Самооборона Майдану вже налічує 12 000 особового складу

25 січня, даючи у звільненому від міліції Українському домі інтерв’ю польським журналістам, комендант Майдану Андрій Парубій заявив, що чисельний склад загонів самооборони Майдану сягнув 5 тисяч добровольців. А вже на 7 лютого — як повідомив під час прес-конференції в Будинку профспілок той-таки Парубій — Київська самооборона налічує 12 тисяч чоловіків.

Ці сили струкутровані на 39 сотень.«Сотня є найбільш оптимальним підрозділом, і укрупнювати підрозділи немає потреби», — запевнив Парубій. Він наголосив, що структура Самооборони змінюватися не буде і, як і раніше, це будуть сотні, які діляться на десятки.

Самооборона починає організовувати сотні по областях України, повідомив комендант Майдану. Він зазначив, що в регіонах України вже створюються обласні та районні штаби для координації сотень.

«Щоб при необхідності ми могли у Києві зібрати 10, 20, 30 тисяч людей, які б могли активно і дієво протидіяти існуючому режиму, захищаючи український інтерес і Майдан», — сказав Парубій.

Також Парубій повідомив, що заступниками коменданта Майдану є Микола Величкович, Андрій Левус. Перший є заступником з організаційної роботи, другий із пропагандистської роботи.

У свою чергу Левус наголосив, що Самооборона переходить в наступ: «Ми не просто є охоронцями барикад, ми не просто є тими, хто захищає периметр Майдану. Відсьогодні Самооборона є [осередком] супротиву, від сьогоднішнього дня представники самооборони беруть участь у акціях прямої дії біля СБУ та Генпрокуратури. Ми готуємо план не насильницького спротиву, але дуже активного, який має на меті перетворити країну в Майдан. Ми будемо чинити на місцях спротив корупції, жорстку люстрацію антиукраїнських елементів».

На додачу до чоловічих сотень, вже існує й жіноча сотня Самооборони Майдану, а також жіноча чота як підрозділ іншої сотні, де революціонерки несуть варту на барикадах разом із чоловіками.

За матеріалами ФАКТИ. ICTV, Радіо Свобода та власними.

Українська