Німеччина виділить фінансову допомогу Східній Україні

Німеччина виділить 2,5 мільйона євро невідкладної фінансової допомоги для України з метою підтримки міст, звільнених українськими силовиками з-під контролю озброєних угруповань проросійських сепаратистів. Як ідеться в короткому повідомленні міністерства закордонних справ Німеччини, поширеному в середу, 9 липня, у соціальній мережі Twitter, допомога призначена для Слов'янська, Краматорська та інших міст Східної України.

За словами одного з речників відомства, якого цитує інформагенція Reuters, мета фінансової допомоги — підтримати мешканців регіонів на їхньому шляху повернення до цивільного життя.

Міністр закордонних справ Німеччини Франк—Вальтер Штайнмаєр заявив у Берліні в середу, 9 липня, що допомога, зокрема, призначена для підтримки внутрішніх біженців в Україні. «Люди в Східній Україні потребують чітких сигналів того, що вони нам не байдужі», — цитує слова Штайнмаєра інформагенція KNA.

Як відомо, командування антитерористичної операції в Донецькій та Луганській областях днями повідомило про повернення контролю українською владою над низкою міст Донеччини: Слов'янськом, Краматорськом, Дружківкою, Костянтинівкою та Артемівськом. Найбільше відновлювальних робіт після завданої шкоди внаслідок боїв потребує Слов'янськ, де було пошкоджено системи електро- та водопостачання.

Відновні роботи тривають. Президент України Петро Порошенко та прем'єр-міністр Арсеній Яценюк вже дали обласній владі низку завдань з відновлення функціонування міста. «Місцевій владі дав завдання якнайшвидше відновити житловий фонд, відремонтувати водогін та газопостачання», — написав Порошенко на своїй сторінці у Facebook в ніч на середу.

Голова Донецької облдержадміністрації Сергій Тарута, проводячи в середу нараду в Слов'янську, пообіцяв повністю відновити водопостачання в місті до наступного вівторка. «У найближчі кілька днів у всьому місті з'явиться й електрика. Одразу після цього в повному обсязі відновлять і зв'язок», — цитує «Інтерфакс-Україна» прес-службу Донецької ОДА. Окрім того, обласна влада Донеччини повідомила і про початок пенсійних виплат у місті.

Джерело: DW

Українська