Микола Томенко

Томенко: Крим розплачується за кредити будкомпанії «Консоль», якою володіє Константинов

Спікер кримського парламенту Володимир Константинов є власником будівельної фірми «Консоль», яка набрала велику кількість кредитів у російських банках

Про це на брифінгу у Верховній Раді повідомив голова парламентського комітету з питань свободи слова та інформації Микола Томенко, повідомляє Еспресо.TV.

За його словами, зараз чимало об’єктів «Консолі» стоять недобудованими, і компанія не може виконати зобов'язання перед своїми пайщиками. Виглядає на те, що Константинов вирішив розрахуватись за російські кредити Кримом, припускає Томенко.

Джерело: espreso.tv

Українська

Генсек Ради Європи закликав Україну переглянути «ручні» закони

«Ручні» закони, прийняті вчора Верховною Радою, є неприйнятними і мають бути переглянуті. Про це заявив генсек Ради Європи Турбйорн Ягланд, повідомли Еспресо.TV в прес-службі Ради Європи.

«Будь-які закони, прийняті в Україні, повинні відповідати букві й духу зобов’язань, взятих перед Радою Європи. Тому я закликаю українську владу переглянути законодавство спільно з Радою Європи, щоб переконатися, що Україна виконає свої зобов'язання», — зазначив Ягланд.

Також він додав, що спосіб, у який було прийнято вказані закони є неприйнятним.

Сьогодні Рибак підтвердив, що підписав усі ці закони та направив їх на підпис главі держави.

Вожночас, народний депутат від «Батьківщини» Микола Томенко зазначив, що таке швидке підписання прямо заборонене законодавством України і вимагає відкриття кримінального провадження.

«Якщо ця передача вже відбулася, треба відкривати кримінальну справу проти цих осіб Верховної Ради, тому що закон прямо забороняє раніше передавати цей документ. При максимально швидкому разі обробки, це — дві доби», - сказав Томенко.

За його словами, «будь-якій людині із базовою юридичною освітою цілком зрозуміло, що дані законопроекти не мають правової легітимності вже на стадії їх розгляду та голосування».

Натомість, додав політик, подальша процедура набрання чинності закону чітко врегульована Законом України «Про Регламент Верховної Ради України». Так, згідно із ст. 130 Закону України «Про Регламент Верховної Ради України», Голова Верховної Ради України підписує поданий на підпис закон не раніше двох днів з дня його подання, а потім передає його на підпис Президенту України.

За матеріалами espreso.tv

Українська
Підписатися на Микола Томенко