Кабінет Міністрів України

Уряд відкрив доступ до генпланів міст

Кабінет міністрів України схвалив рішення про відкриття доступу до генеральних планів міст. Як повідомляє УНІАН, про це заявив віце-прем’єр-міністр України Володимир Гройсман.

«Щойно було прийняте рішення про відкриття генеральних планів міст. Сьогодні всі державні органи влади зобов'язані забезпечити цю роботу і надати повноцінне право територіальним громадам, міським радам, обласним радам, районним відкрити генеральні плани, що дозволить громадам, журналістам, всій спільноті отримати доступ до наявних земельних ресурсів на території тієї чи іншої громади», — сказав він.

Віце-прем’єр впевнений, що це рішення «дозволить вивести з тіні будь-які земельні відносини». Крім того, як додав Гройсман, уряд прийняв рішення про передачу повноважень інспекції державного архітектурно-будівельного контролю на рівень територіальних громад. «Ці два рішення, я думаю, будуть позитивно сприяти і розвитку територій, і публічності як у сфері будівництва, так і земельних відносин», — сказав віце-прем’єр.

Як повідомляє РБК-Україна, 5 лютого Київський апеляційний адміністративний суд скасував постанову суду першої інстанції про визнання протиправними дій Міністерства регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ у справі про засекречування генеральних планів міст України. Таким чином, суд задовольнив апеляційну скаргу міністерства на постанову Окружного адміністративного суду Києва.

Як може скористатися генпланом розвитку міста рядовий житель, можна взнати з 5-и відеороликів, які у свій час підготував Східноукраїнський центр громадських ініціатив, і які можна знайти на сайті «Тексти.org.ua» в матеріалі «Як користуватися генпланом розвитку міста? 5 навчальних відеороликів».

Українська

Кабмін оприлюднив заходи економії держкоштів


Уряд України ввів тимчасову заборону на придбання форменого одягу, оплату послуг мобільного зв'язку, придбання автотранспорту (крім машин швидкої допомоги, пожежних та аварійно-рятувальних), меблів, мобільних телефонів, ноутбуків, побутової техніки та проведення ремонту.

Відповідні заходи закріплені згідно з постановою Кабінету Міністрів № 65 "Про економію бюджетних коштів та недопущення видатків бюджету" від 1 березня, оприлюдненими на сайті уряду в суботу.

У переліку з 31 пункту також ліміт в один автомобіль на обслуговування органів держвлади, якщо інше не передбачено законом або рішенням Кабміну, заборону на обслуговування посадових осіб за викликом, оплату чартерний рейсів, збільшення чисельності бюджетних установ і створення нових без дозволу Кабміну з інвентаризацією створених в 2009-2014 роках.

Уряд також обмежив кількість закордонних відряджень, виплати грошової винагороди держслужбовцям за сумлінну безперервну працю в органах держвлади, зразкове виконання трудових обов'язків і доплат за виконання обов'язків тимчасово відсутніх працівників, а також максимальний розмір місячної заробітної плати держкерівників 15 розмірами мінімальної заробітної плати.

У рамках економії вводиться заборона на підготовку проектів нових державних цільових програм або збільшення наявних, бюджетне фінансування проведення виставок, ярмарків, з'їздів, святкування пам'ятних та історичних дат, окрім 200-річчя з дня народження Тараса Шевченка, Дня Перемоги, Конституції, Незалежності та пам'яті жертв голодоморів.

Уряд також встановив, що міністр може мати не більше чотирьох заступників, включно з першим і заступником міністра-керівника апарату, голова облдержадміністрації - трьох, а райдержадміністрації - двох заступників.

Фонду держмайна доручено разом з уповноваженими органами управління об'єктами держвласності виконати інвентаризацію державних резиденцій, держдач, будинків відпочинку, що перебувають на балансі органів держвлади і в місячний термін внести Кабміну пропозиції щодо їх подальшого використання для суспільних потреб чи продажу.

Кабмін також рекомендував обмежити видатки Пенсійного фонду на організацію своєї роботи 1% доходів, Фонду загальнообов'язкового державного соцстраху від безробіття - 14,9%, від нещасних випадків і профзахворювань - 5,9%.

Держуправлінню справами доручено зменшити число літаків для обслуговування вищих посадових осіб.

Серед інших заходів також - боротьба з "податковими ямами", нелегальним обігом спирту, посилення контролю за гуманітарною допомогою, повернення незаконно виведених з країни коштів.

Уряд, з метою економії коштів, також скасував 40 розпоряджень і постанов або пунктів з них.

Джерело: Інтерфакс-Україна

Українська
Підписатися на Кабінет Міністрів України