Кабмін

У Росії сказали, чому не платять за транзит

Як відомо, Росія досі не заплатила за транзит газу через українську територію за вересень і жовтень. Причину цього в Газпромі пояснили дуже просто: Москва і Київ не можуть домовитися щодо ціни, причому Київ хоче отримати менше (!), ніж готова платити Москва.

«Єдина технічна проблема, яка існує в частині оплати за транзит газу по території України, — це те, що Газпром хоче заплатити більше, ніж чекає від нас українська сторона. Транзитна ставка залежить від ціни російського газу для України. Газпром розраховує цю ціну за формулою, вказаною у контракті на поставки газу. А Нафтогаз України рахує по своїй ціні. Це гальмує процес», — заявив агенству «РИА Новости» офіційний представник Газпрому Сергій Купріянов.

Чи можна вірити росіянам? Так, можна, — оскільки вище керівництво Нафтогазу й виконавчої влади не вперше так абсурдно поводиться. В серпні ць. року Газпром доплатив Україні за транзит 10,54 млн доларів у зв’язку з одностороннім підняттям ціни на газ. Нафтогаз цей платіж отримав, оголосив помилковим і... повернув Газпрому назад. Запам’ятайте обличчя того, хто це зробив:

Його звуть Андрій Коболєв, він — голова правління НАК «НАфтогаз», і його на цю посаду призначив уряд Яценюка в ніч на 26 березня. Довго кандидатуру узгоджували, до 1:30 ночі засідання тривало. Гарного обрали...

Таким чином, українські очільники (Коболєв явно не сам приймав рішення) замість зараз отримати гроші, а колись потім в майбутньому, за рішенням стокгольмського арбітражу, підводити баланс, вже зараз працюють на користь бюджету Росії, а не України. Звучить абсурдно, особливо для країни, економіка й валюта якої падають. А раз абсурдно і нераціонально, значить, невипадково. Значить, є замовлення...

Українська

Українські громадяни в Криму отримуватимуть пенсії поштою

Кабінет міністрів прийняв рішення, відповідно до якого українські громадяни, які проживають в Криму, будуть отримувати пенсії поштою. Про це сказав на брифінгу міністр Кабінету міністрів України Остап Семерак.

За словами міністра, Кабмін сьогодні прийняв рішення про соціальний захист людей, які проживають в Криму, яке стосується процедури й порядку виплати громадянам України пенсій та інших соціальних виплат.

«Згідно з сьогоднішнім рішенням, затверджена процедура розрахунку з громадянами України їхніх пенсійних і соцвиплат через поштові перекази, які будуть здійснюватися через українську пошту і отримуватися там через пошту Російської Федерації», — сказав він.

О. Семерак уточнив, що затверджена процедура унеможливлює отримання двох пенсій одночасно однією особою. Тобто, зазначив він, всі громадяни України будуть мати можливість отримати пенсію, яку вони накопичили протягом свого трудового стажу.

Джерело: УНН

Українська

Уряд реорганізував Державне агентство з питань науки, інновацій та інформатизації

Уряд реорганізував Державне агентство з питань науки, інновацій та інформатизації, створивши центральний орган виконавчої влади з реалізації політики у сфері електронного урядування – Державну службу з питань електронного урядування – діяльність якого спрямовується та координується Кабінетом Міністрів України через Віце-прем’єр-міністра України – Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства.

Відповідна постанова Кабінету Міністрів України прийнята 4 травня 2014 року.

Згідно з постановою, Міністерство освіти і науки є правонаступником прав та обов’язків Державного агентства з питань науки, інновацій та інформатизації з питань реалізації державної політики у сфері наукової, науково-технічної та інноваційної діяльності.

Таким чином Міністерству освіти і науки будуть повернуті повноваження в управлінні наукою. Це дозволить розвивати інфраструктуру наукових досліджень, зокрема шляхом інтеграції вищої освіти та науки.

Прес-служба Міністерства освіти і науки України
05.06.2014 | 12:09

Українська

Заборонену в світі вибухівку проти Майдану розмитнювали як фейєрверки — слідча комісія

На Майдані проти мирних мітингувальників застосовувалась вибухівка та боєприпаси, які заборонені для використання навіть під час військових дій.

Про це повідомив глава Тимчасової слідчої комісії Верховної Ради України з питань розслідування протиправних діянь правоохоронних органів та окремих посадових осіб Геннадій Москаль під час прес-конференції.

Докладніше:

Українська

Кабмін під охороною силовиків: відбитки ніг на стінах та переповнені біотуалети

Журналісти вперше потрапили до Кабміну, який патрулюють і де живуть силовики. Оператору ТСН вдалося зняти кілька кадрів урядових коридорів.

На стінах першого поверху Кабміну замість портретів і картин рясніють відбитки рук і ніг. Буфет працює, а синіх хідників із паркету не прибирали. Згідно з написами на дверях, зараз у Кабміні триває капітальний ремонт.

На підлозі другого поверху Кабміну ночує близько сотні вояків. Туди пресу не пропустили. Водночас більшості силовиків пощастило ще менше. Вони сплять в автобусах довкола Кабміну.

Знадвору будівля і досі оточена важкою військовою технікою, мітингувальниками і сотнями силовиків. Окрім цього, камера ТСН зафіксувала той факт, що біотуалети на липських вулицях уже давно потребують заміни.

Джерело: ТСН

Українська

Кабмін прийняв рішення збільшити чисельність «Грифона» й «Беркута» у шість разів

Чисельність підрозділів «Беркута» наразі становить близько 4 тисяч осіб, «Грифона» — близько 1 тисячі.

За даними джерела ZN.UA в уряді у понеділок 27 січня Кабінет міністрів на закритому засіданні ухвалив низку протокольних рішень, згідно з якими:

чисельність спеціальних підрозділів «Грифон» і «Беркут» буде збільшено до 30 тисяч осіб, а повноваження спецпідрозділів МВС — розширено;

Міністерству юстиції наказано легалізувати створення народних дружин з метою забезпечення громадського порядку;

планують введення обмеження пересування 30 вулицями Києва;

передбачається виділити гроші з резервного фонду держбюджету на закупівлю амуніції, боєприпасів і озброєнь для спецпідрозділів.

На засіданні Кабміну переважали вимоги більш радикальних дій щодо протестувальників. За словами джерела, «найбільшими яструбами були голова Міненерго Едуард Ставицький та міністр аграрної політики Микола Присяжнюк, більш помірковану, але жорстку позицію займала голова Мін’юсту Олена Лукаш».

Джерело: Дзеркало тижня. Україна

Українська
Підписатися на Кабмін