мобілізація

Самооборона Майдану має влитися до силових структур української держави

Як написав на своїй сторінці у Фейсбуці Андрій Парубій: «Вчора ввечері на Раді сотників Самооборони Майдану було затверджено Наказ № 2». Фото документа:

Наводимо текст документа:

Українська

В Україні відновлено військовий призов

В. о. Президента України Олександр Турчинов підписав указ про заходи щодо підвищення обороноздатності держави. В цьому указі йдеться про відновлення в країні військового призову.

А саме, говориться про призов у 2014 році «на строкову військову службу до Збройних Сил України та інших військових формувань України придатних за станом здоров’я до військової служби в мирний час громадян України чоловічої статі, яким до дня відправлення у військові частини виповнилося 18 років, та старших осіб, які не досягли 25-річного віку і не мають права на звільнення або відстрочку від призову на строкову військову службу».

Указ оприлюднений в «Офіційному віснику Президента України» 1 травня 2014 року № 16 і набрав чинності.

Джерело: сайт Президента України

Українська

На Донбасі вже створюється три батальйони для боротьби з російськими диверсантами

Про створення першого батальйону з добровольців оголосив капітан-лейтенант запасу ВМСУ України Семен Семенченко. Оголошення про створення батальйону:

«На підставі Указу в. о. Президента України «Про часткову мобілізацію» і директиви Міністра оборони України про створення 25 батальйону територіальної оборони Донецької області, не відчуваючи від держави жодної підтримки, констатуючи саботаж, зраду ряду співробітників міністерства оборони України, Міністерства внутрішніх справ України, Служби безпеки України, розуміючи всю міру відповідальності за свої дії згідно з кримінальним Кодексом України, як капітан-лейтенант запасу ВМСУ України беру на себе відповідальність за формування 25-го батальйону територіальної оборони Донецької області.

Зазначений підрозділ виконуватиме завдання забезпечення умов надійного функціонування органів державної влади, органів військового управління, оперативного розгортання військ, охорони та оборони важливих об'єктів і комунікацій, боротьби з диверсійно-розвідувальними групами, та антидержавними незаконно створеними збройними формуваннями.

Пропоную патріотам України-військовозобов'язаним вступити до лав батальйону для захисту національних інтересів України. Звертаюся до українців незалежно від національності, віросповідання, політичних поглядів. Якщо ви любите Україну — приходьте до нас на допомогу. Ніхто зараз не в безпеці. Крим був до нас — ви наступні. Разом — переможемо! Телефон мобілізаційного пункту (050) 158-79-67.

Пізніше Семен Семенченко повідомив через Facebook, що кількість добровольців виявилася більшою, ніж очікувалося:

«На Донбасі кількість людей, охочих боротися за єдину Україну у військових формуваннях, перевищила всі очікування. Формується замість одного три батальйони — на базі МВС, Міноборони та батальйон добровольців» — написав Семенченко (правопис підправлено).

Українська

Андрій Ілларіонов: як боротися із вторгненням Росії в Україну

Колишній радник президента Росії Путіна та нинішній член російського Комітету солідарності з Майданом Андрій Ілларіонов ще місяць тому попереджав, що Москва готується до вторгнення в Україну з метою загарбання всієї або хоча б частини країни (мінімум — Криму, мінімум мініморум — Севастополя). Зараз ці прогнози здійснюються просто у нас перед очима, тому дуже важливо прислухатися до того, що каже Ілларіонов.

На YouTube маємо запис його дистанційної участі у програмі теленовин «ТСН» на каналі «1+1».

У своєму виступі Ілларіонов зазначив, що нині Москва переслідує мету не просто захопити Крим, але скинути нинішню владу України та збурити в Україні громадянську війну. Будуть спроби використати будь-які лінії можливого протистояння: етнічні, конфесійні; Україну хочуть занурити в хаос і представити Західному світу як державу, яка не склалася.

Для цього в Україну вже прибули не лише великі групи російських тітушків, які вивішують російські прапори на українських держадміністраціях, але й групи російського армійського спецназу, який має задачу почати вбивати цих російських громадян, щоб потім пред’явити трупи світу, як нібито вбиті українцями. Саме такий сценарій був реалізований раніше в Осетії.

