Межигір’я

Співробітникам ДАІ, які брали участь у переслідуванні автомайданівців, повідомлено про підозру

Сьогодні київська прокуратура бадьоро відрапортувала:

«Добігає свого логічного завершення розслідування щодо злочинів проти активістів «Автомайдану». Як відомо, починаючи з 29 грудня 2013 року міліціонери системно складали завідомо неправдиві документи – рапорти про нібито невиконання вимог працівника міліції про зупинку транспортного засобу. Таким чином вони позбавляли громадян права на мирний протест з використанням автотранспорту.

Наразі слідчим відділом прокуратури міста Києва за участь у масових репресіях проти автомайданівців, а саме складанні підроблених рапортів, повідомлено про підозру двом інспекторам столичної ДАІ.

Встановлено, що обидва підозрюваних 29 грудня 2013 року складали неправдиві рапорти щодо власників автомобілів, які рухалися в колоні машин з символікою Євромайдану в бік Межигір’я.

Міліціонерам інкримінують вчинення злочинів, передбачених ч. 1 ст. 366 (службове підроблення ) та ст. 340 (незаконне перешкоджання організації або проведенню зборів, мітингів, походів і демонстрацій) Кримінального кодексу України.

Незабаром обвинувальний акт стосовно правоохоронців буде скеровано до суду. Крім того, найближчим часом слідчими столичної прокуратури буде оголошено про підозру ще цілому ряду працівників ДАІ.»

Прес-служба прокуратури міста Києва

Ось так: через дві третини року маємо двох підозрюваних. «Неймовірна» швидкість і якість роботи правоохоронців.

Українська

Межигір’я має статус речового доказу, а не заповідника — Мохник

Маєток «Межигір’я» перебуває у статусі речового доказу і не є заповідним об’єктом. Про це вчора в ході брифінгу заявив міністр екології та природних ресурсів України Андрій Мохник.

«Межигір’я у відповідності з усіма висновками не є природно-заповідною територією. Це не висновки колишньої адміністрації президента, а висновки поважних людей та наукових діячів», — сказав міністр.

Натомість, мисливське господарство Віктора Януковича «Сухолуччя» у Вишгородському районі Київської області заповідний статус повинно отримати. З цього приводу А. Мохник повідомив, що на території Сухолуччя міністерство планує створити національний парк.

«По суті, це цілий перелік заповідних територій: Дніпровсько-Тетерівський і Чорнобильський біосферний радіологічний заповідник», — додав Мохник. Міністр зазначив, що роботи по створенню цього Дніпровсько-Тетерівського заповідника ведуться.

За матеріалами РБК-Україна та Еспресо.TV

Українська

Музеям повернули картини на 36 млн грн, які команда Януковича тримала у держустановах

Картини, які прикрашали кабінети чиновників команди екс-президента Віктора Януковича, повернули до київських музеїв.

Зокрема, до Національного музею мистецтв ім. Ханенків повернули 10 художніх робіт загальною вартістю понад 28 млн. грн., повідомляє Еспресо.TV з посиланням на прес-службу Міністерства культури.

Як стало відомо, з 2013 року полотна світових художників прикрашали кімнати будівлі на вул. Банковій, 10.

Найбільш дорога картина — «Галантна сцена» представника французького класицизму Нікола Ланкре — прикрашала державну резиденцію Януковича. Робота оцінюється спеціалістами у близько 20 млн. грн. Серед картин, повернених музеям, — «Лавка» голандця Герарда Доу (XVIII ст.), вартістю у 4,3 млн. грн., а також «Пейзаж» угорця Пала Сінет-Мерше (XVIII-XIX ст.), яку оцінюють у 4 млн. грн.

Окрім того, до Музею історії Києва повернули 13 картин українських класиків, які з 2012 року використовувало Державне управління справами. Роботи оцінюються у 8,8 млн. грн. Найбільш цінними з-поміж них є роботи «Київ. Дахи» і «Площа Богдана Хмельницького» Олександра Хвостенка-Хвостова. Кожна з них оцінюється у 1,5 млн. грн.

Серед робіт, які віднині знаходитимуться у Музеї історії Києва, — «Хрещатик» і «Дніпровські далі» Сергія Шишка, «Зима. Сонячний день» Олексія Шовкуненка, «Осінь. Сонячний день» Миколи Глущенка. Вартість робіт — 500-800 тис. грн.

Нагадаємо, що більше 500 предметів антикваріату та творів мистецтва, знайдених у резиденції екс-президента Віктора Януковича, передали до Національного художнього музею для проведення виставки «Скарби Межигір’я».

Українська

Віртуальна екскурсія «Хонкою» («Межигір’я»)

Як відомо, після зникнення Віктора Януковича з 22 лютого територію його маєтку «Межигір’я» під Вишгородом було відкрито для вільного доступу усіх охочих. Пізніше Верховна Рада України прийняла рішення повернути «Межигір’я» в державну власність. За це рішення проголосували 323 народні депутати.

