У травні Міндоходів залучило до бюджету 2,6 млрд. гривень за рахунок боротьби з «податковими ямами»

За рахунок ліквідації корупційних схем з отримання незаконного податкового кредиту Міндоходів у травні залучило до державного бюджету 2,6 млрд гривень.

Йдеться про боротьбу з так званими «податковими ямами» — фіктивними підприємствами, які надавали підприємствам послуги з отримання схемного кредиту з ПДВ та мінімізації податку на прибуток. За оцінками Міндоходів, тіньовий обіг через «податкові ями» у 2013 році став становив понад 300 млрд. гривень, що призвело до 50–70 млрд. гривень недоотриманих податкових надходжень до державного бюджету. А середньомісячний обсяг схемного кредиту в минулому році досяг 3,9 млрд. гривень.

«Податкові ями» існували завжди, проте, в останні роки під крилом попереднього керівництва Міндоходів проблема розкрадання ПДВ набула катастрофічних розмірів. Боротьба з нею є складною, адже, на відміну від організаторів цих схем, ми працюємо виключно в правовому полі. Тим не менше, вже зараз стають очевидними перші результати нашої роботи», — сказав Перший заступник Міністра доходів і зборів Ігор Білоус.

Нове керівництво Міндоходів, яке почало роботу в березні, з перших днів оголосило війну «податковим ямам». Завдяки протидії формуванню схемного кредиту, закриттю так званих «державних програм» та ліквідації «партизанських» майданчиків, обсяги незаконного кредиту зменшуються щомісяця. В результаті, заявки на відшкодування ПДВ зменшилися майже на 700 млн гривень, а нарахування зросли на 900 млн гривень. За рахунок детінізації Міністерству вдалося перекрити втрати від падіння економіки і забезпечити стабільні надходження до бюджету.

Джерело: Офіційний портал Міністерства доходів і зборів України

Українська