Ілларіонов наголосив, що те, що вже відбувається — це справжня війна, тому Україні слід діяти, як діють на війні. Аналітик запропонував такий список необхідних заходів:

  • Перш за все слід негайно закрити українсько-російський кордон на в’їзд в Україну; вже зараз на територію України пробралася велика кількість російських військовослужбовців під виглядом мирних громадян, тож цей потік треба перекрити.
  • Слід перекрити повітряний простір над східною та південною Україною; військове керівництво України має офіційно заявити, що всі літальні апарати, які не відгукуватимуться на позивні та не виконуватимуть вказівки українських диспетчерів, будуть збиватися українськими протиповітряними силами.
  • Слід взяти під контроль узбережжя Чорного та Азовського морів.
  • Слід посилити охорону підприємств зв’язку та аеропортів.
  • Слід оголосити загальну мобілізацію в країні.
  • Слід створити спеціальний прес-центр при центральних органах влади України, — в якому були б акредитовані кореспонденти найбільших світових телеканалів, і який би працював цілодобово. Робочі мови прес-центру: англійська (для Західного світу) та російська (для громадян Росії, котрі мають знати, що відбувається інтервенція Росії в Україну). Цей прес-центр має займатися як інформуванням, так і контрпропагандою, в найкоротші строки реагуючи на неправдиві повідомлення російської влади та російських ЗМІ.

Також Андрій Ілларіонов закликав українців утримуватися від тиражування неправдивої інформації з боку Росії, навіть якщо вона походить від офіційних осіб.

Повну версію інтерв’ю з Ігорем Смєшком та включенням Ілларіонова можна подивитися у відео на відповідній сторінці сайту УНІАН

Позицію російського аналітика можна відстежувати, заглядаючи в його блог у Живому Журналі.

Українська

Тисячі дніпропетровців вийшли на антипутінський марш

У суботу 1 березня, ввечері тисячі дніпропетровців вийшли на антипутінський марш, протестуючи проти дій військових Росії на території України. Під синьо-жовтими прапорами люди пройшли ходою від будівлі Дніпропетровської облдержадміністрації до площі Героїв Майдану (колишньої площі імені Леніна).

Вони скандували «Схід і Захід разом», «Путіна геть», Путін – Гітлер», «Путіну капут», «Україна – не Росія» тощо. У відповідь їм сигналили десятки автомобілів, що їхали поруч.

На площі Героїв Майдану учасники заходу відновили понівечений у суботу вдень представниками проросійських сил імпровізований монумент Героям Майдану – розвісили нові плакати з написами «Ні окупації», поклали свіжі квіти, запалили лампадки.

Керівник «Правого сектору» в регіоні Андрій Денисенко оголосив загальну мобілізацію чоловічого населення міста. За його словами, всі ті, у кого є мисливська зброя, мають взяти її в руки «не для того, щоб стріляти, а для того, щоб захистити мир і спокій».

«Серед нас немало чоловіків, які служили в армії, працювали в правоохоронних органах, були в «гарячих точках». На нас з вами, друзі-чоловіки, ляже відповідальність за останній бастіон волі. У Дніпрі ми маємо справді перемогти», – зазначив Андрій Денисенко.

Водночас у коментарі Радіо Свобода координатор дніпропетровського Євромайдану Віктор Романенко повідомив, що ввечері після невеликого мітингу на площі Героїв Майдану організатори розпустили по домівках жінок та дітей, а дужих хлопців та чоловіків запросили повернутись до будівель облдержадміністрації та міськради на нічне чергування, «адже є певна загроза».

«Вже є інформація, що у Харкові захопили адмінбудівлю, повісили триколор, поставили на коліна євромайданівців. Тобто там роздмухується ситуація. У Дніпропетровську все спокійно, правоохоронні органи нас запевнили, що ніяких захоплень тут не буде, але ми все одно чергуватимемо всю ніч, будівлі охоронятимемо», – сказав Віктор Романенко.

Як повідомляє кореспондент Радіо Свобода, зараз будівля облдержадміністрації зсередини захищена колючим дротом, у ній чергують представники Самооборони Майдану та «Правого сектору». Також триває додатковий набір до лав Самооборони.

Джерело: Радіо Свобода

Українська

Львівські міліціонери приїхали захищати Євромайдан

Зранку 21 лютого до Києва на автобусах прибули для захисту київського євромайдану львівські міліціонери. Приїхали 4 підрозділи у повному складі; це — 50 працівників міліції. Міліціонери — в амуніції та зі зброєю.

Автобуси зі львівською міліцією прибули на Михайлівську площу просто до київського УМВС. Звідти стройовим кроком міліціонери рушили на Майдан Незалежності.

Зі сцени Майдану Незалежності львівські міліціонери заявили, що дадуть відсіч, якщо в бік народу буде хоч один постріл.

Начальник одного з райвідділів у Львівській області, полковник міліції Василь Крикявський у коментарі УНІАН розповів, що коли вони звернулися до чільного генерала з повідомленням про перехід на бік мітингувальників, від нього прозвучали погрози. «Що я буду негайно заарештований. На що я йому посміявся у відповідь, і на цьому наш конфлікт завершився», — сказав полковник.

«Я сподіваюсь, що приїдуть усі порядні міліціонери України, незалежно від того, де вони проживають», — сказав працівник міліції. Крім того, він заявив від імені усього службового складу, що «Януковича ми не визнаємо».

