референдум

Два т. зв. "референдуми" провели межу через Донбас

Як відомо, в неділю 11 травня на Донбасі відбулося кілька опитувань громадської думки, гучно названих їхніми організаторами референдумами. Важливими з них є лише два: т. зв. "референдум" за незалежність неіснуючої Донецької народної республіки (на даний момент офіційно це — громадська організація) та такий же "референдум" за приєднання Донецької та Луганської областей до Дніпропетровської області.

І якщо "референдум" за "незалежність" ДНР був сфальшованим із початку і до кінця, "референдум" за приєднання до Дніпропетровщини проводився відкрито і має деяку репрезентативну цінність. Голосування проводилося в населених пунктах Донецької області, а саме: в Дебальцевому, Єнакієвому, Ясинуватій, Авдіївці, Волновасі, Новоазовську, Маріуполі, а також в Луганській області: в Алчевську, Стаханові, Брянці, Сіверодонецьку, Рубіжному, Кремінній, Старобільську та Сватовому. За попередніми неповними даними, в Луганській області в опитуванні взяли участь понад 975,6 тисяч людей, у Донецькій — 1 мільйон 467 тисяч.

Espreso.tv опублікувало карти, з яких видно, що обидва опитування цілком чітко розділили Донецьку та Луганську області географічно на проукраїнський та проросійський регіони:

Таким чином стає видно, що Росії не вдастся повторити кримський сценарій у східних областях як цілісних утвореннях, хоча, терористи і надалі утримуватимуть позиції в окремих містах і районах обох східних областей. Зате тепер українська влада та силові структури точно знають, в яких районах вони можуть отримати підтримку людей, і які можуть служити надійним плацдармом для проведення АТО й стабілізації ситуації.

Українська

Президентських виборів на Донбасі не буде — представник ДНР

Сепаратисти контролюють виборчком на Донбасі, а тому президентських виборів 25 травня тут не буде, заявляють у самопроголошеній Донецькій народній республіці.

Таку позицію озвучив у суботу на прес-конференції голова Центрвиборчкому ДНР Роман Лягін, повідомляє кореспондент ВВС Україна.

Також він розповів про підготовку до «референдуму» про статус регіону, призначеного на 11 травня, який Київ вважає нелегітимним.

Раніше донецький губернатор Сергій Тарута заявляв, що Київ не втратив контроль над Донбасом.

«Повне порозуміння з владою»

«Ми контролюємо 22 тервиборчкоми до президентських виборів, тому виборів на Донбасі не буде», — заявив Лягін на прес-конференції, яка проходить у приміщенні Донецької облдержадміністрації, захопленої сепаратистами.

Натомість повним ходом йде підготовка до «референдуму» про статус регіону, який має відбутися вже в неділю.

За словами сепаратиста, проросійських активістів підтримує місцева міліція, а місцева влада — не заважає готуватися до заходу. «У нас є повне розуміння з владою, яка не заважає референдуму. Дільниці будуть у школах. Це стосується всіх міст Донецької області», — сказав Лягін.

А от силу, яка раніше вважалася господарем Донбасу — Партію регіонів — активіст назвав «партією зрадників» і заявив, що вона «не представляє Донбас».

Отакі білборди можна побачити у Донецьку.

Як виглядатиме «референдум»?

За словами Лягіна, сепаратисти сформували вже 53 територіальні комісії для проведення референдуму.

О 8 ранку в неділю на Донбасі відкриються 1527 дільниць, стверджують в ДНР, і працюватимуть вони до 22.00.

Водночас Лягін зміг повдомити журналістам адреси лише двох дільниць, що змусило журналістів сумніватися в тому, що всі вони справді існують. Втім, пізніше Донецька ОДА попередила, що на 10 травня готується збройне захоплення десятків шкіл у всіх районах Донецька, тож до ранку «дільниці» ще можуть з'явитися.

Організатори збираються використовувати списки виборців 2012 року.

На ньому не буде міжнародних спостерігачів — ніхто не захотів приїхати, кажуть у ДНР. А журналістів пускатимуть лише за акредитаціями ДНР — про таке розпорядження заявила кореспонденту ВВС Україна директор однієї з донецьких шкіл.

Безпеку дільниць, за словами Лягіна, забезпечуватимуть «ентузіасти». Справа це небезпечна. «Мені за мою роботу загрожує 15 років в'язниці, які і всім членам комісій», — каже ДНРівець.

Урни до референдуму вже готові

Поки без виходу зі складу України

«Референдум» вважатимуть таким, що відбувся, за будь-якої явки.

