Національний художній музей України

"Правий сектор" передав до Національного художнього музею цінності з будинку Пшонки

Активісти "Правого сектору" передали до Національного художнього музею України цінності з будинку колишнього генерального прокурора України Віктора Пшонки.

Як передає кореспондент агентства "Інтерфакс-Україна", в п'ятницю члени об'єднання в присутності міністра культури України Євгена Ніщука передали на зберігання до музею ікони, картини, монети та інші предмети мистецтва, знайдені в особняку екс-генпрокурора в селі Гореничі Київської області.

"Після того, як ми припинили охорону будинку Пшонки, цю функцію ніхто на себе не взяв, з'явились мародери, які пограбували майно. Ми знайшли цих людей і передаємо ці предмети в руки міністра", - сказав журналістам керівник інформаційного відділу "Правого сектору" Борислав Береза.

Глава Міністерства культури зазначив, що деякі цінності в будинку В. Пшонки було вивезено з українських музеїв, а тому необхідно розібратись, яким чином це сталося.

Серед речей, переданих до Національного художнього музею, є такі книги: "Триодь цветная" (видана 1604 р. в Москві), "Творения Иоанна Златоуста" (18 століття), Євангеліє Напрестольне (втдане у 1862 р. в Москві), "Административная юстиция в России" (видана у 1910 р. в Санкт-Петербурзі).

Заступник генерального директора музею Марина Скирда повідомила журналістам, що передані предмети разом із сотнями цінностей, знайдених у "Межигір'ї", будуть виставлені у вигляді експозиції. За її словами, Національний художній музей було вибрано для тимчасового зберігання конфіскованого майна, оскільки він здатен забезпечити необхідні умови зберігання та безпеку цих предметів.

Джерело: Інтерфакс-Україна

Українська
Підписатися на Національний художній музей України