Повідомляється, що в курс справ на місці міліціонерів вводив Юрій Луценко.

За матеріалами 5-го каналу, УНІАН та Громадського сектору Євромайдану

Українська

Самооборона Майдану вже налічує 12 000 особового складу

25 січня, даючи у звільненому від міліції Українському домі інтерв’ю польським журналістам, комендант Майдану Андрій Парубій заявив, що чисельний склад загонів самооборони Майдану сягнув 5 тисяч добровольців. А вже на 7 лютого — як повідомив під час прес-конференції в Будинку профспілок той-таки Парубій — Київська самооборона налічує 12 тисяч чоловіків.

Ці сили струкутровані на 39 сотень.«Сотня є найбільш оптимальним підрозділом, і укрупнювати підрозділи немає потреби», — запевнив Парубій. Він наголосив, що структура Самооборони змінюватися не буде і, як і раніше, це будуть сотні, які діляться на десятки.

Самооборона починає організовувати сотні по областях України, повідомив комендант Майдану. Він зазначив, що в регіонах України вже створюються обласні та районні штаби для координації сотень.

«Щоб при необхідності ми могли у Києві зібрати 10, 20, 30 тисяч людей, які б могли активно і дієво протидіяти існуючому режиму, захищаючи український інтерес і Майдан», — сказав Парубій.

Також Парубій повідомив, що заступниками коменданта Майдану є Микола Величкович, Андрій Левус. Перший є заступником з організаційної роботи, другий із пропагандистської роботи.

У свою чергу Левус наголосив, що Самооборона переходить в наступ: «Ми не просто є охоронцями барикад, ми не просто є тими, хто захищає периметр Майдану. Відсьогодні Самооборона є [осередком] супротиву, від сьогоднішнього дня представники самооборони беруть участь у акціях прямої дії біля СБУ та Генпрокуратури. Ми готуємо план не насильницького спротиву, але дуже активного, який має на меті перетворити країну в Майдан. Ми будемо чинити на місцях спротив корупції, жорстку люстрацію антиукраїнських елементів».

На додачу до чоловічих сотень, вже існує й жіноча сотня Самооборони Майдану, а також жіноча чота як підрозділ іншої сотні, де революціонерки несуть варту на барикадах разом із чоловіками.

За матеріалами ФАКТИ. ICTV, Радіо Свобода та власними.

Українська

Комендант Андрій Парубій: на Майдані оголошено загальну мобілізацію

Комендант Майдану, народний депутат від фракції «Батьківщина» Андрій Парубій закликав усіх небайдужих приїжджати на Майдан та записуватися до загонів самооборони. Про це він заявив на брифінгу в Штабі національного спротиву.

«Я, як комендант Майдану, оголошую максимальну мобілізацію добровольців», — повідомив Андрій Парубій.

Він закликав усіх небайдужих та тих членів самооборони, які зараз поїхали з Києва, терміново повертатися назад. Під сценою Майдану починають працювати мобілізаційні намети.

«Це пов’язано з тим, що вчорашні події показали, що влада переходить межу. Вчорашній розстріл людей, поливання з водометів на морозі показали, що ці люди не зупиняться ні перед чим», — заявив Андрій Парубій.

На його переконання, події на вулиці Грушевського були спровоковані немотивованою агресією з боку представників Внутрішніх військ і Беркуту: «На початку, коли під’їхали машини Автомайдану - з боку людей не було жодної агресії. Коли раптом почали летіти бомби в гущу людей, навіть не долітали до асфальту. Вся вина за це лежить виключно на Януковичі та силовиках, які почали агресивні дії», — розповів комендант.

За словами Парубія, зараз завдання Штабу національного спротиву і загонів самооборони - максимально убезпечити та забезпечити самоорганізованих людей, які перебувають на вулиці Грушевського: «Зараз допомагаємо щитами, медслужба працює постійно, налагоджуємо гаряче харчування».

Комендант також повідомив, що за минулу ніч на вул. Грушевського отримали осколочні поранення близько 30 добровольців самооборони, в тому числі він сам. Загальну кількість поранених активістів він оцінив як «більше сотні».

Джерело: Всеукраїнське об'єднання «Батьківщина»

Українська

Мобілізація євромайданів

У зв’язку з нелегітимним голосуванням У Верховній раді 16 січня 2014 року за антидемократичні закони, координаційні об’єднання євромайданів по всій Україні починають оголошувати мобілізацію. Планується виїзд максимальної кількості учасників з усієї України в Київ.

Перелік заяв координаторів та організацій, а також плани, строки та іншу інформацію див. в розділі «Діяльність —> Акції —> Січень —> Мобілізація»

Українська
Підписатися на мобілізація