кримські татари

М. Джемілєв: Фонд «Крим» перевіряють на екстремістську літературу, зброю і навіть наркотики


В приміщеннях Благодійного фонду «Крим» шукають заборонену літературу, зброю і навіть наркотики. Про це повідомив у ексклюзивному коментарі УНН лідер кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв.

За його словами, обшуки зараз спрямовані на заборонену літературу. До неї відноситься навіть релігійна література, а також видання, де надруковані виступи М. Джемілєва, Р. Чубарова та будь-яка інформація стосовно Меджлісу. Забирають все, повідомив М. Джемілєв, разом з накопичувальними дисками і комп'ютерами.

Як повідомив політик, «у них є якийсь свій список забороненої літератури».

«Ми вже в Україні забули про цей термін і як це, коли шукають і забирають заборонену літературу. Незрозуміло, з яких причин вони забороняють релігійну літературу, політичну літературу», — наголосив він.

Як уточнив лідер кримськотатарського народу, екстремізмом можуть назвати будь-яке необережне слово стосовно Криму і окупаційного режиму: «Виявляється, екстремізм — це те, коли ми говоримо, що Крим окупований».

«Окупований», виявляється, не можна говорити. Потрібно говорити: добровільно приєднався», — підкреслив М. Джемілєв, додавши: «анексія», виявляється, теж не потрібно говорити, в гіршому випадку потрібно казати «нові реалії».

Як відомо, у зв'язку зі згаданими обшуками у Сімферополі ліквідували найбільшу кримськотатарську бібліотеку ім. Ізмаїла Гаспринського, яка функціонувала з 1990-го року. Аби врятувати решту літератури від вилучення, книги довелося розвозити по різним приміщенням в Криму.

«Вони прийшли з позовом до благодійної організації, яка не веде жодної комерційної діяльності, ми цьому дуже здивовані. Доки окупанти там будуть, нормальної роботи вже не буде в будь-якому випадку», — підсумував М. Джемілєв.

Джерело: УНН

Українська

«Влада» Криму заборонила кримським татарам мітингувати через спеку

Влада Сімферополя заборонила кримським татарам проводити жалобний мітинг 23 серпня на честь загальноєвропейського Дня пам'яті жертв сталінізму та нацизму.

Про це повідомив на своїй сторінці у «Facebook» керівник секретаріату Меджлісу Ділявер Акієв, передає Еспресо.TV.

За його словами, мерія Сімферополя аргументувала свою відмову спекотною погодою.

«Отже, якщо коротко, через те, що в Сімферополі аномально спекотна погода, у людей може трапитися сонячний удар, тому, дбаючи виключно про наше здоров'я, виконком забороняє проводити мітинг», — зазначив Акієв.

При цьому він додав, що влада Сімферополя натомість порадила йому провести цей мітинг у приміщенні.

Нагадаємо, 18 травня влада анексованого Криму заборонила проведення в центрі Сімферополя щорічного жалобного мітингу пам’яті жертв депортації кримськотатарського народу.

Крім того, 26 червня окупаційна влада Криму заборонила проводити щорічне свято до Дня кримськотатарського прапору.

Джерело: Espreso.TV

Українська

Кримським татарам окупаційна влада заборонила святкувати День прапора в центрі Сімферополя

Меджлісу кримськотатарського народу заборонили святкувати 26 червня День кримськотатарського прапора в центрі кримської столиці.

Про це на власній сторінці у «Facebook» повідомив секретар Меджлісу Ділявер Акієв.

«11 червня Меджлісом було подано повідомлення в Сімферопольську міську раду про те, що 26 червня 2014 ми проводитимо в парку ім. Треньова м. Сімферополь культурно-масові заходи присвячені Дню кримськотатарського прапора», — повідомив він.

«Сьогодні отримали відповідь! Краще б не отримували цю відповідь. Взагалі через те, що в парку працює безліч атракціонів, проходять різні конкурси і виставки, і через те, що парк відвідують «сотні дітей» — проведення нами Дня прапора може порушити громадський порядок, законні інтереси інших громадян», — зазначив Акієв.

«Разом з тим, нам рекомендували провести День прапора у парку «Салгирка» на вул. Гурзуфській», — додав він.

«Це все не може довго тривати! Будь-якому терпінню приходить кінець!» — підсумував Акієв.

Джерело: Espreso.tv

Українська
Підписатися на кримські татари