Черкаси

Генерал Каплій вже чекає з автоматом на міліцію з повісткою

Я ми повідомляли раніше, відставний генерал міліції Микола Каплій, колишній начальник Управління МВС у Черкаській області та в. о. начальника УСБУ регіону, оголосив, що влада Черкас та Черкащини має три дні, щоб припинити силові дії з придушення мирних протестів та переслідування активістів черкаського євромайдану. У разі невиконання цієї вимоги, генерал Каплій обіцяв оприлюднити інформацію про провокативний та зрежисований характер штурму Черкаської ОДА, після чого вивести від 10 тисяч людей на вулиці.

Міліцейське начальство відмовилася навіть обговорювати висунуту вимогу:

На вчорашній день строк ультиматуму Каплія збіг.

«Термін збіг, влада не відреагувала. Є чотири етапи. Перший: я запустив його в дію, оприлюднив всю правду, що робилася під час так званого шутрму черкаської ОДА. Я намірений йти до кінця. 10 хвилин тому до колишньої дружини приїхали опера, щоб вручити мені повістку на завтра до Соснівського райвідділу і вони їдуть до мене. Я набрав чергову частину управління внутрішніх справ. Попросив включити начальника МВС, сказали що не хочуть говорити. Кажу, включити заступника. Чекаю, хай їдуть. Я стою з автоматом. Автомат зареєстрований офіційно. Я вже не жартую, це правда»,— заявив Каплій.

відразу після цього повідомлення, народний депутат України Віктор Чумак зателефонував заступнику міністра внутрішніх справ Дубовику. Заступник міністра пообіцяв оперативно відкликати групу оперативників з повісткою Каплію та розібратися з ситуацією.

Джерело: espreso.tv

Українська

Відставний генерал міліції готовий вивести на вулиці загони для захисту

Генерал міліції, колишній начальник Управління МВС у Черкаській області та в. о. начальника УСБУ регіону Микола Каплій дає три дні владі й силовикам області для того, щоб вони прийняли рішення, яке б знизило розпалювання емоцій в суспільстві.

«Декому слід зупинитися. Оті організовані захвати і звільнення облдержадміністрації… У 2004 році, коли деякі гарячі голови закликали штурмувати владу в Черкасах, я став між міліцією і народом. Нині ж, коли 23 січня був так званий штурм ОДА, який нібито організувала опозиція, я саме возив дитину на лікування за кордон. Якби я знав про цей «штурм», то знову б намагався спинити це! Бо насправді ніякого захвату влади не було. Це було інсценування!» — переконаний Микола Каплій.

Зараз генерал міліції Каплій стверджує, що має інформацію про «речі, які особисто творив Ліпандін [начальник УМВС в Черкаській області], про людей, яких привозили для провокацій в Черкаси, про те, де вони базувалися».

«Після усіх цих безчинств я мав розмови з людьми, які готові захистити черкащан. Це і афганці, і прості громадяни. Я розраховував на 10 тисяч. Вже зараз готові вийти більше! При цьому я знаю абсолютно точну кількість міліціонерів на Черкащині. Тож якщо міліцейське керівництво і влада не почує громадян, ми вийдемо усі на вулицю! І ми не будемо громити щось, захоплювати якісь будівлі. Але я знаю, як організувати людей. Крім того, як я говорив раніше, якщо я звернуся до міліціонерів, то 40 % одразу перейде на сторону народу» — підкреслив Микола Каплій.

Джерело: «Прочерк»

Українська

У Черкасах міліція зламала проектор, яким показували фільм про Межигір’я

У Черкасах міліціонери перешкодили показу фільму про Межигір’я, який входить в альманах "Відкритий доступ". На захід прийшло близько сотні черкащан.

Про це повідомляє кореспондент Прочерку (+ 4 фото).

Кілька десятків міліціонерів силою прорвалися на сходи Центру дитячої та юнацької творчості, де мали показати фільм, і стали перед екраном. Люди живим ланцюгом намагалися втримати правоохоронців, втім, безуспішно.

Міліція спробувала зламати екран, на якому планувалася трансляція фільму. Представники "Демальянсу" в Черкасах разом зі співорганізаторкою показу Наталією Соколенко намагалися вберегти техніку і закликали правоохоронців не ламати обладнання. Та міліціонери все ж зламали проектор.

Показ фільму довелося скасувати.

Джерело: 24tv.ua

Українська
Підписатися на Черкаси