Луцьк

У Луцьку міліція і ВВ об'єдналися з протестувальниками

У Луцьку міліція та частина Внутрішніх військ №1141 перейшли на бік народу і будуть разом з Правим сектором та самообороною забезпечуватимуть порядок в області та місті.

Про це заявив координатор місцевої самооборони Павло Данильчук в ефірі "Громадського ТВ".

За словами Данильчука, міліція та військові домовились діяти з народом спільно.

Жодного силовика на Київ відправлено не буде, запевнили керівники міліції та ВВ.

Самооборонці отримали від силовиків їхню амуніцію, про зброю питання не стоїть, запевнив Данильчук.

Раніше у стінах місцевого "білого дому" була підписана спільна заява Волиньради та очільників силових структур, інформує "Волинська правда":

Новий голова Волинської обласної ради Валентин Вітер зауважив, що поміж ним та силовиками відбулися нормальні перемовини. Тому була підписана спільна угода про взаємну співпрацю про дотримання громадського порядку у Волинській області. Ці слова зірвали оплески у стінах Волиньради. У заяві йдеться про те, що лише спільні зусилля не дадуть конфлікту перейти в неконтрольоване русло. Мовляв, слід шукати мирних шляхів виходу з ситуації.

УСБУ, МВС та прокуратура у Волинській області висловлюють готовність до спільного забезпечення громадського порядку, щоб отримати народну довіру в області. Також разом із "Вартою порядку" вони забезпечуватимуть оперативну реакцію та локалізацію провокацій.

Начальник УМВС України у Волинській області Олександр Терещук зауважив, що робив усе, щоб не було кровопролиття. Проте, мовляв, судити про це слід волинянам. Він переконаний, що слід діяти разом, щоб громада бачила цю співпрацю силовиків та Волиньради.

Начальник УСБУ у Волинській області Юрій Гетало зазначив, що потрібно забезпечити мир і спокій на волинській землі. "Волинь має показати приклад державі. Офіційно заявляю, що працівники СБУ будуть вірними присязі народу України", - сказав силовик.

Слова правоохоронців зірвали оплески в залі. Зауважимо, що присутні трохи обурилися тому, що прокурор Волині Андрій Парака не виступив перед присутніми.

Заяву підписали з боку опозиції депутат Волиньради Ігор Гузь та голова Волиньради Валентин Вітер.

Джерела: Українська правда, Волинська правда

Українська

Сьогоднішні штурми облдержадміністрацій: Івано-Франківськ, Луцьк, Чернівці

Наразі протестувальники взяли штурмом Івано-Франківську облдержадміністрацію.

На відміну від невдалої вчорашньої вечірньої спроби зайти в приміщення адміністрації, сьогоднішня акція увінчалася успіхом. Як стверджує "Бліц.info", всі поверхи громада взяла під свій контроль. Мешканці міста виводять з ОДА працівників, що не встигли покинути свої робочі місця. Крім того, вони забезпечують працівникам охорону.

У Луцьку декілька тисяч протестувальників штурмували будівлю Волинської облдержадміністрації.

Активістам стало відомо, що голова Волинської облради Володимир Войтович та його перший заступник Юрій Лобач написали заяви про звільнення.

Голова Волинської ОДА Борис Клімчук відмовився писати заяву про відставку і виходити до протестувальників. Згодом він вийшов на вулицю і був оточений, але, під приводом таки написання заяви про відставку повернувся до свого кабінету.

У Чернівцях внаслідок міліцейської провокації травмований голова облради.

Пікетувальники, яких станом на 11:30 зібралося близько 5 тисяч, за допомогою сокири виламали вхідні двері. Силовики застосували сльозогінний газ та гранати з газовою сумішшю.

Люди вимагають відставки голови облдержадміністрації Михайла Папієва. Той вийшов до мітингувальників та закликав припинити штурм. Папієв наголосив, що у відставку не піде та попросив, аби люди визначили делегатів для переговорів. На питання, чи будуть силовики розганяти мітингувальників, Папієв відповів, що таких ресурсів в області немає.

У той час, як голова ОДА спілкувався з людьми, міліціонери кинули в натовп 2 гранати. Це спровокувало мітингувальників – почалася штовханина, під час якої, ймовірно, постраждав голова Чернівецької обласної ради.

За матеріалами espreso.tv та УНІАНу.

Українська
Підписатися на Луцьк