Крим

СБУ відкрила кримінальне провадження проти Сергія Аксьонова та Володимира Константинова

Служба безпеки України порушила кримінальне провадження проти самопроголошених очільників Криму — «голови Ради міністрів» Сергія Аксьонова та «спікера ради Криму» Володимира Константинова. Про це під час брифінгу повідомив голова СБУ Валентин Наливайченко, передає кореспондент УНН.

«21 жовтня наше Головне слідче управління відкрило кримінальне провадження за статтями 109 та 110 КК України (зазіхання на конституційний лад та заклики до насильницької зміни ладу) Аксьонов — АР Крим, Україна, Константинов — АР Крим, Україна та інші посадові особи, які за попередньою змовою вчинили ці злочини на території України», — сказав Наливайченко.

Він також наголосив, що всі депутати — і діючі, і які намагаються проскочити у Верховну Раду, понесуть кримінальну відповідальність за заклики до сепаратизму.

Джерело: УНН

Українська

З моменту окупації в Криму зникли без вісті 18 кримських татар

За даними Меджлісу в анексованому Круму з моменту окупації і до теперішнього часу зникло без вісті 18 кримських татар.

Про це сьогодні під час брифінгу повідомив голова кримсько—татарськоргго народу Мустафа Джемілєв, передає Еспресо.TV.

«В Криму почастішали випадки викрадання людей. За нашими даними за часів окупації до сьогодні пропало 18 осіб», — сказав Джемілєв.

Він розповів, що є підтвердження того, що до цього має причетність «самооборона» Криму.

«Позавчора зник 23-річний татарин. ФСБ заперечує свою причетність до цього випадку. У Білогірську двох людей затримали і заштовхали в машину. Були свідки, які все бачили, записали номер. Це були співробітники загонів так званої самооборони. Це суміш наброду криміналітету, відставних працівників СБУ, КДБ, ГРУ, так званих козаків. Ці люди на замовлення роблять чорну роботу. Труп, який знайшли 15 березня — теж їх рук справа», — вважає Джемілєв.

Та голова Меджлісу резюмував, що жодне вбивство та викрадення не було розслідувано, ніхто не притягнутий до кримінальної відповідальності.

«Це боротьба з інакомисленням і спроба вселити людям страх», — заявив Джемілєв.

Джерело: Espreso.TV

Українська

Голландці не хочуть повертати скіфське золото в Україну

Колекція скіфського золота, яка перебувала в якості виставки в Нідерландах, може не повернутися в Україну. Археологічний Музей Алларда Пірсона, на площах якого експонується виставка (останній день офіційно — 31 серпня), оголосив, що питання поверення експонатів в Україну має розглядати суд — а без судового рішення ніхто цінності повертати не збирається.

В такій непевній ситуації наше Міністерство культури випромінює суцільний оптимізм. Цитуємо (з мінімальною правкою) повідомлення на урядовому порталі:

Українська

«Влада» Криму заборонила кримським татарам мітингувати через спеку

Влада Сімферополя заборонила кримським татарам проводити жалобний мітинг 23 серпня на честь загальноєвропейського Дня пам'яті жертв сталінізму та нацизму.

Про це повідомив на своїй сторінці у «Facebook» керівник секретаріату Меджлісу Ділявер Акієв, передає Еспресо.TV.

За його словами, мерія Сімферополя аргументувала свою відмову спекотною погодою.

«Отже, якщо коротко, через те, що в Сімферополі аномально спекотна погода, у людей може трапитися сонячний удар, тому, дбаючи виключно про наше здоров'я, виконком забороняє проводити мітинг», — зазначив Акієв.

При цьому він додав, що влада Сімферополя натомість порадила йому провести цей мітинг у приміщенні.

Нагадаємо, 18 травня влада анексованого Криму заборонила проведення в центрі Сімферополя щорічного жалобного мітингу пам’яті жертв депортації кримськотатарського народу.

Крім того, 26 червня окупаційна влада Криму заборонила проводити щорічне свято до Дня кримськотатарського прапору.

Джерело: Espreso.TV

Українська

Євросоюз оприлюднив санкційний список

«Офіційний журнал» ЄС у ніч на суботу опублікував постанову Ради ЄС про доповнення списку санкцій у зв’язку з українською ситуацією 15 фізичними та 18 юридичними особами, яким заборонено в’їзд у країни ЄС і чиї авуари в європейських банках, якщо такі є, заморожують.

