ООН

Рада ООН прийняла резолюцію щодо України

У п'ятницю учасники 26-ї сесії Ради з прав людини ООН прийняли резолюцію про співпрацю та допомогу Україні.

Як повідомляє Центр новин ООН, резолюцію підтримали 23 делегації, проти висловилися 4 і 19 — утрималися.

Співавтори резолюції рішуче засудили насильство і порушення, вчинені незаконними збройними групами, включаючи викрадення, незаконні затримання, вбивства, тортури і жорстоке поводження, зникнення й утиск журналістів, міжнародних спостерігачів та інших осіб.

В резолюції міститься заклик до членів усіх незаконних збройних груп негайно роззброїтися і звільнити затриманих, а також звільнити зайняті адміністративні будівлі згідно з положеннями Женевської спільної заяви.

Автори резолюції вітали проведення 25 травня 2014 року президентських виборів в Україні. Разом з тим, вони висловили занепокоєння тим, що «окремі особи не змогли взяти участь у голосуванні в деяких місцях Луганської та Донецької областей внаслідок систематичних дій незаконних збройних груп зі зриву виборів, а також в Автономній Республіці Крим та місті Севастополі».

У резолюції йдеться про необхідність негайного припинення всіх актів дискримінації та утисків, в тому числі в Криму. «Рада закликає до негайного припинення всіх актів дискримінації та утисків, зокрема щодо осіб, які належать до меншин і корінних народів, а також інших жителів Автономної Республіки Крим та міста Севастополя, які не підтримали незаконний референдум, включаючи етнічних українців і кримських татар», — наголошується в документі.

В ньому говориться, що всі зацікавлені сторони в Україні повинні сприяти створенню безпечних і сприятливих умов для журналістів з тим, щоб вони могли незалежно і без необґрунтованого втручання виконувати свою роботу.

Ця резолюція закликає уряд України продовжувати зусилля з проведення реформ, спрямованих на зміцнення захисту прав людини всіх громадян, верховенства закону й демократії, зокрема у сферах, визначених місією зі спостереження.

Джерело: УНІАН

Українська

Заступник генсека ООН: Ввести миротворців до Криму фактично неможливо

Введення миротворців чи навіть спостерігачів до Криму неможливе через політичні обставини, які склалися у Раді Безпеки ООН. Про це під час брифінгу заявив заступник генерального секретаря ООН Ян Еліассон, повідомляє Еспресо.TV.

«Введення миротворців чи навіть офіційних спостерігачів може відбутися лише після рішення Ради Безпеки ООН, яка за обставин, що склалися, не прийме сьогодні цього рішення», — зазначив Еліассон. До складу Ради Безпеки ООН входить Росія, яка формально вважає військових «Самообороною Криму», незважаючи на численні докази того, що це є російські військові.

Еліассон нагадав міжнародне законодавство, згідно із яким у будь якому конфлікті сторони спочатку мають спробувати усі можливі мирні засоби його урегулювання.

Відповідаючи на питання журналістів він також наголосив, що не треба чекати від ООН покарання винних у створенні конфлікту. За його досвідом, покарання дуже залежіть від політичної кон’юнктури та має відбутись через якійсь час після закінчення конфлікту.

Джерело: Еспресо.TV

Українська

В ООН засуджують «закони 16 січня»

Верховний комісар ООН із прав людини Наві Піллей закликає українську владу зупинити вступ у дію нових законів, що запроваджують жорсткі умови для учасників антиурядових виступів.

У письмовій заяві Піллей назвала закони, ухвалені парламентом 16 січня такими, що не відповідають міжнародним стандартам в галузі прав людини.

За словами верховного комісара ООН з прав людини, вона «особливо стурбована тим, що ці закони запроваджують обмеження на свободу висловлення думки і свободу зборів, права на інформацію і права громадянського суспільства вільно працювати».

Крім того, Піллей назвала «дуже тривожними» сутички, що відбуваються в Києві між демонстрантами і правоохоронцями.

Нові закони, які парламент ухвалив минулого тижня, значно збільшують штрафи і запроваджують ув’язнення для українців, яких визнають винними в участі в несанкціонованих акціях протесту.

Сьогодні ці закони вийшли друком. Вони опубліковані в офіційних виданнях «Голос України» й «Урядовий кур’єр», хоча у понеділок увечері опозиціонери намагалися завадити такій публікації. Більшість положень цих законів набудуть чинності з дня, наступного за днем офіційного оприлюднення.

Джерело: Радіо Свобода

Українська
Підписатися на ООН