інтернет

Безпека виборів: троян на сервері ЦВК та геоінформаційна система «Вибори-2014»

Співробітникам Служби безпеки України вдалось виявити на серверах Центральної виборчої комісі і знищити троян (зловмисну програму, яка маскується під звичайну робочу)ї, який мав знищити результати президентських виборів 25 травня. Про це заявив голова СБУ Валентин Наливайченко.

«Вчора була фактично знищена інфікована програма, яка була незаконним способом попереднім керівництвом уряду запропоновано Центральної виборчої комісії. 25 травня цей вірус повинен був знищити результати виборів. Цей вірус ліквідовано», — розповів Наливайченко на брифінгу в Українському кризовому медіацентрі.

За його словами, програмне забезпечення на серверах ЦВК замінено, й тепер сервери ЦВК в безпеці. Наливайченко також додав, що Служба безпеки разом з МВС здійснює захист бюлетенів і списків виборців.

euro-maidan.info може тільки висловити своє здивування з того приводу, що голова СБУ називає троян вірусом.

Міністерство внутрішніх справ теж бореться за безпеку виборів. Як повідомив Арсен Аваков, МВС запустило в роботу геоінформаційну систему «Вибори-2014». Зацитуємо в. о. міністра:

«Фальсификация результатов выборов в Украине давно уже стала общим местом. Наиболее впечатляющие подтасовки в 2004 году привели к революции. И при этом, до сих пор практически нет прецедентов наказания и применения соответствующих статей УК. Например, по итогам выборов 2012 года в ВРУ было зарегистрировано 1084 заявления о совершении правонарушений, а уголовных дел было возбуждено всего два. То есть, прошлая власть скрывала, а милиция вместе с прокуратурой и судами игнорировала такие нарушения.

В этот раз МВД разработало и запустило геоинформационную систему Выборы-2014. Эта система позволяет практически в режиме реального времени получать информацию о каждом правонарушении, связанном с избирательным процессом.

Зайдя в систему через баннер на главной странице сайта МВД Украины, любой человек сможет увидеть интерактивную карту и оценить количество и распределение зарегистрированных заявлений по всей стране. Кроме того, система Выборы-2014 позволяет получить список всех нарушений по отдельной области и по отдельному избирательному участку. Более того — получить справку по каждому зарегистрированному заявлению, причем, информация будет дополняться по мере выяснения органами УВД обстоятельств дела.

Таким образом, каждый гражданин, подавший заявление о нарушении, сможет контролировать ход его расследования, а кандидаты, штабы, наблюдатели, журналисты — все желающие имеют возможность уже в ходе голосования оценить, сколько фиксируется нарушений, в каких регионах и могут ли они повлиять на результаты. По окончании разбирательства по каждому заявлению, результат также будет доступен в системе Выборы-2014.

Конечно, результат был бы еще более прозрачный и справедливый, если бы Верховная Рада приняла инициированный МВД законопроект № 4741, в котором мы предлагали повысить ответственность за срыв выборов и ввести ответственность как за подкуп избирателей, так и за готовность продавать свой голос. Такие нормы предусмотрены в законодательстве Германии, Швейцарии, Канады. А в украинском парламенте не хватило 4 голоса…»

Окрім інтерактивної карти, на вказаному вище сайті системи «Вибори-2014» відвідувач побачить часову лінію, графік, список звернень та посилання на витяги із законодавства.

Українська

Поповнення сайту

На сторінку «Деанонімізація» розділу «Влада, олігархи та боротьба з ними» додано посилання на сайти YanukovychLeaks та MAPUkrainianPEP.

У розділ «Діяльність Євромайдану та його учасники» додано сторінку «Активісти з яких областей загинули на Майдані», на яку додано відповідну інфографіку від ГСЄ.

Українська

Карта майна політиків України за кордоном

Журналістка Наталка Седлецька, яку ви можете пам’ятати за програмою «Тендер News» на каналі ТВі (вона ж, нині, стипендіатка імені Вацлава Гавела та журналістка «Радіо Свобода»), створила інтернет-ресурс «MAPUkrainianPEP» із картою, на якій позначені майно та бізнес українських політиків, чиновників та олігархів за кордоном.

