У Генеральній прокуратурі створено управління, яке займатиметься захистом прав громадян на території Криму


Про це в середу, 9 липня, повідомив Генеральний прокурор України Віталій Ярема в ході зустрічі з Регіональним представником Управління Верховного комісара ООН у справах біженців у Білорусі, Молдові та Україні Олдріхом Андрисеком.

Віталій Ярема подякував за увагу до подій в Україні та проблем переселенців. «Наша держава переживає складні часи, тому ми високо цінуємо підтримку міжнародних організацій», — сказав він.

Віталій Ярема поінформував представника ООН, що з Криму на материкову частину України вже переселилося більше 10 тисяч громадян. «Вони не залишилися без уваги держави: прийнято ряд нормативних документів, які допоможуть у вирішення їхніх проблем», — підкреслив Генпрокурор.

Під час обговорення питання переселенців з Криму, Віталій Ярема повідомив, що в структурі Генеральної прокуратури України створено управління з питань захисту прав громадян та інтересів України на тимчасово окупованій території півострова Крим. «Головною функцією управління є захист інтересів громадян, в першу чергу переселенців», — наголосив очільник відомства. Також, за словами В. Яреми, управління займатиметься фіксацією порушень прав громадян в Криму, підготовкою та супроводом звернень до Європейського суду з прав людини, питаннями юридичних осіб, зокрема, тих підприємців, які сьогодні вимушені працювати на тимчасово окупованій території.

Олдріх Андрисек, у свою чергу, висловив підтримку діям української влади. «Офіс Управління Верховного комісара ООН завжди готовий до плідної співпраці», — підкреслив Регіональний представник ООН.

Джерело: Офіційний веб-портал Генеральної прокуратури України

Українська