Позиції ЄС та США щодо агресії Росії проти України: відчуйте різницю

США розглядають всі варіанти: від санкцій до військових дій.

Держсекретар Джон Керрі в інтерв’ю телеканалу ABC заявив, що «всі варіанти на столі», якщо справа дійде до кроків, які можуть зробити США, щоб притягнути Росію до відповідальності за введення військ в Україну, серед них будуть економічні санкції та потенційні воєнні дії.

Керрі заявив, що входження російських військ в український регіон Крим розцінюється як «акт військової агресії», і що США будуть діяти швидко, щоб ввести санкції, якщо президент Росії Володимир Путін не виведе війська.

Швидше за все, найближчим часом будуть впроваджені економічні санкції щодо юридичних та фізичних осіб, сказав Керрі. За його словами, США «повністю» готові впровадити такі санкції, і Конгрес повинен приступити до роботи над ними разом з пакетом допомоги для України. «Ми скликали Конгрес негайно, щоб вони були готові допомогти скласти економічний пакет допомоги Україні», — сказав він.

У той самий час ЄС не збирається запроваджувати проти Росії ніякі санкції.

Так, міністр закордонних справ Нідерландів Франс Тіммерманс перед початком екстренного засідання Ради ЄС на рівні міністрів закордонних справ країн ЄС з обговорення ситуації довкола Криму заявив журналістам:

«Я гадаю, що санкції не стоять на порядку денному сьогодні, але санкції будуть необхідні, якщо нинішній курс, обраний російським керівництвом, триватиме і буде тривати конфронтація. Я вірю, що є нагода для пошуку дипломатичного вирішення, і що ця нагода буде використана в наступні дні. Я хочу, щоб Росія та Україна дійшли згоди, як дати раду двостороннім проблемам», — сказав глава МЗС Нідерландів.

Як ми вже бачили на прикладі неосмислених переговорів євробюрократів з режимом Януковича, для ЄС аргументом є лише масові вбивства. Схоже, історія повторюється, не встигнувши закінчитися.

За матеріалами УНІАН (США, ЄС)

Українська