миротворчі сили

ОБСЄ спрямовує в Україну військову місію на прохання Києва

18 держав-членів ОБСЄ спрямовують в Україну на її прохання 35 військовослужбовців без зброї, щоб визначити стурбованість Києва щодо «незвичайної військової діяльності» в країні. Місія почне свою роботу в Одесі. Про це йдеться в повідомленні на сайті ОБСЄ.

Таке рішення ухвалили 4 березня 2014 року під час засідання у Відні у відповідь на запит України.

Візит військової місії відбудеться з 5 по 12 березня і розпочнеться в Одесі. Він пройде згідно з главою III Віденського документа 2011 року про заходи зміцнення довіри і безпеки, яка дозволяє державам «добровільно приймати візити для визначення стурбованості про незвичайну військову діяльність», — йдеться в повідомленні.

18 держав-учасниць ОБСЄ погодилися відправити до України по два своїх представника: Канада, Чеська Республіка, Данія, Естонія, Фінляндія, Франція, Німеччина, Угорщина, Ірландія, Латвія, Литва, Норвегія, Польща, Словаччина, Швеція, Туреччина, Великобританія і США. Також в місії бере участь один представник Центру з запобігання конфліктів при ОБСЄ.

Вже на даний час в Криму перебуває представниця ОБСЄ Дуня Міятович.

Сьогодні, 5 березня, вона мала провести прес-конференцію в готелі «Україна» у Сімферополі. Проте нормальному проведенню заходу зашкодили російські естремісти.

Близько 200 осіб, які не згодні з приїздом Міятович в Україну, з плакатами «OBSE, go home», називають це втручанням у внутрішні справи Криму і намагаються перешкодити проведенню заходу, повідомляє LB.ua. У зв’язку з цим час і місце проведення зустрічі були змінені. Хоча активістам було не важко про нього дізнатися. В результаті представник ОБСЄ обмежилася проведенням короткого брифінгу замість запланованої прес-конференції. Після його закінчення Міятович намагалася залишити будівлю готелю через чорний хід, оскільки головний перекрили пікетувальники. Проте зробити їй це не вдалося: мітингарі заблокували всі під'їзди до будівлі.

Українська

Заступник генсека ООН: Ввести миротворців до Криму фактично неможливо

Введення миротворців чи навіть спостерігачів до Криму неможливе через політичні обставини, які склалися у Раді Безпеки ООН. Про це під час брифінгу заявив заступник генерального секретаря ООН Ян Еліассон, повідомляє Еспресо.TV.

«Введення миротворців чи навіть офіційних спостерігачів може відбутися лише після рішення Ради Безпеки ООН, яка за обставин, що склалися, не прийме сьогодні цього рішення», — зазначив Еліассон. До складу Ради Безпеки ООН входить Росія, яка формально вважає військових «Самообороною Криму», незважаючи на численні докази того, що це є російські військові.

Еліассон нагадав міжнародне законодавство, згідно із яким у будь якому конфлікті сторони спочатку мають спробувати усі можливі мирні засоби його урегулювання.

Відповідаючи на питання журналістів він також наголосив, що не треба чекати від ООН покарання винних у створенні конфлікту. За його досвідом, покарання дуже залежіть від політичної кон’юнктури та має відбутись через якійсь час після закінчення конфлікту.

Джерело: Еспресо.TV

Українська
Підписатися на миротворчі сили