Але, за словами представника ДНР, позитивний підсумок референдуму не означатиме автоматичного виходу зі складу України. Не збираються проводити 18 травня і референдум про приєднання до Росії, про що раніше анонсували.

Однак Лягін повідомив, що восени в регіоні можуть провести вибори до місцевих органів влади Донецької області, «а може — і губернатора».

Представник ДНР також прокоментував прохання Володимира Путіна перенести референдум.

«Якби ми його відклали, то ризикували б взагалі не провести. Але завдяки Путіну весь світ заговорив і знає про наш референдум», — заявив він журналістам.

Джерело: ВВС Україна

Українська

Під Слов'янськом затримали сепаратистів із 100 тисячами заповнених бюлетенів

В ході проведення антитерористичної операції 10 травня на підступах до Слов'янська Донецької області було затримано групу озброєних терористів. Про це «Обозревателю» повідомило джерело в правоохоронних органах.

За інформацією джерела, під час огляду автомобіля «Daewoo Lanos», на якому рухались затримані, було виявлено ящики з бюлетнями для голосування на референдумі 11 травня 2014 року з питань державної самостійності так званої Донецької народної республіки (ДНР). Загальна кількість бюлетенів перевищує 100 тисяч екземплярів. На всіх бюлетенях вже були проставлені помітки в графі «ТАК» за підтримку незалежності ДНР.

Окрім ящиків з бюлетенями, у затриманих було вилучено автомат Калашнікова, два пістолети Макарова та два пристосування для відстрілювання резинових і пневматичних куль. Також вилучено 60 патронів до АК і 24 патрони до пістолету Макарова.

На даний момент проводяться заходи для встановлення всього ланцюжка осіб, причетних до проведення псевдореферендуму.

Раніше повдомлялось, що в Донецьку уже відбувається «голосування» на «референдумі», який самопроголошена влада так званої Донецької народної республіки анонсувала на 11 травня.

Джерело: Обозреватель

Українська

Сепаратисти в Слов'янську поділилися з Царьовим планами на майбутній «референдум»

Сепаратисти в Слов'янську ознайомили кандидата в президенти Олега Царьова з питаннями, які розглядатимуться на майбутньому «референдумі» «Донецької народної республіки» та політичну позицію сепаратистів.

Про це він написав на своїй сторінці у Facebook.

Згідно з текстом цього документу, референдум насправді й не потрібен самопроголошеній республіці, оскільки вона вже існує.

Також сепаратисти наголошують, що не визнають легітимною чинною владу.

Так званий рефереднум на Донеччині збираються проводити після того, як регіон буде звільнено від військ, і що найголовніше, від «Правого сектору».

На розгляд мешканців «Донецької народної республіки» будуть висуватися три питання щодо її статусу — в складі України, в складі Росії або як незалежної держави.

Джерело: Espreso.tv

Українська

Тарута виступив за референдум щодо статусу російської мови 25 травня

Голова Донецької обласної державної адміністрації Сергій Тарута виступає за проведення 25 травня національного референдуму з питань статусу російської мови й децентралізації влади в Україні.

Як передає кореспондент УНІАН, відповідну заяву губернатор зробив сьогодні під час наради з головами міст, місцевих рад та районних державних адміністрацій.

Він нагадав, що ініціатива про проведення референдуму була раніше озвучена прем'єр-міністром Арсенієм Яценюком під час його візиту в Донецьк.

«Люди хочуть референдум, люди повинні мати можливість його провести. Датою пропоную призначити 25 травня — день виборів Президента України», — сказав Тарута.

Ініціатива губернатора була підтримана усіма мерами міст, головами районних рад та районних державних адміністрацій Донецької області.

«Тепер необхідно як можна скоріше розпочати процес формулювання питань для референдуму, щоб щодо них була згода всіх зацікавлених сторін», — підкреслив Тарута.

Як повідомляв УНІАН, 11 квітня під час наради в Донецьку прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк повідомив, що уряд виступає за збалансування влади між центром і регіонами та передачу повноважень на місця через внесення змін до Конституції та Бюджетного кодексу. Він закликав представників усіх політичних сил взяти найактивнішу участь в роботі Конституційної комісії і дати своє бачення внесення змін в Основний закон.

Яценюк також підкреслив необхідність доопрацювання закону про всеукраїнський референдум і прийняття закону про місцевий референдум: «Місцевий референдум повинен вирішувати та питання, які належать до компетенції відповідної територіальної громади».

Джерело: УНІАН

Невизначено
Підписатися на референдум