Через аеропорт «Київ» (Жуляни) росіянин намагався незаконно ввезти в Україну обладнання для трансляції прямого відеоефіру

Електронний пристрій співробітники Київської міжрегіональної митниці Міндоходів виявили у валізі росіянина, який прибув в Україну авіарейсом з російського Внуково.

Молодий чоловік обрав для проходження митного контролю «зелений коридор». Після перетину «білої лінії», яка позначає його закінчення, пасажира було зупинено для проведення вибіркового митного контролю.

При детальному огляді багажу та ручної поклажі, серед особистих речей чоловіка, митники виявили електронний пристрій «LiveU LU-40». Дане обладнання виявилось мобільним пристроєм для трансляції бездротового прямого відеоефіру високої якості за допомогою сотових каналів зв’язку.

Пасажир, що його переміщував, мав посвідчення оператора російського телеканалу та лист-відрядження з кінцевим пунктом призначення у Донецьку.

Окрім пристрою, у молодого чоловіка було виявлено митну декларацію Російської Федерації, згідно з якою вартість цього обладнання становить 565 тис. російських рублів.

Враховуючи вартість пристрою, громадянин РФ порушив встановлений Митним кодексом України порядок проходження митного контролю в зонах спрощеного митного контролю. Обравши «зелений коридор», він перемістив товари в обсягах, що перевищують неоподатковувану норму переміщення через митний кордон України.

Наразі складено протокол про адміністративне правопорушення за ст. 471 Митного кодексу України. Товар вилучено до рішення суду. Триває процес дізнання по даній справі та встановлюється дійсна вартість пристрою.

Джерело: Офіційний портал Міністерства доходів і зборів України

Українська