Із моменту публікації санкції вступили в силу.

До списку, зокрема, увійшли голова ФСБ РФ Олександр Бортніков, голова Служби зовнішньої розвідки Михайло Фрадков, секретар Ради безпеки РФ Микола Патрушев і голова Чечні Рамзан Кадиров.

У списку санкцій також фігурують заступник голови Радбезу Рашид Нургалієв, член Радбезу Борис Гризлов, керівник 5-го управління ФСБ Сергій Бєсєда, депутат Держдуми Михайло Дегтярьов і губернатор Краснодарського краю Олександр Ткачов.

Обмежувальні заходи накладено також на адміністрації Донецької народної республіки (ДНР) і Луганської народної республіки, зокрема одного з лідерів ДНР Павла Губарєва, його дружину Катерину, представника командування сил ДНР Федора Березіна, помічників міністра оборони ДНР Сергія Здрилюка та Олександра Антюфєєва, а також низку громадських організацій і бойових структур ополченців.

Крім того, до списку увійшли такі підприємства, як Севастопольський морський порт, Керченський морський порт і Керченська поромна переправа.

«Офіційний журнал» опублікував також нову юридичну базу за критеріями застосування обмежувальних заходів «у зв’язку з діями, що підривають територіальну цілісність, суверенітет і незалежність України».

Європейська комісія розширила правові критерії внесення фізичних та юридичних осіб у санкційні списки для заборони на в’їзд до ЄС і заморожування європейських активів. Зокрема, «фізичних чи юридичних осіб, які активно надавали матеріальну чи фінансову підтримку російським посадовим особам, відповідальним за анексію Криму і Севастополя і дестабілізацію Східної України або одержували від них вигоду».

Джерело: forbes.ua

Офіційний журнал ЄС. Повідомлення для внесених у санкційний список

Українська

Окупанти в Криму ділять землю

Хакери з групи «Анонімний інтернаціонал» виклали в мережу фрагменти листування співробітників Міністерства оборони Росії.

З'ясувалося, що російські військові, кримська «самооборона», криміналітет і чиновники вирішують, кому дістанеться захоплене українське майно.

На «трофеї» чимало претендентів — наприклад, Міністерство оборони РФ хоче перевести в свою власність готель «Укрвоєнкурорт», але не може це зробити, оскільки та у власності у рідні самопризначеного прем'єра Криму.

Ще частина нерухомості захопила так звана «самооборона» півострова.

В одному з листів чиновники скаржаться, що «самооборона» захопила ціле містечко, що належить Чорноморському флоту РФ.

«Губернатор Севастополя розпочав роботу з розподілу військового нерухомого майна. Було захоплене не просто містечко, а військове містечко флоту, яке зазначене в угоді про розділ Чорноморського флоту 1997 року. Будемо дивитися далі — заберуть все. Прошу сприяння на рівні Міністерства оборони Росії», — пише у доповідній записці військовий чиновник.

Водночас військові чиновники зізнаються, що офіційно не можуть оформити на себе нерухомість, бо досі не прийнятий федеральний закон, який офіційно передав би військове майно в Криму російському Міністерству оборони.

Одна з причин такого активного «дерибану» — заборона для російських силовиків їхати у відпустку за кордон. Зараз Міноборони РФ хоче освоїти частину узбережжя Криму на будівництво дач для своїх генералів.

Найближчим часом хакери обіцяють викласти решту листування.

Джерело: Espreso.TV

Українська

У Генеральній прокуратурі створено управління, яке займатиметься захистом прав громадян на території Криму


Про це в середу, 9 липня, повідомив Генеральний прокурор України Віталій Ярема в ході зустрічі з Регіональним представником Управління Верховного комісара ООН у справах біженців у Білорусі, Молдові та Україні Олдріхом Андрисеком.

Віталій Ярема подякував за увагу до подій в Україні та проблем переселенців. «Наша держава переживає складні часи, тому ми високо цінуємо підтримку міжнародних організацій», — сказав він.

Віталій Ярема поінформував представника ООН, що з Криму на материкову частину України вже переселилося більше 10 тисяч громадян. «Вони не залишилися без уваги держави: прийнято ряд нормативних документів, які допоможуть у вирішення їхніх проблем», — підкреслив Генпрокурор.

