Франція

Відсутність послів в європейських державах, або З ким насправді дружить Порошенко?

З Росією у нас війна. Але президентська вертикаль офіційно цього не визнає, вже п’ятий місяць розказуючи нам щось про «конфлікт» та «антитерористичну операцію» — яка, як вже неодноразово відзначали фахівці, може тривати в нормі 20–30 хвилин. Звичайного земного часу.

А із західними демократичними державами у нас дружба й довірлива дипломатія. Але, як виявляється, у нас там, у західних демократіях, чомусь досі немає послів! А саме, послів немає в таких ключових для нашої дипломатії країнах, як Німеччина, Велика Британія, Франція й Польща. Це можна легко перевірити, зайшовши на офіційний сайт МЗС (посилання ми розмістили на назвах держав). Як видно із сайту, у Великобританії порошенківська Україна замість посла тримає тимчасового повіреного у справах, у Франції — радника, у Польщі — радника-посланника, а у ключовій країні Євросоюзу Німеччині у нас взагалі немає офіційного керівника! Ніякого, якщо вірити сайту МЗС. Зате в Росії є. Дуже, мабуть, корисну роботу той посол проводить.

Питається: з ким насправді дружить і підтримує дипломатичні стосунки Порошенко? Відповідь ми вже публікували. Вона, насправді, одна на всі запитання, які виникають щодо поведінки нинішньої президентської команди.

Українська

Росія готується вивести в море перший «Містраль»

Перший вертольотоносець класу «містраль» під назвою «Владивосток» готується вперше вийти в море 10 вересня з порту Сен-Назер для ходових випробувань. Про це йдеться у відповідних графах календаря руху суден французького порту.

Його повернення очікується 19 вересня у 13:50.

Водночас адміністрація порту не вказує у відповідній графі назву агента, який залишив замовлення на вихід вертольотоносця.

Існує підозра, що «Владивосток» може не повернутися з ходових випробувань і таким чином уникнути можливих санкцій.

Нагадаємо, за контрактом перший корабель повинен бути доставлений до Росії в жовтні. Саме на цьому етапі французький уряд має видати ліцензію на експорт.

Зважаючи на це, українські та французькі активісти мають намір 4 та 7 вересня провести акції протесту в Парижі та Сен-Назері проти продажу «містралів» Росії. Як повідомила одна з активісток, Анна Гармаш, група представників української громади та небайдужих французів мають намір вирушити з французької столиці до Сен-Назера, щоб знову провести мітинг «проти продажу Путіну і його уряду кораблів "містраль"».

«Ці кораблі призначені для швидкого та ефективного військового вторгнення. У руках Кремля вони є величезною небезпекою для України, а також інших держав», — наголосила Гармаш.

За її інформацією, 7 вересня на протидію активістам представники ультранаціоналістичної французької партії Національний фронт (який свого часу підтримав анексію Криму) готують свою акцію на підтримку Кремля.

20 серпня президент Франції Франсуа Олланд заявив, що в разі посилення напруженості навколо України Франція може переглянути свою позицію щодо продажу авіаносців «містраль» Росії.

Джерела: Європейська правда і День

Невизначено

Позиції США та ЄС щодо агресії Росії: різниця зберігається

Запроваджувані нині Заходом проти Росії санкції, як і очікувалося, не є дієвими. І, як і на початку березня, є суттєва відмінність в реакції на цей факт з боку США та ЄС.

Так, США, діючи рішуче й послідовно, вирішили переходити до другого етапу або "пакету" санкцій, коли обмеження починають стосуватися не тільки і не скільки окремих осіб, але й крупних організацій та цілих секторів економіки країни-агресора.

Про це Обама заявив у доповіді щодо України, яка транслювалась на сайті Білого дому.

«Я підписав новий указ, який дає право ввести санкції проти не тільки конкретних осіб, а проти ключових секторів російської економіки. Ці санкції матимуть не тільки значний вплив на російську економіку, але також можуть бути деструктивними для світової економіки», — сказав Обама.

«Росія мусить розуміти, що подальша ескалація тільки все більше ізолюватиме її від міжнародного співтовариства», — зазначив президент США. За словами Обами, нації не можуть порушувати кордони або приймати рішення щодо кордонів «за рахунок їхніх сусідів, тільки тому що вони більші або могутніші».

У той же час Європейський Союз поки не запроваджуватиме економічні санкції проти Росії через анексію Криму. Про це журналістам заявив Президент Франції Франсуа Олланд перед саммітом ЄС, учасники якого, серед іншого, обговорюватимуть ситуацію навколо Криму.

«Сьогодні про економічні санкції мова не йтиме, але дипломатія та економіка ідуть пліч-о-пліч. Дипломатія — це дискусії і переговори, але треба, щоб був і тиск. Тому економічні санкції — вони не будуть ухвалені сьогодні, але в будь-якому разі вони мають бути готові», — сказав Олланд.

За словами президента Франції, лідери ЄС обговорюватимуть розширення персональних санкції проти громадян Росії, які причетні до анексії Криму.

Отже, жадібність причетних до нафтогазового ринку німців та французів, що продають наразі військову техніку Росії, досі затьмарює в них здоровий глузд.

За матеріалами УНІАН

Українська
Підписатися на Франція