВС Україна директор однієї з донецьких шкіл.

Безпеку дільниць, за словами Лягіна, забезпечуватимуть «ентузіасти». Справа це небезпечна. «Мені за мою роботу загрожує 15 років в'язниці, які і всім членам комісій», — каже ДНРівець.

Урни до референдуму вже готові

Поки без виходу зі складу України

«Референдум» вважатимуть таким, що відбувся, за будь-якої явки.

Але, за словами представника ДНР, позитивний підсумок референдуму не означатиме автоматичного виходу зі складу України. Не збираються проводити 18 травня і референдум про приєднання до Росії, про що раніше анонсували.

Однак Лягін повідомив, що восени в регіоні можуть провести вибори до місцевих органів влади Донецької області, «а може — і губернатора».

Представник ДНР також прокоментував прохання Володимира Путіна перенести референдум.

«Якби ми його відклали, то ризикували б взагалі не провести. Але завдяки Путіну весь світ заговорив і знає про наш референдум», — заявив він журналістам.

Джерело: ВВС Україна

Українська

Під Слов'янськом затримали сепаратистів із 100 тисячами заповнених бюлетенів

В ході проведення антитерористичної операції 10 травня на підступах до Слов'янська Донецької області було затримано групу озброєних терористів. Про це «Обозревателю» повідомило джерело в правоохоронних органах.

За інформацією джерела, під час огляду автомобіля «Daewoo Lanos», на якому рухались затримані, було виявлено ящики з бюлетнями для голосування на референдумі 11 травня 2014 року з питань державної самостійності так званої Донецької народної республіки (ДНР). Загальна кількість бюлетенів перевищує 100 тисяч екземплярів. На всіх бюлетенях вже були проставлені помітки в графі «ТАК» за підтримку незалежності ДНР.

Окрім ящиків з бюлетенями, у затриманих було вилучено автомат Калашнікова, два пістолети Макарова та два пристосування для відстрілювання резинових і пневматичних куль. Також вилучено 60 патронів до АК і 24 патрони до пістолету Макарова.

На даний момент проводяться заходи для встановлення всього ланцюжка осіб, причетних до проведення псевдореферендуму.

Раніше повдомлялось, що в Донецьку уже відбувається «голосування» на «референдумі», який самопроголошена влада так званої Донецької народної республіки анонсувала на 11 травня.

Джерело: Обозреватель

Українська
Підписатися на ДНР