НБУ

Національний банк випустив пам’ятну медаль «Небесна сотня на варті»

31.03.2014
прес-реліз

Національний банк підтримав ініціативу громадськості та випустив пам’ятну медаль «Небесна сотня на варті», вшанувавши пам’ять Героїв Небесної сотні, які загинули під час трагічних подій у Києві на початку цього року.

«Пам’яті відважних людей, патріотів України Національний банк присвячує пам’ятну медаль, увічнюючи подвиг Героїв Небесної сотні, — розповів Голова Національного банку Степан Кубів. — Понад сто життів обірвалися для того, щоб повернути нашій Батьківщині майбутнє. Це величезна ціна, і це неоцінимий, неоплатний борг. Гідне життя кожного українця за законами совісті та Бога на благо України має стати нашою відплатою за їхнє перерване життя».

Пам’ятну медаль "Небесна сотня на варті" виготовлено з нейзильберу, якість карбування — «спеціальний анциркулейтед», маса — 16,54 г, діаметр — 35,0 мм, тираж — до 100 000 штук. Коштуватиме пам’ятна медаль 20 гривень (у сувенірній упаковці — 30 гривень).

На аверсі медалі зображено архангела Михаїла в оточенні українського орнаменту; під ним написи: «Мамочко, вибач за чорну хустину, за те, що віднині будеш сама. Тебе я любив і любив Україну, вона, як і ти, була в мене одна.» та «Героям слава!». На реверсі — герої подій українського Майдану на барикаді, один із яких тримає синьо-жовтий Державний Прапор України (використано тамподрук); угорі напис «Небесна сотня на варті»; унизу рік карбування — 2014.

Вірш-реквієм «Мамо, не плач. Я повернусь весною…», рядки якого розміщено на аверсі медалі, неодноразово звучав зі сцени Майдану і нікого не залишив байдужим. Автор твору — поетеса Оксана Максимишин-Корабель — українка, яка нині мешкає в Португалії, але глибоко вболіває за майбутнє України.

Над створенням пам’ятної медалі працювали: художник-скульптор Анатолій Дем’яненко та скульптор Володимир Атаманчук.

Джерело: НБУ

Українська

Нацбанк запровадив надзвичайний стан


6 лютого Національний банк мав опублікувати звітність про розмір золотовалютних резервів на кінець січня. Але звітність так і не з'явилась.

Замість неї ввечері 6 лютого на офіційному сайті НБУ з'явились два пре-релізи, які докорінно змінюють всю фінансову систему країни.

Нацбанк ввів на банківському ринку надзвичайний стан.

Анонсовані новації за значимістю цілком співставні з "диктаторськими" законами від 16 січня. З тою різницею, що вони шкілдиві в грошовій сфері.

Українська
Tags:
Підписатися на НБУ