Правий сектор

Провокації в Києві: смолоскипна хода та спроба побитися з Самообороною

З боку Кремля спроби дестабілізувати ситуацію в Києві тривають. У вівторок 29 квітня увечері група невідомих в балаклавах від імені Соціал-національної асамблеї та «Патріота України» — організацій, що входять у Правий Сектор — з відповідною символікою влаштувала Хрещатиком смолоскипну ходу в бік Майдану незалежності. Біля барикади, що навпроти Головпоштамту, колону зупинила Самооборона Майдану. Почалася бійка. Була задіяна травматична зброя та газ. Є поранені.

За попередньою інформацією, активісти СНА планували йти під Верховну Раду (проти ночі?), щоб вимагати від влади (не від МВС і не від Міноборони, а від ВР?) повноцінної АТО на Сході країни.

СНА підтвердила свою участь у ході зі смолоскипами, яка, за їхніми словами, відбувалася «на честь полеглих Героїв Небесної сотні. Цей Марш мав пройти по місцям революційних боїв цієї зими». При цьому СНА визнає, що їх просили не влаштовувати цей марш, і одночасно заявляє, що Самооборона напала (охороняючи барикаду?) на учасників ходи: «П’яні сотники віддали команду так само п’яним самооборонівцям напасти на Марш памяті Героїв Небесної сотні».

Як стверджує ТСН з посиланням на Інтерфакс, після переговорів Самооборона Майдану пропустила учасників ходи в урядовий квартал. Разом із тим всі проходи на Майдан Незалежності були перекриті Самообороною, яка, відтак, перестала пропускати перехожих без пояснень. Доводимо до відома сотників та керівництва Самооборони необхідність пояснювати свої дії людям та спілкуватися з ними ввічливо — що спостерігалося не на всіх барикадах.

І останнє. На всі питання, які виникають щодо цієї конфліктної ситуації, може дати відповідь заява СНА про те, що «Майдан має бути згорнотий бо в такому алковигляді несе реальну загрозу державності» (правопис та стилістику зберігаємо). Звідси можна зробити висновок, що за діями СНА стоять сили, зацікавлені в ліквідації Майдану. Нам відомі дві групи таких сил: українські олігархи та московські агресори.

За матеріалами Громадського.TV, Соціал-Національної Асамблеї, ТСН, ВолиньPost та власними спостереженнями.

Українська

Навіщо Правому сектору речник - громадянин РФ?

Артем Шевченко


Я розумію, навіщо потрібний Правий Сектор громадянину РФ, який народився у Москві, закінчив журфак МГУ, жив у Владикавказі, Рибинську, Ярославлі, Варшаві, Москві, Твері, Севастополі, Сімеїзі, Києві, знову у Москві, а потім знову у Києві.

Артем Скоропадський - він у вже закритій через цензурні мотиви Москвою газеті "Коммерсантъ-Украина" спеціалізувався і щиро захоплювався українськими протестними право-радикальними рухами. Ще тоді, коли вони не були об'єднані у ПС.

Відтак, 6 лютого 2014 року у щоденній всеукраїнській газеті "День" Артем Скоропадський, зокрема, сказав: "... я помогал найти общий язык, с одной стороны, своим друзьям-журналистам, а с другой - своим друзьям из "Правого сектора", которых знаю уже много лет. Тогда я сам предложил стать их пресс-секретарем. Ребята были не против, поскольку особого опыта обращения с прессой у них не было..."

Але навіщо ПС у розпал вуличної геріл'ї на Майдані брати речником за його ж ініціативою - громадянина РФ?

Хай навіть він і знає декого з них багато років. Геть не розумію.

Я, не дай Боже, нічого проти нього особисто не маю. Він - хороший журналіст. Організував мені інтерв'ю з Дмитром Ярошем напередодні кривавого наступу 18 лютого.

І загалом непогано піарить ПС. Щоправда, у медіа-полі країни-агресора цей піар виходить, м'яко кажучи, специфічним.

Але в ситуації російської військової навали разом із заявами лідера ПС про необхідність натинатівського позаблокового статусу України та після останнього конфлікту ПС-Аваков через загибель у спецоперації Олександра "Білого" Музичка все це, як би це сказати обережніше,... не додає балів ані ПС, ані їхньому речнику, ані їхньому лідеру.

Джерело: Espreso.tv

Українська

"Правий сектор" передав до Національного художнього музею цінності з будинку Пшонки

Активісти "Правого сектору" передали до Національного художнього музею України цінності з будинку колишнього генерального прокурора України Віктора Пшонки.

Як передає кореспондент агентства "Інтерфакс-Україна", в п'ятницю члени об'єднання в присутності міністра культури України Євгена Ніщука передали на зберігання до музею ікони, картини, монети та інші предмети мистецтва, знайдені в особняку екс-генпрокурора в селі Гореничі Київської області.

"Після того, як ми припинили охорону будинку Пшонки, цю функцію ніхто на себе не взяв, з'явились мародери, які пограбували майно. Ми знайшли цих людей і передаємо ці предмети в руки міністра", - сказав журналістам керівник інформаційного відділу "Правого сектору" Борислав Береза.

Глава Міністерства культури зазначив, що деякі цінності в будинку В. Пшонки було вивезено з українських музеїв, а тому необхідно розібратись, яким чином це сталося.

Серед речей, переданих до Національного художнього музею, є такі книги: "Триодь цветная" (видана 1604 р. в Москві), "Творения Иоанна Златоуста" (18 століття), Євангеліє Напрестольне (втдане у 1862 р. в Москві), "Административная юстиция в России" (видана у 1910 р. в Санкт-Петербурзі).

Заступник генерального директора музею Марина Скирда повідомила журналістам, що передані предмети разом із сотнями цінностей, знайдених у "Межигір'ї", будуть виставлені у вигляді експозиції. За її словами, Національний художній музей було вибрано для тимчасового зберігання конфіскованого майна, оскільки він здатен забезпечити необхідні умови зберігання та безпеку цих предметів.

Джерело: Інтерфакс-Україна

Українська
Підписатися на Правий сектор