Під час обговорення питання переселенців з Криму, Віталій Ярема повідомив, що в структурі Генеральної прокуратури України створено управління з питань захисту прав громадян та інтересів України на тимчасово окупованій території півострова Крим. «Головною функцією управління є захист інтересів громадян, в першу чергу переселенців», — наголосив очільник відомства. Також, за словами В. Яреми, управління займатиметься фіксацією порушень прав громадян в Криму, підготовкою та супроводом звернень до Європейського суду з прав людини, питаннями юридичних осіб, зокрема, тих підприємців, які сьогодні вимушені працювати на тимчасово окупованій території.

Олдріх Андрисек, у свою чергу, висловив підтримку діям української влади. «Офіс Управління Верховного комісара ООН завжди готовий до плідної співпраці», — підкреслив Регіональний представник ООН.

Джерело: Офіційний веб-портал Генеральної прокуратури України

Українська

Українські аграрії не будуть відвантажувати зерно через порти Криму

Українські аграрії не будуть відвантажувати зерно нового врожаю через порти анексованого Російською Федерацією Криму, переспрямувавши його в порти материкової України.

Про це на брифінгу в Кабінеті міністрів повідомив журналістам міністр аграрної політики й продовольства Ігор Швайка.

«Україна не буде відвантажувати зерно через порти на території Криму. Все українське зерно буде відвантажуватись через потри на материковій частині України», — сказав міністр.

Українські аграрії, за попередніми даними, в 2013/2014 маркетинговому році (МР, липень 2013 р. – червень 2014 р.) поставили на зовнішні ринки 32,4 млн. тонн зернових, що на 42,1 % більше, ніж в попередньому сезоні.

Джерело: УНІАН

Українська
Tags:

Українські громадяни в Криму отримуватимуть пенсії поштою

Кабінет міністрів прийняв рішення, відповідно до якого українські громадяни, які проживають в Криму, будуть отримувати пенсії поштою. Про це сказав на брифінгу міністр Кабінету міністрів України Остап Семерак.

За словами міністра, Кабмін сьогодні прийняв рішення про соціальний захист людей, які проживають в Криму, яке стосується процедури й порядку виплати громадянам України пенсій та інших соціальних виплат.

«Згідно з сьогоднішнім рішенням, затверджена процедура розрахунку з громадянами України їхніх пенсійних і соцвиплат через поштові перекази, які будуть здійснюватися через українську пошту і отримуватися там через пошту Російської Федерації», — сказав він.

О. Семерак уточнив, що затверджена процедура унеможливлює отримання двох пенсій одночасно однією особою. Тобто, зазначив він, всі громадяни України будуть мати можливість отримати пенсію, яку вони накопичили протягом свого трудового стажу.

Джерело: УНН

Українська

Нідерланди повернуть скіфське золото з Криму Україні, а не Росії,— Мінкульт

Усі музейні предмети, передані для експонування на виставці «Крим — золотий острів у Чорному морі» у Нідерландах, повернуться в Україну. Про це повідомили у прес-службі Міністерства культури України.

«МЗС Королівства Нідерланди підтвердило визнання усіх експонатів виставки державною власністю України», — йдеться у повідомленні.

У прес-службі також повідомили, що згідно з рішенням Мінкультури, зберігання та оперативне управління музейними предметами виставки після повернення в Україну забезпечуватиме Національний музей історії України.

Нині продовжуються переговори з музеєм Амстердамського університету «Аллард Пірсон» щодо юридичних умов повернення виставки до Києва. Відтак, претензії зі сторони Російської Федерації, що тимчасово окупувала АР Крим, не мають під собою жодних правових та інституційних підстав.

Як відомо, музейний фонд України є національним надбанням, а законним власником предметів, котрі належать до державної частини музейного фонду, є народ України. Це випливає зі статті 15 Закону України «Про музей та музейну справу» та відповідних розпоряджень Кабінету міністрів України. Натомість, перебування всіх музейних предметів, що належать до державної частини музейного фонду України, без погодження з боку Міністерства культури України, є незаконним.

Нагадаємо, наприкінці березня МЗС України направило Нідерландам ноту з проханням гарантувати повернення Україні експонатів з виставок кримських музеїв, які перебували на виставці.

Раніше міністр культури РФ Володимир Мединський заявив, що Нідерланди продовжили виставку до вересня, щоб відкласти питання повернення експонатів.

Джерела: текст Еспресо.TV, фото: iPress.ua

Українська

Сторінки

Підписатися на Крим