Донецьк

Контакти антитерористичного центру в Донецьку

Спеціально для жителів Донецька опубліковано контактні дані Антитерористичного центру. Жителів закликають дзвонити за телефоном (044)503-05-21 і повідомляти про наявність в місті бандформувань та терористів, їхнє розташування, кількість та озброєння.

Джерело: Громадський сектор Євромайдану

Українська

Напади терористів у Маріуполі 9 травня

Як і передбачалося, 9 травня російські терористи спробували розпочати бойові дії в містах України. Вдалося їм це зробити в Маріуполі та, перед тим, здавалося б, звільненому від них. Хроніку подій, фото та відео можна простежити у зведеному матеріалі від Espreso.tv. На даний момент терористи розгромлені. Локальний бій мав також місце в Донецьку.

Українська

Тарута виступив за референдум щодо статусу російської мови 25 травня

Голова Донецької обласної державної адміністрації Сергій Тарута виступає за проведення 25 травня національного референдуму з питань статусу російської мови й децентралізації влади в Україні.

Як передає кореспондент УНІАН, відповідну заяву губернатор зробив сьогодні під час наради з головами міст, місцевих рад та районних державних адміністрацій.

Він нагадав, що ініціатива про проведення референдуму була раніше озвучена прем'єр-міністром Арсенієм Яценюком під час його візиту в Донецьк.

«Люди хочуть референдум, люди повинні мати можливість його провести. Датою пропоную призначити 25 травня — день виборів Президента України», — сказав Тарута.

Ініціатива губернатора була підтримана усіма мерами міст, головами районних рад та районних державних адміністрацій Донецької області.

«Тепер необхідно як можна скоріше розпочати процес формулювання питань для референдуму, щоб щодо них була згода всіх зацікавлених сторін», — підкреслив Тарута.

Як повідомляв УНІАН, 11 квітня під час наради в Донецьку прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк повідомив, що уряд виступає за збалансування влади між центром і регіонами та передачу повноважень на місця через внесення змін до Конституції та Бюджетного кодексу. Він закликав представників усіх політичних сил взяти найактивнішу участь в роботі Конституційної комісії і дати своє бачення внесення змін в Основний закон.

Яценюк також підкреслив необхідність доопрацювання закону про всеукраїнський референдум і прийняття закону про місцевий референдум: «Місцевий референдум повинен вирішувати та питання, які належать до компетенції відповідної територіальної громади».

Джерело: УНІАН

Невизначено

Донеччани в центрі міста утворили ланцюг єдності

Сьогодні з Донеччини надходять не лише тривожні новини.

А саме, сьогодні близько 300 донеччан утворили «Ланцюг єдності». Вони вийшли на центральну вулицю міста з національною символікою, співали гімн і вигукували: «Донецьк — це Україна!», «Слава Україні!» та «Україна єдина!». Людей не залякала навіть колона машин з проросійськими активістами, які намагалися погрожувати учасникам акції та ображати їх.

Фотографії з акції дивіться на порталі неполітичних новин NGO.

Українська

З'явилося повне відео переговорів Ахметова із сепаратистами

Рінат Ахметов та Микола Левченко спробували провести перемовини з донецькими сепаратистами.

УВАГА! У ВІДЕО ПРИСУТНЯ НЕНОРМАТИВНА ЛЕКСИКА!

Через темряву на відео не видно облич, а лише чути голоси.

Ахметов постійно вмовляв активістів вести переговори з владою і висунути їй свої вимоги. Натомість сепаратисти постійно повторювали, що влада їх не чує. А перший віце-прем'єр із силового блоку Віталій Ярема, мовляв, назвав їх, зі слів сепаратистів, "бидлом" і що в них "немає ідеології".

Після дискусій про переговори олігарх зазначив: "Ми так ніх*я не вирішимо. Ми повинні говорити по пунктах: а, б, в...".

Один із сепаратистів сказав, що "на даний момент питання взагалі стоїть про повний суверенітет Донецької області та приєднання до Росії. Усе! За це люди зараз стоять".

Ахметов намагався донести до активістів, що "відокремитися (від України) - це не мета, а засіб жити краще". Тож слід все-таки висунути свої вимоги і призначити представника від сепаратистів.

Серед своїх побажань Ахметов висловився про децентралізацію влади, виборність посади голови ОДА (а для цього пропонує внести відповідні зміни в Конституцію), російську мову, "щоб ми могли говорити мовою. Я говорю і думаю російською. Співаю пісні російською", а також вільне віросповідання.

Джерело: УНІАН

Українська

СБУ затримала російського диверсанта

Сьогодні стало відомо, що співробітники Служби безпеки України заарештували російського диверсанта. 37-річний громадянин Росії, що мав досвід військової служби в "гарячих точках", організовував в Україні підривні групи, членів яких навчав та постачав зброєю й вибухівкою.

Цілями нападів бойовиків мали стати стратегічні об’єкти області та адміністративні будівлі.

До якої саме спецслужби належить затриманий, встановлюватиме слідство. Поки що диверсанту висунуто обвинувачення лише в незаконному поводженню зі зброєю та вибуховими речовинами.

Українська

У Донецьку почали знімати рекламу "Беркута"

На вулицях Донецька сьогодні почали з білбордів знімати рекламу спецпідрозділів "Беркута", яка була вивішена 20 лютого.

Як передає кореспондент УНІАН, кілька рекламних агентств Донецька навіть висловили своє бажання помістити безкоштовно на білбордах зображення з нагоди жалоби і скорботи українського народу за загиблими під час недавніх сутичок в Києві.

Як повідомляв УНІАН, на вулицях Донецька 20 лютого з'явились білборди з рекламою спецпідрозділів "Беркута". На білбордах в різних ракурсах зображені бійці "Беркута" і діти, під зображенням підписи: "Наш спокій за їх спиною!", "Країну собою захищаємо!", або "Захищаємо країну, сім'ю, закон!"

За неофіційною інформацією співробітників рекламних агентств, їх зобов'язала влада міста розмістити дані білборди безкоштовно, як соціальну рекламу.

Водночас, у міськраді дану інформацію тоді спростували.

Джерело: УНІАН

Українська

У Донецьку триває Євромарш

Центральними вулицями міста йдуть страйкарі, які підтримують Євромайдан

Незважаючи на свята та вихідний день, громадські активісти, члени політичних партій і жителі Донецька вирішили організувати марш центральними вулицями міста. Акція розпочалася о 12:00 і триває й досі.

Нагадаємо, що це вже третій марш, який організовують учасники місцевого Євромайдану. Про це повідомляють "Новости Донбасса".

"З собою необхідно приносити плакати та речі, що створюють звукові ефекти (відра, барабани, порожні пластикові пляшки з камінням і т.д.). Ми хочемо, щоб донеччан на Майдані ставало більше, необхідно їх розбудити" , - закликали всіх охочих організатори ходи.

Від 50 до 100 учасників акції, серед яких - активісти політсил, громадські діячі та звичайні донеччани, тримають прапори України та ЄС, а також плакати "Не бійся - вставай поруч!", "Вимога номер один - відставка Януковича!", "Ні" диктаторові Януковичу", "Почув кожного? Навіщо нам глухий президент?", "Донбас! Нам женуть порожняк".

Джерело: espreso.tv (+ 4 фото)

Українська
Підписатися на Донецьк