Східна Україна

Німеччина виділить фінансову допомогу Східній Україні

Німеччина виділить 2,5 мільйона євро невідкладної фінансової допомоги для України з метою підтримки міст, звільнених українськими силовиками з-під контролю озброєних угруповань проросійських сепаратистів. Як ідеться в короткому повідомленні міністерства закордонних справ Німеччини, поширеному в середу, 9 липня, у соціальній мережі Twitter, допомога призначена для Слов'янська, Краматорська та інших міст Східної України.

За словами одного з речників відомства, якого цитує інформагенція Reuters, мета фінансової допомоги — підтримати мешканців регіонів на їхньому шляху повернення до цивільного життя.

Міністр закордонних справ Німеччини Франк—Вальтер Штайнмаєр заявив у Берліні в середу, 9 липня, що допомога, зокрема, призначена для підтримки внутрішніх біженців в Україні. «Люди в Східній Україні потребують чітких сигналів того, що вони нам не байдужі», — цитує слова Штайнмаєра інформагенція KNA.

Як відомо, командування антитерористичної операції в Донецькій та Луганській областях днями повідомило про повернення контролю українською владою над низкою міст Донеччини: Слов'янськом, Краматорськом, Дружківкою, Костянтинівкою та Артемівськом. Найбільше відновлювальних робіт після завданої шкоди внаслідок боїв потребує Слов'янськ, де було пошкоджено системи електро- та водопостачання.

Відновні роботи тривають. Президент України Петро Порошенко та прем'єр-міністр Арсеній Яценюк вже дали обласній владі низку завдань з відновлення функціонування міста. «Місцевій владі дав завдання якнайшвидше відновити житловий фонд, відремонтувати водогін та газопостачання», — написав Порошенко на своїй сторінці у Facebook в ніч на середу.

Голова Донецької облдержадміністрації Сергій Тарута, проводячи в середу нараду в Слов'янську, пообіцяв повністю відновити водопостачання в місті до наступного вівторка. «У найближчі кілька днів у всьому місті з'явиться й електрика. Одразу після цього в повному обсязі відновлять і зв'язок», — цитує «Інтерфакс-Україна» прес-службу Донецької ОДА. Окрім того, обласна влада Донеччини повідомила і про початок пенсійних виплат у місті.

Джерело: DW

Українська

Східна Україна може залишитися без хліба


Фермери Луганської та Донецькіої областей ризикують втратити те, що виростили: через активні воєнні дії на сході країни багато господарств просто не можуть вивести техніку в поля. Врожай овочів та ягід східна Україна вже майже втратила. Як повідомляють в «АПК—інформ: овочі та фрукти», селяни скаржаться, що через пошкодження ліній електропередач доступу до електрики на плантаціях немає, а значить, немає можливості подавати технічну воду для штучного поливу, не працюють холодильні камери тощо.

Але навіть те, що виросло без догляду, зараз нікуди прилаштувати. Роздрібні мережі беруть товар у вкрай обмежених обсягах, вимагають доставляти його в магазини. Їхати ж у небезпечну дорогу багато аграріїв не наважуються: вже були прецеденти, коли бойовики забирали у них автомобілі та продукцію. У рази впав попит і на місцевих ринках. У селах, що межують з Харківською областю, фермери продають полуницю по 5 грн/кг, тоді як, скажімо, в Києві вона коштує уп'ятеро дорожче. Фермери нарікають, що раніше ягоди активно купували харків'яни, але зараз вони просто боятися їхати в небезпечні райони.

Але, якщо овочами та фруктами Донецька й Луганська області забезпечували, в основному, внутрішні потреби регіону, то зрив збирання зернових може відбитися на загальнонаціональних показниках врожаю. Сукупно цим областям належить до 15% у загальному зерновому врожаї, а це близько 9 млн. т. Втрата такого обсягу вдарить по вітчизняних засіках куди більш чутливо, ніж у випадку з Кримом, на частку якого в загальному зернового валу припадало менше 5%.

Донецькі та луганські господарства не виключають, що будуть змушені залишити зерно в полях. Ті, хто вже почав збирати, змушені під кулями виводити техніку з угідь. Не рідкісними є випадки, коли трактори й комбайни стають мішенню сепаратистів, а самі поля перетворюються на бойові майданчики. Відкритим залишається також питання перевезення та зберігання врожаю. Адже якщо ситуація найближчим часом не стабілізується, оперативно організувати логістику навряд чи вдасться. Тому багато селян, витративши чималі кошти на посівну, воліють вичікувати, щоб не влетіти в збитки ще й на збиральній кампанії. А терміни збору зернових вкрай стислі і незабаром зерно просто почнеться обсипатися в полях, — кажуть експерти.

Джерело: Деловая столица

Українська
Підписатися на Східна Україна