Міністерство доходів і зборів України

Через аеропорт «Київ» (Жуляни) росіянин намагався незаконно ввезти в Україну обладнання для трансляції прямого відеоефіру

Електронний пристрій співробітники Київської міжрегіональної митниці Міндоходів виявили у валізі росіянина, який прибув в Україну авіарейсом з російського Внуково.

Молодий чоловік обрав для проходження митного контролю «зелений коридор». Після перетину «білої лінії», яка позначає його закінчення, пасажира було зупинено для проведення вибіркового митного контролю.

При детальному огляді багажу та ручної поклажі, серед особистих речей чоловіка, митники виявили електронний пристрій «LiveU LU-40». Дане обладнання виявилось мобільним пристроєм для трансляції бездротового прямого відеоефіру високої якості за допомогою сотових каналів зв’язку.

Пасажир, що його переміщував, мав посвідчення оператора російського телеканалу та лист-відрядження з кінцевим пунктом призначення у Донецьку.

Окрім пристрою, у молодого чоловіка було виявлено митну декларацію Російської Федерації, згідно з якою вартість цього обладнання становить 565 тис. російських рублів.

Враховуючи вартість пристрою, громадянин РФ порушив встановлений Митним кодексом України порядок проходження митного контролю в зонах спрощеного митного контролю. Обравши «зелений коридор», він перемістив товари в обсягах, що перевищують неоподатковувану норму переміщення через митний кордон України.

Наразі складено протокол про адміністративне правопорушення за ст. 471 Митного кодексу України. Товар вилучено до рішення суду. Триває процес дізнання по даній справі та встановлюється дійсна вартість пристрою.

Джерело: Офіційний портал Міністерства доходів і зборів України

Українська

У травні Міндоходів залучило до бюджету 2,6 млрд. гривень за рахунок боротьби з «податковими ямами»

За рахунок ліквідації корупційних схем з отримання незаконного податкового кредиту Міндоходів у травні залучило до державного бюджету 2,6 млрд гривень.

Йдеться про боротьбу з так званими «податковими ямами» — фіктивними підприємствами, які надавали підприємствам послуги з отримання схемного кредиту з ПДВ та мінімізації податку на прибуток. За оцінками Міндоходів, тіньовий обіг через «податкові ями» у 2013 році став становив понад 300 млрд. гривень, що призвело до 50–70 млрд. гривень недоотриманих податкових надходжень до державного бюджету. А середньомісячний обсяг схемного кредиту в минулому році досяг 3,9 млрд. гривень.

«Податкові ями» існували завжди, проте, в останні роки під крилом попереднього керівництва Міндоходів проблема розкрадання ПДВ набула катастрофічних розмірів. Боротьба з нею є складною, адже, на відміну від організаторів цих схем, ми працюємо виключно в правовому полі. Тим не менше, вже зараз стають очевидними перші результати нашої роботи», — сказав Перший заступник Міністра доходів і зборів Ігор Білоус.

Нове керівництво Міндоходів, яке почало роботу в березні, з перших днів оголосило війну «податковим ямам». Завдяки протидії формуванню схемного кредиту, закриттю так званих «державних програм» та ліквідації «партизанських» майданчиків, обсяги незаконного кредиту зменшуються щомісяця. В результаті, заявки на відшкодування ПДВ зменшилися майже на 700 млн гривень, а нарахування зросли на 900 млн гривень. За рахунок детінізації Міністерству вдалося перекрити втрати від падіння економіки і забезпечити стабільні надходження до бюджету.

Джерело: Офіційний портал Міністерства доходів і зборів України

Українська
Підписатися на Міністерство доходів і зборів України