Кабмін оприлюднив заходи економії держкоштів


Уряд України ввів тимчасову заборону на придбання форменого одягу, оплату послуг мобільного зв'язку, придбання автотранспорту (крім машин швидкої допомоги, пожежних та аварійно-рятувальних), меблів, мобільних телефонів, ноутбуків, побутової техніки та проведення ремонту.

Відповідні заходи закріплені згідно з постановою Кабінету Міністрів № 65 "Про економію бюджетних коштів та недопущення видатків бюджету" від 1 березня, оприлюдненими на сайті уряду в суботу.

У переліку з 31 пункту також ліміт в один автомобіль на обслуговування органів держвлади, якщо інше не передбачено законом або рішенням Кабміну, заборону на обслуговування посадових осіб за викликом, оплату чартерний рейсів, збільшення чисельності бюджетних установ і створення нових без дозволу Кабміну з інвентаризацією створених в 2009-2014 роках.

Уряд також обмежив кількість закордонних відряджень, виплати грошової винагороди держслужбовцям за сумлінну безперервну працю в органах держвлади, зразкове виконання трудових обов'язків і доплат за виконання обов'язків тимчасово відсутніх працівників, а також максимальний розмір місячної заробітної плати держкерівників 15 розмірами мінімальної заробітної плати.

У рамках економії вводиться заборона на підготовку проектів нових державних цільових програм або збільшення наявних, бюджетне фінансування проведення виставок, ярмарків, з'їздів, святкування пам'ятних та історичних дат, окрім 200-річчя з дня народження Тараса Шевченка, Дня Перемоги, Конституції, Незалежності та пам'яті жертв голодоморів.

Уряд також встановив, що міністр може мати не більше чотирьох заступників, включно з першим і заступником міністра-керівника апарату, голова облдержадміністрації - трьох, а райдержадміністрації - двох заступників.

Фонду держмайна доручено разом з уповноваженими органами управління об'єктами держвласності виконати інвентаризацію державних резиденцій, держдач, будинків відпочинку, що перебувають на балансі органів держвлади і в місячний термін внести Кабміну пропозиції щодо їх подальшого використання для суспільних потреб чи продажу.

Кабмін також рекомендував обмежити видатки Пенсійного фонду на організацію своєї роботи 1% доходів, Фонду загальнообов'язкового державного соцстраху від безробіття - 14,9%, від нещасних випадків і профзахворювань - 5,9%.

Держуправлінню справами доручено зменшити число літаків для обслуговування вищих посадових осіб.

Серед інших заходів також - боротьба з "податковими ямами", нелегальним обігом спирту, посилення контролю за гуманітарною допомогою, повернення незаконно виведених з країни коштів.

Уряд, з метою економії коштів, також скасував 40 розпоряджень і постанов або пунктів з них.

Джерело: Інтерфакс-Україна

Українська