Тож не дивно, що з 11 березня «Межигір’я» закрили на інвентаризацію, і відвідати маєток вже не вийде.

«У зв'язку з необхідністю проведення інвентаризації майна та об'єктів, а також щоб уникнути його псування і випадків вандалізму, з 11.03.2014 року тимчасово призупиняється вільне відвідування об'єкту Межигір’я», — йдеться в повідомленні на сайті МВС.

Однак, ще коли «Межигір’я» було вільним для доступу, потрапити можна було не усюди. Зокрема в найцікавішу частину — житловий будинок Януковича (т. зв. «Хонку») — потрапити могли лише представники преси. Всім іншим доводилося лише заглядати у вікна. Однак нині можна подивитися фото- та відеорепортажі з «Хонки» і навіть «прогулятися» будинком.

Репортаж Наталії Седлецької «Ніч у "Хонці" Януковича» містить наведене відео, текст та 9 фото.

«Прогулятися» на віртуальній екскурсії будинком можна на сайті німецького видання «Spiegel» на сторінці «360-Grad-Ansichten: Janukowitschs Gold-Villa». Ось як виглядає ця віртуальна екскурсія:

Натискаючи на стрілки, можна пересуватися з приміщення в приміщення; фотографії приміщень є сферичними, тому, тягнучи курсор в якийсь бік, можна повністю оглянути інтер’єр (так само екстер’єр), включно з підлогою та стелею.

Українська

«Межигір’я» стало речовим доказом — ведеться слідство за двома статтями

Генпрокуратура розпочала розслідування щодо резиденції «Межигір’я» за фактом привласнення майна та відмивання коштів.

Як повідомляють джерела «Української правди», Генпрокуратура внесла в Єдиний реєстр досудових розслідувань відповідне провадження. Провадження ведеться за двома статтями Кримінального кодексу:

Стаття 191 частина 5: «Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем в особливо великих розмірах або організованою групою»;

стаття 209 частина 3: «Легалізація (відмивання) доходів, одержаних злочинним шляхом, вчинене організованою групою або в особливо великому розмірі».

Окрім того, за інформацією «Української правди», до Києва прибула група у складі спеціалістів фінансової розвідки США, Федерального бюро розслідувань США, Департаменту юстиції США, Національного агентства з боротьби зі злочинністю Великобританії.

Група фахівців провела зустрічі в Генпрокуратурі та Держфінмоніторингу.

«Обговорювалося співробітництво щодо фінансового розслідування фактів відмивання коштів щодо осіб, причетних до масових вбивств, розкрадання державної скарбниці, корупції. Під час зустрічі особлива увага приділялася виявленню та блокуванню коштів, одержаних злочинним шляхом. Також було вирішено створити робочу групу з питань фінансового розслідування», — повідомляє Держфінмоніторинг.

Джерело: Українська правда

Українська

YanukovychLeaks: публікація документів з Межигір’я

В інтернеті з’явився спеціальний сайт YanukovychLeaks, присвячений публікаціям документів, знайдених у Межигір’ї. Опис місії проекту:

«22 лютого на території покинутої резиденції колишнього Президента України водолази виловили близько 200 тек з документами, які хтось намагався знищити під час утечі.

Група журналістів та волонтерів узялася за порятунок, систематизацію та розслідування величезного масиву інформації про фіндіяльність колишніх власників резиденції. Виявлені та врятовані документи публікуватимуться на цьому сайті й будуть доступні для всіх журналістів світу.

Також на сайті з'являтимуться журналістські розслідування, що базуватимуться на цих документах».

Наразі в шапці сайту говориться про 393 вже розміщених документів.

Українська

Автомайдан рушив на Межигір’я

КИЇВ. 5 січня. Активісти Євромайдану рушили колоною автівок на пікетування резиденції Президента України Віктора Януковича, повідомляє кореспондент УНН.

Наразі планується, що колона, яка стартувала з Європейської площі, об’єднається з активістами, яки неподалік від станції метро "Героїв Дніпра", формують таку ж колону.

Колона автомобілів, яка сформувалася на Європейській площі налічує кілька десятків автомобілів.

Джерело: УНН

Українська

У Черкасах міліція зламала проектор, яким показували фільм про Межигір’я

У Черкасах міліціонери перешкодили показу фільму про Межигір’я, який входить в альманах "Відкритий доступ". На захід прийшло близько сотні черкащан.

Про це повідомляє кореспондент Прочерку (+ 4 фото).

Кілька десятків міліціонерів силою прорвалися на сходи Центру дитячої та юнацької творчості, де мали показати фільм, і стали перед екраном. Люди живим ланцюгом намагалися втримати правоохоронців, втім, безуспішно.

Міліція спробувала зламати екран, на якому планувалася трансляція фільму. Представники "Демальянсу" в Черкасах разом зі співорганізаторкою показу Наталією Соколенко намагалися вберегти техніку і закликали правоохоронців не ламати обладнання. Та міліціонери все ж зламали проектор.

Показ фільму довелося скасувати.

Джерело: 24tv.ua

Українська
Підписатися на Межигір’я