Радіо Свобода розпитало у Седлецької про створення цієї карти та її майбутнє наповнення:

Українська

YanukovychLeaks: публікація документів з Межигір’я

В інтернеті з’явився спеціальний сайт YanukovychLeaks, присвячений публікаціям документів, знайдених у Межигір’ї. Опис місії проекту:

«22 лютого на території покинутої резиденції колишнього Президента України водолази виловили близько 200 тек з документами, які хтось намагався знищити під час утечі.

Група журналістів та волонтерів узялася за порятунок, систематизацію та розслідування величезного масиву інформації про фіндіяльність колишніх власників резиденції. Виявлені та врятовані документи публікуватимуться на цьому сайті й будуть доступні для всіх журналістів світу.

Також на сайті з'являтимуться журналістські розслідування, що базуватимуться на цих документах».

Наразі в шапці сайту говориться про 393 вже розміщених документів.

Українська

5 канал відновив трансляцію в інтернеті

Пряма трансляція телевізійного 5 каналу, який відмикають в багатьох кабельних мережах, і на сайт якого йде постійна атака, була деякий час недоступною навіть через YouTube. На даний момент трансляція 5-го каналу відновлена на YouTube. Враховуючи те, що з інтернету та з ефіру повністю зник канал espreso.tv, виносимо трансляцію 5-го каналу на перше місце в розділі «Наживо».

Українська

На форумі Антимайдану в інтернеті складають списки «врагов народа»

Як повідомляє espreso.tv, противники руху євромайданів створили в інтернеті форум, де вже у «кращих» радянських традиціях складають списки «врагов народа».

У цих списках — лідери опозиції, громадські активісти, а також інформація щодо всіх нардепів від «Батьківщини» та УДАРу.

Також на форумі є розділи «Герои нашего времени» про бійців «Беркуту», «Европейский рай» про жахливе життя в Європі тощо.

Максимальна відвідуваність форуму — 72 особи.

Джерело: espreso.tv

Українська

Сайт maidanua.org відновив роботу

Як ми повідомляли раніше, сайт maidanua.org було знову атаковано і на цей раз, очевидно, зламано.

Проте зараз сайт відновив свою роботу. Чи надовго? Сподіватимемося на те, що адміністратори «Майдану» покращили взаємодію з хостером, який і має слідкувати за відсутністю нападів на сайти на своєму майданчику.

Українська

Сайт maidanua.org зламано

На сайт maidanua.org, що є офіційною інтернет-сторінкою Інформаційного центру «Майдан Моніторинг», цієї ночі скоєно ще один мережевий напад, на цей раз успішно. Сайт зламано і, судячи з усього, витерто: замість головної сторінки можна побачити лише напис англійським молодіжним мережевим жаргоном «What RU looking 4?»,а будь-які внутрішні сторінки сайту недоступні.

Нагадаємо, що Інформаційний центр «Майдан Моніторинг» є організатором Першого всеукраїнського форуму Євромайданів, що пройшов останніми вихідними (11–12 січня) в Харкові, а на сайті maidanua.org розміщувалася офіційна web-сторінка Форуму. На нашому сайті Форуму присвячено окремий розділ.

Українська

DDoS-напад на сайт maidanua.org

Відомий сайт maidanua.org сьогодні вночі був недоступний через DDoS-напад. На даний момент робота сайту відновлена. Редактори ресурсу прокоментували напад наступним записом:

«09-01-2014 12:34
Наші сервери перебувають під DDoS-атакою з ночі. Ми пов’язуємо атаку з проведенням Першого Всеукраїнського Форуму Євромайданів у Харкові, офіційна сторінка якого є на нашому сервері.

Якщо ви бачите це повідомлення, це значить, що нам вдається відбивати атаку. Але! Будь ласка, запишіть собі наші ресурси в соціальних мережах і звертайтеся до них в разі недоступності сервера.

https://www.facebook.com/maidanua

https://twitter.com/sitemaidan (ukr) + https://twitter.com/sitemaidan_eng»

Джерело: maidanua.org

Українська
Підписатися на інтернет